Tapety pro chlapce: typy, barvy, kritéria výběru (24 obrázků)

Podle odborníků je vytvoření dětského designu poměrně složitým procesem, vyžadujícím zvláštní znalosti. Dítě tráví spoustu času ve svém pokoji, takže všechny dokončovací materiály musí být kvalitní a bezpečné. Důležitým faktorem je vliv vybrané barevné škály na psychiku dítěte. Tapety pro chlapce se mohou lišit podle typů, designu, témat. Utěrky by měly přinést komfort a pohodlí do místnosti.

Abstraktní tapety pro chlapce

Tapety pro chlapce

Odrůdy produktů

Při výběru tapety pro dětský pokoj je třeba zvážit základní požadavky kladené na tyto materiály:

 • pohodlí a pohodlí;
 • bezpečnost životního prostředí;
 • funkčnost;
 • estetické odvolání.

Je důležité vzít v úvahu preference malého majitele místnosti. Tato otázka je zvláště důležitá při výběru tapety pro dospívajícího chlapce. Dívky na prvním místě jsou krásou místnosti, a rostoucí muži potřebují pohodlí pro hry, studium a rekreaci. Z tohoto důvodu by vnitřní prostor pro chlapce měl být plný, harmonický a funkční.

Tapety z dinosaury pro chlapce

Flizeline tapety pro chlapce Flizeline tapetu pro chlapce

V oblasti stavebních materiálů jsou běžné následující typy tapet:

 • přírodní papírové plátno;
 • vinylové nátěry, které se vyrábějí bez použití škodlivých složek;
 • netkaná tapeta je také bezpečná, vhodná pro následné malování;
 • tekuté tapety - přírodní, ale velmi specifický materiál.

V závislosti na vašich preferencích a přáních dítěte si vyberete nejvhodnější tapetu pro pokoj.

Tapety s fotografickým potiskem pro chlapce

1

Modré tapety pro chlapce

Základní kritéria výběru

Mnoho mladých rodičů neví, která tapeta je vhodná pro děti. Bez ohledu na rozmanitost povrchů je třeba věnovat pozornost několika důležitým parametrům:

 1. Kvalita materiálu. Před nákupem je třeba studovat informace dostupné v certifikátu. Trust by měli kontrolovat pouze domácí nebo zahraniční výrobci. Zvláštní pozornost si zaslouží schopnost "dýchat". Takže pro tuto dětskou tapetu na vinylové bázi se doplňují speciální póry.
 2. Možnost čištění a mytí. Rozvíjející se dítě bude nutně psát a kreslit. Často děti dělají to přímo na tapetu. Abyste se později neobtěžovali kvůli poškozené opravě, je lepší okamžitě umýt mycí látku.
 3. Trvanlivost a trvanlivost materiálu. Pokud je povrch náchylný k mechanickému poškození, bude brzy nutné jej vyměnit.
 4. Originální design. Pro dětský pokoj chlapce je spojení různých odstínů, textur, fotografických tapet a dalších prvků skutečné. Hlavním předpokladem je vytvoření krásného interiéru, který dítě má rád. Pro plný vývoj dítěte se aktivně využívají samolepky s písmeny, postavami, geometrickými postavami, květinami a pohádkovými postavami. Takže pokud dítě miluje karikaturu "Cars", nejlepší výzdobou bude obraz světlých vozů. Použití samolepek je nejdostupnější a nejjednodušší způsob, jak vytvořit atraktivní dětský interiér.
 5. Zachování prostoru místnosti. Při vývoji vhodného designu byste měli věnovat zvláštní pozornost výběru barev a obrázků. Někteří z nich mohou jíst prostor. Takže tapety s trojrozměrnými kresbami v malém pokoji budou z vizuálního hlediska ještě menší. Ze stejného důvodu nejsou vhodné pro mateřské a tmavé odstíny. Při rozšiřování prostoru jsou proužkované plátna dobré.
 6. Náklady na materiály. Samozřejmě každá osoba má svůj názor na cenu oprav. Je důležité zakoupit vysoce kvalitní tapety pro chlapce bez dalších nákladů.

Přibližně po pěti až šesti letech tvoří děti své vlastní zájmy, které musí být při výběru dokončeny. Zpravidla mají v tomto věku zájem o letadla, auta, lodě a také o animované série. Tapety s podobnými obrázky lze vložit na některé části stěn, úspěšně kombinovat obrazy s plátny jiné barvy.

Graffiti pro chlapce tapety

Tapety s mapou pro chlapce

Vybíráme správné barvení

Stíny jsou velmi důležité psychologicky. Barvy ovlivňují nejen vizuální vnímání prostoru, ale také emoční stav, psychiku dítěte. Hlavní podmínkou výběru tapety pro chlapce je orientace na jeho temperament. Flegmatické a pomalé děti jsou nejlépe vhodné pro jemné tóny nebo teplé odstíny.

Povzbudit líné, pasivní dítě, náchylné k bohatému konečnému vyhotovení, které se odehrává ve světlých veselých odstínech. Studené barvy - ideální řešení pro hyperaktivní dítě. K ochlazení palety získala pocit pohody a tepla, zředí se béžovými a broskvovými odstíny.

Žlutá barva tapety učiní školáka pozornější a úspěšnější ve studiu. Optimální tóny pro návrh dětské ložnice budou:

 • zelená;
 • modrá;
 • žlutá;
 • modrá;
 • hnědá;
 • oranžová;
 • fialová.

Strop a volitelné příslušenství mohou být neutrálně bílé. Použití modré a modré tapety pro stěny je spojeno s námořním tématem. Kombinace béžové a zelené barvy je důležitá pro vytvoření kouzelné atmosféry džungle.

