Stolní deska z dlaždic: stylové doplňky pro každou kuchyni (23 fotek)

Pokud chcete vytvořit stůl vyrobený ze spolehlivých materiálů, který bude trvat mnoho let, pak dlaždice bude nejlepší řešení. S ním můžete vytvořit jedinečný design, který již nebude nikdo, protože prodejního pultu dlaždice dokonale vytváří efekt drahé a elegantní povrch kamene. Takové plochy byly ve starých elitních domech.

Stolní deska z dlaždic
Stolní deska z dlaždic

Charakteristické znaky desky stolu z dlaždice

Obvykle se pro kuchyňskou desku používají keramické nebo kamenné dlaždice, ale která možnost je lepší? Pro správné rozhodnutí potřebujete znát nuance každého materiálu.

Stolní deska z dlaždic
Stolní deska z dlaždic

Kamenná deska je obvykle vyrobena z mramoru nebo žuly. Stehy jsou ponechány malé, aby mohly být skryty.

Stolní deska z dlaždic

Chcete-li vytvořit pracovní plochu kuchyně, můžete také použít keramické dlaždice. Doporučuje se však věnovat pozornost materiálu dlaždic, protože má více žebrovou strukturu.

Stolní deska z dlaždic

Jak postupuje položení stolu s dlaždicemi?

Umístění dlaždic na stůl je dostatečně jednoduché a nevyžaduje zvláštní znalosti nebo dovednosti. Zadní strana dlaždice je pokryta tenkou vrstvou připravené malty a pak se dlaždice nanáší na povrch a přilepí se k desce. Je to velmi jednoduché. Kromě toho může být taková dlažba použita k vytvoření zástěry.

Stolní deska z dlaždic

Kamenné dlaždice budou asi dvakrát dražší než keramické dlaždice, ale také budou trvat déle a spolehlivější. Kachlový materiál je také vhodný pro vanu nebo chodbu.

Jaké jsou výhody pultové desky?

Má mnoho vážných výhod. První a nejdůležitější je trvanlivost. Opravy v kuchyni se obvykle provádí zřídka a stojí peníze, takže je důležité, aby pracovní deska a nábytek byl kvalitní a neměl zhoršovat během provozu.

Stolní deska z dlaždic

Stolní deska z dlaždic

Také, pokud jste si vybrali desku vyrobenou z dlaždic, pak máte jedinečnou příležitost vytvořit svůj vlastní design. Můžete udělat přesně to, co chcete, a vaše kuchyně bude individuální a zvláštní, protože je velmi příjemné používat to, co je vytvořeno vlastní silou.

Pracovní desky, dlaždicové, jsou odolné proti poškrábání a malým mechanickým namáháním. Nezapomeňte však na desky a jiné atributy kuchyně. S jejich pomocí můžete výrobek uložit co nejdéle ve své původní podobě.

Stolní deska z dlaždic

Péče o takový stůl není také obtížné. Materiál je vodotěsný a snadno se čistí normálním vlhkým hadříkem.

Stolní deska z dlaždic

Horní část dlaždice se týká materiálu šetrného k životnímu prostředí a nevyzařuje látky škodlivé pro vaše zdraví.

Stolní deska z dlaždic

Existují nějaké nevýhody v desce z dlaždic?

Zdá se, že tento materiál je ideální ve všem, a v praxi to je. Jedinou nevýhodou je, že švy mezi dlaždicemi se obtížně čistí, přesněji tento proces trvá značně dlouho. Na tuto otázku nejste narušené během provozu, je nutné při instalaci, aby těsných spojů a použití vysoce kvalitních spárovací hmotou. Pak vás čisticí proces nepohodlí. Ve zbytku je to spolehlivá a bezpečná volba pro kuchyň.

1
Stolní deska z dlaždic

Vlastnosti kuchyňské desky z dlaždic

Jedním z nejdůležitějších bodů, které byste měli věnovat pozornost při pokládce dlaždic na desce, je výběr dlaždic a malty. Při výběru řešení je třeba věnovat pozornost nejen nákladům a značce, ale také charakteristickým rysům. Řešení by mělo být odolné vůči bakteriím i čisticím prostředkům.

