Ložnice v secesním stylu (18 fotek): krásná moderní dekorace

Ložnice v secesním stylu je kombinací sofistikovanosti a originálních technik modernity. Často používá neobvyklé techniky: "zajímavé" záclony, ozdoby nebo tapety, zónování, originální nábytek atd.

Krásná světlá ložnice v secesním stylu

Vlastnosti a specifika ložnice v secesním stylu

Modernita, jako jeden z trendů umění, je starší než 100 let. Ale i tak, že neustále vznikají další a další nuance (Změna designu lustry, ozdobné předměty, aplikovat nové tapety a tak dále. D.), který doslova dělat styl se striktně v souladu s nejnovějšími módními trendy. Modernita nemá jediné zaměření a je charakterizována v různých zemích svými národními tradicemi a dokonce se liší podle jména:

  • Tiffany;
  • Liberty;
  • Secese;
  • Secese.

Ale v domácí verzi secese neexistují žádné rozdíly. Jsme zvyklí používat takzvaná klasická nebo moderní řešení.

Bílá a béžová ložnice v secesním stylu
Šedohnědá ložnice v secesním stylu

Tóny a barvy

Hlavní podmínkou v tomto případě je měkká a jasná paleta barev (ať už záclon nebo jiné dekorace). Všechny tóny a polotóny by měly být co nejpřirozenější: zlato, béžová, stříbrná, hnědá, bílá, fialová atd.

Kromě toho má tato místnost často hladké linie (tapety s charakteristickým vzorem nebo dekorovými prvky) a přírodní ozdoby. Někdy jsou dokonce jako dekorace linek ve tvaru S. Stejně tak originální vzhled a černo-bílý interiér ložnice v moderním stylu, stejně jako jasný akcent je možné přidat k návrhu velkého kusu nábytku, krásné závěsy, nebo udělat jednu ze stěn místnosti světlé a nasycený .

Bílá a modrá ložnice v secesním stylu

Stěny, podlahy a stropní dekorace

Stěny

Pro zdobení stěn v interiéru moderního stylu je ideální široká škála materiálů: tekutá tapeta, lehký korok, barva atd. Můžete také použít malé dřevěné panely s neobvyklým vzorem, ale strom musí být nejvyšší kvality.

Černé a bílé stěny v ložnici v secesním stylu

Strop

Pokud jde o strop, vypadá dobře v místnosti s napínacími konstrukcemi nebo sádrokartonovými deskami. Nezapomeňte však na umírněnost barev ve výzdobě a nedoporučuje se zneužívání šperků - stačí na několik malých svítidel namontovaných na stropě. Mimochodem, lampy nebo lustry, stejně jako svícny, mohou být nejen bodové nebo kulaté, ale také zdobené ve formě neobvyklých listů, větví stromu apod.

Dřevěný strop v ložnici v secesním stylu

Sex

Opět, výběr není omezen. designu ložnice ve stylu Art Nouveau umožňuje použití laminátových podlah, přírodního kamene a tak dále. D. Je velmi žádoucí, aby zdobí podlahy příliš světlé a barevné koberečky. Jako dekor na podlaze často bývají rostliny v nádherných vanách a originálních malých podlahových svítidlech. Poslední by neměla být moc.

Dlaždice pod kamenem v ložnici v secesním stylu

Vitráže a kované výrobky

V interiéru moderní ložnice, stejně jako v jiných místnostech, jsou neobvyklé vitráže a kované předměty. Vitráže a jiné originální sklo se vzory často zdobí lustry, dveře, okna a další plochy, kde lze sklo použít.

Černá a bílá ložnice v secesním stylu

Samostatné místo v secesním stylu je kování. Kovové výrobky (figurky, lustry nebo zajímavé postavy) už nevypadají tak objemně, ale spíše jako stylová tapeta připomínají elegantní detaily interiéru. Tento design dává ložnici zvláštní vzdušnost a eleganci.

Poznámka: návrháři nedoporučují zdobení secesní ložnice s kovanými předměty, stejně jako záclonami, s množstvím ozdobných ornamentů nebo příliš tmavých a tmavých odstínů.

Kromě toho je docela vhodné v takové ložnici hledět velké zrcadlo. Například jej můžete umístit oproti posteli jako samostatný dekorační prvek nebo instalovat skříň s přítomností zrcadlového povrchu: na dveřích nebo jednoduše jako integrovaná volba.

1
Šedobílý interiér v secesním stylu

Situace

Zde na prvním plánu přichází pohodlný a praktický lehký nábytek zdobený nádherným kováním. Ale ústředním místem v ložnici je samozřejmě postel. Mělo by být masivní s přítomností hladkých mírně zakřivených linií.

