Návrh obývacího pokoje se dvěma okny (52 fotek)

Obývací pokoj je nejvíce multifunkčním předpokladem, hostí hosty a hostí slavnostní večeři a prostě odpočívá. Někdy v plánu lze kombinovat s kuchyní nebo v kombinaci také provádí funkce ložnice. Proto by měl být interiér obývacího pokoje založen na principu ubytování velkého počtu lidí.

Obývací pokoj se dvěma okny s mincovní závěsy

Dvě klenuté okna v obývacím pokoji

Obývací pokoj se dvěma balkonovými okny

Obývací pokoj se dvěma okny se nachází v rozvržení domu zřídka, obvykle v místnostech je jedno okno, přítomnost dvou oken udává impozantní velikost místnosti. Proto vyžaduje speciální design interiéru. Častěji se v halách nacházejí dvě okna (20 metrů čtverečních nebo 18 metrů čtverečních). Někdy je lze vidět v rohových prostorách Chruščova. Zapojte se do jejich designu je obtížné, ale zajímavé, protože musíte přemýšlet spoustou nuancí.

Velký obývací pokoj s krbem s dvěma okny na jedné stěně

Béžový obývací pokoj se dvěma okny

Obývací pokoj se dvěma okny v soukromém domě

Dekorace obývacího pokoje se dvěma okny

Po několika oknech je místnost plně naplněna denním světlem, takže vytváří zvláštní atmosféru. Jak vytvořit návrh obývacího pokoje (18 m2 nebo 20 m2) se dvěma okny? Nejprve se zabývejte přidělením prostoru v místnosti. Pro správné vybavení interiéru použijte následující tipy:

  • Designéři obvykle doporučují světlé stěny pro sál (do 18 m2) se dvěma okny. Tato rada je také relevantní pro obývací pokoj v Chruščově. Je však žádoucí, aby stěny nebyly monofonní.
  • V místnosti (od 18 m2 do 25 m2) Můžete zbarvit stěny v teplých barvách. Interiér takové místnosti je však povolen v tmavší paletě, jelikož dvě okna se zájmem poskytují dostatek pouličního osvětlení v místnosti (od 20 m2 do 25 m2). Ideální vzhled v pokojích s přirozeným osvětlením stěn pod kamenným nebo tmavým dřevem. Mohou být zónovány, dělat dekoraci kuchyně pod kamenem a obývací pokoj kombinovaný s ním - pod temným stromem.
  • Skvělý nápad - soustředit se na jednu ze stěn, vložit je fotografickými tapety nebo jakýmkoli povlakem, který se liší v textuře.
  • Strop v obývacím pokoji od 18 náměstí. m až 20 metrů čtverečních. m s dvěma okny by měla mít syté barvy. Nemá-li jen dvě okna a vysoký strop, můžete na něj vložit dlaždice nebo tapety s obrázkem nebo uspořádat závěsné stropy, které napodobují hvězdnou oblohu. Je lepší vytvořit světlé stropy.
Krémová obývací pokoj s krbem se dvěma okny na jedné stěně
Béžový obývací pokoj s krbem se dvěma okny na jedné stěně

Obývací pokoj s krbem se dvěma okny

Jak uspořádat nábytek

Důležitý moment v návrhu místnosti (od 18 m2 do 20 m2) S dvěma okny je uspořádání nábytku. Instalace velkého skříně nebo stěny nábytku se stává problémem, jako v jednom pokoji malý hruschevke. Obvykle majitelé takových bytů objednávají individuální nábytek na základě rozvržení místnosti. Správně přizpůsobené velikosti nábytku vám umožní úspěšně do interiéru.

Možnost uspořádání nábytku v obývacím pokoji se dvěma okny

Obývací pokoj se dvěma okny v klasickém stylu

Obývací pokoj se dvěma dřevěnými okny

Docela často v obývacím pokoji v Chruščově položili knihovnu, rohovou pohovku a malý stůl. Skvělou náhradou za skříň bude podsvícený výklenek se sádrokartonem. Pokud se kombinuje kuchyň nebo ložnice a obývací pokoj, můžete s pomocí výklenku zonovat tyto dvě místnosti.

1
Hnědobílý obývací pokoj se dvěma okny

Obývací pokoj se dvěma okny v domě

Obývací pokoj se dvěma zátokami

V obývacím pokoji o rozloze 20 metrů čtverečních. m až 25 metrů čtverečních. m pohovky a křesla mohou být umístěny v západním stylu - přímo před okny zakrytými krásnými závěsy. Pěkně vypadající pohovky, pokud se postaví uprostřed místnosti, obrácené k sobě.

Obývací pokoj se dvěma okny a krbem

Obývací pokoj se dvěma okny v koloniálním stylu

Pokud je malý obývací pokoj v Chrushchevce, má rozlohu 18 metrů čtverečních. m a v kombinaci s kuchyní nebo ložnicí, je lepší pro ni vybrat nejvíce potřebný a kompaktní nábytek. To vám pomůže zamezit tomu, aby se prostor zvrátil a uzavřený prostor byl pohodlnější.

Rohová pohovka v obývacím pokoji se dvěma okny

Obývací pokoj se dvěma francouzskými okny

Obývací pokoj se dvěma okny v high-tech stylu

Dekorace oken

Při vytváření designu obývacího pokoje se dvěma okny se domníváme, že hlavním stylem zdůraznění interiéru obývacího pokoje jsou textilní prvky. Je třeba správně kombinovat závěsy, nábytek, polštáře a obložení pohovky. Jejich úspěšná kombinace bude váš pokoj neuvěřitelně útulný. Pokud je obývací pokoj v Chruščově také ložnice, je lepší na jednom okně viset lehké záclony nebo moderní žaluzie.

