Osvětlení v koupelně (20 fotek): návrh stropu a umístění lamp

Komfort v domě je jednou z důležitých podmínek pro pohodlný pobyt. Není možné si představit bez útulné koupelny. V prodeji jsou různé přístroje, které osvětlují v bytě a v koupelně pohodlné, krásné. Uvědomujíc si touhu vytvořit interiér moderní, používají se návrhy řešení pro umístění světelných zdrojů.

Měkké večerní osvětlení v koupelně

Specifičnost osvětlení v koupelně

Na první pohled není tak těžké najít osvětlovací zařízení. Je známo, že ve většině bytů má osvětlení v koupelně specifičnost - téměř úplnou nepřítomnost přirozeného světla. Proto - používáme svítidla a vytváříme umělé světlo. Jen jedna žárovka neposkytuje správný komfort pro všechny případy, které se obvykle vyskytují v koupelně. Holicí, make-up, praní a praní vyžaduje intenzivnější světlo, zaměřené nebo lokalizované v určité oblasti.

Stropní a stropní osvětlení

Jak uspořádat osvětlení v koupelně pomocí svítidel, nejlépe zvolit jejich umístění? Návrh nabízí mnoho řešení, ale je důležité vybrat ten, který více vyhovuje konkrétní místnosti. Takže osvětlení malé koupelny je poměrně odlišné v intenzitě a umístění zdrojů než to, co prostorný interiér vyžaduje.

Jasné stropní osvětlení v koupelně

Použití svítidel podle řezů

V prostoru nové koupelny musí být přítomno všechno: krása a pohodlí, bez ohledu na to, jaké nápady budou použity. Volba svítidel by měla být provedena v odpovídající velikosti. Nezávisle na uspořádání prostoru v koupelně je vhodné rozdělit místnost na části s vlastním osvětlením. Tyto zóny jsou přibližně následující:

  • Vana nebo sprcha pro vodní procedury;
  • umyvadlo a zrcadlo nad ním;
  • skříně, regály;
  • domácí spotřebiče: pračka a další.

Ne každá koupelna je rozdělena do výše uvedených oblastí. Plánování Khrushchev, například, neumožňuje vždy umístit domácí spotřebiče nebo nábytek v malé místnosti.

Jasné stropní svítidla v koupelně

Koupelna

Pokud jde o první zónu, může být původní osvětlení vybaveno podél obvodu vany. Při stmívání jasu takového podsvícení je hlavní osvětlení na stropě nebo stěně nejlépe intenzivní. Použité halogenové žárovky, umístěné v intervalu mezi sebou, stejně jako LED osvětlení. Jedna svítilna se používá na stropě (stěna). Není nutné osvětlovat sami sebe, protože hotové koupele jsou postaveny s malými svítidly, které jsou v nich zabudovány.

Pokud se koupel používá k praní, koupání dětí, a ne pro relaxační procedury, potřebujete osvětlení v koupelně, která je aktivní ve správné zóně. Tato zeď, silné nástěnné nebo stropní svítidlo se schopností změnit směr světla. Funkční možnost otáčení světelného zařízení umožňuje osvětlení několika částí místnosti.

Svítidla ve sprše a koupelně, stejně jako nástěnná svítidla u umyvadla
Krásné teplé osvětlení v koupelně

Prostor u umývadla

V každé koupelně je umyvadlo se zrcadlem nad ním. Tato zóna je téměř základní a vyžaduje dostatečné osvětlení. Použijte podsvícení kolem zrcadla, například do něj zabudované. Používejte lampy pro denní světlo, vybavení LED. Současně je vyloučeno, že světlo bude slepé, vytváří záblesk v odrazu. Správné osvětlení by mělo dopadnout přesně na obličej. Nad zrcadlem a po stranách instalujte žárovky s matným sklem nebo svícny pod stínicí tabule.

Vestavěné stropní světlo v úzké koupelně
Různé typy lamp ve velké koupelně

Osvětlení jiných oblastí

Police, skříně, ručníky nemusí nutně vyžadovat osvětlení s omezeným počtem metrů čtverečních. Řešení LED při použití osvětlovacích háčků, regálů má krásný design, dobře funguje. U domácích zařízení je přidána malá lampa, která umožňuje řízení procesů (praní, sušení), aniž by zahrnovalo běžné světlo. Někdy jsou k dispozici koupelnové interiéry, které zahrnují prostory toalet. Pak je přidána další zóna a funkční zvýraznění.