Není to špatné rozhodnutí bude postel s čelem postele ve formě jednoduchých geometrických tvarů, nebo přítomnost záclon a objemu lišt po obvodu matrace.

Poznámka: tato hranice je velmi pohodlná, protože můžete dát šálek na něj nebo dát knihu, a přikrývka s polštáři neklesne, ale není to moc pohodlné, aby šlo z této postele.

Elegantní interiér ložnice v secesním stylu

Vedle postele v pokoji musí být i další ložnice v secesním stylu: komoda, noční stolky, šatní skříň a talíře. Pro harmonickou kombinaci všech objektů (dekorativní předměty, závěsy, tapety apod.) Je důležité zvážit rozměry místnosti.

Jako výzdobu je také vhodný vegetativní ornament, krás
né záclony, malý dům v továrně a originální lustr nebo záclonka. Situaci můžete doplnit křeslem, jehož tvar a styl plně odpovídají obecnému stylu interiéru.

Dalším charakteristickým rysem moderní - hladký povrch (například, tapety bez vyčnívající vzoru) a absence nadměrného pompéznosti, které umožňuje, aby potřebnou přísnost designu. To se týká nejen nábytku, ale i dalších doplňků a výzdob. Ačkoli můžete použít neobvyklý design - v rozumu.

Šedobílá ložnice s červenými akcenty v secesním stylu

Šedobílá ložnice s červenými akcenty v secesním stylu

Osvětlení

Přes povinné tlumené osvětlení se ložnice v secesním stylu často zdobí velkými okenními otvory. Sluneční paprsky neruší celkový interiér.

Velká podlahová svítidla ve vnitřku ložnice v secesním stylu

Lustry, stropní svítidla nebo podlahové lampy jsou nejlépe na výběr z matného skla a nutně originálních tvarů. Chcete-li vytvořit zvláštní náladu, udělají barevné lustry (ne více než dva kusy). Měly by být měkké s lehce viditelným světlem.

K poznámce: jedním z nejnovějších trendů moderního stylu jsou osvětlení zařízení vyrobená z přírodních materiálů, jako je lehké dřevo, mramor, plexisklo atd.

Kromě toho jako dekorace často používaly lustry a lampy ve formě zvířat nebo neobvyklých rostlin.

Krásný lustr v béžově-hnědé ložnici v secesním stylu

Příslušenství

Prvky výzdoby v secesním stylu mohou být velmi rozmanité. Hlavním úkolem není nepořádek. Takový interiér netoleruje rozmanité tapety, nepořádek a další pompéznost. To je velmi důležité, jinak místo nádherné ložnice můžete získat "vulgární" a odpuzující místnost.

Závěsy na lehké prádlo v ložnici

Závěsy na lehké prádlo v ložnici

Zvláštní pozornost by měla být věnována záclonám - nevybírejte příliš objemné a světlé výrobky.

Materiály pro tvorbu příslušenství obvykle tvoří dřevo, kov, kámen, sklo nebo porcelán. Velmi pěkný vzhled v secesním stylu a několik malých zrcadel na stěně v původním rámu, stejně jako velkoplošný tisk a tapety ve velkém formátu.

Velké okna v ložnici v secesním stylu

Výhody secesní ložnice

  1. Uložení rozpočtu. Tento návrh vám umožňuje vybrat nejlevnější materiály pro dokončení místnosti: příslušenství, lampy, lustry a kusy nábytku. Současně, pokud to umožňuje finance, je možné vytvořit opravdu luxusní ložnici, která bude zdůrazňovat bezvadnou chuť svého majitele (použití přírodního dřeva, kamene, žuly atd.).
  2. Neomezený výběr textilií. Hlavní podmínkou - záclony, čalounění nábytku, přehozů a polštářů by se měly vzájemně sladit. Přidejte určitý důraz na design ložnice docela snadno s monochromatickým nebo jednobarevným kobercem na podlaze. Světlá paleta všech položek je opět povinná.
Velká ložnice v secesním stylu v béžových tónech

Mnoho moderních stylů vyžaduje značné úsilí od návrháře a od zákazníka - značné finanční náklady, takže výsledkem je ideální kombinace nejnovějších technologií s klasickým a známým designem. Například ve venkovském stylu, stejně jako mnoho dalších, je to povinné, aby zakryly různých systémů a komunikací lustry, TV a tak dále. E., stejně jako přítomnost drahého nábytku. Při výběru designu v secesním stylu takové problémy nevyplývají. Zde dokonale "žít" tradiční předměty (kované lustry, nádherné postavy, záclony a tapety za starých časů) a nejnovější, to znamená moderní trendy módy.

Malá útulná hnědá ložnice v secesním stylu
Útulná ložnice v secesním stylu s velkým oknem
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

8 + 2 =