Podlahové baterie se sprchou: elegantní provedení pro prostornou koupelnu (20 fotografií)

Takové mimořádné instalace, jako jsou podlahové míchačky, se v posledních několika desetiletích staly aktivnějšími. Důvodem pro vývoj nových modelů byla touha majitelů domů plavat se zvýšeným komfortem. Nyní jsou vany často instalovány ne v rohu nebo blízko stěny jako předtím, ale ve středu místnosti byly požadovány speciální metody vysílání komunikace.

Podlahová směšovací jednotka z bronzu
Černý venkovní mixér

Co je podlahový mixér?

Takováto koupelnová baterie vypadá jako vysoký stojan (až jeden a půl metru), vybavený výlevkou a držáky pro ručníky a sprchu. Zařízení je instalováno v podlaze přímo u lázně: na žádost uživatelů buď v nohách, nebo ze strany na pravou nebo levou stranu. Předpokládá se, že potrubí pod podlahou bude dokončeno během hlavní opravy. Pokud to není možné, potrubí se maskuje podél stěn pomocí hydroizolačních krabic.

Designová podlahová směšovací jednotka

Podlahová baterie se sprchou

Podlahový mixér pro vanu je dodáván s 1 až 2 podpěrami, ve kterých jsou potrubí odpovědné za přívod teplé a studené vody skryté. Stejně jako všechny moderní modely je toto zařízení vybaveno 1-2 ventily, omezovačem spotřeby vody, provzdušňovačem a ochranou proti úniku. Ochrana proti zpětnému proudu je také povinná.

Původní podlahová baterie pro umyvadlo a sprchu může mít řadu barevných a stylových řešení:

 • minimalistické high-tech;
 • retro;
 • trvalá klasika;
 • Viktoriánský styl.

Díky pochromovanému povrstvení jsou výrobky krásně navrženy, dlouhé, odolné mechanickému namáhání. Hodně v poptávkových místech, jejichž vzhled imituje bronz a zlato.

Dvojitá páková směšovací jednotka
Chromovaný podlahový směšovač

Vlastnosti instalace sanitárního inženýrství

Instalace podlahového směšovače je velmi složitá procedura, která zahrnuje provedení zásadní opravy v místnosti. Potrubí se provádí před vytvořením potěru a pokládkou obkladů (zpravidla dlaždice), profesionální instalatéři jsou přitahováni k práci. Potřebujete plastové trubky o průměru 25 mm: pro ně jsou v podlaze vytvořeny žlaby, které jsou následně vyplněny maltou.

Podlahová směšovací jednotka s kulatým výtokem
Směšovač podlahových kamenů

Pro připojení plastových trubek se používá páječka, jestliže jsou propylenová spojení kombinována s kovovými, používá se speciální zařízení jako adaptéry. Betonový potěr je položen nahoře, pak dlaždice.

Podlahová kaskádová směšovací jednotka
Podlahová baterie v lakonickém designu

Výhody a nevýhody samostatných zařízení

Podlahové směšovače pro vany, umyvadla, sprchy ve srovnání s konkurencí mají významné výhody:

 • jednoduchost, snadnost použití;
 • trvanlivost a spolehlivost;
 • možnost zdobení interiéru koupelny.

Mínus zařízení může být přičítáno vysokým nákladům na součásti, navíc instalace podlahového mixeru bude také letět do hezké penny. Obvykle jsou prostorné místnosti s instalovaným uprostřed koupelny nalezeny pouze v elitní budově, takže toto technologické řešení je k dispozici pouze pro uživatele, jejichž příjmy jsou nadprůměrné.

Podlahová směšovací jednotka se zásobníkem

Sortiment výrobků

Profilový trh je zaplaven produktem domácích i zahraničních značek a všichni mají následující typy mixérů:

