Sink-tulip – elegantní řešení pro koupelnu (26 fotek)

Koupelna - pokoj, který každý člověk navštěvuje několikrát denně. A ačkoli v této místnosti obvykle netrpí spoustu času, chci, aby to bylo také pohodlné. Ve standardních apartmánech se koupelny nemohou pochlubit svou velikostí. Nejčastěji jde o malé místnosti, které musí být funkční na úkor krásy. Dřez je jedním z nejdůležitějších detailů v této místnosti. Promluvme si o jednom velmi populárním modelu, který se nazývá umyvadlo-tulipán.

Uhličitý tulipán ve starožitném stylu

Bílý výlevkový tulipán

Co je tulipán shell?

Toto neobvyklé jméno pochází ze skutečnosti, že design umyvadla ve tvaru připomíná květinu. Tento instalatérský produkt se skládá z podstavce a umyvadla. Noha je určena k tomu, aby nakládala část nákladu z hmotnosti misky. Nosná část může být vytvořena ve formě polokloubky nebo může být pevná, kontinuální struktura. Semicolumn je modernější variantou, která se nejčastěji používá pro zavěšené sanitární keramiky. Navíc, za podporou se skrývá zdánlivě neestetická komunikace (potrubí, sifon).

Umyjte tulipán na podstavci

Uvolněte tulipán na stánku

Uhličitý tulipán s držákem na ručníky

Tulipánové mušle se staly populárními v post-sovětském období. Vzhledem k jejich snadnému použití a atraktivnímu vzhledu po desetiletích zůstávají v poptávce. Skořepina této formuláře netrvá dlouho a vypadá elegantně v jakémkoliv uspořádání koupelny. V průběhu let se konstrukce tohoto typu umyvadel nezměnila funkčně. Pouze barva, design a materiály, z nichž se vyrábějí tyto výrobky, se mění. Plavky zahrnují nejen širokou škálu zboží, ale i trvanlivost takových obalů.

Bronzová tulipánová skořápka

Kulatý tulipán v klasickém stylu

1

Materiály pro výrobu skořápek

V závislosti na výběru materiálu, z něhož je dřezy vyrobeny, závisí cenové ukazatele a dekorativní charakteristiky. Umyvadlový tulipán v koupelně může být vyroben ze skla, porcelánu, skla, nerezové oceli, keramiky, umělého nebo přírodního kamene. Kvůli jeho dostupnosti faience. Tyto modely jsou dostatečně odolné a trvanlivé, ačkoli nejsou příliš nákladné. Dražší volbou se považují porcelánové výlevky. Síla nejsou nižší než kamenina, ale v dekorativitě je přednostně předčí.

Uhlíkový tulipán obdélníkový

Tulipán shell v retro stylu

Uhličitý tulipán s obrázkem

V koupelně najdete často umyvadlo s keramickým podstavcem. Nestojí za to, že by se honila levnost a koupila si sanitu z levné keramiky. Jeho vlastností je porézní struktura. To znamená, že bude obtížnější vyčistit a dezinfikovat takový plášť než hustý porcelán. Také keramické výlevky se nemohou pochlubit vysokou pevností a odolností proti mechanickému namáhání. Z důvodu náhodně padlých plechovek smetany na povrchu bude štěpena. A jestliže se v důsledku toho plášť nerozpadne, bude trhlina znatelně zhoršovat jeho vnější přitažlivost.

Nejdražším a nejodolnějším materiálem je přírodní kámen. Návrh pláště z kamenného masivu není omezen na misku. Jedná se o jednodílný výrobek, ve kterém je dřezu součástí desky. Modely z kamene jsou velmi odolné a estetické, osloví milovníky všech přirozených, ale zároveň rafinovaných.

Dekorativní tulipán s dekorací

Porcelánový tulipán

Jak si vybrat umyvadlo-tulipán?

Skořápka typu "tulipán" může být kulatá, obdélníková, čtvercová nebo eliptická. Občas lze najít úhlový model. Tradičně se šířka modelů pohybuje mezi 55 - 70 cm. Věnujte zvláštní pozornost hloubce umyvadla. Je lepší upustit od nákupu mělkých modelů, protože v průběhu používání se sprej rozptýlí různými směry.

