Rozložení dlaždic v koupelně (52 fotek): dobré příklady

V koupelně jsou dekorativní dlaždice často používány jako nejpraktičtější, ekonomičtější, levnější materiál s obrovským výběrem barev, textur a tvarů. Může být použit jak na podlaze, tak i na zdobení zdí. S tímto dokončovacím materiálem můžete vytvořit libovolný design v závislosti na stylu, který chcete implementovat.

Horizontální pruhy pomocí dlaždic v koupelně

Béžové rozložení dlaždic

Uspořádání obrub a dlaždic

Dnes je v koupelně rozloženo dlaždice ve velkém množství různých možností. Zkušení majitelé vědí mnoho způsobů. Nejčastěji se však používají 3-4 z nich. V článku se dozvídáme, jaké metody jsou v koupelně kladeny dlaždice, jaké jsou jejich výhody a slabosti, jaký návrh umožňují realizovat.

Rozložení dlaždic se vzorem

Rozložení dlaždic v orientálním stylu

Rozložení zelené dlaždice

Prosí použití dlaždic v koupelně

Proč většina majitelů koupelny dává přednost zdobení těchto míst s keramickými dlaždicemi:

 • Materiál je velmi praktický. Vodorovné a vertikální dlaždice jsou odolné proti vlhkosti, jsou dlouhé a snadno se čistí.
 • Velký výběr barev, velikostí a textur vám umožňuje experimentovat s designem, najít správnou kombinaci odstínů, provádět jakékoli nápady na výzdobu, a to i v malé koupelně. Například design s černou a bílou dlažbou v podobě šachovnice je velmi populární.
 • Mnoho variant uspořádání dlaždice umožňuje kombinovat různé barvy, dosáhnout k němu individualitu předpokladů, dělat své původní, autorské dílo. Individuální schéma rozvržení lze nalézt pro každý interiér v koupelně.
Světlý orientální styl v interiéru koupelny
Neobvyklý mořský interiér v koupelně

Uspořádání černých dlaždic

Černobílé rozložení dlaždic

Rozložení dlaždic v klasickém stylu

1

Možnosti

Jaké rozložení kachlových a keramických materiálů v koupelně na podlaze a stěnách jsou dnes nejoblíbenější:

Standard bez předpojatosti

Toto je nejpopulárnější plán rozvržení. V sovětských dobách, takže všechny koupelny byly vyčištěny v nových budovách, takže mnoho takových uspořádání způsobuje instinktivní vizuální odmítnutí. Její příklad v tomto představení a dodnes je vidět v bytech starších lidí. Nicméně, pokud se provádí pomocí velkých dlaždic, pak standardní layout bez posunutí vypadá docela stylově a originálně.

Kombinace standardních a dalších rozložení dlaždic v koupelně
Standardní rozložení s přehráváním barev v dlaždici

Rozložení dlaždic na dřevo

Rozložení dlaždic ve sprše

Pokládání dlaždic na podlaze s kostičkem

Diamantové pokládání

Nebo diagonálně. Také velmi běžné možnosti rozvržení. Vlastnosti:

 • Vytváří velmi zajímavý vizuální efekt, vypadá stylově. S jeho pomocí se získávají nejvíce originální a stylové vzory. Dává prostorovou hloubku, design - ostrost.
 • Docela náročná volba, takže implementace tohoto uspořádání bude jen zkušený master-finisher. Vyžaduje pečlivé výpočty a pečlivé řezání materiálu. Práce je srovnatelná s pokládkou mozaiky.
Diagonální uspořádání dlaždic v koupelně
Umístěním diamantu v černé a bílé dlažbě v koupelně

Rozložení geometrického tvaru dlaždice

Umístěte dlaždice pod kamen

Pokládání dlaždic z porcelánového kameniny

Stěnový panel

Tato schéma je klasikou žánru, když je dolní třetina zdi opatřena tmavými dlaždicemi a horní dvě třetiny jsou lehčí. Místo ukotvení různých barevných dlaždic je obvykle ještě zdobeno kontrastním okrajem v tónu, můžete i z mozaiky. Často tento způsob zdobení koupelen může být viděn jako příklad v různých veřejných i
nstitucích. Takové metody lze použít pro vlastní koupelnu, ale to dává koupelně trochu přísnosti a oficiálnosti.

Rozložení dlaždic v koupelně v technice stěnového panelu

Rozložení dlaždic pro cihly

Rozložení dlaždice je hnědá

Vlastnosti a pravidla:

 • Takovýto rozvrhovací projekt zvětšuje prostor a zároveň jej rozšiřuje. Měli byste pečlivě prostudovat rozložení místnosti.
 • Pavol se může současně shodovat se stěnami a být zcela v kontrastu s nimi. Každý design je zajímavý svým vlastním způsobem.
 • V některých variantách můžete vidět kombinaci lehkého dna a tmavého vrcholu. Toto uspořádání dlaždic v koupelně však snižuje stropní úroveň, takže je vhodné pro úzké a vysoké místnosti. A ve většině našich standardních bytů jsou ještě častěji malé a příliš vysoké koupelny.
 • Okraj na stěnách koupelny může být vytvořen jako úzký pás a dostatečně široký nezávislý pozemek, obložený několika řadami. Navíc tyto pásky, zejména pokud jsou úzké, mohou být několik kusů. Nezapomeňte, že každá z nich bude trochu nižší.
Dlaždice a mozaika v technice stěnového panelu

Rozložení šedých dlaždic

Uspořádání hexagonálních dlaždic

S obrubníkem

V této verzi rozvržení se dlaždice, která je položena na podlaze, pokračuje na stěně. Ale ne úplně na celé zdi, ale 2-3 řádky nad podlahou. Nahoře je žádoucí vytvořit dlažbu jiného odstínu, často více světla. Takový rozvržení způsobí, že návrh prostor bude nižší a širší.

