Tapety pro dívky: zajímavé možnosti pro dětský pokoj (30 fotek)

Zvolte tapetu pro dívky je mnohem obtížnější než pro dospívající chlapce. Všechna vina je zvláštní smysl pro estetiku, touhu obklopit si něco jedinečného a báječného. Malé princezny chtějí, aby jejich domovové bydliště plně odpovídalo filozofii života, personifikující sny a touhy.

Interiér dětských pokojů je ideálně tvořen rodiči, odkazující na přání jejich dětí. Potřebujeme zvláštní přístup, schopnost naslouchat přáním nejmenších členů rodiny a mít dobrý vkus.

Butterfly tapety pro dívky

Bílé tapety s motýly pro dívky

Dívky tapety s bílým vzorem

Dívčí pokoj ve věku 5-10 let musí ztělesňovat svět plný laskavosti, něhy a lásky. Správně přizpůsobená tapeta pro děti bude ideálním základem pro vytvoření krásného, ​​útulného, ​​magického interiéru.

Papírové tapety pro dívky

Černá a bílá tapeta pro dívky

Základní kritéria výběru

Aby dítě, bez ohledu na věk a pohlaví, se cítilo pohodlně a pohodlně ve svém pokoji, je důležité přemýšlet o interiéru s nejmenšími detaily. Zdraví dítěte, fyzické i psychologické, je nejdůležitější. Při výběru tapety v místnosti pro dívku nebo kluka by se měli rodiče řídit následujícími kritérii:

 • Přirozenost materiálů je prioritou. Na tom, jak vysoký a bezpečný materiál pro povrchovou úpravu stěn bude záviset mikroklima v místnosti a tím i její blaho;
 • Papírová nebo tekutá tapeta by neměla obsahovat toxické materiály nebo chemické nečistoty, které by mohly být potenciálně nebezpečné;
 • Barva tapety pro dětský pokoj, stejně jako samotný materiál, musí být praktická, snadno se čistí;
 • Bez ohledu na to, jaké krásné tapety rodiče si vybrali, návrh by měl potěšit dítě.

Je důležité vzít v úvahu názor dítěte, i když je mu 5 let nebo méně. Úkolem rodičů je najít bezpečné a praktické materiály, které potěší malého obyvatele místnosti.

1

Tapety s květinami pro dívku

Tapety pro děti

Základní pohledy

Než se uvažuje o variantách tapety z hlediska designu, je nutné určit, jaký typ dokončovacích materiálů bude použit pro zlepšení dětského pokoje. Podmíněně lze všechny druhy dokončovacích materiálů pro stěny podle typu tapisérie rozdělit do následujících kategorií:

 • Papírová tapeta - jednoduchý, cenově dostupný materiál. Jsou ideální pro dětský pokoj, pokud jde o šetrnost k životnímu prostředí, ale takové plátna nelze umýt a je v zásadě obtížné vyčistit i nejmenší nečistoty;
 • Přírodní prádlo. Tapety v dětském pokoji pro dívky mohou být podávány s rýžovým papírem nebo bambusem. Plátna jsou bezpečné a krásné, ale také obtížně čisté. Materiál je považován za poměrně drahý a ne vždy se vejde do interiéru dětského pokoje. Obvykle jsou takové obrazy zakoupeny v ložnici nebo v obývacím pokoji;
 • Vinyl a propojení. Praktické, trvanlivé a lehce ošetřující prádlo jsou poměrně levné. Nicméně s takovou tapetou by se neměla vkládat celá místnost školky. Taková úprava nedovoluje stěnám "dýchat", což znamená, že to nebude dobré pro zdraví dítěte. Alternativně může být netkaný nebo vinyl kombinován s papírem.

Také v mateřské škole pro dívku najdete tekuté tapety. Jedná se o relativně nový typ vnitřní úpravy stěn. Tekutá tapeta je specifický dekorativní nátěr, který se nazývá také hedvábná omítka.

Jedná se o směs celulózy, která obsahuje pigmenty a různé dekorativní nečistoty. Neškodná přírodní látka se prodává v suché formě. Před zahájením dokončovacích prací se suchá směs zředí vodou a okamžitě pokračuje k zdobení povrchů. Při výběru tekuté tapety je třeba vzít v úvahu nejen design, ale i typ. Existují typy bavlny, hedvábí, celulózy a hedvábí celulózy.

Foto tapety pro dívku

Modré tapety pro dívky

3D tapety - perfektní

Tapeta 3D je lákavá novinka, která okouzlí mnohé s originální prezentací, dynamickou kresbou a exkluzivitou. Taková dekorace také potěší mladou dívku teenagera a bude jako rozmarná dívka ve věku 12 let.

3D tapety jsou vyrobeny z ekologicky šetrných materiálů. Jsou odolné proti mechanickému poškození, protipožární a snadno se s pracími prostředky manipulují. Minusy lze připsat pouze vysokým nákladům na zboží. Nicméně, nákup módní tapety pro dívku, nemůžete se vůbec starat o kvalitu a výkonnostní charakteristiky.

Tabu

Ve skutečnosti absolutně jakákoliv tapeta v interiéru má své výhody a nevýhody. Někdy je mnohem snazší kombinovat několik typů gobelínů ve stejných prostorách najednou, abyste získali skutečně uspokojivý výsledek. Existují však takové typy úprav, z nichž je v zásadě třeba poznamenat.

