Kuchyňský design interiéru 15 m² (50 fotek): krásné zóny a designové možnosti

Kuchyně v této oblasti lze kombinovat s obývacím pokojem. Toto uspořádání je velmi výhodné: za prvé, obě místnosti vizuálně rozšiřují a vytvářejí jediný celý prostor; za druhé, příprava jídla bude příjemnější, protože kuchyňský obývací pokoj o velikosti 15 m² vám umožní sledovat televizi nebo sledovat malé děti.

Kuchyňský design 15 m2 s oknem do místnosti

Uspořádání kuchyně může probíhat dvěma způsoby: důvěřujete všem prací profesionálům nebo děláte transformaci sami. Zde je vaše volba.

Prostorná kuchyň
Prostorná kuchyň s ostrovem

Projekt stropů

Populární design stropu v bytě je zavěšený strop. Jako vhodný materiál si můžete zvolit například sádrokarton. Vypadá docela působivě a bude vyhovovat téměř jakémukoli interiéru. Tento materiál je navíc dobrým izolátorem tepla a vlhkosti. Hlavním požadavkem na strop kuchyně je schopnost snadno umýt.

Obvyklý strop v kuchyni

K připojení do obývacího pokoje (ložnice je také vhodná) a kuchyní na stropě je osazena řada svítidel v kruhu. Svítidla jsou umístěna na zvláštní část stropu, která lehce vyčnívá dolů. Zónování (rozdělení do zón) může být provedeno jinými způsoby. Například zavěste stropní nádoby, pokud to rozložení dovolí. Rohová kuchyně je nejlépe kombinována s ostatními pokoji.

Dvoupatrový strop v kuchyni
Dvoupatrový strop s různými zdroji osvětlení v kuchyni
Krásný strop ve světlé kuchyni
Hnědá a bílá lesklá kuchyně

Dřevo v kuchyňské dekoraci
Cihlová zeď v interiéru kuchyně
Kuchyně s ostrovem
Červené pohovky v obývacím pokoji - kuchyně

Projekt zdi

Na stěny, pokud jde o největší plochu v bytě, je třeba věnovat odpovídající pozornost. Zde je všechno omezeno pouze vaší představivostí a vašimi schopnostmi. Základem interiéru může být tapeta, barva nebo dlaždice. Jejich barva je také zvolena podle vašich přání.

Horizontální pruhy a dlaždice pod stromem v designu kuchyně
Béžové a zelené stěny v kuchyni
Bílo-zelené stěny v kuchyni
Bílé stěny v obývacím pokoji - kuchyně
Kuchyně v klidných barvách
Béžová a bílá stylová kuchyně
Trámy uvnitř kuchyně
Hnědočerný obývací pokoj - kuchyň

Výběr barev

Oblíbená volba pro interiér je zelená. Uklidňuje a přivádí člověka blíž k přírodě, "neutralizuje" emoce, čímž se cítí klidní a chráněni.

Jasně červená místnost probouzí chuť k jídlu. Ale také dává pocit úzkosti a nestálosti. Tato barva
by měla být používána moderováním, zředit ji například černou barvou.

Tmavě hnědá, bílá a fialová v designu kuchyně

Fialové interiéry způsobují únavu, snižují účinnost a vedou člověka do stavu blízkého depresi. Proto v čisté podobě se fialová nepoužívá pouze jako doplněk k hlavnímu. Například na žlutou.

Černá a bílá kuchyně je stylové moderní řešení. Takové uspořádání musí nutně zahrnovat hladké kovové části: rukojeti, míchadlo, dřezy, dveře chladničky. S bílou barvou bude rohová kuchyň vypadat větší.

Modrá a bílá kuchyně

Oranžová a žlutá barva také zvyšují chuť k jídlu, ale zároveň nevypadají tak obtížně. Jsou úspěšně kombinovány se šedou, bílou a modrou barvou. Pokud je ložnice kombinována s kuchyní, můžete vybrat tyto barvy.

Hnědá-černá kuchyně s ostrovem 15 m2
Hnědá-bílý obývací pokoj-kuchyně
Originální design kuchyně
Tyrkysová kuchyňská sada v kuchyni
Šedohnědá kuchyně
Černá a bílá moderní obývací pokoj-kuchyně

Projekt podlah

Na podlaze kuchyně je často položena keramická dlažba, protože je ideální pro tento pokoj. Má dlouhou životnost, snadno se čistí a je odolný proti poškození a šoku.

