Vlastnosti a výhody zavěšeného shellu (25 fotek)

Návrh sanitární keramiky a nábytku do koupelny nehybně stojí. Na trhu jsou neustále funkční a stylistické řešení, díky nimž koupelna vypadá krásně, pohodlně a neobvykle. K těmto konstrukcím patří závěsné umyvadlo pro koupel, které dává šanci vytvořit efekt stoupání ve vzduchu pro snadnější a prostornější interiér. Tento koupelnový dřez má své vlastnosti a výhody.

Akrylová závěsná skořepina

Bílý závěsný dřez

Betonové závěsné umyvadlo

Typy závěsných skořepin

Společným znakem takového umyvadla je, že jsou namontovány na stěně. Existuje několik poddruhů takových skořápků. Patří sem:

 • Klasické závesné umyvadla do koupelny. Jedná se o obyčejné umyvadla, které jsou připevněny ke zdi.
 • Závěsné umyvadlo s extra prostor pro kosmetiku. Miska takového pláště má místo, kde můžete umístit toaletní potřeby a kosmetiku. V takovém případě je takové umyvadlo připevněno ke stěně bez dalších prvků.
 • Závěsné umyvadlo s obrubníkem. Závěsný obrubník s dřezem je připevněn ke stěně. Tento design umožňuje nejen ukládat věci, ale i skrýt potrubí, kanály a další komunikace.
 • Skořápka. Vlastnost tohoto designu spočívá v tom, že umývadlo je aplikováno na stojan nebo závěsný nábytek.
 • Vestavěný závěsný dřez v koupelně. V tomto případě je miska zabudována do zavěšeného nábytku a vytváří tak jeden pracovní prostor. Závěsný nábytek skrývá komunikaci a umožňuje ukládat toaletní potřeby a kosmetiku.

Závěsná umyvadlová miska

Závěsný plášť černý

Také závěsné skořápky se liší ve tvaru a velikosti. Ve tvaru může být tento shell:

 • pravoúhlý;
 • kolo;
 • čtverec;
 • oválné zavěšené umyvadlo;
 • závěsný dřez dvojitý nebo samostatný;
 • asymetrické;
 • oválný;
 • rohový závěsný dřez;
 • dřez s protiproudem.

Závěsné umyvadlo s deskou stolu

Závěsné umyvadlo s obrubníkem

1

Závěsný dřez se zásuvkou

Bez ohledu na tvar a velikost mají tyto skořepy zaoblené hrany. To zvyšuje hygienický a ergonomický design. Nejčastěji jsou nainstalovány oválné nebo obdélníkové závěsné dřezy. Takové konstrukce umožňují pohodlně umýt bez stříkající vody. Desky s stolem jsou instalovány v koupelnách elitní třídy.

Široká škála tvarů a velikostí vám umožní snadno vybrat optimální design závesného dřezu. Nezapomeňte však na další důležité kritérium volby - materiál.

Závěsný dřez smaltovaný

Závěsný porcelánový dřez

Základní materiály pro zavěšené umyvadla:

 • Závěsný skleněný dřez. Odlišují se ve svém neobvyklém designu, takže se používají k vytvoření stylového a krásného interiéru. U takových obalů se používá speciální tvrzené sklo, které se vyznačuje svou pevností a spolehlivostí. Nevýhodou těchto umyvadel je potřeba pečlivé péče, jejíž nepřítomnost vede k rozvodu a ztrátě vzhledu.
 • Faience se potápí. Moderní vzory jsou pokryty glazovanou smaltu, která snižuje poréznost materiálu a chrání je před poškozením.
 • Ocelové dřezy. Používají se k instalaci v koupelně nebo v kuchyni. Vhodné pro interiér ve stylu high-tech.
 • Umyvadla z mramoru. Odlišují se vysokými náklady, vynikajícím vzhledu a výkonem.
 • Umělý kámen pro mytí automobilů. Dobrá alternativa k přírodnímu kameni. Vlastnosti takových umyvadel zůstávají na stejné úrovni a náklady jsou mnohem nižší. V tomto případě černý umyvadlo z umělého kamene vypadá velmi stylově a neobvykle.
 • Akrylová závěsná skořepina. Takové podložky mohou být bílé, černé nebo jasné barvy. Kromě toho akrylátové dřezy jsou silné, snadno se čistí a hladce.
 • Můžete také koupit kombinované struktury. Například miska je vyrobena ze skla a konzola je z kamene nebo keramiky.