Graffiti tapety pro dívky

Tapeta pro dívku

Hnědé tapety pro dívky

Jedná se o módní látky nebo velurové mříže. Kvalitní výrobky jsou velmi drahé. Opravdu vypadají velmi impozantní a nároční. Nicméně drahé výšivky, zlaté embosování, extravagantní květinové dekorace pro dívky 10-13 let budou nevhodné.

U velmi malých dětí bude takový aristokratický návrh tapety v zásadě nepřijatelný. Je třeba si uvědomit, že textilní tkaniny mají zvláštní rys akumulace prachu a to je absolutně nepřijatelné v dětském pokoji.

Červené tapety pro dívky

Tapety na plochu pro dívky

Důležité nastavení

Neví, které tapety si vybrat, je lepší vždy upřednostňovat světlé odstíny. Mezi univerzálními barvami stojí za vyzdvižení středně velkých ornamentů nebo středních tiskovin. Pro stěny s mnoha detaily (hodinky, police, zrcadla, fotografie, panely) je lepší vybrat jednoduchou tapetu nebo kombinovat 2 až 3 různé odstíny.

Pokud je touha poskytnout místnosti "více elegance", můžete doplnit monofonní plátna s jakýmikoli nálepkami. Mezi individuálně vybranými dekoracemi jsou velmi oblíbené květiny, zvířecí postavy, pohádkové postavy a abstrakce.

Tapeta pro místnost dívky v podkroví

Tapeta pro dívčí karikaturu

Barevné řešení

Nepodceňujte "psychologii" každé barvy. Vybraná tapeta umožní jemné a jemné ovlivnění mysli dítěte. Pokud je například dítě pasivní, je možné jeho aktivitu stimulovat pomocí těchto barev:

 • Hnědý (klasický styl pro dívky od 15 do 21 let);
 • Zelená (ekostyle);
 • Modrá a zelená (tematické instalace na moři);
 • Růžové motivy (imitace báječných bytů pro princeznu);
 • Pískové barvy (pro jemné romantické interiéry).

Oranžové tóny jsou vhodné pro vytváření pozitivní atmosféry, letní uvolněné atmosféry. Čisté žluté odstíny jako děti, náchylné k aktivní tvůrčí činnosti. Lemonové a houbové dorty inspirují, umožňují rychlejší generování zajímavých nápadů.

Červená paleta není vhodná pro dětské pokoje. Pokud se šarlatové tóny opravdu líbí, je lepší vybrat si je jako klíčové přízvuky. Například jemné perlovité pozadí může být zdobeno šarlatovými květy.

Dívky tapety v pastelových barvách

Dívky tapety ve stylu Provence

Dívky tapety s květinovým vzorem

Pozemky

Čím je dítě mladší, tím zajímavější pro něj bude takzvané gobelínové příběhy. Existuje mnoho tématických témat:

 • Hrdinové jakékoliv kreslené scény;
 • Pohádkové postavy;
 • Víly;
 • Motýly;
 • Rainbow a další přírodní projevy;
 • Obyvatelé mořského dna;
 • Zvířata;
 • Ptáci;
 • Plazi a různé exotické;
 • Situační obrazy;
 • Prostor;
 • Neobvyklé květiny;
 • Děti.

Kompozice plotů jsou poměrně komplikovaná z pozice konstrukce. Jen vložit tapetu nebo 3D mříž nebudou stačit. Zde je jen několik příkladů zajímavých řešení.

Dívka tapety s obrázkem

Růžová tapeta pro dívčí pokoj

Pohádková džungle

Na pozadí vyberte jemné smaragdové odstíny s tyrkysovou, kávou a bohatými olivovými tóny. Jedna stěna, nezaťažená nábytkem a příslušenstvím, zdobená tapetami na téma exotické džungle.

Vnitřní květiny domu: dlaně, orchideje a další "tematické" rostliny. Pokud dívka miluje měkké hračky, v místnosti jsou hračky "tradičních" obyvatel exotických lesů.

Šedé tapety pro dívčí pokoj

Sovy tapety pro dívčí pokoj

Textilní tapety pro dívky

Fantastická poloha

Pokud v pokoji bydlí malá princezna, místnost je zdobena příslušným směrem. Růžová monofonní tapeta zdobená obrazem vílových květin, nad kterými víří víla víla nebo motýly.

Zvláštní pozornost je věnována textiliím. Jedná se o jemné broušené clony, zdobené flitry a perlami. Další důležité atributy musí být nutně vyzdobeny v "královském stylu".

Tapety na plátno pro dívky

Tapety se vzorem pro dívčí pokoj

Jasná tapeta pro dívčí pokoj

Dům pohádek

Stěny mohou být navrženy jako pohádkové příbytky oblíbených postav z pohádek nebo karikatur. Například v populárním karikatuře "Masha a medvěd" můžete dobře uvažovat o situaci v domě medvědi. Interiér domu v lese se může opakovat v dětském pokoji.

Podobně si můžete vybrat jiné tematické instalace: dům Winnie the Pooh, oceánskou podlahu, kapitánskou kajutu pirátské lodi, palác východního sultána. Než začnete s výběrem povrchových úprav, textilií a nábytku, stojí za to se naučit dítě. Jeho názor by měl být upřednostňován.

Zelená tapeta pro dívčí pokoj

Žluté tapety pro dívčí pokoj

Tapety s potiskem pro dívčí pokoj

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 39 = 42