Orange Koupelna (50 pics): Veselé interiéry

"Ranní v oranžové koupelně dává poplatek za živost a pozitivní po celý den!" Takové recenze mohou být slyšeny od těch, kteří dávají přednost zdobení své koupelny ve slunečních, oranžových a červeno-zlatých podzimních barvách. Dítě spojení červené se žlutou, oranžovou barvou, přijalo od svých předků nejpříjemnější pocity, které mohou poskytnout barvu.

Bílá a oranžová kuchyně

Chcete se zbavit nudy a běžného života? Vytvořte oranžovou koupelnu! V takovém interiéru budete alespoň na chvíli rozptýleni od každodenních problémů a starostí, nabíjet s teplem a energií. Kompetentní designový projekt oranžové koupelny je odsouzen k úspěchu.

Kombinace oranžové, černé a bílé květy v koupelně
Nasycená oranžová barva v interiéru koupelny

Oranžová barva: energie světla a tepla

Oranžová barva je zpravidla spojena se sluncem, teplem a svátkem. Symbolizuje svobodu, odhodlání a věčnou mládí. Je to pomeranč, který pomáhá překonávat strachy, deprese a stres. Tuto barvu vybírají mladí, veselí a účelní lidé. Pozitivně ovlivňuje osobu: podporuje rozvoj tvůrčích schopností, tlačí k tvorbě, inspiraci, příznivě ovlivňuje práci žaludku, imunitního systému, vyvolává tón. Ale používejte ji mírně, ředěním jinými odstíny.

Oranžové opačné stěny v koupelně
Oranžově-bílý interiér koupelny
Bílá a oranžová dlažba v koupelně

Oranžová podlaha v koupelně
Oranžová mozaika, podstavec a část stěny v koupelně

Kombinace oranžové a bílé v koupelně

Paleta barev

Oranžový rozsah nemá studené tóny a obsahuje více než 10 teplých barev:

 • oranžová;
 • dýně;
 • oranžová;
 • carrot-orange;
 • Mandarín;
 • terakota;
 • tmavý losos;
 • bronz;
 • okr;
 • rzi;
 • mědi a dalších.
Oranžová, hnědá a bílá v koupelně

V tomto případě jsou odstíny oranžové kombinovány s mnoha barvami.

Pokud se bojíte obvyklou oranžovou barvou, vyberte si odstín broskev. Je jemnější a méně aktivní. Koupelna v broskvové stupnici bude naplněna výjimečnou čerstvostí a romantismem.

Oranžové podstavce v koupelně
Světlá mozaika v bílé a oranžové koupelně
Oranžová horní část stěny v koupelně
Oranžově bílá stěna v koupelně
Salátová oranžová koupelna

Nejlepší barevné tandemy s oranžovou barvou

Klasické spojení je oranžovo-bílá nebo oranžovo-šedá kombinace. Často se používají koupelnové dlaždice, které zdobí koupelnu, což účinně hraje v kontrastu s křišťálově bílým porcelánem. Můžete však vyzdobit koupelnu ve světlých barvách, při výběru oranžové barvy, instalace např. Koupele z mramoru nebo barevného akrylu. Pár oranžovo-bílé palety vytvoří pocit čistoty, vzdušnosti a svěžesti v místnosti.

Kombinace oranžové s modrou nebo zelenou barvou způsobí, že interiér koupelny bude veselější. Takový duet způsobí spojení s bazénem, ​​mořem, tropickou pláží, západem slunce.

Oranžová mozaika a koberce v koupelně

Možnosti připojení oranžové barvy s černou nebo vzácnou hnědou barvou jsou povoleny. Dlažba z hnědé barvy vypadá docela organicky. Tmavé barvy doplňují oranžové pozadí zdí, zdůrazňují jeho teplo, měkkost a pohodu.

Oranžová lila barva koupelny vypadá skvěle v kombinaci s kontrastním nábytkem. Teplá oranžová nebo lehká terakotová barva je vhodná pro lidi, kteří rádi dělají plány, pohodlně uspořádané v teplé lázni.

