Mozaika pro kuchyň: různorodost druhů (25 obrázků)

Mozaika ve vnitřku kuchyně úspěšně nahrazuje takové konkurenční typy velkých rozměrů, jako je žula, sklo, keramická dlažba, kámen, přestože se tyto materiály používají k výrobě. Tajemství požadavku na dekorativní obklady spočívá v jeho eleganci a non-triviality, relativní snadnosti instalace a variability skladby.

Černá mozaika v kuchyni
Hexagonální mozaika v kuchyni

Určení formátu a velikosti produktů

Černá nebo zrcadlová mozaika v interiéru (byla také odstraněna) by byla vhodná pouze tehdy, kdyby byly parametry jejího umístění v pracovním prostoru určeny ještě před zakoupením. Informace pro ty, kteří zatím nevědí, jak umístit mozaiku:

 • zvažovaná alternativa k obkladačkám není realizována jako plazivá, ale ve formě panelů (jsou mnohem jednodušší při přepravě a položení) - matrice mohou mít různé velikosti, obvykle však pro dokončení 1 čtverečku. metr stačí 9 kusů;
 • mozaika pro kuchyň je tvořena z malých fragmentů - čipů, které tvoří součást ornamentu. Čím větší je každý čip, tím je snazší získat kresbu na panelu;
 • Nejúspěšnější formou dlaždic je čtverec s menší spotřebou materiálu a harmoničtější kompozicí;
 • populární a obdélníkové čipy, obzvláště bílé a černé, se často nacházejí mimo kruhy, kosočtverce, trojúhelníky a hexaedrony, ale zde bude těžší položení mozaiky.

Podrobnosti - čipy - mohou být připojeny pomocí polymerových propojů, které se však při instalaci často přerušují. Pokud je zrcadlo, plastová nebo kovová mozaika na zástěře přilepená s její zadní plochou k polyuretanové síti, jsou vytvořeny podmínky pro husté fixace na povrchu, dochází k dalšímu zpevnění kompozice.

Mozaika v kuchyni v klasickém stylu

Textury mozaiky v kuchyni

Možnosti návrhu

Existuje několik společných schémat pro kombinování mozaiky v kuchyni:

 • monocolor - mozaikový panel pro kuchyň je rozložen ve stejném tvaru a barevné moduly, tvořil omezenou kombinaci;
 • mix - v tomto případě se používá skleněná nebo mozaiková dlažba pro kuchyň, kromě všech třísek mají stejnou velikost a tvar, ale různé odstíny jednoho barevného spektra;
 • gradient nebo protažení - zde se používá pouze obdélníkové uspořádání, matrice je vytvořena ve formě přechodu z více do méně syté barvy;
 • panelovou nebo mozaikou připravenou dlažbu pro kuchyňskou linku na zástěře - v tomto případě již vytvořená v továrních podmínkách je nalepena ke stěně.

Existuje obecné pravidlo: čím více barvy jsou vybrány, tím dražší bude tento design kuchyně stát.

Fotoprint na mozaiku v kuchyni
Lesklá mozaika v interiéru kuchyně

Mozaiková cihla v interiéru kuchyně

Vlastnosti keramických výrobků

Keramická mozaika pro kuchyň je vyrobena z plné dlaždice, takže má stejné výkonnostní vlastnosti: vysokou tepelnou odolnost, odolnost proti opotřebení a vlhkosti, trvanlivost, různé textury. Takové typy mozaiky, zvláště lehké, na rozdíl od "progenitorů" a kůže, vypadají mnohem pestřeji a elegantněji, vytvářejí spojení s manuální prací a samozřejmě se hodí do designu kuchyně. Nevýhodou je vysoká cena ve srovnání se stejnými keramickými dlaždicemi pro mozaiku, zvýšená spotřeba malty.

Skinali sklo, podle pořadí, mají bohatou škálu barev, ale ztrácí v rozmezí od textur: keramika může být lesklý, antický, imitující kámen a oblázky, matný, drsný.

Kulatá mozaika v interiéru kuchyně

Mozaik pro měď v kuchyni
Kovová mozaika na kuchyňské zástěře

Specifičnost skleněných kompozic

Skleněná mozaika pro kuchyň na zástěře je nejvyhledávanějším typem dokončovacího materiálu v této zóně, protože má věrnou hodnotu, krásnou exekuci, skvělou životnost a nevyžaduje zvláštní péči. Malé velikosti čipů a vysokoteplotní stříkání zaručují vyšší pevnost materiálu, což určuje vhodnost jeho použití v kuchyňském prostoru.

