Kulatá koupel: prémiové lázně ve vašem domově (25 fotografií)

Kruhová lázeň vytváří neobvyklý doprovod kvůli neobvyklému tvaru, kromě toho se často stává příležitostí k použití dodatečných nástrojů ve standardním denním omývání. Pro navigaci mezi různorodými produkty prezentovanými na profilovém trhu je třeba především věnovat zvláštní pozornost materiálu, z něhož se provádí instalatérství.

Výhody přírodního a umělého kamene

Kruhová lázeň z přírodního kamene s hydromasáží je elitní doplněk, který dokáže zdobit minimalistický i modernistický interiér. Velké mísy mramoru čipů luxusní vzhled, ale ti, kteří mají zájem a praktickou stránku tohoto problému, je třeba mít na paměti, že mají velkou hmotnost a vysoké náklady, také potřebují zvláštní péči.

Kulatá železná lázeň
Kulatá dřevěná koupel

Výtečnou alternativou je písmo z litého mramoru; takové kulaté lázně jsou několikrát levnější než přírodní, ale navenek se neliší od prototypů.

Kruhová koupel s vířivkou
Kruhová koupel v pokoji s oknem zátoky

Výhody ocelové a litinové sanitární keramiky

Nyní můžete jen zřídka vidět malé mísy z litiny, ale jsou v poptávce mezi znalci. Tento materiál dokonale chrání teplotu a umožňuje delší životnost vody. Současné modely pokrývají odolný smalt, který se nebojí rozdílů mezi studené a teplé, s kulatou vanou, a to i s malým průměrem mají působivý hmotnost, což není vždy vhodné.

Oválná koupel
Kruhová koupelová dlažba

Relativně lehké variace oceli nezachovávají tak dobře teplo, nemají také dobrou zvukovou izolaci. Zde provozní zdroj a náklady na výrobu přímo závisí na tloušťce a stupni použité oceli.

Prémiové materiály: dřevo a sklo

Takové rozdíly jsou velmi žádané mezi kupujícími, kteří chtějí vybavit exotickou konstrukci místnosti určenou pro vodní procedury. Skleněné lázně a dřevěné modely nejsou vestavěné, protože je to podstatou výrobku, který by měl být vystaven, příjemný pro oko.

Kruhová koupel s hydromasáží
Kulatá koupel ve vnitřku

Poloprůhledné kulaté koupele jsou centrem pozornosti, kolem nich jsou postaveny další návrhy interiérů. Výrobci nabízejí pravítka všech barev, je-li to nutné, jsou vybaveny strukturovanými nebo tónovanými přísadami, díky nimž je sklo heterogenní. Taková krása bude poměrně drahá, protože je založena na speciálním materiálu odolném proti nárazu.

Kruhová koupel může být také z různých druhů dřeva: ořech, tropické druhy, dub, modřín. Zvláštní "kadushki" mají nevysvětlitelné kouzlo, při jejich použití je místnost plná nevysvětlitelných vůní. Na rozdíl od stereotypů, že voda a dřevo nemají neustále přicházejí do styku, výrobci poukázat na to, že například dubové produkty více trpí nedostatkem vody, než z pravidelného kontaktu s ní. Pokud majitelé takového koupele plánují dlouhou dovolenou z domova, na naléhání odborníků, naplní misku vodou, a tak nechat na celou dobu nepřítomnosti.

Kulatá koupel

Vlastnosti řady akrylových modelů

Kulaté akrylátové vany jsou mnohem častěji obdélníkové nebo obvyklé oválné - to je vysvětleno specifikami materiálu. Výrobky mají následující výhody:

 • malá hmota, která umožňuje zvedání výrobků do jakýchkoliv podlaží silami nakladačů bez použití speciálního vybavení;
 • nenáročná péče;
 • věrný cenový rozsah;
 • vynikající tepelná vodivost.

Také vytlačit konkurenty kvarilovye misky - kombinují odolnost proti opotřebení, spolehlivost přírodního křemene a elasticitu akrylu. Představený v různých průměrech, lom, vestavěná kulatá lázeň dokonale doplňuje design interiéru - má rovnoměrnou a lesklou strukturu. Velké množství výrobku je vzhledem k silné zdi, ale díky své posílené zvukově izolační vlastnosti materiálu - v sousedních místností ozve zvuk získané vody.