Fragmenty s důrazem

Velmi populární plán rozvržení dnes. Ale takové možnosti pro uspořádání dlaždic v koupelně jsou vhodné pouze pro slušný pokoj. V malé místnosti mohou kontrastní akcenty vytvářet vizuální disproporce, která vypadá harmonicky.

Uspořádání dlaždic na kov

Rozložení slídové dlaždice

Kombinace barevných dlaždic

Tipy:

 • Pokud se rozhodnete zvolit takový návrh rozvržení pro koupelnové dlaždice, měli byste vědět, že nemusíte soustředit více než 2-3 části koupelny. Dokonalý příklad rozvržení, kdy jsou v oblasti umyvadla, utěrky na ručníky a sprchy akcenty provedeny. Nebo v jiné podobné variantě.
 • Pokud nechcete zvýšit výšku stropu, pak by se přízvuková oblast neměla spustit přímo od podlahy, ale je lepší udělat to v určité vzdálenosti. Rovněž není nutné zdůraznit strop v tomto případě.
 • Pomocí mozaice můžete zvýraznit diakritiku.
 • Na podlaze se tento plán rozvržení nepoužívá. Akcenty na podlaze vypadají směšné a nevhodné.
Rozložení dlaždic s květinovými akcenty
Dlaždice s květinovými akcenty v koupelně

Rozložení mozaiky

Rozložení mramorových dlaždic

Pokládka dlaždic z přírodního kamene

Rovné barvy

V takovém případě zhotovte několik barev - kontrastní nebo podobné, obvykle 2-3 odstíny a ozdobí stěny koupelny. V tomto případě by barvy neměly být smíchány. Jedna stěna je vyložena jedna stěna, druhá - druhá atd. Je třeba zvolit harmonickou kombinaci barev. Vlastnosti:

 • Tímto způsobem můžete vizuálně jasně oddělit funkční oblasti v koupelně. Například červeně zvýrazněte oblast u umyvadla a černé dlaždice dokončete oblast v blízkosti sprchy. Uspořádání může být jak horizontální, tak vertikální.
 • Podlahy jsou v tomto případě obloženy stejnými barvami, ale mohou být smíchány. Například, bude skvělé použít šachové uspořádání pro podlahu.
 • Tento design nevypadá jako v malé koupelně, protože vizuálně dělá místnost úzká a malá.
Samostatné uspořádání dlaždic podle barev
Červené a bílé dlaždice v koupelně
Šedé plátno a vzorované dlaždice v koupelně

Kaleidoskop

V některých případech se tento systém nazývá také "patchwork" nebo "patchwork quilt". Tady design kombinuje dlaždice několika barev, zatímco oni mohou střídat jako chaotický, a držet se nějaké konkrétní objednávky. Takovými způsoby registrace jsou volba lidí tvůrčích profesí s tvůrčím způsobem myšlení. Podobná dispozice pro obklady lze také provést na podlaze v koupelně.

Uspořádání šestiúhelníkových dlaždic v koupelně v patchwork technice
Rozložení bílé a modré dlažby v koupelně v patchwork technice

Uspořádání dlaždic pro neupravený materiál

Rozložení dlaždic ve spodní části stěny

Rozložení dlaždice partnera

Rozvržení "stříkat"

Tento návrh rozvržení používá jednu základní, základní barvu materiálu a jako jasné rozptýlení s jednotlivými dlaždicemi se vkládá jiná barva. Oblasti kontrastní barvy by měly být obvykle tvořeny jednotlivými jednotlivými dlaždicemi, chaoticky rozptýlenými, proto se nazývají "postříkání". Mohou být ještě provedeny s mozaikou. Bude správné a dobré se podívat pouze v prostorných pokojích: koupelnách a toaletách. V malém pokoji nebude tento návrh oceněn, protože bude vypadat nedbale.

Světlé barevné skvrny v interiéru koupelny

Uspořádání pískových barev

Rozložení mozaiky na podlaze

To jsou jen nejběžnější varianty rozložení dlaždic v koupelně. Kromě těch, které jsou uvedeny na seznamu, existuje také mnoho dalších, které jsou také krásné, ale používají se méně často. Příklad je uveden na našich webových stránkách.

Rozložení dlaždic v retro stylu

Tipy:

 • V moderním designu koupelny v obytných prostorách se obrubník prakticky nepoužívá, protože projekt s okrajem vizuálně zužuje místnost a dává jí nějakou studenou oficiálnost, zbavující individuální styl. Obrubníky navíc výrazně komplikují pracovní plán a činí to nákladnější.
 • Čím menší je místnost, tím jednodušší je použít možnost rozvržení. A naopak - pokud se můžete pochlubit přítomností koupelny značného rozměru, budou k dispozici větší možnosti rozvržení na podlaze a stěnách.
 • Na podlaze bude správné použít tmavé barvy dlaždice v matném provedení. Lesklá verze, přestože je na první pohled krásná, ale tato kluzká kluzká a od časového lesku vymazána a na jejím místě se objeví ošklivé holohlavé skvrny. Lesklými dlaždicemi je lepší udělat dekoraci stěn.
Barevné akcenty s mozaikou v koupelně
Neobvyklé dlaždice v kleci v designu koupelny
Pastelová lila a růžová dlažba v koupelně

Uspořádání dlaždic se vzorem

Uspořádání dlaždic pro stříbro

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

2 + 6 =