Krásný strop v dětském pokoji pro dívku: designové prvky (25 fotek)

Dětská místnost, ve které žije malá dáma, je její oddělený malý svět, takže interiér takového pokoje, a zejména design stropu, musí být promyšlen do nejmenších detailů.

V dětském pokoji dívka stráví významnou část svého času. V něm spí, hraje, kreslí a sny, takže je tak důležité, aby dítě v něm bylo příjemné být a interiér ji inspiroval. Nestačí jen provést opravy a renovovat nábytek, je třeba přemýšlet o návrhu jediného interiéru, ve kterém budou všechny objekty a kryty kombinovány a harmonizovány. A tady je velmi důležité, aby dívka v dětském pokoji stvořila správný strop: neměli by se mýlit barvou a dokončovacími materiály.

Andělé na stropě v dětském pokoji pro dívku

Bílý strop v dětském pokoji pro dívku

Chcete dokončit strop v mateřské škole?

Při vytváření interiéru dětského pokoje pro chlapce a dívku je třeba nejprve věnovat pozornost kvalitě použitých materiálů. Musí být naprosto bezpečné pro zdraví dítěte. Je lepší vybrat absolutně přírodní materiály, které nemají nepříjemný zápach, nevyvíjejí škodlivé páry. Před zakoupením požádejte prodejce o doklady potvrzující certifikaci materiálů. Stropy pro dívky u dětí mohou:

 • šit se sádrokartonem;
 • uzavřete napínací síť;
 • k malování;
 • wallpapered s tapety.

Výběr finišního materiálu stropu ve školce by měl vycházet z velikosti místnosti, umístění okna a finančních možností.

Barevný strop v dětském pokoji pro dívku

Květina na stropě ve školce pro dívku

Sádrokarton na stropě

Stropy ze sádrokartonu jsou ideální pro dětskou ložnici. S jeho pomocí můžete nejen uzavřít potrubí, dráty, trhliny a další nedostatky, ale také vytvořit vícestupňovou strukturu. Tyto vrstvy mohou být namalovány v různých odstínech a všechny mohou být zastíněny v jedné barvě. Nicméně, aby se takový strop v místnosti, potřebujete místo. Pokud je dítě příliš malé, neumisťujte uměle strop.

Důležitou výhodou sadrokartonu je ekologická kompatibilita. Tento materiál je vyroben ze sádry a lepenky, takže je dovoleno zdobit všechny prostory, včetně dětských.

Strop ze sádrokartonových desek může být pokryt barevnou barvou nebo ozdoben dekorativními prvky. V místnosti pro mladé dívky na stropě bude vhodné vidět světlé motýly, pohádkové postavy, postavy moderních karikatur a strop v místnosti pro dospívající dívku by měl být monofonní a zdoben klidněji. V GKL můžete stříhat otvory pro originální lustry a lampy, můžete udělat zajímavý vrchol.

1

Sádrokarton má své nevýhody. Hodně času se věnuje montáži: montáž rámu, GKL kůže, pak jejich příprava na dekoraci a malbu. Listy jsou velké, takže takový strop v dětském pokoji nelze namontovat bez asistentky.

Strop s fotografickým potiskem v mateřské škole pro dívku

Strop sádrokartonu v dětském pokoji pro dívku

Lesklý strop v dětském pokoji pro dívku

Vyrábíme stropní stropy

Další dobrou volbou pro dětský pokoj dívky je stropní strop. Zvláště je vhodný pro ty, kteří chtějí dokončit opravu co nejdříve. Samotná instalace bude trvat několik hodin. A pod ní, stejně jako pod sádrokartonem, můžete skrýt všechny nedostatky stropu.

Dnes můžete na plátno použít nějaký vzor: zvířata, hvězdná obloha, krajina, obraz vašich oblíbených pohádkových postav - vše, o co má vaše dítě zájem. Také stropní stropy v dětském pokoji mohou být vyrobeny z jakéhokoli stínu, který bude ideálně hodit nábytek a stěny. Barva, která může být použita pomocí tisku fotografií na plátně, se pravděpodobně neobjeví ani v procesu tónování.

Malovaný strop v dětském pokoji pro dívku

Kruhový strop ve školce pro dívku

Abyste v místnosti mohli vytvořit báječnou atmosféru a nechat vaše dítě v místnosti bezpečně, můžete do stropu zabudovat vícestupňové osvětlení. V závislosti na náladě může svítit studené nebo teplé světlo. Instalace zavěšeného stropu je v zásadě příležitostí k vytvoření jakéhokoli designu dětského pokoje, a to i těch nejodvážnějších a originálních.

