Tapety pro dětský pokoj (58 snímků): nejlepší nápady pro design a dekoraci

Dětský pokoj je zvláštní místnost, protože dítě začíná znát svět přesně od něj. Je to malé království pro malou holčičku nebo kluk. Proto interiér školky musí mít krásnou barvu, být neobvyklý, světlý, pohodlný a moderní. V takovém případě je třeba vzít v úvahu, že děti roste a mění, a tak by měl být vylepšen návrh místnosti. Pro dívky a chlapce po dobu 2-3 let je vytvořen jeden návrh a u 12letých dospívajících je volba zcela odlišná.

Jasná tapeta s auty pro dětský pokoj chlapce

Barevné tapety pro děti

Květinová tapeta pro děti

Tapety pro holčičku

Dvoulůžkový pokoj dětské pokojové tapety

Návrh dětské místnosti je proto odpovědný a obtížný úkol pro rodiče. Hlavní role při návrhu interiéru je věnována tapetu. Tapeta pro dětský pokoj může být zcela odlišná. Je třeba vzít v úvahu mnoho parametrů. Například, jaké pohlaví, věk dívky nebo chlapce, jaké materiály a typy tapety, barvy, velikosti místnosti, stejně jako design.

Tapetu můžete vyzvednout úplně jinak: světlé a světlé, růžové, žluté a modré. Může být také kombinovaná žlutá tapeta pro malý pokoj. Nejlepší je zdůraznit barvu a individualitu designu, s přihlédnutím k vlastnostem dívky nebo chlapce ve věku 3, 5 nebo 12 let, to bude možné pomocí dětských 3D tapet.

Šedá tapeta s místností pro dospívající dívky
Krémová tapeta ve velké dětské místnosti pro dívku
Dětský pokoj pro dívky s fotografickými tapetami

Vícebarevná tapeta v dětském pokoji
Bílé tapety v malé dětské místnosti

Kritéria pro výběr tapety

Je důležité vybrat nejlepší tapetu pro dívku nebo chlapce, aby interiér malého pokoje byl krásný a bezpečný. Návrh dětské tapety proto musí brát v úvahu následující kritéria:

 1. bezpečnost pro zdraví;
 2. ekologická čistota;
 3. krásné kresby na povrchu stěn;
 4. optimální mikroklima;
 5. bezpečnost stěnových materiálů;
 6. vhodná barva.

Návrh dětských tapet se nejlépe provádí s přihlédnutím k tomu, že barva a struktura stěn by měla odpovídat věku a charakteru dívky nebo chlapce 3, 5 nebo 12 let. U dospívajících jsou potřeba nějaké krycí možnosti a pro malé holčičky - úplně jiné. To platí pro stupeň opotřebení tapety. Pro děti různých pohlaví a mladistvých 12 let můžete například zvolit omyvatelnou tapetu, která je odolná proti otřesům nebo otěru. Pokud nejste připraveni k lepení drahých typů tapety, pak pro dívku nebo chlapce ve věku 3, 5 nebo 12 let si můžete zakoupit papírové tapety. Tato volba neumožní obávat se, že dětský interiér pro děti různých pohlaví bude často poškozovat děti. Papírové tapety nejsou drahé, čímž se starší design rychle vrátí.

Dětská stěna s obrazem letadla

Geometrická tapeta pro děti

Pokud je potřeba zjistit, jaké verze tapety leží na poličce obchodu, je lepší začít studiem štítku:

1
 1. jedna nebo dvě zvlněná čára říkají, že je možné odstranit "díla" dívky nebo chlapce 3, 5 nebo 12 let roztokem mýdla a houbou;
 2. přehnaný plamen označuje dobrou požární odolnost povlaku;
 3. náčrty kladiva budou říkat, že tapety snadno utrpí kolize s hračkami dětí různých pohlaví;
 4. Ekologická tapeta pro dětský pokoj může být vybrána, pokud má štítek příslušné logo: list dřeva nebo jetele, zkřížená zkratka PVC.

Výběr v obchodních dnech je obrovský: papír nebo tekuté tapety, světlé a lehké, růžové, žluté a modré, 3D povlaky. To umožňuje zvážit různé návrhy, vybrat barvu, lepit jinou kombinaci povlaků, vytvořit jedinečný 3D design pro děti různých pohlaví.

Jemná tapeta z pastelových květin v místnosti pro dívku
Místnost pro dospívajícího chlapce s fotografickými tapetami na panelech
Šedá a hnědá tapeta v místnosti pro teenagera
Tapety s kreslenými postavičkami pro dva chlapce pro děti
Bílá a oranžová tapeta pro dětský pokoj
Nástěnný papír s obrazem města v pokoji pro dospívajícího
Bílá tapeta v dospívající místnosti
Foto tapety s dinosauři pro dětský pokoj

Dětské tapety s polka tečky

Dětské tapety v malém kreslení

Partneři tapety pro děti

Dítě pro holky

Vytvoření dítěte pro malou holčičku vyžaduje zvláštní přístup, protože je důležité vytvořit interiér, který bude mít krásnou barvu, vytvoří útulnost, bude chovat chutě a poskytne psycho-emoční vývoj. Jaký typ tapety pro dívky je lepší vybrat?