Vyberte si dřez-tulipán, v závislosti na velikosti koupelny a velikosti komunikace. Pokud bude koupelna přepracována, pak si můžete vybrat libovolný model, který se vám líbí. A pokud zvolíte možnost nahradit pouze předchozí shell, pak bude výběr designu nutno brát vážně. Vzdálenost mezi podlahou a miskou je zde velmi důležitá pro výběr správného sloupce. Také budete muset pečlivě měřit šířku podstavce tak, aby komunikace byla skrytá před zvědavými očima.

Kamenný tulipán

Uhličitý tulipán ve venkovském stylu

Nezapomeňte zkontrolovat vypouštěcí ventil. Může být nutné vyměnit starý sifon. Také při instalaci nového shellu může být problém nedostatku místa uvnitř podstavce. Například klasické koleno se nemůže hodit do moderního modelu. Bylo by hezké dodávat umyvadlo systémem "přetečení": takže nebudete v případě čeho naplňovat sousedy.

Pokud se koupelna neliší ve velikosti, měla by se upřednostňovat malá dřezová mísa. Závěsná instalace a výlevky s polokulánami - nejlepší řešení v omezeném prostoru. Takže můžete nejen ušetřit ceněných metrů čtverečních, ale také usnadnit čištění. V obchodech existuje široká škála zařízení pro mytí rukou. Takže můžete snadno najít model, který se harmonicky spojí s interiérem koupelny.

Kované tulipánové skořápky

Tulip červená skořápka

Instalace umyvadla

Po rozhodování o výběru modelu je nutné zjistit, jak nainstalovat umyvadlo-tulipán. Vzhledem k tomu, že návrh je jednoduchý, můžete to udělat sám, aniž byste měli zvláštní dovednosti. Předtím, než budete přímo pracovat, musíte určit místo, kde bude umísťováno umyvadlo, a také připravit sadu nástrojů: úroveň stavby, šroubováky, klíče, vrtačka a kladiva.

Než začnete instalovat umyvadlo se stojánkem, nezapomeňte zavřít přívod teple a studené vody.

Kulatý tulipán

Tulip náměstí

Malá tulipánová skořápka

Popis hlavních stupňů instalace umyvadla:

  1. Instalace umyvadla začíná označením. Jímka s podstavcem se přesune na stěnu, kde budou upevněny upevňovací prvky. Na misce jsou otvory pro upevnění šroubů. Je nutné označit místa vrtání. Mělo by být provedeno pečlivě. Pro správná měření použijte úroveň.
  2. Pokud jste si jisti, že jste dosáhli ideální vodorovné polohy, můžete vrták vyndat. Vyvrtejte otvory o správném průměru a vložte do nich rozdělovací trubky pod hmoždinkami.
  3. Dalším krokem je instalace sifonu. Upevňuje se na šrouby na umyvadle umyvadla a síťka s těsněním je instalována na zadní straně. Je důležité dodržet těsnost spojů.
  4. V hmoždince našroubujte šrouby, položte umyvadlo a stlačte podstavec v blízkosti stěny. Podstavec by měl být umístěn uprostřed misky. Pomocí podložek a matic upevněte umyvadlo.
  5. Po namontování a připevnění umyvadla k stěně použijte silikonové těsnicí štěrbiny a spoje. Tím zabráníte vniknutí vody do vody.
  6. Poslední etapou je instalace směšovače na potrubí vodovodního systému a jeho připojení k kanalizaci. K tomu je připojena hadicová hadice sifonu k výstupu: sifonová trubice je zasunuta do zásuvky kanálu.

Jak můžete vidět, postup instalace není obtížný, takže můžete dělat práci sami bez pomoci profesionálních instalatérských instalací.

Tulipánová kovová skořápka

Uhličitý tulipán v secesním stylu

Umyvadlo Tulip Outdoor

Umyvadlo-tulipán je nejlepší volbou pro všechny koupelny. Obliba tohoto modelu je dána skutečností, že se ideálně hodí jak do exkluzivního interiéru, tak i do standardu. Rozmanitost barev, rozměrů a struktury vám umožní rychle vybrat možnost, která se dobře hodí do prostředí.

Uhličitý tulipán

Umyjte tulipán v koupelně

Vinobraní tulipán

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

− 4 = 1