Kuchyně v půdním stylu (50 pics): moderní interiéry a dekorace

Loft je směrem podkroví-mansard v interiéru. Na počátku vzniku stylu byly jeho charakteristické rysy považovány za základní nevýhody. V určitém čase v Americe byli lidé nuceni vybavit opuštěné průmyslové prostory, protože to byl jediný způsob, jak získat samostatné obydlí. Díky tomu se objevil loft design. Po několika desetiletích se interiérový design v tomto stylu stal populárním nejen mezi chudými studenty, ale také mezi bohatými lidmi.

Krásná velká kuchyně v půdním stylu
Hnědá-černá kuchyně v půdním stylu
Hnědá černá kuchyně s loftovým ostrovem

Výhody podkroví pro uspořádání kuchyně

Moderní průmyslový styl osloví ty, kteří milují bohatství přirozeného světla a dobře větrané místnosti. Vysoký bílý strop vytváří další prostor pro kuchyň, obývací pokoj a další místnosti.

Jednou ze zřejmých výhod půdní vestavby je to, že inženýrské systémy nemusí být skryté nebo maskované. Kuchyně může být naplněna takovými prvky - dřevěnými trámy na stropě, potrubí, krokve a sloupy. Nad kuchyňským sporákem může být velká chromová kapuce. Kuchyňská zásterka může být ponechána ve formě cihel, aniž by zde byly použity dokončovací materiály.

Malá kuchyně v půdním stylu

Kuchyně ve stylu podkroví - je nedostatek nádherného dekorace. Vnitřní dekorace by měla být provedena v tlumených, klidných tónech. Vhodné barvy - šedá, modrá, hnědá, bílá. Okna a dveře kuchyně musí mít lakonickou výzdobu a rovné tvary. Windows by mělo být vytvořeno co nejsrozumitelněji, bez zbytečných detailů a funkcí.

Obrazovky a oddíly vám pomohou rozdělit kuchyň do několika zón. To platí zejména v případě, že máte studio. Díky zónování budete mít samostatnou kuchyň a jídelnu. Je-li třeba rozdělit prostor obývacího pokoje z kuchyně, budou také zasazeny obrazovky a přepážky.

Kuchyně v mátově šedých barvách ve stylu podkroví

Kuchyňský design v půdním stylu předpokládá použití nejjednodušších materiálů - neupraveného dřeva, betonu a cihel, skla, kovu. Dlaždice simulující dřevo a cihly jsou také přijatelné.

Byt studio v průmyslovém stylu umožňuje majitelům ušetřit na dokončení prostor. Materiály, které jsou nezbytné pro dokončení kuchyně v půdním stylu, jsou k dispozici všem.

Bronzově šedá kuchyně v půdním stylu

Neobvyklé barové židle v kuchyni v půdním stylu

Neobvyklé barové židle v kuchyni v půdním stylu
Útulná lehká kuchyně

Kuchyně-jídelna v podkroví
Černý a hnědý nábytek v půdním stylu
Funkční kuchyně v půdním stylu

Vlastnosti průmyslového designu

Loft style je vhodnější pro prostorné kuchyně s vysokými stropy. Ale dokonce i typová místnost může mít vlastnosti průmyslového stylu. Navíc díky velkému osvětlení lze kuchyňský prostor mírně rozšířit.

Pokud je vaše kuchyně malá, můžete ji kombinovat s lodžií nebo balkonem. Jeho prostor se současně výrazně zvýší, bude mít velká okna. Malá kuchyně v půdním stylu získá více přirozeného osvětlení. V obývacím pokoji můžete umístit jídelní stůl, takže jídelna se zde přesune.

Kuchyň s jídelním stolem v půdním stylu

Průmyslový styl je obzvláště náročný na osvětlení. V kuchyni by měla být nejen velká okna, ale i několik zdrojů umělého světla. Zde můžete použít lustry, svícny, konvenční nebo reflektory. Na oknech nemůžete viset záclony nebo závěsy. V případě potřeby můžete použít horizontální žaluzie nebo prosté záclony.