 1. Jako nápad dítěte pro malou holčičku můžete použít kombinaci jemných pastelových tónů: růžová, broskvová, béžová a lila.
 2. Údaje by měly být vybrány podle věku dítěte. Návrh stěn pro dvojleté dítě může být vyroben z tapety s vícebarevnými kruhy, pruhy a čtvercemi. Můžete lepidlo a kombinované tapety. U 3-4 letého dítěte bude kombinace kreseb s kreslenými postavičkami. Také design může obsahovat fantastické květiny, malované princezny, pečeť, ryby a podobně.
 3. Ale nelepte některé obrázky v celé místnosti. Tapetu můžete kombinovat tak, že na jedné ze stěn umístíte 3D obrázek a na ostatních plochách namontujete monofonní nátěry odpovídající tónu.
 4. Pro romantické dívky jsou vhodné růžové a fialové tóny. Růžová tapeta umožní dívce cítit Barbie nebo princeznu. Pro odvážlivce, kteří soutěží s chlapci, interiér zahrnuje modrou, tyrkysovou a žlutou váhu.
Červená a květinová tapeta v místnosti pro dospívající dívku
Foto stěna se zámkem v pokoji malé dívky
Květinová tapeta v dětské místnosti
Kombinace lila a bílé tapety v dětském pokoji s osvětlením ve tvaru srdce
Cherry tapety v místnosti pro malé děvče
Růžová tapeta v prostorné dětské místnosti
Polka tečky v místnosti dívky
Lilařské tapety a bílé panely v dětském pokoji pro dívky
Útulný dětský pokoj pro dívku s bílou tapetou

Tapety s výtiskem pro děti

Tapety pro děti v oblasti cestování

Tapety pro děti s kosočtvercemi

Svět chlapců

U chlapců do 12 let je nejběžnější kombinace: zelená, modrá, modrá a šedá. V některých případech se přidávají žluté nebo hnědé tóny. V tomto případě budou modré barvy vyhovovat snovému charakteru, který vyváží mořské dobrodružství a cestuje. Z interiéru místnosti jsou vyrobeny zelené, šedé nebo bílé tapety pro chlapce, kteří snili o tom, že se stanou vojenskými.

Nasycená zelená nebo modrá tapeta pro chlapce by měla být umístěna maximálně na jednu ze stěn. Pro děti od 4 do 5 let budou přirozené 3D tapety s herními výtisky pirátských lodí, letadel, závodních automobilů. Když si vyberete tapetu, kterou chcete použít pro pokoj adolescentů, musíte pochopit, že pro kluky je dětský pokoj hravější než ložnice. Proto musí existovat kompromisní volba, která umožní realizaci myšlenky kombinace různých funkcí. Pro místo na spaní je žádoucí navrhnout měkké a tlumené barvy, například bílé. A pro herní zónu se doporučuje jasný design, kde mohou dominovat žluté, modré nebo zelené tóny.

Bílá tapeta s obrazem pro místnost chlapce
Foto tapety v pokoji pro chlapce
Modrá tapeta v místnosti pro chlapce teenager
Tichá tapeta s loděmi pro dětský pokoj
Žlutá a zelená tapeta v pokoji pro dva chlapce
Tapety s hračkami pro místnost malého chlapce
Béžové tapety s hvězdami pro dospívající chlapec
Žlutá tapeta se zvířaty pro dětský pokoj
Modré tapety pro chlapce

Tapety na plochu pro děti

Dětské tapety se vzorem

Dětské barevné tapety

Typy tapet

Je důležité vědět, jaké typy tapet lze použít pro správnou volbu a implementaci myšlenek.

 1. Papírová tapeta. Kryty papíru mohou být velmi rozdílné v textuře, barvách a vzorcích. Papírové tapety jsou nejvíce rozpočtu. Existují dvě vrstvy papírové tapety s dřevěnými hoblinami, které dávají příležitost opakovaně je opakovat. Jednobarevný papír lze přilepit kolem postele a ve hře bude vypadat skvěle kombinované kombinace.
 2. Interiér malého pokoje pro děti různých pohlaví do 12 let může být zdoben tapetami pro malování. Může to být kombinovaná netkaná tapeta s vinylem nebo bez. To je vynikající volba. Takové nátěry jsou dražší než papír, ale měly by být vybrány pro mladistvé do 12 let, protože jsou odolnější a odolnější.
 3. Praktické a šetrné k životnímu prostředí jsou tekuté tapety. Taková tekutá tapeta umožňuje snadné přeměny interiéru malé místnosti, protože design může být změněn překreslením stěn v jiné barvě. Tekuté tapety mohou transformovat interiér, protože vám umožňují používat různé návrhy. Nicméně nejsou levné. To je důvod, proč tekuté tapety se doporučují pro zdobení dospívajících místností.
 4. Přírodní nátěry jsou výbornou volbou pro batolata a teenagery. Bambusové nebo korkové potahy vytvoří krásný design, ale nebudou mít barevné kresby.
 5. Vytvořte jedinečný design a implementujte mnoho nápadů, které vám pomohou 3D tapety. 3D nátěry mohou výrazně změnit interiér, barvu místnosti a její rozměry. Širokoúhlé 3D tapety mohou mít obrovské množství odstínů a obrázků. 3D tapety pro nejmladší jsou schopny rozvíjet tvůrčí a duševní schopnosti dítěte. Proto můžete zvážit myšlenku zdobení dítěte pomocí 3D obalů tréninkového charakteru s prvky geografie, postavy a abecedy.
Jasná a krásná tapeta pro chlapečku nebo dívku pro děti
Tapety a cihlové zdi v místnosti teenagera
Graffiti v teenagerově pokoji
Kreslené postavy na tapetu v dětském pokoji
Tapety na fotkách v dětském pokoji pro milovníka malého prostoru
Tapety s obrazem města v dětském pokoji pro chlapce
Tapety s mořským vzorem v dětské místnosti
Šedá tapeta v místnosti pro chlapce teenager
Bílo-modrá tapeta s obrazem pro dítě
Růžová tapeta v prostorném dětském pokoji pro dívku
Bílé tapety v místnosti pro malé děvče
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

21 + = 31