Salátové záclony v obývacím pokoji se dvěma okny

Obývací pokoj se dvěma okny v průmyslovém stylu

Obývací pokoj se dvěma okny v interiéru

Provádí se návrh oken a také celý interiér obývacího pokoje. Neměly by se lišit od obecného zázemí. Pro klasické a podobné směry stylu v návrhu oken je lepší držet se symetrie. Pro okna v tomto stylu jsou vhodné světlé, identické závěsy. Můžete zakoupit záclony s původním vzorem nebo módní záclony nyní s 3-d vzor.

Asymetrie je povolena pouze s uspořádáním moderních stylů, jako je moderní, high-tech nebo minimalismus. V těchto místnostech je lepší vyměnit záclony na žaluzích.

Obývací pokoj se dvěma okny bez záclon
Obývací pokoj se dvěma okny a hnědými závěsy se vzorem

Obývací pokoj se dvěma okny v bytě

Obývací pokoj se dvěma okny ve stylu podkroví

Obývací pokoj se dvěma malými okny

Světelné místnosti se dvěma okny

S pomocí elektrického světla se mění obývací pokoj v temném čase. Večer se doporučuje starat se o umělé osvětlení. Dříve byl povinný atribut velkého obývacího pokoje o rozloze 18 metrů čtverečních. m - 20 metrů čtverečních. Ve středu místnosti visel stropní lampa a velký lustr. Nyní můžete vytvořit atmosféru pohodlí s pomocí nejrůznějších světelných pásů LED. Další možností osvětlení pomůže vytvořit romantický interiér obývacího pokoje v Chruščově.

Docela velký obývací pokoj (od 20 m2 do 25 m2) je kombinován se spálnou nebo dokonce s kuchyní. Podsvícení pomáhá jejich oddělení do funkčních oblastí.

Lustrové a stolní lampy v obývacím pokoji se dvěma okny
Spotlight v obývacím pokoji se dvěma okny
Velký lustr v obývacím pokoji se dvěma okny

Uspořádání nábytku v obývacím pokoji se dvěma okny

Obývací pokoj se dvěma okny v secesním stylu

Jak nakreslit otvory mezi okny umístěnými na jedné stěně

Se správným uspořádáním akcentů budou dvě okna velkého obývacího pokoje (18 m2 - 20 m2) vypadat jasně a čerstvě. Pokud jsou okna umístěna na jedné straně, mezi nimi lze umístit různé dekorativní prvky. Například zavěsit obrázek, rodinnou fotografii, dát TV nebo krb.

Obývací pokoj se dvěma okny s bohatou výzdobou

Obývací pokoj se dvěma panoramatickými okny

Obývací pokoj se dvěma plastovými okny

Obývací pokoj se dvěma výtahy

Obývací pokoj se dvěma okny v retro stylu

V poslední době se krb stává trvalým atributem obývacího pokoje. Interiér s tímto pevným atributem se vždy mění k lepšímu. Vynikajícím nahrazením krbu mezi okny na jedné straně bude plazmový televizor. Tyto položky, vložené do výklenku, pomohou rozlišovat pokoj v kuchyni a obývacím pokoji. Pokud je mezi okenními otvory dostatek místa, můžete mezi nimi umístit pohovku.

Krb mezi dvěma okny v obývacím pokoji
Obývací pokoj se dvěma velkými okny

Obývací pokoj se dvěma okny ve stylu cheby chic

Obývací pokoj se dvěma okny se závěsy

Obývací pokoj se dvěma okny v moderním stylu

Zd
obení obývacího pokoje s okny na různých stěnách

Při plánování domu, kde jsou dvě okna na různých stěnách, je zvláštní pozornost věnována rohu mezi okny. V něm můžete umístit nábytek: šatní skříň nebo zásuvkový skříň, úhlovou pohovku nebo krb. Vhodný pro vybavení úhlu mezi okénky je exotická rostlina v příjemné vaně nebo neobvyklé stojací lampy.

Obývací pokoj se dvěma okny na různých stěnách

Pokud je kuchyň a obývací pokoj, celková plocha 24 m2. m, v kombinaci, můžete dát jídelní stůl před jedním oknem. Květiny na parapety vám poskytnou zvláštní pohodlí. Pokud je interiér vyroben v tmavých barvách, je lepší zavěsit velké zrcadlo naproti jednomu oknu, dodatečně osvětlit a zvětšit místnost. Pokud jsou okenní rámy dřevěné, je žádoucí, aby v interiéru byly dřevěné prvky. Na dřevěných oknech umístěných na různých stranách budou světlé hedvábné závěsy vypadat krásně.

Obývací pokoj s krbem se dvěma okny na různých stěnách

Obývací pokoj se dvěma okny a žaluziemi

Obývací pokoj jídelna s dvěma okny

Dvě okna v hale umožňují rozdělit to do oddělených místností: kuchyň a obývací pokoj, ložnici a obývací pokoj. Tyto dvě části budou mít přirozený zdroj světla. Rozdělit prostor o rozloze 24 metrů čtverečních. m v funkčních oblastech hruschevke, jako je kuchyň nebo ložnice, vhodné pro lehké sádrokartonové desky nebo krásné japonské záclony ve formě obrazovky.

Bez ohledu na styl, na který se rozhodnete, nezapomeňte, konečný výsledek by měl odpovídat vašemu životnímu stylu. Při zdobení obývacího pokoje by nakonec mělo být místo, kde se vždy chcete vrátit.

Stylový obývací pokoj se dvěma okny na různých stěnách

Obývací pokoj se dvěma úzkými okny

Obývací pokoj se dvěma okny a vinobraní

Obývací pokoj se dvěma vysokými okny

Obývací pokoj se dvěma okny ve venkovském domě

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

38 + = 39