Kulatá koupel
Kulatá koupel ve venkovském stylu

Kritéria pro výběr kulaté lázně

Pokud je uspořádání prostor prováděno od začátku, je rozumné přemýšlet o zavedení vestavěné sanitární keramiky - v tomto případě můžete získat pohodlné a funkční prostory pro hygienu s nejmenší ztrátou volného prostoru. Samostatné modely nevyžadují pouze prostor, ale i více zamyšlený interiér - neměly by zaplňovat prostor, zpřísnit přístup do jiných oblastí.

1

Samostatně stojící, varianty jsou realizovány s dekorativními nohami a rámy, jsou dodatečně obloženy, zdobením dle vlastního uvážení. Vestavěné vany jsou obecně poptávané v soukromých domech, protože instalace je doprovázena položením trubek uvnitř podpěr, prohloubením komunikace v podlaze.

Kulatá koupel
Kulatá koupel v interiéru bytu

Malé kopie jsou obvykle umístěny uprostřed místnosti, čímž je zdůrazněn jejich primární význam v interiéru. Velké modely se lehce pohybují, aby pokoj vypadal prostornější. Varianty s pódiem jsou přípustné pouze za přítomnosti vysokých stropů.

Kulatá koupel ve stylu Provence
Kulatá lázeň z oceli

Průměr vnějšího obvodu se zpravidla pohybuje mezi 150-180 cm. Maximální hloubka kulatého lázní je 70 cm, standardní hloubka je 40 cm.

Kulatá koupel v podkroví
Kulatá měděná koupel

Kulatá lázeň může být sférická, kuželová nebo válcová. V prvním případě mají vnější stěny mírně konvexní tvar. U zúžení modelů je spodní část menší než jejich horní část, zatímco u válcových modelů jsou tyto dva indexy stejné.

Kulatá koupelna v podlaze
Polokruhová koupel

Pro denní koupání je vhodné použít polokruhovou instalaci, která se mírně zužuje zespoda - v tomto případě dochází k výraznému úspoře vody. Specialisté na vědomí, že racionální volbou může být kulatý rohový koutek, který bude zaujímat samostatnou oblast, ponechá prostor pro další instalatérské zařízení.

Kulatá koupel ve stylu minimalismu
Kruhová koupel z litého mramoru

Bez ohledu na model je vybrán, bude použití takového sanitární keramiky být doprovázena statný náklady na teplou vodu - v průměru o jedno sezení se pohybuje od 700 litrů, což není srovnatelné s proudem vody, zatímco ve sprše. Uživatel bude muset zaplatit celkovou částku za zařízení, jeho instalaci a následnou obsluhu, takže kulaté lázně jsou klasifikovány jako elitní kategorie výrobků.

Kulatá koupel na nohou

Příjemné doplňky, které mohou rozjasnit volný čas

Kruhová whirlpoolová lázeň není limitem snů sofistikovaných spotřebitelů! Výrobci vyvinuli bohatý sortiment doplňkových možností navržených ke zvýšení pohodlí koupání a vytvoření relaxačního prostředí. Dokonce i když máte model bez hydromasáže rád, je to pravděpodobně v něm příjemné zlepšení:

 • barvy a aromaterapie;
 • osvětlení vody;
 • vestavěný ohřívač vody;
 • opěrky hlavy a područky;
 • na spodní straně - protiskluzový povlak;
 • Rukojeti, které usnadňují únik vody;
 • dezinfekční systém.

Kruhová lázeň v interiéru je vhodná nejen pro každodenní pití, ale i pro relaxaci v prostředí, které není horší než možnosti drahých lázeňských salonů.

Kruhová vestavná koupel
Kulatá zlacená koupel

Zvláštní forma vám umožňuje užívat si společně nebo plavat s dítětem ve vodě. A uspořádat večer osamělosti, relaxace a klidu, dostatek světla svíček, vyzvednutí změkčujících solí a voňavé pěny!

Kulatá akrylová koupel
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

83 + = 91