Oranžová obývací pokoj (18 picsů): krásné kombinace v interiéru

Obývací pokoj, vyrobený v oranžové barvě, jako kuchyň, může automaticky zlepšit náladu a usnadnit komunikaci mezi lidmi. Obecně se předpokládá, že v takovém interiéru se kreativní lidé cítí to nejlepší. Ale ti, kteří chtějí, aby jejich život byl naplněný pozitivním a nadšeným, si zvolí tuto barvu. Věc spočívá v tom, že oranžová kombinuje osvěžující efekt červené a žluté barvy. Proto, stejně jako oranžová kuchyně, obývací pokoj, vyrobený s použitím takových odstínů, vás bude inspirovat, nabízet nové nápady a veselost.

Oranžová pohovka v obývacím pokoji

Ale použít barvu správně přihlédnutím vzory kombinovat s jinými odstíny, stejně jako prvky interiéru. Po správně zvolen sedačka nebo stěna může zkazit veškeré kouzlo interiéru. Je důležité mít na paměti, že oranžová barva může být použita jako dominantní, a pro návrh jednotlivých částí. Můžete například vyzvednout oranžové záclony nebo dekorativní prvky.

Oranžové akcenty ve světlé obývacím pokoji

Možné odstíny oranžové barvy

neexistuje studené odstíny oranžové. Koneckonců, je to právě vytvořili v interiéru obývacího pokoje kraloval teplo a pohodlí. Nejznámější odstíny této barvy: mrkev, pomeranč, korál, jantar, broskve, dýně, cihla, meruňka, rez, atd Zde jsou oba pokojné a světlé barvy, které vám umožní vybrat si vhodnou volbou pro vás. Pokud máte v plánu navrhnout neutrální obývací pokoj, je nutné jej domluvit s meruňky, broskve nebo oranžově hnědé tóny. Agresivní interiér více relevantní použití oranžových odstínech oranžové.

Ale příliš se nezapojujte, protože příliš mnoho nasycených odstínů způsobí podráždění a emocionální vyčerpání. Je lepší zařídit vyzvednout stěny a závěsy a nábytek tak, že se vyvolá asociaci s plameny krbu, který má uklidňující účinek.

Krásná kombinace tyrkysových a oranžových květin v obývacím pokoji

Kombinace oranžové s jinými odstíny

Oranžová barva v paletě je považován za nejteplejší. A neztrácí své teplo, bez ohledu na to s tím, co barvy se spojí v interiéru. Je samozřejmé, že design může být více či méně horké, hrát s odstíny oranžové, ale jeho teplota pozici, nebude měnit. Proto je využití jeho důležité v chladném podnebí, protože žijí v oranžové tóny, a to i ve vlhkém nebo chladném počasí bude vypadat slunečné a teplé. Ale v případě, že pokoj s výhledem na slunné straně, měli byste být opatrní s oranžovou, aby nedošlo, aby se interiér příliš horká.

Oranžová, bílá a mátová barva ve vnitřku obývacího pokoje

Oranžová, bílá a mátová barva ve vnitřku obývacího pokoje

Kombinace s bílým

V bílo-oranžovém interiéru je vytvořena nejvíce slunečná nálada. Návrh zde vyhrává díky tomu, že jas a výraznost oranžové barvy jsou zvýrazněny bílou barvou. Nejlépe je tato kombinace vhodná pro zdobení obývacích pokojů, vyrobených v minimalistickém stylu. Zde je vnímání založeno na dodržování teplotní rovnováhy. Koneckonců, bílá barva nejen zdůrazňuje oranžovou barvu, ale také zjednodušuje. Pokud plánujete zdobit všechny stěny oranžovou barvou a záclony zvolit bílou barvu, pak bude situace teplejší. Naopak, pokud je převládající bílé a oranžové jsou vyrobeny pouze zvýraznění detailů, jako jsou pohovky a křesla, v obývacím pokoji je tišší. Bílá oranžová verze je vhodná pro všechny lidi, bez ohledu na jejich temperament, což je obzvláště důležité při zdobení obývacího pokoje.