Závěsný dřez uvnitř

Závěsné dřezy ve venkovském stylu

Závěsný keramický dřez

Výhody a nevýhody zavěšených umyvadel

Závěsné skořápky jsou velmi oblíbené. To je způsobeno jejich významnými výhodami:

 • Volný prostor. Závěsný systém upevnění umyvadla zajišťuje přítomnost prázdného prostoru pod ním. To vytváří pocit lehkosti a kompaktnosti. Dále je možné umístit umyvadlo nad pračku, což ušetří místo v malé koupelně.
 • Snadné čištění. Čistěte v koupelně, kde je zavěšená konstrukce mnohem jednodušší než v koupelně s podlahovým umyvadlem. Navíc má kloubová obruba vysoký ergonomický index.
 • Funkčnost. Závěsný dřez lze instalovat v libovolné vhodné výšce. To vám umožní nezávisle vybrat výšku umyvadla, což vám usnadní jeho použití. Navíc volba výšky umyvadla umožní co nejpříjemnější využití užitečného prostoru malé místnosti.
 • Schopnost skrýt komunikace a vybavení. Závěsné konstrukce vám umožňují skrýt veškeré vodovodní komunikace. V takovém případě je možné použít závěsné závěsy nebo speciálně vyráběné krabice.
 • Navzdory zjevným výhodám zavěšených umyvadel mají také jednu nevýhodu. Pro jejich montáž vyžaduje silný betonový podklad. Takové konstrukce jsou namontovány na stěně, takže pokud je na tomto místě vestavba, bude instalace nemožná.

Závěsný plášť hnědý

Závěsné umyvadlo ve stylu podkroví

Závěsný dřez v secesním stylu

Funkce sestavy závěsného umyvadla

Chcete-li nainstalovat závěsný dřez, zkontrolujte sílu stěny. Umístění zavěšených umyvadel na pevných stěnách lze instalovat pouze. Sádrové desky nemohou spolehlivě fixovat výrobky z důvodu nízké únosnosti.

Závěsný plášť na stěnu

Závěsný dřez oválný

Závěsný plášť na podstavci

Stupně instalace závěsného pláště:

 1. Vyberte umístění, které chcete nainstalovat. Závěsné konstrukce lze instalovat v libovolné výšce, takže můžete zvolit nejvhodnější volbu pro použití umyvadla. Při měření a značkách byste měli vzít v úvahu vzdálenost od podlahy, stejně jako rozměry umyvadla samotné.
 2. Instalace umyvadla. K upevnění umyvadla proveďte otvory pomocí vrtáku nebo děrovače a poté zasuňte hmoždinky do nich. Dále je třeba připevnit držáky na stěnu, na níž je konstrukce zavěšena. Chcete-li zvýšit pevnost upevnění, doporučuje se nalévat malé množství lepidla do otvorů a pak již zablokovat distanční hmoždinky. Instalační skořepina se musí těsně připevnit ke stěně a nesmí se pohnout. Při instalaci umyvadla do stěny se doporučuje skrýt kanalizační potrubí pod povrch.
 3. Umyvadlové připojení. Po instalaci by měl být sifon připojen k umyvadlu a připojen k kanálu. Poté je nutné umístit umyvadlo na vodovodní potrubí. V tomto případě se doporučuje použít speciální flexibilní vedení. K ochraně struktury před únikem použijte páskovou pásku. S jeho pomocí lze všechna spojení spolehlivě utěsnit.
 4. Kontrola práce. Důležitým krokem instalace je kontrola účinnosti umyvadla. Chcete-li to provést, zapněte vodu a zkontrolujte kvalitu a spolehlivost všech bodů připojení. Pokud se objeví i malé kapičky, vypněte vodu, pevně utáhněte všechny matice a poté předem vysušené spoje zakryjte těsnicí hmotou.

Instalace závěsné skořepiny by neměla způsobovat potíže ani pro nezkušeného velitele. Nicméně, pokud nedošlo k důvěře v kvalitu provedené práce, je lepší zavolat odborníka. V opačném případě můžete poškodit drahé instalatérské práce.

Závěsný dřez s plastovým obrubníkem

Závěsné umyvadlo s vyhřívaným držákem na ručníky

Závěsný dřez pravoúhlý

Stylové a neobvyklé závěsy s zásuvkou, noční stolky nebo v minimalistickém designu - vynikající řešení pro malé koupelny. Navíc jejich použití umožňuje vytvořit krásný originální design, stejně jako zlepšit hygienické a pohodlné používání koupelny.

Zavěšená skořápka retro

Závěsné dřezy v rustikálním stylu

Závěsný obal šedý

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 43 = 50