Obývací pokoj v secesním stylu (25 fotografií): stylové moderní interiéry

Moderní je přeloženo z angličtiny jako moderní nebo relevantní. Tento styl vznikl počátkem 19. století, dnes však neztrácí jeho popularitu. Mnoho návrhářů používá modernismus k vyzdobení ložnice, obývacího pokoje, kuchyně a dokonce i školky. Jeho hlavní součástí je jedinečný dekor, přírodní motivy a originální nábytek.

Malý obývací pokoj v secesním stylu v bytě

Interiér obývacího pokoje v secesním stylu

Žijící secese - je nasycené odstíny a jasné barvy: světle šedá, zelená, fialová, atd. Nicméně, to není vhodné příliš agresivní a intenzivní barvy .... (červená sedací soupravy, stěny, skříně, komody, atd.) V popředí přichází něha, tlumení a lesklá měkkost odstínů.

Obývací pokoj v secesním stylu v klidných barvách

Použité materiály:

 • keramika;
 • přírodní kámen;
 • dřevo;
 • sádra;
 • krystal;
 • sklo (velmi stylový vzhled, například modulární skleněné skříně, židle a stoly v moderním interiéru);
 • mramoru.
Krásný obývací pokoj v secesním stylu

Povrchová úprava

Stěny

Stěny v obývacím pokoji, jako jsou skříňové zásuvky, mohou být zdobeny širokými lištami nebo dřevěnými panely. Navíc často používají:

 • dekorace s malbou;
 • moderní přírodní vzory (také postavené podél sedací pohovky s podobným čalouněním);
 • barva (lesklá paleta světla);
 • tapety s textur texturami.
Béžové stěny v obývacím pokoji v secesním stylu
Šedé stěny v obývacím pokoji v secesním stylu

Strop

Dekorace stropu - tapety pro nátěry nebo nátěry (obvykle používají bílé barvy). Nebude to špatné podívat se zde a roztažený víceúrovňový strop s moderním designem. Jako doplněk můžete použít reflektory umístěné po obvodu stropu s měkkým podsvícením. Jasným přízvukem bude původní stěna, stoly nebo modulární komody.

Poznámka: Strop obývacího pokoje nebo kuchyně také neumožňuje příliš jasné barvy, ať už je to lesklá barva, tapety nebo závěsné modulární vzory s vzory.

Bílý vícestupňový strop v obývacím pokoji v secesním stylu
Bílý a hnědý strop v obývacím pokoji v secesním stylu

Sex

V obývacím pokoji v secesním stylu je mramor nebo parkety na podlaze, položené s rybí kostí. Další moderní variantou dokončení podlahy v secesním stylu je lesklý povrch s nástěnnou malbou. Někteří návrháři si vybírají odvážné řešení - podlahy s tmavým mramorem a podobné barevné modulární kusy nábytku: zásuvkové skříně, stěny, stoly, židle atd.

Bílá podlaha v obývacím pokoji v secesním stylu

Bílá podlaha v obývacím pokoji v secesním stylu
Hnědá podlaha v obývacím pokoji v secesním stylu

Zónování obývacího pokoje

Tato metoda je zvláště důležitá, pokud je místnost malá. Metody zónování mohou být následující:

 1. Záclony nebo modulární obrazovky, někdy dokonce záclony z lehkých materiálů.
 2. Stěna ze sádrokartonu.
 3. Oddělte jednotlivé části kuchyně nebo obývacího pokoje tím, že změníte výšku stropu a podlahy (například vytvoříte malý pódium na podlaze).
 4. Použití kombinovaného osvětlení - světlejších svítidel v pracovním prostoru a tlumené osvětlení rekreační oblasti.
 5. Ubytování v regálových místnostech (také vestavěné skříně) - jakýkoliv vysoký nábytek.
Kompetentní zónování obývacího pokoje - kuchyně v secesním stylu

Nábytek

Žijící v secesním stylu - to je také multifunkční nábytek bez větších dekorací, stejně jako nepříliš světlé čalouněné sedací soupravy, křesla, židle, komody a stoly tiché tóny. Mohou být také originální kresby nebo obrazy pohádkových postav.

Šedohnědý obývací pokoj v secesním stylu s krbem

Ne špatně vypadající secesní styl a krby umístěné uprostřed místnosti. Jsou jako stoly často zdobeny štukem, ozdobeny mramorem, žulou nebo jinými přírodními materiály. Mimochodem, používat krby - dobrý tón nejen v secesním stylu. Krby dělají atmosféru každé místnosti opravdu útulné a teplé.