Oranžově-bílý obývací pokoj
Oranžově-bílý obývací pokoj s krásnými závěsy

Kombinace se zeleným

Při pohledu na takovou kombinaci se u mnoha lidí v hlavě objevuje oranžový strom. Vyhrává na úkor toho, co vypadá pohodlněji a nenápadněji než například spojenectví oranžové a červené. Zelená kuchyně musí zlepšit chuť k jídlu. Tento přístup může být použit v obývacím pokoji, pokud je kuchyň kombinována s ním, nebo obývací pokoj je používán jako jídelna.

S oranžovou se nemůžete omezit zdobením stěn. Ale přízvuk detaily, jako jsou záclony, pohovka, jídelní židle a další nábytek nebo rám obrazu se nejlépe provádí v odstínech zelené. Záclony jsou lepší vyzdobit v bílé barvě.

Salátové oranžové stěny v obývacím pokoji
Zelené akcenty v oranžové obývacím pokoji

Modro-oranžový interiér

Dnes je modro-oranžová kombinace vzácná. Přestože tato kombinace přináší obě barvy do souladu. Tedy. v interiéru se stává svěží a pohodlné a není chladné ani horké. Ale za předpokladu, že modrá barva je prezentována v měkké podobě. Pokud chcete, aby oranžová barva byla nasycená, měli byste upřednostňovat více sytější odstín modré barvy. Jeho intenzita může být snížena, pokud je modré oranžové kombinace se tyrkysovou nebo jasně modré.

Modro-oranžová ložnice

Při práci s modro-oranžový interiér by měl vzít v úvahu ještě jednu jemnost. barva nábytku by měla být odlišná od nátěr, který dělal obývací stěny. Ale tady je to možné hrát na tónování přechodů a kontrastních účinků. To znamená, že v případě, že stěny pokleit tapety v oranžové barvě, pohovku, nábytkové stěně a ostatního nábytku by měla být provedena v jiném odstínu oranžové neb
o modré barvě. Tak budete moci dosáhnout jasného vymezení hranic v modré a oranžové interiéru. Záclony v obývacím pokoji, takže je vhodné zvolit světle modré nebo bílé barvy.

Kombinace s černou barvou

Je-li v kuchyni se v této barevné kombinaci, vypadá to moderní a technologicky, design černé a oranžové obývací pokoj má několik agresivní vzhled. Proto je takový obývací pokoj ideální pro sebevědomé a odvážné lidi. Také kombinace těchto odstínů stimuluje mobilní a kreativní osobnosti. Černý v takovém interiéru by neměl být moc. Nejčastěji se jedná o různé přízvuky, například čalounění židlí nebo dekoračních prvků. Také v odstínech černé mohou být vyrobeny záclony. Ale trojrozměrný nábytek, například pohovka, je lepší provést v jasnější oranžové barvy.

Oranžově-černá obývací pokoj
Krásná kombinace oranžové a černé v obývacím pokoji

Návrh obývacího pokoje v oranžově-hnědých tónech

Vypadá velmi harmonicky a vyváženě. Pokud chcete, aby pokoj, ať už je to obývací pokoj nebo kuchyň, nebyl jen teplý a útulný, ale také energický. Disharmony v takovém obývacím pokoji nebudou, protože s čokoládovou barvou spojují všechny odstíny oranžové. Často používají oranžovou barvu jako akcenty v hnědém interiéru. Například, hnědá pohovka dokonale zapadá do stěny malované oranžovou barvou.

1
Oranžově-hnědý interiér obývacího pokoje

Udělat to ve vnitřku oranžové barvy dominantní není vše řešeno - je příliš teplé. Ale stále tam jsou měkčí odstíny, které můžete zdobit stěny jako pozadí. Místnost nebude příliš světlá a hnědá barva zmírní energii oranžové barvy. Kromě toho může být pouze jedna stěna namalovaná oranžově a zbytek může být zbarven do hnědé barvy. Současně bude návrh místnosti teplý a klidný současně. V některé z možností je lepší zvolit záclony v neutrálních tónech s malými okraji oranžové barvy.