Krásné nástěnné lampy v zrcadlech v koupelně
Zrcadlo v koupelně se světly

Osvětlení v malé koupelně - funkce

Pomocí designu a jeho technik vyberete barvu stěn, vybavení, výzdobu, speciálně navrženou pro malou koupelnu. Ale také zdobí, dělá nejmenší interiéry útulný výběr osvětlení schéma a nástroje pro to. Ve snaze zvýšit prostor není možné vyrobit 12 m2 z 5 m2, ale můžete to udělat vizuálně. Je důležitější poskytnout dostatečné osvětlení, takže v malé místnosti není žádný stín. Především je to volba síly lampy a také lampy, takže světlo je jasné, ale ne oslepující.

Světlé nástěnné lampy v malé koupelně

Není jednoduché instal
ovat jednu lampu, ale pokoj nebude rovnoměrně svítit. Je lepší správně osvětlovat koupelnu pomocí uspořádání stropů nebo stěn několika zdrojů. Volba a nápady se mohou lišit: světelná zařízení LED nebo bodová, zářivky a konvenční žárovky, halogenové žárovky. Součtový proud zajistí požadovaný jas. Doporučujeme použít regulátor pro zvýšení nebo snížení osvětlení v malé koupelně.

1

Provádění ranních a večerních toalet před zrcadlem vyžaduje LED nebo jiné osvětlení. Různé nápady jsou realizovány s lokálním LED osvětlením. Je funkční, dekorativní, stylový, dává pokoj krásu, je použitelný v každé zóně. Spousta zrcadel různých tvarů, umístěných na stěnách a skříňkách, zvětšuje vizuálně prostor pro koupelny a zlepšuje osvětlení, odráží a rozptyluje světlo.

Jasné osvětlení na obvodu podlahy a stropu v koupelně
Osvětlení podlahy a police v koupelně

Osvětlení na podlaze a na strop

Kromě lehkých odstínů stropu v koupelně malého rozměru můžete použít reflexní materiály: lesklé, ale ne zcela zrcadlené, což zhoršuje malou velikost. Reflexní schopnost takového stropu řádně osvětlí stěny nebo použije stropní svítidlo, které poněkud vyčnívá. Pro velkou koupelnu je také mnoho možností. Interiéry zdobí velký lustr ve středu nebo otočí strop na "nebe s hvězdami". Množství svítidel bude pohodlně umístěno na podlaze, namontované v dlaždici.

Krásné osvětlení jacuzzi a stropu v koupelně ve stylu hvězdného nebe
Vestavěné lampy v stropě koupelny

Požadavky na instalaci osvětlovacího zařízení

Při realizaci těchto myšlenek je třeba vzít v úvahu, že je zapotřebí určitého a předběžně vypočteného schématu osvětlovacího zařízení. Provádíme instalace a připojení, respektujeme pravidla, znamená - zajišťujeme naši vlastní bezpečnost během provozu. Výběr vybavení, nákup materiálů vyžaduje základní znalosti, bez nichž není možné opravovat nebo instalovat osvětlovací prvky. Interiér koupelny je vystaven podmínkám se značnou vlhkostí. Parní nebo náhodné kapky vody se nemohou dostat na elektrické přípojky, aby nedošlo ke zkratu, úrazu elektrickým proudem. Nejnebezpečnější oblastí je koupel s vodou. Sprchy jsou možné v blízkosti umyvadla.

Prostorná koupelna se stěnami a velkými zrcadly

Zaveďte kabeláž na určitá místa, instalujte svítidla a zaskrutkujte lampy do nich a můžete sami. Pokud však nemáte dostatečné dovednosti, je lepší se obrátit na profesionální elektrikáře.

Dostatečné osvětlení zajišťuje maximální pohodlí v koupelně a přidává funkcionalitu k různým oblastem. Výše uvedené techniky, pravidla a příklady instalace příslušenství pomohou aktualizovat a vylepšit interiér této místnosti.

Kulatý lustr a vestavěné osvětlení v koupelně
Měkké osvětlení v koupelně
Stěnové svítidla v koupelně
Neobvyklý lustr a nástěnná svítidla v koupelně
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

9 + 1 =