Vybavení koupelny v orientálním stylu je dokonalé tandemové oranžové a hnědé odstíny. Měď, terakota, mahagon spolu s teplem dodávají do interiéru koupelny klid a moudrost.

Bílá oranžová koupelna se sprchovým koutem
Kulatá bílá-oranžová koupelna
Oranžové, černé a bílé barvy v koupelně
Stylové oranžové akcenty v koupelně

Zónování oranžové koupelny

Koupelna může být zóny pomocí barev, pomocí obrázků nebo jasně oranžových pruhů. Taková jasná inkluze umožňují rozdělit místnost na funkční oblasti. V koupelové zóně lze zvýraznit vzor na stropě nebo oranžový přízvuk z dlaždic. Dnes není tak populární, aby se stěny koupelny rozšířily o dlažbu. Často jsou prostě malované nebo pokryté tapetami odolnými proti vlhkosti. Jedná se o originální přístup, který navíc bude mít za následek výrazné úspory peněz.

1
Bílo-oranžová koupelna ve stylu high-tech

Strop můžete ozdobit oranžově. Nejlepší je, aby se natáhl s matným nebo lesklým povrchem, který bude vypadat velmi esteticky.

Zónování lze provést pomocí oranžové instalace. Dnes najdete v katalogu klempířské a koupelnové doplňky oranžové barvy a jsou prostě nádherné. Obzvlášť dobré je akrylová koupel, malovaná v jednom z velkolepých odstínů oranžové barvy.

Bílá oranžová koupelna s mozaikou
Oranžová zeď v koupelně
Oranžové vertikální pruhy v koupelně
Vícebarevná akcenty v bílé a oranžové koupelně

Nábytek a klempířské práce

Pokud je hlavní tón koupelny oranžový, pak je lepší zvolit jinou barvu pro instalaci, jinak dojde k přebytku jasného tónu. S oranžovými zdmi budou sněhově bílé instalace vypadat perfektně. U oranžově-hnědé koupelny si můžete vybrat sanitu čokoládového stínu. Nebo také kombinujte: vanu, umyvadlo a toaletu - bílou a obrubníky pod dřezem - kontrastní tón.

Bílá potrubí v oranžové koupelně

Univerzálním řešením je bílý podstavec s oranžovými vložkami nebo naopak oranžový podstavec s bílými vložkami. Velmi stylový vzhled v koupelnovém nábytku barvy wenge. V tónu nábytku se doporučuje vybrat koše na prádlo.

Bílá a stříbrná instalace v oranžové koupelně
Oranžová a barevná fasáda nábytku v koupelně
Oranžové příslušenství v bílé koupelně
Oranžové doplňky a podlaha v bílé koupelně

Dekorace v oranžových barvách

Dekorativní prvek koupelny - sprchový závěs, který je lepší zvolit v tónu sanitární keramiky nebo v jednom z tónů, které se nacházejí v dekoraci stěn. Stylově vypadají oranžové detaily:

 • ručníky;
 • sada na praní;
 • stojan pro štětec;
 • podlahové rohože.
Krásný bílý a oranžový dekor v koupelně

Pokud se interiér oranžové koupelny zdá neúplný, může být doplněn o světlé doplňky. Může to být:

 • neobvyklé obrazy;
 • držáky pro zubní kartáčky;
 • světlé police;
 • malé zrcátka v oranžovém rámu;
 • zelené umělé dlaně.

Oranžový koupelnový interiér by měl být naplněn sklem. V ideálním případě, pokud je v takové koupelně okno. V opačném případě bude sprchová kabina se skleněnými panely opravovat situaci. Dobrým řešením může být skleněný panel z mozaiky teplých barev.

Minimalistická výzdoba černé a oranžové koupelny
Oranžová výklenka, podlaha a část stěny v koupelně
Oranžový strop v koupelně
Koupelnové doplňky s oranžovými akcenty

Osvětlení

Oranžový interiér nepotřebuje nadměrné umělé osvětlení. Světlo by mělo být nenápadné.
S tímto úkolem budou vyřezávané lampy a svíčky instalované nad umyvadlem v pořádku. Tradiční lustr je také vhodný. Více konstruktivní řešení můžete najít umístěním světelných zdrojů po obvodu stropu.