Stolní deska z dlaždic

Co je nejlepší pro injektáž?

  • Cementová písková malta se aktivně používá pro práci se švy, jejichž šířka je větší než 12 mm;
  • Cementová malta se používá ke zpracování spár s šířkou nepřesahující 12 mm.
  • Moderní roztok kapaliny "Fusion Pro". Tato možnost je považována za nejvhodnější pro instalaci keramických dlaždic. Obsahuje speciální antibakteriální částice a nepoškozuje výrobek.
Stolní deska z dlaždic

Jak se starat o povrch dlaždic?

Samozřejmě, při výběru materiálu je třeba okamžitě věnovat pozornost zvláštnostem péče o něj. Od kuchyně, kterou používáte neustále, je důležité, aby čištění povrchu nepřineslo žádné potíže a negativní emoce. Stolní deska z dlaždice do kuchyně nepotřebuje zvláštní péči a je spíše nenáročná. Jen denně po práci v kuchyni otřete vlhkým hadříkem. Pokud je kontaminace silná, můžete použít mýdlo, pak skvrna rychle zmizí.

Stolní deska z dlaždic

Použije-li se malta při montáži, která reaguje na chemické látky by měly dávat pozor na čištění a nepoužívejte agresivní čisticí prostředky, neboť díky nim můžete zničit povrchu desky, lemované s keramickými dlaždicemi.

Stolní deska z dlaždic

Pokud je povrch z dlaždic, není potřeba utěsnění. Jediná věc, která by měla být pokryta těsnícím materiálem, jsou klouby. Pokud máte v kuchyni kamenné dlaždice, pak každoroční povrchová úprava desek musí být hermetická.

Stolní deska z dlaždic

Pokud dáváte přednost keramické dlaždici, pak se nemusíte starat. Tento materiál je také odolný vůči vysokým teplotám. U takového stolu doporučujeme používat speciální držáky na horké nádobí, aby se zachoval původní vzhled po mnoho let provozu.

Stolní deska z dlaždic

Kolik let bude sloužit?

Pro výrobu keramických dlaždic použití recyklovaných materiálů, jako jsou žáruvzdorné hlíny, takže tyto desky jsou zcela neškodné pro člověka a pro životní prostředí. Je-li povrch dlaždic správně a přesně upřednostňován, bude vám sloužit více než rok nebo dokonce 10 let.

Stolní deska z dlaždic

Vlastnosti výběru dlaždic pro kuchyňské desky

Glazovaná keramika je dobrá volba. Je to nejen krásné, ale také odolné vůči vysokým teplotám a znečištění. Je snadno čistit a neabsorbuje vlhkost. Kuchyňská deska z keramických dlaždic tohoto typu doplní design interiéru a potěší ideální vzhled. Materiál však má nízké náklady ve srovnání s multifunkčností.

Velmi krásná a elegantní bude vypadat jako mozaika. Takový stolní deska vám umožní vytvořit si vlastní a originální design. Můžete kombinovat odstíny a vytvářet vlastní vzory.

Stolní deska z dlaždic
Stolní deska z dlaždic

Kde je deska z dlaždic?

Keramické dlaždice jsou vynikajícím a spolehlivým materiálem, což je důvod, proč jsou stolní desky z něj použity v různých oblastech. Je ideální nejen pro pracovní plochu kuchyně, ale také pro koupelnu, jídelní stůl nebo parapet. Dokončení v koupelně a kuchyni se často provádí ze stejné dlaždice.

Stolní deska z dlaždic

Kuchyňská pracovní deska z dlaždic je spolehlivým a krásným prvkem. Bude zdůrazňovat důstojnost vašeho interiéru a doplní jej o nové barvy. Také v kuchyni obkladů můžete udělat a zástěru, což může být pokračování návrhu desky. Vytvořte si vlastní design, který vás bude potěšit mnoho let.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 30 = 36