 • se dvěma pákami nebo ventily. Jedná se o klasické konstrukční řešení pro danou třídu sanitárního inženýrství, ale má nevýhody: těsnění na ventilech rychle selhává v důsledku opotřebení, trvá dlouhou dobu, kdy se oběma rukama nastaví teplota vodního paprsku;
 • produkt s jednou pákou je pohodlnější, protože může být ovládán jednou rukou. Hlavní výhodou modelu - přítomnost keramické kazety, ale pokud je voda tuhá, bude třeba ji pravidelně měnit;
 • Kaskádové mixéry se sprchovým koutem vypadají impozantně, ale v praxi nejsou moc komfortní. Navíc mechanismus, který napodobuje vodopád, se rychle rozpadá;
 • Termostatické modely jsou vhodné pro znalce praktického interiéru: ukazatele teploty jsou výstupní na mini-displej, což usnadňuje regulační postup, jsou zde regulátory odpovědné za úspornou spotřebu, provzdušňovač, bezpečnostní zařízení proti úniku vzduchu;
 • Bezkontaktní zařízení jsou řízena celým systémem infračervených senzorů. Jedná se o velmi hygienicky bezpečné řešení, protože se uživatelé nedotýkají ventilů rukama, ale také přispívají k významným úsporám vody.
Směšovač podlahy ve vnitřku podkroví
Podlahová kovová baterie

Oddělený výklenek v této kategorii sanitárních techniků zaujímá další dva typy podlahových směšovačů:

1
 • Elektronické - to je zdokonalená verze bezkontaktní baterie, umožňuje vytvořit osobní režimy zásobování vodou, z nichž lze nastavit teplotu a úroveň tlaku. Toto řešení není vhodné pouze v případě zvýšené tvrdosti vody.
 • Kombinované podlahové kohouty jsou vybaveny podlouhlým výtokovým hrdlem, které lze střídavě používat přes koupelnu a umyvadlo. Model je docela pohodlný, přitahuje s neobvyklým výkonem, ale jeho pohyblivé prvky se opotřebovávají rychle.
Podlahový mixér v interiéru secese
Podlahový mixér

Jaké jsou sloupce?

Charakteristika vnitřní element, který se těší všichni, bez výjimky, venkovní kohoutky jsou silné pilíře, které jsou upevněny na podlaze hned vedle vany nebo umyvadla. Tato součást představuje 1-2 stojany, na vrcholu kterých je výlevka, ve stejném segmentu konstrukce je sprchová hlavice vybavena hadicí.

Významná výhoda přítomnosti ve složení sloupce může být nazývána vysokou pevností takové kombinace, zvláště pokud budeme mít za to, že instalace bude provozována v intenzivním režimu.

Spolehlivost součástí a materiálů umožňuje bezpečně zavádět sloupy, a to i v drahých interiérech, kde je nežádoucí pokračovat v rekonstrukci.

Podlahový mixér v neoklasicistním provedení
Stojanová jednopáková baterie

Možnost kombinace kohoutků s jinými vnitřními objekty

Pokud jsou podlahové směšovače nejen pro koupelnu se sprchovým koutem, to znamená, že je-li plánováno použití umyvadla, doporučuje se instalovat takový instalatér ve středu místnosti.

Dále by se struktura měla snadno otáčet v požadovaném směru. Potenciální zranitelnost takového uspořádání může být vizuální nepořádek prostoru: uživatelé budou muset být opatrní, pohybující se mezi dřezem a koupelnou.

Podlahový mixér v retro stylu

Vhodnější a estetičtější řešení jsou, když je podlahová instalace servisována pouze pístem. Design, který se používá pouze pro koupání, se bude nacházet na délku paže, a je-li vybaven pákové baterie, bude majitel stačí zvednout ruku a upravit vodu - bez zbytečné manipulace.

Podlahový ocelový mixér

Často se misky a míchačky provádějí v kontrastních odstínech, které jsou v souladu s celkovým rozsahem místnosti. Například sloupec s nálevkou a sprchová hlavice může mít dekorativní povlak „kovové“, a poté se pohár pódium obvykle provádí v bílé barvě. Podívejte se krásné bronzové ventily, doplněné o diskrétní vykládané kameny nebo smaltu - se stanou jakýmsi přízvukem v designu koupelny.

Podlahová směšovací jednotka s termostatem

Vzhledem k povaze instalace a výroby venkovních prvků, armatur odkazuje na elitní třídy sanitární keramiky, takže při výběru modelu a salonech projektu by měla vzít v úvahu, že mění strukturu nebo jeho umístění nebude snadné - je nutné rozbít povrch, rozebírat části podlahy a zavést nový režim komunikace. Chcete-li používat jen takové instalatér, je třeba zvážit jeho vztah s ostatními uzly v místnosti a skutečného provedení, takže výsledkem mnoha let radosti v domácnosti v souladu s jejich požadavky.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

− 4 = 6