Závěsná toaleta pro koupelnu: výhody výběru (30 fotek)

Ve světě sanitární keramiky pro koupelnu se dnes používá populární toaleta - je to praktický, stylový a pohodlný interiérový objekt. Na rozdíl od svého "bratra", podlahového toaletu, umožňuje vám ušetřit prostor v místnosti a je vhodný i pro nejmenší a nejmenší toalety. Jaké jsou výhody zavěšené toaletní mísy, tento novodobý prvek moderní sanitární keramiky?

Závěsná toaleta
Závěsná toaleta

Hlavní výhody

Závěsná toaleta

Závěsná toaleta

Co je dobré pro závěsné WC?

 • estetický vzhled;
 • kanalizace, kanalizace, mycí nádrž jsou skryté před očima;
 • efekt lehkosti a vzdušnosti v interiéru;
 • hygienické a snadné péče;
 • méně hluku díky zabudované komunikaci na stěnách;
 • výška závěsné toalety závisí pouze na přání zákazníka;
 • spolehlivá a robustní konstrukce;
 • maximální zatížení je až 400 kg.
Závěsná toaleta
Závěsná toaleta

Nevýhody jsou následující:

 • pro instalaci takového WC je nezbytné k vytvoření instalace: speciální ocelový rám, který je namontován na záchodové míse, což může vyžadovat určitý lámání v koupelně místnosti (pokud se majitel rozhodne ji skrýt ve zdi);
 • zabudovaná instalace stěn závěsné záchodové mísy musí být připevněna k pevné základně, stěnová přepážka se zde nevejde;
 • k instalaci takového módního prvku je lepší zavolat odborníky, což bude znamenat určité finanční náklady;
 • pravděpodobně je nutné převést kanalizační a vodovodní potrubí;
 • náklady na závěsné toalety jsou několikrát vyšší než obvyklé tradiční.
Závěsná toaleta
Závěsná toaleta

Pokud se rozhodnete ve prospěch stylového "keramického hezkého člověka", je zde několik tipů, jak si vybrat závěsné WC:

 • důležitý je výrobce tohoto typu instalatérských zařízení: dobře zavedené bulharské, české a německé toalety;
 • je třeba se podívat na dostupnost certifikátů jakosti výrobků a na záruční povinnosti dodavatele;
 • Je důležité znát přesnou velikost nádoby, a uvést do souladu s rozlohou vaší koupelny, takže nemusíte vyměnit zboží, v souvislosti s tím, že on nezapadl do velikosti;
 • na vlastnosti toaletní mísy s kruhovým splachováním nejvíce hygienické a praktické použití;
 • Je třeba věnovat pozornost typu vypouštěcích klíčů (jeden / dva tlačítka). Je mnohem ekonomičtější použít polovinu objemu vody v nádrži, pokud není třeba vypustit veškerou vodu;
 • existují modely, které mají systém tlumení víček - velmi pohodlná funkce, spouštění krytu je pomalé a hladké. Není třeba ho držet při zavírání.
Závěsná toaleta
Závěsná toaleta

Co byste měli řídit při výběru záchodové mísy?

Volba závěsné toaletní mísy je vážná záležitost a ne spěchá. Který je lepší vybrat? S kulatou nebo obdélníkovou miskou, možná s oválnou? Černá nebo bílá, klasická nebo ve stylu minimalismu - druhy a formy tohoto kusu sanitární keramiky jsou obrovské.

Závěsná toaleta
Závěsná toaleta

Materiály, z nichž lze vyrobit toaletu, je příliš mnoho: keramika, sklo, plast, polymerbeton, porcelán. Každý si může vybrat možnost, která dokonale zapadá do celkového stylu koupelny.

Závěsná toaleta

Bílá zavěšená toaleta je klasická žánr, v každé koupelně vypadá harmonicky.

Závěsná toaleta

Černá toaleta pro amatér, pro ty, kteří chtějí do interiéru přidat excentricitu.

Závěsná toaleta
Závěsná toaleta

Vždy je lepší mít sanitu v koupelně jednoho výrobce, takže všechny keramiky bílé barvy měly stejný odstín. Nebo černé předměty se navzájem nelišily vzorem nebo strukturou barv
ení (matné nebo lesklé).

Závěsná toaleta

Výrobci dnes nabízejí velký výběr barevných řešení pro toalety: od jemných, tlumených růžových odstínů až po jasné a šťavnaté vápno. Mísy mohou být zdobeny různými vzory a výtisky (ptáci, květiny, zvířata).