Krásné bílé lustry v koupelně
Bodové osvětlení v koupelně s oranžovou stěnou
Oranžově-bílý design koupelny
Oranžová, béžová a fialová v koupelně
Krásná dlažba v koupelně

Možnosti návrhu koupelnové koupelny

Při výběru oranžového tónu pro návrh koupelny mohou být zdi vyrobeny z broskve, strop je sněhově bílý a podlaha je rozložena oranžovými dlaždicemi. Instalace může být také zvednutá v broskvové barvě, ale tradiční bílá to udělá. Tato kombinace vám poskytne pohodlí a pohodlné prostředí.

Stěnové police mohou být dvoubarevné, například v oranžově-bílé nebo oranžově-hnědé kombinaci. Druhá možnost bude vypadat vítězně, pokud jsou dveře do koupelny dokončeny v hnědých tónech. V malé koupelně může být jedna zeď zakryta zrcadlovým hadříkem nebo prostě visí obrovské zrcadlo. Tím se vizuálně zvýší vnímání prostoru. V prostorné koupelně se můžete omezit na zrcadlo skromnější velikosti, orámované v oranžovém rámu. Tato technika zlepší design interiéru.

Oranžové, černé a bílé barvy v interiéru malé koupelny

Pokud je v koupelně okno, doplňují se oranžové závěsy, čerstvé květiny nebo dekorativní umělé dlaně v hnědých vanách.

Při uspořádání koupelny nepřeplňujte interiér jedním odstínem. Nejvhodnější kombinace několika harmonicky kombinovaných nebo naopak mírně kontrastních odstínů. Fantasizing v této žíle, můžete vytvořit oranžovou koupelnu v neobvyklé interpretaci.

Pruhované bílé a oranžové stěny v koupelně
Oranžová podlaha v interiéru koupelny
Oranžové detaily v interiéru koupelny
Obrovské oranžové dlaždice v koupelně

Tipy a triky

Při zdobení koupelny pozorujte ve všech směrech. Není nutné používat příliš mnoho chytlavých prvků, jinak bude atmosféra dominantní, což nepomůže uvolnění. Pro malý pokoj je velmi důležité použít jasně oranžové akcenty. Při barevném přízvuku na různém příslušenství je výsledkem originální atmosféra, ideální pro tento pokoj.

V koupelně byly ztlumené oranžové stěny

Chcete-li dokončit koupelnu, můžete použít také dlaždicovou mozaiku, která dává místu podíl lesku díky svému lesku.

Existuje několik jednoduchých pravidel, která jsou vhodná při vytváření oranžového interiéru v koupelně:

 • Oranžová barva by neměla být více než 50% celkové barevné schématu místnosti.
 • Stěny a nábytek by neměly být zdobeny v jedné barvě, jinak by se prostor pokoje spojil do jediného pozadí. Nejlepší způsob, jak používat kontrastní přechody.
 • Nekombinujte s oranžovými odstíny za studena. Zvýší pouze jas primární barvy. Takový interiér se zpočátku může zdát přitažlivý, ale pak to dráždí.
V koupelně jsou čtvercové oranžové dlaždice

Na závěr chci zdůraznit, že design koupelny v oranžových tónech není snadný úkol. Stojí za zmínku, že hlavní trumfová karta je moderování a nenápadnost. Používejte jasné barvy velmi dávkované, s chutí. V tomto případě bude oranžový interiér atraktivní a kompetentní. Nezapomeňte, že oranžová koupelna může být jak osvěžující, tak uklidňující. Záleží na zvoleném odstínu.

Oranžová, zelená, černobílá barva ve vnitřním prostoru koupelny
Světlé oranžové dlaždice v koupelně
Oranžové koše v koupelně
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

34 + = 36