Matné dlaždice v interiéru koupelny: hlavní výhody (33 fotek)

Pro zdobení koupelnového prostoru v moderním stylu je lepší použít dlaždici s matným povrchem než lesklou. Je to matná textura, která dává stylovému, klidnému a módnímu obrazu do místnosti. Navíc matné dlaždice jsou dobré nejen pro stěny, ale vypadají skvěle na podlaze i na stropě. Zvažte v článku, jaké funkce má matné dlaždice pro koupelnu, co hledat při výběru.

Matné dlaždice

Vlastnosti

Dlaždice s matným povrchem jsou příjemné na dotek, neodráží se jako lesklý povrch. Proto vytváří pocit pohodlného a útulného prostoru v koupelně.

Matné dlaždice

Někteří se nemusí líbit tomu, že v porovnání s leskem matné dlaždice pro kuchyň a koupelnu nevypadají tak elegantně, postrádají aktivní, bílé oči, lesk. Je to však pro tento příjemný klid a matný povrch je ceněn, protože vypadá spíše ušlechtilý a nádherný.

Matné dlaždice

Pomocí matných dlaždic získáte opravdu stylový interiér. Moderní designéři stále více upřednostňují tento materiál, ocenili jeho praktičnost, měkkou krásu a vznešený vzhled.

Matné dlaždice

Dlaždice s matným povrchem nejsou kluzké, takže kromě stěn je také vhodná pro podlahovou výzdobu. Neklouzavý povrch materiálu vzhledem k tomu, že má porézní strukturu, na rozdíl od lesklých vzorků. Tato vlastnost keramických dlaždic ocení rodiny s malými dětmi a staršími lidmi (zvláště zranitelné kategorie). Nyní je obzvláště důležitá šedá dlažba.

Matné dlaždice

Tento keramický materiál špatně absorbuje vlhkost, takže je to nejlepší volba pro dokončení koupelny.

Matné dlaždice

Dlaždicová stěna a podlahová matná textura dokonale snáší vliv agresivních chemických prášků, gelů a dalších čistících produktů, takže je velmi jednoduché a pohodlné. Pokud je lesklá dlažba utěsněna suchým hadříkem po mokrém čištění, takže neexistují žádné rozvody, žádný matný povrch nevyžaduje takovou práci. Matné dlaždice se denně nepotřebují, fanaticky je přivedou do ideálního stavu. Na jeho povrchu nevidí rozvod, malé znečištění je také neviditelné, takže se lze omezit na týdenní čištění koupelny. Dobrá výhoda pro rušné lidi.

Matné dlaždice
Matné dlaždice

Opotřebení dlaždic je velmi vysoké. To je materiál, který kdysi použil, můžete pak po mnoho let zapomenout na opravu koupelny. A současný vzhled keramických obkladů s matným povrchem v průběhu let neztratí. Má strach pouze z příliš ostré a silné mechanické rány, a dokonce i potom se musí pokusit zlomit materiál nebo dát prasknutí na něj.

Matné dlaždice

Šedé matné dlaždice a žluté stěny v koupelně
Matné dlaždice

Řada textur a odstínů vám umožní vybrat správnou dlažbu pro všechny interiéry v koupelně, a to i ty nejnáročnější a neobvyklé. Obzvláště krásné vypadá matné dlaždice v koupelně ve stylu země, eklektické, etnické, starožitné. Klasický design je dokonale propojen s matným povrchem.

Matné dlaždice
Matné dlaždice

Povrch bez lesku nedráždí oči, neudržuje zrak. Povrch nesvítí, a proto vidíte dokonale bez napětí.

Matné dlaždice

Matný povrch vypadá velmi esteticky. Tento materiál dokáže poskytnout všestranný vzhled každé koupelně. A tento pohled bude "drahý", ušlechtilý. Jako kuchyňský dekorační materiál je vhodná i tato dlažba.

Matné dlaždice

Neodrazující povrch, zejména pokud je světle šedý nebo bílý, je schopen vizuálně rozšířit prostor. To může být dobrá výhoda při vytváření standardních koupelen malé velikosti.

1
Matné dlaždice
Matné dlaždice

Na pozadí je zajímavé podívat se na nábytek, klempířství, dekorační předměty. Měli by také zvolit ne příliš lesklou texturu,
aby nebyl žádný nepříjemný kontrast. Tento materiál má jedinečnou schopnost přitáhnout pozornost nejen k sobě, ale k těm objektům, které jsou v pozadí, a to se zvláštním důrazem na výběr sanitární keramiky, skříňky, koupelnové doplňky - měly by být atraktivní.

