Studiový apartmán a loft style: vytvořeno pro sebe (34 fotek)

Pokud jste majitelem apartmánu s bezplatným dispozicím s vysokými stropy a velkými okny, pak váš interiér je půdní vestavba. Chcete-li zjistit, nemůžete ani jít na věštec - to okamžitě řekne každý návrhář, jakmile se podívá na byt. Pokud si myslíte, že styl podkroví v interiéru je nyní na špičce módy, měli byste je poslouchat a vědět, jaký je styl.

Dvoupodlažní loft studio

Obývací pokoj v půdním stylu

Vlastnosti stylu

Motto loftového stylu lze považovat za frázi: "více světla a prostoru, méně oddílů a dekorů". Nicméně, výzdoba v něm je stále přítomná, ale velmi zvláštní. Například, vynikající výzdobou budou vodovodní potrubí na cihlové zdi nebo silniční značka v hliníkovém rámu. Pokud jste se rozhodli, že jste v dílně továrny, budete mít zčásti pravdu, protože tento styl vznikl ve výrobních prostorách, které jsou v centru města prázdné. Kvůli rostoucím cenám půdy se rostliny začaly pohybovat na okraji města a budovy byly pronajaty za malou cenu.

Bílý podkrovní studio

Loft studio s trámy

Bílá kuchyně v půdním stylu

První prostorné světlo bylo oceněno zástupci českých zemí. Umělci a hudebníci zde uspořádali studia, ve kterých jsou moderní domácí spotřebiče a široká pohovka sousedí s betonovými podlahami a inženýrskou komunikací. Časem se tato čtvrť stala oblíbenou a zarostlou charakteristickými detaily, podle nichž styl zůstává snadno rozpoznatelný:

  • Volné plánování. Odděluje se pouze koupelna odděluje, zbytek prostoru je rozdělen podle zónování.
  • Narochito hrubý povrch nebo nedostatek to. Cihla je nejrozšířenějším prvkem stylu. Stropní nosníky, potrubí a větrací mříže jsou také nedílnou součástí interiéru.
  • Domácí spotřebiče jsou ultramoderní a třpytí se chromovými povrchy.
  • Množství světla. Průmyslové doprovody vypadají dobře pouze v jasném světle. S slabým osvětlením bude místnost vypadat ponurá a depresivní.
  • Návrhář nábytku. Spousta stejného typu polstrovaných stoliček nebo židlí, ze kterých můžete sbírat jednu velkou pohovku nebo dvě nebo tři malé, umožní oddělit obývací pokoj od kuchyně nebo ložnice.
  • Velká okna. Záclony se používají pouze jako poslední možnost, když je třeba se skrýt z výhledů z ulice nebo z domku naproti. Vhodné žaluzie nebo rolety.

Oddělit jednu velkou místnost do zón umožňuje nejen prefabrikovaný nábytek. Existuje několik možností zónování ve studiovém bytě.

Představuje půdní styl v interiéru

1

Strom v bytě podkroví

Pohovka v půdním studiu

Zónový prostor pro studio

Nejprve je třeba rozdělit celý prostor na funkční oblasti. Minimum zón je kuchyň, ložnice a obývací pokoj. Toaleta a koupelna (nebo sprchový kout) jsou odděleny příčkami. Navíc můžete vytvořit pro každého člena rodiny jídelnu, pracovní prostor a samostatné rohy.

Interiér ve stylu podkroví

Obrazy na zdi studio

Koupelna ve studovně

Poté musíte přemýšlet, jakým způsobem je možné tyto zóny rozdělit, aniž byste se museli uchýlit k pomoci v oddílech. Existuje několik způsobů.

Ložnice v půdním stylu

Staré cihlové studio v podkroví

Cihlová zeď v podkroví apartmánu

Rozdíly v dekoraci stěn a podlahy

Vizuálně oddělit jednu oblast od druhé může být provedena s různými obklady stěn a podlah.

Vedle autentických zděných zdiva ve studiovém bytě může být půdní vestavba natřena malbou, pokrytou hrubou omítkou a keramickou dlažbou napodobující neupravený betonový povrch. Taková dlaždice bude vhodná na podlaze. Kromě toho můžete položit laminát nebo podlahovou podlahu na podlahu.

Kožený nábytek ve studiovém apartmánu v podkroví

Kuchyně Loft

Apartmán ve stylu podkrovního bytu

Textil

Vedoucí v tomto stylu jsou studené materiály - kámen, kov, cihla. Pro vytvoření útulné atmosféry je prostor pro spaní oddělen záclonou. Dlouhé světlé závěsy organicky vypadají a neztrácejí doprovod. Záclony lze nahradit obrazovkou s graffiti nebo imitací novinového textu.

Barový pult ve stylu podkroví

Jídelna v podkrovním studiu

Studiový apartmán v půdním stylu

Bodové světla

Nejle
pší je zvážit samostatné bodové osvětlení pro každou funkční oblast. Zavěšení ze stropních svítidel ve stylu techno bude vypadat skvěle. V blízkosti postele je vhodnější zavěsit stěnové svícny ve stejném stylu.

Nábytek v půdním studiu

Minimalismus v podkroví studia

Nábytek

Položky nábytku, které mohou být seskupeny, mohou sloužit jako děliče pro funkční oblasti. Prefabrikovaný nábytek nebo vysoké otevřené police pohodlně a esteticky oddělují obývací pokoj nebo pracovní plochu od celkové plochy. Kuchyně je schopna oddělit čítač barů nebo zástěru.

Pro efektivní zónování lze také použít libovolné vysoké vertikální konstrukce - sloupy nebo výfukové systémy.

Styl půdní vestavby pro malý byt je ideální, protože oblast není používána pro příčky a celá místnost je světlá.

Monochromatické půdní bytové studio

Okna v půdním studiu

Dokončovací studio apartmány v půdním stylu

Interiér a dekorace

Stropy v oddělení studiových bytů do zón se nezúčastní. Jsou namalovány v bílé barvě, tím je místnost mnohem lehčí.

Zpočátku byly sklady nebo průmyslové hangáry studené a ohřívány pomocí sporáků nebo krbů. Chcete-li navrhnout obytný prostor ve stylu podkroví, můžete použít jak skutečný krb, tak imitace.

Patro v půdní vestavěné studio

Knižní regály v půdním studiu

Strop ve studiovém bytě podkroví

Výrazná výška stropů umožňuje vybavit druhou úroveň. Sprcha nebo studium na ní bude klidné odlehlé místo. K tomu je přístupný žebřík, který může také oddělit jednu zónu od druhé na nižší úrovni. Stylizované trubky mohou sloužit jako původní parapet ve stylu podkroví.

Prostorné půdní studio

Gray loft studio

Stárný nábytek pro půdní studio

Spálna na spodní úrovni může být označena pódiem, ve kterém mohou být schované skříně pro uložení ložního prádla.

Kuchyně v tomto stylu připomíná tovární jídelnu - velké stoly, ledničky a varné desky. Nezapomeňte na silnou kapuci, protože vůně během vaření budou rozptýleny po celém bytě.

Studené půdní studio

Koupelna v půdním studiu

Žehlička ve studovně

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

32 + = 37