Oranžově-hnědý obývací pokoj

Šedo-oranžový interiér obývacího pokoje

Kombinace oranžové a šedé barvy jsou velmi módní, i když je stále ještě používá poměrně zřídka. Takto upravena takovým barvě může být nejen bydlení, ale i jakýkoli jiný pokoj v domě, jako jsou kuchyně. Tato barevná kombinace je jednou z nejzdravějších. Barva přízvuk takový interiér je velmi vzácná. Je však důležité, aby mezi šedou a oranžovou nebyly jasné hranice. Vzhledem k této šedo-oranžové interiérového designu nevypadá kompletní.

Šedo-oranžový obývací pokoj

Šedo-oranžový interiér kombinuje následující odstíny:

 • Neutrální šedé odstíny jsou kombinovány s jakýmkoli oranžovým nádechem;
 • Tmavě saturované šedé (například stěny) jsou kombinovány s šťavnatými, hustými odstíny oranžové barvy, ve kterých se vyrábí nábytek, například pohovka;
 • Všechny oranžové odstíny jsou kombinovány se šedými kovy. To dává zajímavý kontrast, s nímž obývací pokoj vypadá dobře, a například kuchyň;
 • Šedo-béžová barva se dobře nesmí mísit špinavě červenými odstíny. Je lepší použít čistě oranžovou barvu;
 • Chladně modravé odstíny šedé jsou lepší kombinovat s červenavými odstíny oranžové.

V případě, že šedo-oranžový interiér plánujete použít volitelnou barvu, je lepší dát přednost v achromatickému bílé, černé nebo šedé kovu. Z tohoto důvodu nebude pozorovat kontrast. Pokud z nějakého důvodu budete muset použít údaje přízvuk v šedo-béžový interiér, je to stojí za to vyzvednout, vzhledem k povaze oranžové.

Některé funkce používání oranžové v obývacím pokoji

Oranžová obývací pokoj je vytvořen podle určitého plánu. Vzhledem k tomu, že tato barva by měla být používána s opatrností, stojí za pozornost následující body:

 • Pokud je v místnosti příliš mnoho přirozeného světla, nesmí být oranžová barva použita jako hlavní barva. Tedy. tapety všechny stěny takového zbarvení by byly nevhodné. Je lepší vyzdobit místnost malou oranžovou pohovkou nebo zvolit záclony s jemnějším odstínem;
 • Pokud je obývací pokoj v teplé sezóně příliš horký, nesmí se brát v úvahu oranžové tóny, protože zvyšuje pocit plynulosti. Z tohoto důvodu je kuchyně v oranžových tónech vyrobena zřídka;
 • Pokud kombinujete obývací pokoj s ložnicí, je lepší použít oranžovou barvu minimálně. Koneckonců tato aktivní barva prostě nedovolí dostat spánku;
 • Jen v detailech, jako jsou závěsy nebo čalounění židlí by měla být použita při uvádění úzký obývací pokoj je oranžová. Koneckonců tato barva vizuálně zužuje prostor. Tento bod je třeba vzít v úvahu při navrhování kuchyňských zařízení, a to zejména v případě, že kuchyně se nachází v Chruščova a neliší se velkou oblast;
 • Je moudré vybrat ten odstín této barvy a vyvíjet design obývacího pokoje. Koneckonců, záleží na "náladě" místnosti, v níž obdržíte hosty.
Oranžová a krémová místnost

Také je nutné správně vložit do návrhu těchto prostor a nábytku:

 • Pokud chcete pokoj zdobit oranžovou pohovkou, měli byste ji zředit polštáři neutrálních tónů;
 • Pokud oranžová barva má vertikální a vodorovné plochy, pak nábytek by měl být vybrán neutrální odstíny. Kvůli tomu nebude pozornost hosta stříkat na nábytek;
 • Pokud používáte oranžové příslušenství, neměli byste je vykládat v jednom rohu. Distribuujte je rovnoměrně po místnosti.

Pokud dříve byl oranžový obývací pokoj spojen s odvážností, která hraničí s bezohledností, dnes je design takového pokoje přijatelný a je používán mnoha. A nezáleží na tom, zda chcete v takové barvě zdobit stěny nebo oddělené detaily, například pohovku nebo záclony. V každém případě to bude vypadat nejvýnosnější.

Interiér není přetížen oranžovou barvou
Oranžová rohová pohovka a koberec v obývacím pokoji
Oranžové stěny v obývacím pokoji
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

72 + = 75