Plocha pro chlapce

Tapety pro chlapce

Tapeta pro místnost chlapce v podkroví

Často rodiče, výběr tapety pro teenagery, pečlivě vyhnout černé. Návrháři si jsou jisti, že tento postoj není zcela spravedlivý. Černá představuje plný noční odpočinek a klid. Někteří experti tvrdí, že takové barvení zvyšuje krevní tlak a zabraňuje vzniku nachlazení.

Tapety s auty pro chlapce

Nebe s oblohou pro chlapce

Mírné užití černých látek v interiéru nezpůsobí depresi a útlak vznikající psychiky. Na černém pozadí plakáty zobrazující celebrity: hudebníci, herci nebo sportovci vypadají skvěle. Nejúčinnější vzhled a graffiti, které jsou u dospívajících tak oblíbené.

Zvolte tapetu s věkem

Odborníci doporučují následující pravidla:

 • Novorozenci. Během tohoto období děti potřebují klidné, jemné prostředí bez dráždivých faktorů. Tapeta pro novorozence se provádí v pastelových barvách. Akcenty jsou uspořádány pomocí obrázků čisté barvy.
 • 2-4 roky. Ve vnitřku jsou přidány čisté přírodní odstíny zelené, modré, žluté. Pro tiché děti jsou vybrány jasné barvy pro aktivní pastelové barvy. Jako dekorativní prvky se používají obrazy pohádkových hrdinů.
 • 4-7 let. Je přijatelné použít kombinaci několika barev. Skutečná výzdoba s výcvikovými prvky: obrazy dopisů, zvířat a rostlin.
 • Od 7 do 8 let a až do 9 let. Doporučuje se vybrat tkaniny bez výkresů. Monochromní stěny pomáhají koncentrovat dítě a je snazší zvládnout obrovské množství nových informací.
 • 9-11 let. Je přípustné přidávat předměty. Přibližně od 10 let chlapci mají zájmy, proto moře, sportovní, historické a další témata jsou velmi populární při tvorbě interiéru.
 • Od 12 let. V dospívání může dítě mít právo volby, protože již má své vlastní potřeby a preference. Rodiče by však neměli souhlasit s příliš tmavými, monotónními nebo příliš nasycenými odstíny.

Dodržování věkových funkcí pomůže vytvořit optimální interiér. Výsledkem je, že dítě v každém roce života obdrží pro svůj vývoj přesně to, co je třeba v určitém časovém období.

Opičí tapety pro chlapce

Oranžové tapety pro chlapce

Které obrázky jsou vhodné pro chlapce?

Lví podíl producentů, kteří se specializují na tapety pro děti, je zdobí obrazy hrdinů populárních karikatur, stejně jako zvířat a ptáků. Mnoho rodičů se snaží dostat pro dítě něco barevného a originálního. V takovém případě maminky a táty zabudnou vyjasnit názor majitele místnosti. Neměli bychom zapomenout na chuť dítěte. Jeden chlapec má rád světlé plátna s karikaturami, další - monochromatické neutrální tóny.

Tapeta s razítkem pro chlapce

Tapeta pro chlapce teenager

Rodiče nemají zapomenout na to, že příliš časté barevné obrázky mají únavný efekt a jsou pro dítěti nudnější. Nejlepší volbou by byla tapeta s příběhovými obrázky nebo jednotlivými obrázky. Jsou vhodné pro mateřskou školu, ve které žije aktivní nebo naopak melancholický chlapec. Kresby na tapetu by měly být přehrávány s celou situací. Takže motýly nebo jasné ptáky jsou dobře doplněny zeleným obrubníkem nebo stolem, které tvoří letní trávník.

Pruhované tapety pro kluky

Kreslení tapet pro chlapce

Vybrané tapety by neměly obsahovat následující prvky:

 1. Abstraktní obraz. Negativně ovlivňuje psychiku dítěte. Takové plakáty jsou orientovány na dospělé osoby s formovanou osobností.
 2. Jasné vzory, které se opakují na každé zdi. Registrace bude mít děti. V tomto případě je nutné vložit tapetu s ornamentem pouze na jednu zeď a na ostatních použijte jednobarevnou povrchovou úpravu.

Modré tapety pro chlapce

Grifelnaya stěna v dětském pokoji

Téma interiéru

Obzvláště populární mezi chlapci jsou následující oblasti:

 • Příroda. Vyberte tapetu s obrázky slunečných pláží, surfů, korálů a skořápek. Použití krásných přírodních druhů je vhodné pro prostor vyváženého melancholického dítěte, který upřednostňuje duševní činnost.
 • Moře a piráti. Malí dobrodruzi budou potěšeni fotografickými tapety s loděmi, pirátskými vlajkami a dalšími atributy. Tapeta 3D přináší celou jedinečnou atmosféru putování po nekonečných mořských prostorech.
 • Historické postavy. Romantici, vášniví z minulosti, milují témata rytířů, indiánů a kovbojů.
 • Technologie. Chlapci jsou uspořádáni tak, že se vždy zajímají o auta, lodě, vlaky, letadla.
 • Sporty. Věřící a začínající sportovci se zajímají zejména o tento směr.

Použití různých témat v jedné místnosti pomůže zonat prostor vytvořit atraktivní interiér v místnosti určené pro dva chlapce.

Tapeta v dětském pokoji pro chlapce by měla plně odpovídat věku, zájmům a temperamentu rostoucího muže. Dodržování těchto doporučení pomůže vytvořit design místnosti atraktivní, pohodlné a funkční.

Tematická tapeta pro chlapce

Jasná tapeta pro chlapce

Stolní počítač se zajíčci pro chlapce

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 5 = 11