Umýt pod oknem v kuchyni (18 snímků): design a dekorace

Dělat rutinní práci v kuchyni a obdivovat výhled z okna je sen moderní hostesky. Jakmile slavná spisovatelka Agatha Christie přiznala, že si myslela na myšlenku většiny jejích detektivních příběhů pro umývání nádobí. A to není překvapující, protože pro realizaci tohoto jednoduchého povolání se často v mé hlavě objevují tisíce myšlenek. Přímé myšlenky na pozitivní a trochu nápadité pomůže navrhnout kuchyň s dřezem u okna.

Hnědé dřezy u okna v kuchyni

Pokud dům má myčku, to neznamená, že umyvadlo pod oknem bude méně náročné. Spouštěcí domácí úsilí nevylučuje neustálý kontakt s vodou a uvažování o pohledu z okna výrazně zvýší náladu.

Umyjte se u okna a na ostrově v kuchyni

Racionální řešení

Implementace myšlenky do života umožní interiér kuchyně na základě přemístění umyvadla do okna. Okno v kuchyni je zpravidla nejen zdrojem světla, ale také vynikajícím základem pro ukládání všech druhů sklenic, květináčů s květinami, ozdobných krabic. Často je část s "nezbytnými věcmi" uloženými na okenních parapetích poměrně obtížná. Ale s tím, že se odvážili na dobrodružství v rekonstrukci kuchyně a přemístění ostrova do pracovního prostoru na okenní parapet, majitelé se dohodnou, že není možné nalézt vhodnější variantu.

Většina kuchyní má malou plochu a nábytkové soupravy jsou spíše nefunkční než funkční doplňky. Po uspořádání pracovního prostoru před oknem je výhodné používat v blízkosti okna nepoužívané stěny. Budou zde také skříně, které nebudou zasahovat do pronikání přirozeného světla.

Umyjte u okna v kuchyni kulatým stolem

Bílý umyvadlo u okna v kuchyni v klasickém stylu

Hlavní výhody

Nejčastěji je to přirozené osvětlení, které pomáhá vytvořit elegantní interiér a dosáhnout atmosféry prostornosti. To opět potvrzuje správnost rozhodnutí zdobit kuchyňský pracovní prostor před oknem, s umyvadlem před ním. Tento návrh má několik výhod:

 • Většinu dne můžete udělat bez dalšího osvětlení.
 • zvýšení pracovního prostoru;
 • příležitost šetřit místo v malé místnosti;
 • přebytečná vlhkost, neměnný společník umyvadla, je mnohem rychlejší, když je okno v těsné blízkosti;
 • skrýt baterie, často umístěné pod okenní parapet.

Pokud je to požadováno, můžete se úplně zbavit okenního parapetu, který funkčně převezme své místo s umyvadlem a "utopí se" hluboko do okna.

Umyjte u okna v kuchyni prostorné skříně
Dvě umyvadla v kuchyni - je to velmi výhodné

Možné problémy a způsoby jejich řešení

Když přemýšlíte o designu kuchyně s dřezem pod oknem, je třeba vzít v úvahu řadu funkcí.

Pokud se okno otevře do místnosti, může dojít k problému s větráním - na cestě tam bude míchačka vody. Široká nabídka kohoutků pomůže vyhnout se nepříjemnosti:

 • s flexibilní hadicí, která může být umístěna v misce umyvadla pro dobu otevření - zavření okna;
 • na závěsech, s nimiž se jeřáb nakloní dopředu.

Také alternativním řešením je umístit mixér ne za dřezu, ale na jeho straně. V tomto případě na cestě k vysílání nebudou žádné překážky.

Vzhledem k bohaté vlhkosti v blízkosti dřezu mohou dřevěné okenní rámy trpět. Abyste tomu zabránili, měli byste předem zajistit výměnu plastového okna s dvojitým zasklením.

Přenos dřezu je komplikován posunutím místa nasávání a vypouštění. Kvalitní moderní materiály a profesionální editaci přicházejí k pomoci, s pomocí kterých budou nevýhody omezeny na minimum.

Mytí pod oknem v rohu kuchyně

Dalším důležitým nuánem je umístění tepelného radiátoru. Staré uspořádání a rozvržení tepelného inženýrství znamenají umístění pod okny. Zde můžete buď přenést radiátor na vhodnější místo, nebo ho nechat na svém místě, ale umístit desku se speciálními ventilačními mřížkami. Samozřejmě, kuchyňský interiér bude mít prospěch jen tehdy, pokud je baterie skrytá nábytkem.