Mozaika v kuchyni v secesním stylu
Mozaika olivového oleje v kuchyni
Mozaika ve stylu patchwork

Skinali může mít několik typů:

 • homogenní - kompaktní skleněné bloky mohou být matné, jako sklo sklo nebo lesklé, jako barevné bonbony. Navíc, ve světlé nebo béžové mozaiky, mohou být zavedeny nerosty, třpytky, fólie;
 • smalt má vylepšené výkonnostní charakteristiky, je odolný (proto se často používá pro mozaikové podlahy), má účinek umělé vnitřní záře. Sortiment je tvořen na základě bohaté nabídky nátěrů a přísad;
 • minerální sklo vypadá jako drahé kameny, protože v hmotě se přidává iridium
  nebo aventurin. Vytvářené drahé výrobky, které mají vynikající estetické vlastnosti - mohou blikat nebo vytvářet iridescentní povrch.
Mozaika s perlou v kuchyni
Římský vzor z mozaiky na zástěře kuchyně
Obrázek mozaiky v kuchyni

Výběr kamenné mozaiky

Keramická dlažba-mozaika pro kuchyň, bohužel, nemá stejné ukazatele síly, kromě kamenných variací jsou unikátní a jedinečné při tvorbě panelů. Materiál se však liší v poréznosti, takže při zachování původních vlastností je pokryt speciální ochrannou látkou. Tloušťka obložení může být až 10 mm, výběr je třeba se vyhnout textury s vysokou porézností, nebo se bát pádu zástěra červené řepy šťávu a červené víno - odolné barviva.

Tam jsou drsné a leštěné třísky, stejně jako mít vyřezávaný nebo reliéfní ornament. Kamenné dlaždice lze kombinovat na jediném roštu se sklem, sklem nebo keramikou.

Stříbrná mozaika na zástěře kuchyně
Mozaika slídy v kuchyni

Výhody porcelánových dlaždic

Dokončení kuchyně s takovou mozaikou je zcela opodstatněné, protože materiál má sílu z přírodního kamene a postrádá vážnou nevýhodu - porézní struktura, kromě toho je realizována v cenově dostupném cenovém rozpětí. Barevná paleta se liší přirozeností a harmonií, převládají béžová a různé hnědé odstíny, není taková leskost, kterou má plastová záslepka nebo plastová taška.

1

Co může být perleťový povrch?

Jedná se o velmi krásný dokončovací materiál, který má jedinečné vlastnosti: muffle a odráží nasměrované světlo, což činí paprsky měkké, difúzní, duhové v spektru duhových. Přírodní matka perlových produktů má vysokou cenu, ale může být nahrazena mozaikou skla nebo skla, která má perleťovou vrstvu.

Mozaika s ocelovým stínem na stěně kuchyně
Skleněná mozaika v kuchyni

Podstata kovové a zrcadlové mozaiky

První typ je vyroben z kaučuku, plastu nebo keramiky a pokrytý vrstvou mosazi, nerezové oceli nebo bronzu - tak se tvoří čipy z ocelových a zlatých odstínů. Toto řešení je velmi praktické, protože kovová vložka není náročná v péči a nebojí se mechanických vlivů.

Tloušťka zástěry ze zrcadlové mozaiky nepřesahuje 5 mm, je odolná proti opotřebení, ale vyžaduje pravidelné čištění od kontaminantů. Existují zajímavé tónované panely se čtvercovými nebo obdélníkovými čipy.

Skleněná mozaika v kuchyni
Vzor mozaiky v kuchyni

Kroky vytváření zástěry na pracovní stěně

Chcete-li harmonicky umístit mozaiku do kuchyně, musíte předpřipravit skříň pod zapojení pro spínače a zásuvky. Zástěra by měla být položena pouze na dokonale rovný povrch, úroveň použitou ke kontrole stěn, pak je rozemlet a provést ředění lepidla podle pokynů výrobce. Pro usnadnění práce je značení provedeno.

Dekorativní mozaika vložená do kuchyně

Nejsnadněji se jedná o samolepící mozaiku, takže je pro začátečníky oblíbená. Pokud byla na mřížce vybrána mozaika, je tato základna umístěna na lepidlo, výrobky na papíře, naopak, jsou naplněny papírem venku. Lepidlo se rovnoměrně aplikuje na ošetřovanou plochu, umístí se první mozaiková deska, kombinuje ji s horním označením a lehce se přitlačí. Listy je třeba rychle rozložit na povrch, protože řešení se nastaví na 10-15 minut. Ti, kteří nevědí, jak lepit mozaiku, odborníci doporučují začít s aplikací kompozice na malé plochy, aby bylo možné s nimi zacházet opatrně.

Zrcadlová mozaika v kuchyni

Umístěte zástěru na pracovní stěnu, později vybavené zásuvkami, nebude snadné, protože musíte dělat díry v mozaikovém plátně. Pomocí značky je zóna problému namapována, výřez příslušného tvaru se provede pomocí diamantového disku. Štětec nebo nůž navinutý hadrem pomůže vyčistit keramiku nebo sklo před přebytečným lepidlem.

Zlatá mozaika v kuchyni

Dokončovací manipulace ve formě injektáže spár jsou vyrobeny na stejném principu jako v případě podlahové mozaiky: se ředí v souladu s pokyny na obalu a je aplikován s gumovou stěrkou, po vysušení brousit vlhkou houbou. Nakonec musíte důkladně otřít celý povrch mozaikou, abyste odstranili skvrny. Specialisté na vědomí, že obecně, položení mozaiky na zástěru v kuchyni není vůbec těžší, než dělat podlahy s dlažbou.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

67 − = 62