Pro dokončení podlahy, hrubého betonu, přírodního dřeva, dlaždice "pod kamenem" udělají. Pokud máte na podlaze starou podlahovou desku, můžete ji vyrovnat a natřít matným lakem. Podlahové lišty musí být v jednom tónu se stěnami. Kuchyňská zástěra a podlaha mohou být položeny s dlažbou. Zástěra může být také vyrobena z omítky a nepromokavé barvy.

1
Kuchyně s kovovým jídelním stolem ve stylu podkroví

Nábytek pro kuchyň by měl být funkční, ve stylu minimalismu, ne příliš těžkopádný. Fasáda skříní by měla být monofonní. V interiéru se vejde skleněná nebo kamenná deska, regály mohou být vyrobeny ze dřeva nebo kovu. Můžete použít skládací židle.

Starožitný nábytek je také relevantní pro tyto prostory, ale měl by mít slušný vzhled. Interiér může být doplněn útulnými křesly, malou pohovkou, skříní, která má průsvitnou fasádu. Rohový nábytek j
e vhodný pro malou kuchyň.

Obývací pokoj - kuchyň s ostrovem v půdním stylu
Černá a hnědá kuchyně ve stylu podkroví
Emerald černá kuchyňská sada
Černý a hnědý interiér kuchyně
Bílo-hnědý interiér kuchyně
Kovová kuchyňská skříň v podkroví

Nábytek

Hlavní rysy průmyslového nábytku jsou lakonismus a funkčnost. Nejčastěji v interiéru najdete skříně jednoduché, skládací židle z přírodního dřeva, stůl ve stylu minimalismu. Fasáda skříní by měla mít skryté rukojeti.

Kuchyňské spotřebiče jsou s výhodou vestavěné, ale kapuce by neměly být skryty. Fasáda nábytku by měla být kombinována s technologickými dveřmi.

Bílá kuchyňská sada s kovovým stolem v kuchyni ve stylu podkroví

V blízkosti baru lze umístit originální plastové židle. Stane se vrcholem interiéru. V kuchyni můžete také koupit židle s kovovým rámem a dřevěným sedlem okrouhlého nebo čtvercového tvaru.

Klasická kuchyně v podkroví umožňuje kombinovat vzácný nábytek s moderními spotřebiči. Na rozdíl od nábytku by domácí spotřebiče měly být stejně velké jako v restauracích.

Bílá a bílá kuchyně ve stylu podkroví

Pro stylový podkroví se vyznačuje otevřeným nábytkem, který nemá fasádu. Proto se snažte používat skříně a police, které dokazují nádobí a kuchyňské doplňky.

Židle a jiný nábytek by měly být vyrobeny z přírodních materiálů bez náročných detailů.

Šedavě zelená kuchyně v půdním stylu
Kovová kuchyňská sada s olivovým a dřevěným stolem v podkroví
Malá šedá kuchyňská sada
Kontrastní nábytek v půdním stylu
Bílý a hnědý nábytek v kuchyni v podkroví
Šedá kuchyňská souprava s ostrovem v kuchyni ve stylu podkroví

Dokončete

V interiéru průmyslové kuchyně můžete opustit jednu ze stěn holým betonem nebo cihly. Je-li pro jiné designy tohle světlejší, pro půdní byt je výrazná vlastnost nedostatečná dekorace na stěnách. Zdiva může nahradit dlaždice, která simuluje cihlu.

Stěny mohou být zdobeny pevné barvy - bílé, šedé, světle hnědé. Stín stěn by měl být kombinován s domácími spotřebiči, podlahami, nábytkem. V některých případech je přijatelná tapeta ve stylu podkroví, která napodobuje zdivo.