1

V některých starých budovách se může výrazně lišit výška okna vzhledem ke stolu. Výhodnější pro uživatele, když je deska pod úrovní okna. V tomto případě je prostor pro umístění ochranného zástěru ze spreje. Pokud se okno otevře pod pultem, pak jsou tato řešení dvě:

 • neprovádějte převod;
 • demontáž okna pro následné snížení otvírání a instalace menších jednotek izolačního skla.
Umyvadlo u okna v kuchyni s ostrovem

Typy uspořádání a vhodný interiér

Návrh kuchyně s oknem může být různý, ale tvar a velikost místnosti určují základ. Je-li plocha malá, je vhodné umístit na ni úhlovou pracovní plochu s výhodou otevření oken. Úhlová konstrukce s uspořádáním jedné ze stran v blízkosti okna se zcela zapojí do konstrukce, což znamená změnu poloměru povrchů. Toto uspořádání umožňuje vizuálně rozdělit prostor na zóny různých hloubek.

V úzké kuchyni je rozumnější uspořádat kuchyňskou linku podél okna - to vám umožní vizuálně rozšířit prostor. Přemýšlení nad interiérem s tímto uspořádáním stojí za to věnovat pozornost úzkým vertikálním úsekům nábytku s průhlednými nebo neprůhlednými fasádami. Tento krok bude vizuálně zkrátit délku místnosti a umístit správné přízvuky, například na výzdobu okna nebo rekreační oblasti.

Černý dřez pod oknem v kuchyni

V kuchyni, ve které je přístup na balkon, bude původní variantou design s kombinovanou lodžií. Takto neobvyklé řešení výrazně zvýší prostor a maximalizuje jeho přirozené osvětlení.

Při plánování venkovských domů často najdete ve zdi kuchyň s panoramatickým oknem. Pro takovou kuchyni je ideálním návrhem umístění rekreačního prostoru v blízkosti okna nebo pracovního prostoru s umyvadlem, varnou deskou a pracovním prostorem v jedné řadě.

Umývání pod oknem v malé kuchyni

Dvě nebo více oken

Několik oken v kuchyni potěší hojnost denního světla a vytvoří pocit prostornosti. Ale je moudré přemýšlet nad vnitřek takového místa docela obtížným.

Pokud jsou okenní otvory umístěny na různých stěnách, ale mají společný úhel, pak dokonalým řešením bude návrh s organizací pracovních ploch v tomto rohu. Perfektně doplňte do tohoto rohového umyvadla se směšovačem umístěným ve výklenku okenních rámů.

Párované uspořádání okenních otvorů umožňuje vyloučit přenos radiátoru během návrhu tím, že se okno umístí přímo do okna bez tepelné techniky.

Obecně platí, že dvě nebo více okenních otvorů obsahuje spíše prostorné místnosti. Pokud jsou okna umístěna na různých stěnách a nemají společný úhel, pak každá z nich může mít samostatné sémantické zatížení. Například můžete interiér přemýšlet tak, že podél jednoho z nich je pracovní prostor s umyvadlem av druhém komfortní zóně s pohovkou nebo čajovým stolem. Vnitřek tak bude rozdělen na jídelnu a varnou plochu.

Umýt pod oknem ve velké kuchyni
Umyjte se v okně v malé kuchyni

Zajímavé nápady na výzdobu

Pokud návrh kuchyně obsahuje pracovní plochu s umyvadlem před oknem, použití tradičních textilních závěsů nebo závěsů je nevhodné. Celkový interiér by v tomto případě měl zvýraznit okno jako estetický prvek. Vzhledem k stylu místnosti můžete zdobit prostor nad dřez:

 • žaluzie z hustého materiálu nebo bambusu;
 • malý lambrequin;
 • Římské nebo válečkové záclony, které lze v případě potřeby snadno vyzdvihnout, pokud je to nutné nebo spadly, chráníte před přímým slunečním světlem;
 • světlé rámy, zatímco okna samy odejdou bez dalšího dekoru;
 • speciální model stropní police, na který umístit vázy, koše nebo rozestupy.
Umyvadlo u okna s žaluziemi v kuchyni
Mytí pod oknem v kuchyni ve stylu Provence

Volitelné příslušenství

Přemístění umyvadla z kanálu o více než tři metry se může stát důvodem složitého toku vody kvůli odpadu jemným potravinovým odpadem. Alternativou je instalace zařízení k broušení odpadu, který pochází z umyvadla do dřezu. Takový nástroj je naprosto bezpečný pro osobu, aniž by měla nože v jejích prvcích.

Moderní návrháři stále více upřednostňují plánování kuchyně s okenním umyvadlem. Toto ubytování je nejen funkční a pohodlné, ale také umožňuje kombinovat povinnosti v domácnosti s příjemnou zábavou.

Úhlové umyvadlo u okna v jasné kuchyni
Bílé dvojité umyvadlo u okna v kuchyni
Hnědé umyvadlo u okna v kuchyni
Umyjte u okna s římskými závěsy v kuchyni
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

4 + 5 =