Matné dlaždice

Nejlepší materiál v interiéru standardní koupelny je středně velký materiál. Tyto parametry jsou vhodné jak pro stěny, tak pro podlahu. Pokud je vaše koupelna velká, můžete si vybrat velkou dlažbu, která je zajímavá svým vlastním způsobem.

Matné dlaždice

Matná dlažba zelená v malé koupelně

Nevýhody

Chcete-li obrázek dokončit, je třeba se zabývat nedostatky materiálu.

Matné dlaždice

První - silná nečistota odstraněná z povrchu bude velmi obtížná, někdy téměř nemožná.

Matné dlaždice

Matné porcelánové dlaždice kategoricky neodpovídají některým populárním stylům interiéru. Takže pokud plánujete zdobit koupelnu v grandiózním barokním nebo rococo stylu, pak matný stín nebude dělat - takové interiéry "paláce" vyžadují elegantní, lesk, lesk. Ale takový povrch je v moderních interiérech nenapodobitelný.

Matné dlaždice

Při zdobení koupelny s matným povrchem s obrazem nebo bez něj nezapomeňte zvážit dobré dodatečné osvětlení místností. Tento materiál nemá reflexní schopnosti, protože to, co může být koupelna ponurá.

Simulace textur

Nyní je velmi populární nejen hladká matná dlažba pro podlahy a stěny, ale napodobující například dřevo, vlny, cihlovou zeď, mozaiku a další zajímavé textury. Zvažme vlastnosti takové dlaždice.

Matné dlaždice

Je třeba poznamenat, že všechny přírodní imitace jsou věrohodné a dokonalé na matném povrchu. Základní stylizace:

  • písek;
  • jílový šedý nebo hnědý povrch;
  • dřevo;
  • lněný;
  • přírodní nezpracovaný kámen.

Mohou existovat i jiné napodobeniny, vše závisí na přání kupujícího a stylu, ve kterém je koupelna vyrobena. Toto je ideální řešení pro rustikální interiéry, etnické, země.

Matné dlaždice

Koupelna, ve které je dlažba hnědá, šedá, béžová - "pod kamenem", by měla mít slušnou velikost. Malá místnost, pokrytá kamenem, bude vypadat jako stánek nebo sklep.

Matné dlaždice

Barvy

Jak vybrat módní odstín, vhodný pro vaši koupelnu.

Matné dlaždice

Černá texturovaná dlažba pod kamenem v koupelně venkovského domu

Barvy "voda" - modrá, modrá, tyrkysová - pro koupelnu jsou zvláště důležité. Hlavní věcí je zředit studený interiér teplými odstíny: oranžové, červené nebo žluté příslušenství. V opačném případě budou podlahové a obkladové desky stejně jako všechny ostatní povrchy jediného "chladného" odstínu společně způsobovat odpudivý dojem, utlačovat psychiku.

Matné dlaždice

Matná dlaždice v bílé a zlaté kombinaci je nyní velmi důležitá. Navíc tento koupelnový dekor vypadá velmi elegantně, vyvolává pocit oslav, luxusu.

Matné dlaždice

Matná keramická dlažba pro koupelnu zelené barvy vypadá zvláště výhodně v pistáciovém, mátovém nebo světle zeleném, ale na podlaze bude lepší vypadat tmavěji "zeleně" - malachit, smaragd.

Matné dlaždice

Červená povrchová úprava s matnou strukturou je vhodná pro moderní koupelnu.

Matné dlaždice

Černá je klasika po celou dobu.

Matné dlaždice

Pokud je koupelna vyzdobena v etnickém nebo venkovském stylu, pak ideálním řešením pro podlahu bude výběr hnědých nebo pískových matných dlaždic. V tomto případě bude také krásné, šedé, béžové dlaždice s napodobeninou přirozených textur.

Matné dlaždice

Chcete-li ženský interiér ve stylu Barbie, vyberte si růžový a fialový materiál, avšak v tomto případě je důležité zlehčit interiér lesklými detaily - zrcátkami, příslušenstvím, lesklou klempířskou vodou. Lázeň by měla být v tomto případě také lesklá.

Matné dlaždice

Pokud se vám líbí matná struktura, ale nejste připraveni dát úplně lesk, můžete si vybrat finální koupelnu - polomatnou dlažbu, která zahrnuje hlavní výhody obou typů.

Matné dlaždice
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

52 − = 42