Zajímavé možnosti uspořádání školky v podkroví: tipy a fotopříklady (56 fotek)

Styl školky se liší od ostatních místností v domě nebo apartmánu. A to je pravda. Koneckonců, dítě vnímá svět jako dospělé. Atmosféra v podkroví je ideální pro vytvoření pohodlného dětského pokoje. Děti v podkrovních pokojích mají jasnou osobnost. Koneckonců, podkrovní pokoje v nejvyšším patře poskytují příležitost podívat se na váš domov. Je to vhodné a světlé dekorace, originální rozložení a stylová výzdoba. Hlavní věc je smysl pro poměr a styl.

Dětské podkroví s trámy

Dětské podkroví v bílém manzardě

Dětské podkroví v podkroví

Dítě v podkroví s podkrovím

Dětské podkroví v podkroví

Děti v podkroví s květinovou tapetou

Dítě v podkroví s dekorací

Rozložení dětského pokoje v podkrovní místnosti

Návrhář obraz místnosti se objeví v závislosti na konfiguraci. Výška podkrovních pokojů je obvykle malá. Plánování, oprava a zdobení prostoru pod střechou často způsobuje potíže.

Dětské podkroví pro dívku

1

Děti v podkroví s pohovkou

Dětský design v podkroví

Dětský pokoj v podkroví s postelem

Zkosené stěny a strop vytvářejí pocit omezeného prostoru. Ale pro dítě to není tak důležité. Dítě malé výšky se cítí pohodlně v podkroví. Ano, a všechny nepříjemné technické problémy, kompetentní plánování povede k nule, a dokonce se změní v výhody.

Dětské podkroví pro dva

Dětské podkroví v fialové

Dětské podkroví ve francouzském stylu

Dětské podkroví v modré barvě

Dětská půda s hernou

Samotná atmosféra podkroví přináší mnoho zajímavých myšlenek. Pokud se rozhodnete zahájit opravy a uspořádat školku v podkroví, měli byste:

 • vypočítat technickou stránku opravy;
 • přemýšlet o dekorativní součásti;
 • vybrat si nábytek a textil;
 • zvedněte světelné prvky.

Hlavním kritériem úspěšného návrhu dětské místnosti je osobní pohodlí a pocit bezpečí. Pro školku potřebujete vytvořit pohodlný, ergonomický prostor. Konstrukce podkroví by měla začínat rozdělením funkčních prostorů místnosti:

 • pro hry;
 • pro třídy;
 • pro odpočinek.

Jak změnit prostor pod střechou do funkční místnosti

Stropní podhled se zkosenými stropy znamená odmítnutí obvyklých řešení. Dekorace, dekorace a dekorace hrací plochy je způsobena geometrií místnosti. V úzkém výklenku v blízkosti okna je vhodné uspořádat police pro hračky.

Interiér školky v podkroví

Dětské podkroví ve venkovském stylu

Dětské podkroví v červené barvě

Dětské podkroví pro chlapce

Nedaleko můžete zorganizovat zónu pro hry. Dobře se hodí do interiéru velkého koše s hračkami, malými stolky a židlemi. Dekorace této části místnosti by měla být kombinována s celkovým interiérem.

Psací stůl by měl být umístěn blíže ke zdroji přirozeného světla. Uspořádání regálů knih ve výklencích u stěn pomůže ušetřit prostor. Chcete-li uložit oblečení, můžete vybrat místo blízko předních dveří. Z místnosti je oddělena obrazovkou. Tento design zajišťuje návrh police pro boty v blízkosti dveří.

Děti v podkroví pro bratry

Dítě v podkroví pro malé dítě

Děti v podkroví z pole

Dětské podkroví v secesním stylu

Mateřská škola v mansardě v námořním stylu

Pokud jste začali opravovat v podkroví, okamžitě rozhodněte, kde bude postel stát. Je lepší posunout konec na nejvyšší stěnu nebo položit čelní desku ke zkosení střechy. Pokud je výška stropu dostatečná k vytvoření dvoupatrového pokoje, pak můžete uspořádat místo na spaní ve druhém patře a pod postelí uspořádat herní zónu.

Pro ukládání postelí můžete použít tzv. Mrtvé zóny pod šikmou stěnou. Při opravách jsou oploceny lehkými přepážkami, je vhodný dekor ve formě obrazovky. Je třeba zajistit, aby návrh funkčních zón zohledňoval celkový design a byl pro dítě absolutně bezpečné.

Dítě v podkroví pro chlapce v mořském stylu

Dítě v podkroví malé

Děti v podkroví s nízkým stropem

Dítě v podkroví pro novorozence

U neobvyklých prostor je těžké vybrat standardní nábytek. Přestože dětský miniaturní nábytek obvykle bez problémů zapadá do podkroví. Skříně, komody a stojany pro ukládání věcí, které jsou umístěny ergonomicky blízko menší stěny. Při výběru nábytku a jeho umístění je třeba vzít v úvahu stylistiku místnosti a názor dítěte.