Závěsná toaleta

Typ instalace: konstrukce nádrže, zabudovaná do stěny nebo otevřená (umístěná venku), rovněž namontovaná na žádost klienta, v závislosti na provedení koupelny. Když je umístěn venku, může poskytnout další prostor pro uložení nějakého hygienického příslušenství na něj.

1
Závěsná toaleta

Pořadí cen tohoto prvku instalace:

 • Nejvíce demokratické ceny jsou produkty čínské a ruské výroby. Obvykle se ve výrobě používá fajáns. Vzhled toalet bez ozdůbek, vše je jednoduché a stručné. Standardní funkce. Stropní ceny 15 tisíc rublů.
 • Závěsná toaleta z Bulharska nebo České republiky se vyznačuje svým stylem a kvalitou. Tento prvek koupelny bude potěšením mnoho let. Ceny se pohybují od 15 tisíc až 25 tisíc rublů.
 • Německé a italské instalace mají vynikající design a širokou škálu různých funkcí (existují modely řízené vzdáleně). Cenové minimum zde je 25 tisíc rublů.
Závěsná toaleta

Stupně instalace závěsné toaletní mísy

 1. Ve zdi je výklenka pro instalaci, která je připojena pouze k ložiskové stěně. Jeho hloubka je obvykle 15-20 cm, vysoká 1 metr a šířka 60 cm. Nádrž je již upevněna na ocelovou konstrukci, je upevněna na 4 místech (2 v horní části, 2 v dolní části podlahy). To umožňuje uspořádání v libovolné výšce. Ocelová konstrukce by měla stát dokonale čistá svisle a vodorovně. Vnitřní práce celého mechanismu závisí na tom v budoucnu.
 2. Kanálové a vodovodní potrubí jsou vedeny na místo instalace. Průměr trubky by měl být 10 centimetrů, měl by být v určitém úhlu.
 3. Připojení k kanalizaci a vodovodním potrubím je provedeno. Nejprve se připojte k kanalizaci a pak k přívodu vody. Nejlepší je použít trubky z polypropylenu nebo mědi - jsou nejtrvanlivější a odolnější vůči opotřebení.
 4. Poté je voda dodávána do odtokové nádrže, která je vyrobena z vysoce kvalitního plastu, na vnější straně není kondenzace.
 5. Pak je výklenky uzavřeny sádrokartonovou deskou odolnou proti vlhkosti a zapuštěné splachovací tlačítko.
 6. Stěna je zdobena keramickými dlaždicemi.
 7. Závěrečná fáze: zavěsí se mísa toaletní mísy, je připojena k nádrži a kanalizaci. Standardní výška zavěšené záchodové mísy je 40 cm od podlahy. Splachovací tlačítko je nainstalováno. A vše - plný pocit, jaký objekt visí ve vzduchu.
Závěsná toaleta

Po práci na instalaci závěsné toalety je nutné zkontrolovat funkci celého mechanismu. K tomu několikrát vypusťte vodu z nádrže do toalety.

Závěsná toaleta

Celá konstrukce je velmi spolehlivá a odolná. Pouze vypouštěcí systém může selhat. Oprava není obtížné. Pomocí otvoru pod splachovacím tlačítkem se můžete snadno dostat ke skrytým prvkům a eliminovat zlomení.

Závěsná toaleta

Nebo možná bidet?

Závěsná toaleta
Závěsná toaleta

Za pár WC vždy můžete koupit bidet, pokud prostor dovolí, a chcete zpestřit interiér záchodové místnosti. Bidet je instalován vedle toalety. Má zjevné výhody při provádění hygienických postupů. K dnešnímu dni, bidety mají řadu užitečných funkcí: nastavení tlaku vody, automatický mechanismus krytu, sušení systém s teplým vzduchem, takzvané „fén“, vodní masáže, dálkové ovládání.

Závěsná toaleta
Závěsná toaleta

Řešit některé závěsné WC je lepší koupit, budete muset rozhodnout o základních kritérií pro výběr: seznámit se s technickými specifikacemi konkrétní model, vyberte barvu a tvar mísy. A samozřejmě, aby byly náklady na nákup s vašimi finančními schopnostmi přiměřené. Pak tento nezbytný prvek koupelny potěší své majitele již řadu let s dokonalou prací.

Závěsná toaleta
Závěsná toaleta
Závěsná toaleta
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

83 − 80 =