Dvojitá dlažba na podlaze v kuchyňském designu

Do místnosti (ložnice nebo obývacího pokoje) v kombinaci s kuchyní můžete vytvořit přechod podlahové krytiny, tj. provádět zónování. Například, ložnice je zdobena linoleem, a kuchyně - s dlaždice pod barvou. Toto uspořádání vypadá krásně.

1
Podlaha je skvrnitá a koberec je v kuchyni
Béžové dlaždice na podlaze v kuchyni
Bílá podlaha a modré apartmá v kuchyni
Pruhovaná podlaha a béžový koberec v klasické kuchyni
Bílá lesklá podlaha v kuchyni
Černá podlaha a koberec v kuchyni
Krásná dlažba na podlaze v béžově oranžové kuchyni

Kuchyňský design s balkonem

Chcete-li racionálně kombinovat kuchyň s balkonem, mezi místnostmi je lepší posunout posuvné dveře. Takže prostor bude volnější. Přechod na balkon lze provést bez dveří, ale v tomto případě by se měl harmonicky spojit s kuchyní. Pokud balkón slouží jako samostatná místnost, pak ji nutně oddělíte oddělením.

Kuchyně-jídelna s výstupem na balkon

Kombinovaná kuchyň s balkonem se stane místem pro rodinné čaje. Stačí nainstalovat skládací stůl a krásné židle na balkon. Hlavní věc je, že jednotný styl interiéru by měl být udržován.

Na balkoně je velmi dobře umístěna lednička, pokud to plánování umožňuje. A pokud je místnost dostatečně velká, můžete posunout nějaký kuchyňský nábytek. Například nastavte délku kuchyňských skříní.

Kuchyně-obývací pokoj s výstupem na balkon
Bílá kuchyně nastavená v interiéru kuchyně
Stylová kuchyně s ostrovem
Červená a bílá kuchyně
Modrá, světle zelená a bílá v interiéru kuchyně
Ostrov v prostorné kuchyni
Šedá, bílá a oranžová v kuchyni s balkonem

Kuchyňský nábytek

Styly, v nichž je dnes vytvořen kuchyňský nábytek, jsou rozmanité: klasické, provence a země, moderní a fúzní. V kuchyni design 16 m². Každá z těchto stylů může být zahrnuta; prostor vám to umožní.

Kuchyňský design s velkým ostrovem

Vybírání nábytku v klasickém stylu, podle pravidel:

  • Nábytek by měl být z přírodního dřeva (nebo napodobovat);
  • Na uzavřených regálech - skleněné vložky. Na dveřích můžete umístit květinový vzor.
  • Tabulka (požadovaného čtvercového tvaru) pro několik lidí je pokryta ubrusem diskrétní barvy, která musí být kombinována se záclonami. Samotné židle mají vysoké opěradla a jsou zpravidla čalouněné látkou.
  • Projekt zahrnuje přítomnost skříní, skříní a čalouněného nábytku. Například v kuchyni s pohovkou je vhodné přijímat hosty.
  • Kuchyňské soupravy tlumených barev s přítomností sady posuvných police doplní interiér.
Kuchyňský design s ostrovem a barem

Charakteristickým rysem provensálského nábytku je starý. Starožitné nebo uměle stárnuté kuchyňské sestavy, stoly a židle - vše by mělo být měkké, pastelové barvy. Tento styl bude vypadat zvláště dobře, i když máte rohovou kuchyň. V jídelně umístit kulatý stůl s malými šupinami. Ložnice a kuchyně v tomto stylu jsou dobře kombinovány a pokud je to žádoucí, lze je kombinovat.

Kuchyně s poloostrovem

Secesní styl v bytě znamená přítomnost kovových částí a hladkých ploch. Hlavní věc je čistota formy a volného prostoru. Nejde o krásu objektů, ale o jejich funkčnost. Proto je tento styl ideální, pokud máte rohové kuchyně, protože Prostor na něm musí být kompetentně používán.

Provensálská kuchyně s ostrovem

Módní v současné době fúzní styl překvapivě kombinuje přírodní dřevo, kov a prvky futurismu. Hlavní věc je však v kontrastních barvách. Například černobílé stěny a světlé oranžové židle. V takové kuchyni můžete viset na fotografie, plakáty nebo výstřižky z časopisů.

Moderní černobílá kuchyně
Kuchyně s barem v béžových tónech
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

− 3 = 1