Dekorační a dekorační metody pro harmonizaci prostoru

Dobře přemýšlený design a vysoce kvalitní dokončení místnosti v nejvyšším patře přispěje k rozšíření prostoru. Složitost podkroví není v malém prostoru, ale v malém objemu místnosti, snížené o šikmé stěny. Některé triky umožňují vizuálně rozšířit prostor:

 • dokončení stěn tapety s vertikálním páskem nebo jiným vzorem s účinkem vytažení nahoru, vizuálně zvednout strop;
 • dekorace zdí a stropů s materiály se stejnou strukturou a vzorem ušetří pokoj z pocitu převislé gravitace;
 • "Průtok" vzoru od stropu ke stěnám pomůže sjednotit prostor;
 • dekor pro podkroví je lepší vybrat světelnou barvu: správná barevná schéma v podkroví bude rozlišovat prostor;
 • konstrukce stěn, stropu, nábytku a závěsů dětí je třeba kombinovat mezi sebou;
 • někdy v místnostech s vysokou střechou interiér vypadá nadměrně protáhle svisle, pak jasné vodorovné čáry podél obvodu místnosti jsou uvedeny do návrhu.

Děti v podkroví s mraky na stropě

Dětské podkroví v monofonní

Děti v podkroví v pastelových barvách

Děti v podkroví pro teenagery

Dětská podkroví s visícím nábytkem

Návrh pokoje a textilní dekorace

Designové nálezy virtuóz z textilního průmyslu mohou být užitečné pro zdobení školky v mansardové místnosti. Textilní dekor v podkroví se používá pro:

 • dekorace oken;
 • zařízení pro stropy a záclony;
 • dekor stěn a nábytku.

Uspořádání místnosti v nejvyšším patře závisí na tom, jak dobře se opravuje, ať už jsou všechny ostatní detaily promyšleny. Jakmile si otevíráte opravu, musíte se rozhodnout:

 • jaký interiér chcete;
 • jaký druh dokončení mu vyhovuje;
 • který design oken, stěn a podlah bude zdůrazňovat výhody podkroví.

Návrh a uspořádání okenního prostoru je důležitou součástí zdobení místnosti pod střechou. Okna mají šikmý povrch. Obyčejné záclony zde nejsou vhodné. Můžete zvolit římské nebo roletové žaluzie na speciální římsě, s níž je plátno připevněno jak shora, tak i zdola. V interiéru se dokonale hodí. Pro interiér školky by měla být vybrána řada návrhů textilních výrobků.

Dětský podkroví s policemi

Děti v podkroví s pruhovanou tapetou

Dětské podkroví je jednoduché

Dětský podkroví ve stylu Provence

Vnímání barvy dítětem se liší od dospělé osoby. Vyberte si design s čistým, vibrujícím v tonality a život-potvrzující barvy. Nevstupujte do interiéru složitých barev a výkresů, jděte pryč od tmavých barev. Začátek opravy, zvážit to dítě musí "růst" s jeho majitelem. Dnes dítě hraje jen a zítra potřebuje stůl. A brzy se mu nebude líbit návrh dětských pokojů. Rozložení školky by mělo vzít v úvahu možnost budoucí přeměny podkrovní místnosti.

Dětské podkroví pro dívky ve stylu Provence

Dětské podkroví v retro stylu

Děti v podkroví s vyřezávaným nábytkem

Dětské podkroví s obrazem na stěnách

Dětské podkroví v růžové

Dětské podkroví v rustikálním stylu

Dětské podkroví v šedé barvě

Dětské podkroví pro sestry

Dětské podkroví ve stylu cheby chic

Kvalitu dokončovacích materiálů, nábytku a textilií je třeba zodpovědně zodpovědět. Je lepší upřednostňovat přírodní materiály. Interiér místnosti by neměl poškodit zdraví dítěte. Veškeré informace o součástech jsou uvedeny v anotacích materiálů.

Dětské podkroví ve skandinávském stylu

Dítě v podkroví ve středomořském stylu

Dětské podkroví v tématických oblastech

Dětské podkroví ve dvou úrovních

Děti v podkroví s vestavěným nábytkem

Dětské podkroví světlé

Dětské podkroví v zeleni

Dětské podkroví v zelené barvě

Děti v podkroví s hvězdami

Úspěšné uspořádání školky je radost nejen u dospělých, ale především u dětí. U dětí je důležité dosáhnout ideální integrity interiéru, zajistit bezpečnost dítěte a zajistit jeho pobyt v komfortním pokoji pod střechou.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

82 − 75 =