Cihlové zdi v obývacím pokoji - kuchyně ve stylu podkroví

Samostatným tématem je zástěra kuchyně. Pro uspořádání tradičně používané dlaždice s povlakem, který napodobuje barvu chrómu. Stejnou barvu lze kreslit kuchyně. Zděná zástěra má také právo existovat. Lze jej nahradit dlaždice napodobující cihlovou, bílou nebo lehkou dlažbu obdélníkového tvaru. Zástěru a podlahu lze položit se stejnými dlaždicemi se stejným vzorem.

Bílé stěny v obývacím pokoji - kuchyně v půdním stylu

Pro vizuální zvětšení prostoru je strop v kuchyni malovaný. Tato metoda je vhodná pro obývací pokoj. K stropu můžete také připojit dřevěné trámy nebo kovové trubky. Studentský apartmán bude mít tedy nejbližší půdní atmosféru.

Nejvhodnější podlahové krytiny jsou laminátové a parketové desky. Strom by měl být matný, připomínající neošetřené. Jako podlahová krytina je vhodná dlažba simulující kámen.

Bílé a cihlové zdi v interiéru obývací kuchyně ve stylu podkroví
Šedavě žlutá kuchyně v půdním stylu
Stěna s dekorativní cihly v kuchyni
Bílé stěny a strop v kuchyni ve stylu podkroví
Bílé a cihlové zdi v kuchyni
Černě šedé stěny v kuchyni ve stylu podkroví

Záclony

Zpočátku půda nezajistila přítomnost závěsů na oknech, protože konstrukce předpokládá maximální světlo v interiéru. Ale pokud je byt studio nebo dům, je toto pravidlo obtížné sledovat. Existuje několik možností pro výzdobu oken:

  • Japonské závěsy;
  • Rovně na očkach až k podlaze;
  • žaluzie.
Tmavě šedé závěsy v kuchyni ve stylu podkroví

Tmavě šedé závěsy v kuchyni ve stylu podkroví

Vhodné materiály - bavlna, organza, hedvábí, taft. Ideální pro styl podkroví - záclony s metalizovaným povrchem. Vhodné barvy - bílé, šedé, pastelově zbarvené. Nejčastěji jsou okna ozdobena monofonními závěsy. Záclony s lakonickými prvky jsou také přijatelné.

Malá kuchyňská linka bez záclon ve stylu podkroví
Římské záclony v lehké půdní kuchyni
Záclonové záclony v kuchyni ve stylu podkroví
Bílé závěsy v kuchyni ve stylu podkroví

Studiový apartmán v půdním stylu

Ve velkém bytě bez přístřešků může být kuchyň oddělena zdí obloženou cihlovými nebo skleněnými bloky. Za tímto účelem můžete také využít nábytek - židle a stůl, pohovku. V kuchyni můžete položit podlahu jiným materiálem. Rohový byt má více oken, takže je vhodnější pro dekoraci ve stylu podkroví.

Kuchyně ve studiovém apartmánu v podkroví

Obývací pokoj je možné oddělit od kuchyně barovým pultem. Tato technika je často používána moderními návrháři. Obývací pokoj a jídelna mohou být odděleny osvětlením. V kuchyni můžete zavěsit žárovky na dlouhé šňůry, které připomínají průmyslové svítidla. Plafondy a kapuce mohou být vyrobeny z jednoho kovu.

Loft - styl, který je nepravděpodobné, že ocení milovníky romantické Provence v bytě. Ale fanoušci minimalismu a high-tech budou nutně chtít naplnit svou kuchyni v průmyslovém stylu.

Kuchyně v podkroví ve studiovém apartmánu
Výroba kuchyňských podkroví
Velká neobvyklá kuchyně v půdním stylu
Útulná původní kuchyně v půdním stylu
Útulná černobílá kuchyně v půdním stylu
Prostorný apartmán ve stylu podkrovního bytu
Stylová kuchyně s ostrovem ve studiovém apartmánu
Útulná kuchyň ve studiovém apartmánu v půdním stylu
Bílá kuchyně v apartmánu ve stylu podkroví
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

15 − 9 =