Světlý obývací pokoj v secesním stylu s krbem

K poznámce: je nejlepší instalovat vysoce kvalitní krby, to znamená, že funguje na dřevo, a ne levná napodobenina. Modernismus netoleruje průměrnost a rutinu.

Interiér moderního obývacího pokoje s kovanými prvky bude vypadat originálně a stylově: schodišťové zábradlí, komody, mříže a krby. Kování může mít také jiný nábytek: pohovky, stěny, vyřezávané stoly, židle apod.< /p>

1

Navíc, při plánování obývací pokoj není přísný - nábytek je kombinován v neobvyklých kompozicích nebo uspořádaných diagonálně. Například všechny stejné stěny, židle a stoly.

Moderní obývací pokoj v secesním stylu s krbem
Obývací pokoj v secesním stylu s jasnými akcenty a krbem

Okna a dveře

Interiér obývacího pokoje v secesním stylu zajišťuje přítomnost podlouhlých, klenutých oken a dveří. Pokud jsou okna v obývacím pokoji nebo v obývacím pokoji obdélníková, pak potřebné linky vytvářejí stylové tapety a záclony, které jsou na římsě fixovány zvláštním způsobem a pokryty. Může to být:

 • závěsy, žaluzie;
 • tylu;
 • kombinace první a druhé varianty (záclony a tyly).

Moderní styl v obývacím pokoji je také zdůrazněn asymetrickým záclonami z organzy, pohovkami, přírodními skříněmi, vitrážemi, stěnami a tapety.

Úzké okna v obývacím pokoji v secesním stylu

Osvětlení

Interiér obývacího pokoje a kuchyně v secesním stylu je osvětlení, které dělá design místnosti jedinečnou a je rozdělen na dva hlavní typy:

 • Dekorativní (slouží většinou jako dekorativní prvek - lustry, podlahové lampy, lampy);
 • Funkční (může být základní a volitelné).
Různé osvětlení ve studiovém bytě v secesním stylu

No, opět hlavní osvětlení zahrnuje cíl a pozadí. Druhou možností jsou bodové a závěsné svítidla a lustry, jakož i lampy na podlahu a stěny.

Pokud jde o cílové osvětlení, je to jasné přímé světlo, které je nezbytné pro určité činnosti: šití, čtení nebo psaní. Tento typ osvětlení zahrnuje:

 • lampy a lustry s uzavřenými tvary a otvory, které vytvářejí směr světla;
 • lustry potřebných opatření.
Krásné lustry a lampy v obývacím pokoji a kuchyni v secesním stylu

Vlastnosti

 1. Pro návrh obývacího pokoje v secesním stylu bylo co nejpohodlnější, je třeba nejen nábytek a tapety, ale nejméně tři lustry se liší v síle a instalují se na různých úrovních.
 2. Vizuálně zvětšit prostor může být pomocí odraženého světla, stejně jako instalace modulární skříně se zrcadlými dveřmi.
 3. Lampy a lustry by měl mít štíhlý tvar (stejně jako stěny, sedací soupravy, židle a tak dále.): Místní osvětlení barevného skla, matné válcové difuzory nebo lustr s matně světle.
Kožené křesla v obývacím pokoji v secesním stylu
Červená stěna v obývacím pokoji v secesním stylu

Příslušenství

Obývací pokoj v secesním stylu nebude kompletní bez použití jedinečného příslušenství a předmětů. Jedná se o různé vázy, skříňky, vitráže, skříňky, sochy, záclony, reprodukce a dokonce i šperky. Opět nezapomeňte v tomto případě na zmírnění barevné palety.

Krásné doplňky v obývacím pokoji v secesním stylu

Obnovit interiér obývacího pokoje a vizuálně rozšiřovat pokoj pomůže koberci a záclony, které napodobují trávu.

K poznámce: Pastel tlumené nástěnné tóny (tapety apod.) A strop v kombinaci s šťavnatou zelenou barvou na podlaze činí každý pokoj moderní a lehký.

Příslušenství a bílá rohová pohovka v obývacím pokoji v secesním stylu
Květiny a vázy v obývacím pokoji v secesním stylu
Obývací pokoj v secesním stylu s velkou rohovou pohovkou

Černá a bílá - klasická verze secese

Navzdory novým designovým řešením a módním trendům je kombinací černobílého designu obývacího pokoje v secesním stylu - ukazatele klasiky.

Černé a bílé barvy mohou být doplněny zelenými, modrými nebo červenými odstíny. Můžete například vybrat různé moduly v těchto barvách: pohovky, lampy, židle, dekorativní prvky, závěsy, skříňky a další nábytek.

Černá a bílá obývací pokoj v secesním stylu
Černé a bílé stěny v obývacím pokoji v secesním stylu
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

63 − 53 =