Litinová lázeň: elegantní trvanlivost (24 fotek)

Lázně vyrobené z litiny lze považovat za klasické, protože byly používány dlouho před vznikem oceli a akrylových výrobků. Moderní materiály silně tlačí litinu na trhu sanitárního vybavení. Jejich hlavní výhodou je malá hmotnost a rozmanitost tvarů. Přesto však litinová lázeň stále neztrácí svou důležitost. Při správné instalaci a řádné péči mají výrobky téměř neomezenou dobu používání.

Litinová lázeň s panely pod stromem

Černá litinová lázeň

Výhody a nevýhody

Lidé, kteří se rozhodli pro koupi lázně z litiny pro svůj domov, by se měli dozvědět více o vlastnostech tohoto materiálu. Výrobky jsou poměrně drahé a nejsou zakoupeny po dobu jednoho roku, takže jejich vlastnosti jsou velmi důležité. Výhody litinové lázně:

 • Trvanlivost a spolehlivost. Tyto výhody jsou již dlouho známy a v praxi testovány. Produkty se nebojí náhlé změny teploty.
 • Zachování tepla. Pokud vylijete horkou vodu do takové lázně, ochladí se mnohem pomaleji ve srovnání s akrylovými analogy.
 • Pevnost. Silné stabilní stěny výrobků se při provozu neohýbají a neztrácejí tvar. Změna polohy nebo poklesu není charakteristická pro litinu. Vany nepotřebují další podporu.
 • Bílost a atraktivní lesk. Dosaženo díky speciální vrstvě odolné proti korozi. Původní vzhled po dlouhou dobu zůstává nezměněn. Vnitřní povrch, pokrytý smaltem, hladký a hladký, nepoškrábe a neztrácí svůj lesk.
 • Snadná péče. Povlak nemusí být neustále sledován, protože odpuzuje nečistoty a dobře snáší čištění s použitím jakéhokoliv pracího prostředku.
 • Vysoká izolace zvuku. Pokud se někdo osprchuje nebo zvedne vodu, téměř není žádný zvuk.
 • Životnost produktů není omezena. Správná péče je zárukou jejich dlouhověkosti.
 • Mnoho moderních modelů je vybaveno praktickými doplňky: rukojeti, hydromasáž, područky atd.

Litinová lázeň ve vnitřku venkovského domu

Litinová smaltovaná koupel

Spolu s výhodami je třeba zvážit i nevýhody lázně z litiny:

 • Velká váha. Není menší než 120 kg. Dodávka ze skladu stejně jako instalace se nedá bez použití fyzické síly. K provedení práce je nutné najmout movery, což si vyžádá dodatečné finanční náklady.
 • Vysoká cena. Smaltovaná litinová lázeň od známého výrobce, zařazená do hodnocení popularity, bude mnohem dražší než ostatní modely. Můžete si zvolit levnější variantu, ale v tomto případě bude otázka kvality výrobku.
 • Pouze standardní výrobky jsou vyráběny z litiny. Fanoušci moderních stylů a originálních forem s největší pravděpodobností takové rozhodnutí nebude fungovat. Sortiment směřuje k klasickým řešením.
 • Litinové lázně v bytě mohou být instalovány pouze za přítomnosti betonových desek, protože hmotnost takového lázně naplněného vodou, společně s osobou je asi 700 kg.

Klady a zápory je třeba zvážit před provedením nákupu. Nevýhody jsou mnohem menší než zásluhy a první nelze považovat za vážné.

Litinová modrá koupel

Litinová červená koupel

1

Technické specifikace

Odborníci dávají užitečné doporučení, jak vybrat litinovou lázeň. Za prvé, měli byste věřit pouze důvěryhodným značkám, které jsou zahrnuty do hodnocení výrobců litinových lázní. Za druhé, produkt, který se vám líbí, by měl být pečlivě prozkoumán.

Kvalita skloviny

Na dobrý produkt by neměly být následující vady:

 • praskliny;
 • exfoliace;
 • čipy;
 • nerovná tloušťka povlaku;
 • šmouhy;
 • zóny, které se liší barvou.

Smalt s vlastnostmi proti šoku se používá k výrobě vysoce kvalitních výrobků. Přijatelná tloušťka povlaku je od 1 do 1,2 mm. Je-li zjištěna některá z uvedených vad, je lepší zakoupit nákup.

Litinová monolitová lázeň

Litinová lázeň v secesním stylu

Byla zahájena smaltová instalace, která zajistila, že zařízení přiměřeně přeneslo čisticí chemikálie. Vadné oblasti v procesu provozu se zvýší. Váhy a praskliny s časem ztmavují a rozšiřují, což snižuje životnost výrobku. Znamení dobré lázně je lesklý, jednotně aplikovaný email. Vzhledem ke složitosti zpracovávání materiálu je přípustné lehké zvlnění povlaku.

Krásné vany z litiny mají vždy standardní barvu vnitřního povrchu - jsou to béžové a bílé tóny a modrý nádech.

Litinová růžová lázeň

Litinová koupel se stříbrnými nohami

Kvalita materiálu

Optimální tloušťka stěny je 5 mm. Vizuálně posoudit, že žehlička může být na vnější straně výrobku. Neměl by obsahovat žádné hromady, štěpky, rýhy nebo nadměrnou drsnost povrchu. Pokud jsou stěny pokryté práškovými barvami, slouží jako dodatečná ochrana před negativními faktory. Malířské kompozice dávají modelům atraktivní vzhled.

Litinová lázeň v interiéru podkroví

Litinová lázeň v podkroví

Výběr litinové lázně závisí na hloubce výrobku, což je zvláště důležité pro milovníky pohodlí. Standard je 32 cm, ale často se vyskytuje hloubka 40-46 cm. Zvláště výhodné je provádět vodní procedury v hluboké lázni.

Litinová lázeň na dřevěném podstavci

Litinová koupel ve stylu Provence

Litinová malovaná koupel

Náklady na výrobek a kvalita dodatečných prvků pro instalaci mají velký význam. Pro montážní práce nejsou komponenta nízké kvality vhodná. Nízká cena je omluvou pro přemýšlení o tom, zda je nákup tak dobrý, zda splní všechny požadavky spotřebitelů.

Litinová lázeň s mozaikou

Žehlička venkovní

Odrůdy modelů

Litinové lázně v interiéru vypadají neobvyklé a originální. Je mnohem jednodušší vybrat zařízení pro již vytvořenou konstrukci místnosti, než aby se vešlo do instalovaného produktu. Toto pravidlo bude užitečné pro spotřebitele.

V otázce, jakou lihovinu si vyberete, hodně závisí na preferencích kupujícího. Různé typy modelů mají své výhody.

Samostatná litinová lázeň

Podvod s jeho atraktivním vzhledem. Ve vaně, stojící na elegantních dekorativních nohách a chcete plavat. Nejvíce organicky vypadají v prostorných pokojích s dostatkem volného prostoru.

Vestavěné vany

Jsou známější model, mají své výhody. Stěny výrobku a veškerá komunikace jsou skryta za speciální obrazovkou nebo dekorativní omítkou.

Litinová lázeň: elegantní trvanlivost (24 fotek)

Litinová koupel oranžové barvy

Formy modelů nejsou příliš rozmanité, ale mezi nimi lze zvolit nejlepší možnost. Standardní obdélníkové nebo oválné vany jsou dobře kombinovány s jiným sanitárním vybavením, takže jsou zahrnuty do hodnocení nejoblíbenějších forem. Kulaté a fazolové varianty, stejně jako čtvercové litinové lázně - zajímavé řešení pro interiér.

Barvy produktů mohou být naprosto libovolné. Pokud moderní design koupelny vyžaduje černou instalaci, najdete jednu. Pokud chcete jas a veselé barvy, nebude těžké najít správné vybavení.

V závislosti na místě instalace je vybrána stěna nebo rohová litinová lázeň.

Litinová lázeň oválná

Pohodlné doplňky

Moderní výrobci neustále zlepšují své výrobky a doplňují je praktickými inovacemi. Litinové lázně s opěrkou hlavy budou nezbytně chuť lidem, kteří rádi leží v teplé vodě. Přítomnost speciálních panelů, výklenků, područek, litinové lázně s madly a drážkami pro mýdlo a přípravky pro péči - to vše je navrženo pro maximální pohodlí. Samozřejmě, dostupnost uvedených vybavení také ovlivní cenu modelu.

Litinová lázeň s dekorativními panely

Litinová lázeň s opěrkou hlavy

Oblíbení výrobci

Po prozkoumání zásluh a nákladů na výrobky, zjistěte, který keramický vana je nejlépe zakoupen pro dům, stojí za to vybrat si známou značku. Zvažte hodnocení, které zahrnuje nejlepší výrobce lázně z litiny:

 • Jacob Defalon. Francouzská společnost zaujímá vedoucí pozici na trhu, neboť nabízí vysoce kvalitní výrobek vyrobený z materiálů šetrných k životnímu prostředí. Komfort a originální vzhled - hlavní vlastnosti výrobků.
 • ROCA. Španělská značka, která se specializuje na výrobu sanitárního vybavení. Bez ohledu na to, jaké produkty společnosti zakoupíte, budou mít vždy vysoké vlastnosti.
 • "Univerzální" a závod Kirov. Domácí výrobci nabízejí výrobky, které jsou ziskové v hodnotě.

Která koupel je nejlepší vybrat? Vše závisí na preferencích a materiálních možnostech spotřebitele. Modely vyrobené z litiny mají mnoho výhod, slouží dlouhou dobu a vypadají současně. Je důležité, aby si kupující vybral zboží se zaměřením na doporučení odborníků, a pak koupil nebude zklamat.

Lázně z litiny

Vana z tepaného železa ve viktoriánském stylu

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 46 = 53