Stropní strop má výraznou nevýhodu: tkanina nedovoluje proniknout vzduch, takže je třeba pravidelně větrat pokoj tak, aby dítě mělo stálý přístup k kyslíku. Stropní strop se však snadno čistí. Stačí, aby jste ho z něj praskli mokrým hadrem a bude znovu svítit.

Strop v podkroví v mateřské škole pro dívku

Matný strop v dětském pokoji pro dívku

Stretch strop může trvat dlouho, ale pro děti tento ukazatel není tak důležitý. Je-li vaše dcera stále malá, může být strop v dětském pokoji zdoben medvědy, motýlky a růžovými poníky. Když dítě zestárne, bude nepříjemné být v takovém interiéru a design stropu bude muset změnit. Takže u dospívající dívky je strop vhodný v černobílém a barevnějším režimu.

Stretch strop ve školce pro dívku

Strop ve tvaru oblohy v dětském pokoji pro dívku

Tapety a malba

Pro pokoj s nízkými stěnami jsou malba a tapety považovány za jednu z nejlepšíc
h možností. Na rozdíl od závěsných stropů tyto kryty nejívají vzácné centimetry prostoru. Výhodou těchto povlaků je, že jsou prodyšné.

Dokonce i s levnějšími tapety můžete vytvořit originální stropní design. Můžete si vybrat malé květiny, motýly nebo tapety s velkým vzorem. Dnes v obchodech jsou na tapetu celé obrázky, které se skládají z několika částí.

Chcete-li, aby tyto tapety vypadaly dobře, je třeba je velmi přesně zakotvit. Pokud nemáte dovednosti v takové práci, je lepší zavolat profesionální tým mistrů.

Tapety na stropě v dětské školky

Osvětlení na stropě v dětském pokoji pro dívku

K dispozici je také univerzální verze tapety pro místnost pro dospívající - tapety s hvězdami, které září ve tmě. Tento nápad se vejde do mateřského a chlapce a dívky. Představte si, že vaše dítě nebude spát pod obvyklým stropem - nad ním bude skutečná hvězdná obloha.

Strop v dětském pokoji může být namalován a vytvářet atmosféru, kreslit kresby pomocí šablony. Jednotné postavy budou relevantní nejen v pokoji malé holčičky, ale i dospělé dívky. Hlavní věc je, že barvy jsou přirozené a nemají nepříjemný zápach. Pokud nechcete žádné další prvky interiéru, strop může být jednoduše vybarven a přibližně jednou za rok aktualizovat barvu.

Zastavený strop v dětském pokoji pro dívku

Barva stropu

Předtím byl návrh dětského pokoje pro malou princeznu proveden v růžových tónech, ale dnes se tento trend mění a dekoratéři nabízejí zdobit dětské pokoje v jiných barvách:

 • zelená;
 • mátou;
 • béžová;
 • krém;
 • meruňka;
 • hnědá;
 • modrá;
 • fialová.

A můžete si vybrat jednu barvu a kombinovat její různé odstíny. A pro návrh dětského pokoje můžete použít několik barev. Například, dělat stěny mravenčí, a strop je bílá. Nebo malovat stěny hnědou barvou a strop - v klidné tyrkysové barvě. V zásadě může být stropní barva cokoli. Hlavní věc je to, že harmonizuje s ostatními detaily interiéru, kombinované se stěnami a nevytváří tlak na hlavu dítěte.

Pruhy na stropě v dětském pokoji pro dívku

Malování na stropě v dětském pokoji pro dívku

Chcete-li dekorovat strop v dětském pokoji pro dívku, je lepší nepoužívat:

 • černá;
 • tmavě hnědá;
 • jasně žlutá;
 • šedá;
 • tmavě modrá.

Tyto barvy mohou nepříznivě ovlivnit psychiku vašeho dítěte. Když jste v místnosti se stropem v takových tónech, může vaše dcera začít zažívat úzkost, strach, úzkost a jiné nepříjemné emoce. Vyberte si dětskou povrchovou úpravu ve světelné paletě, zřeďte interiér světlými skvrnami a potom dítě bude v takovém pokoji pohodlné.

Růžový strop v dětském pokoji pro dívku

Srdce na stropě v dětském pokoji pro dívku

Rozšiřte prostor

Chcete-li, aby dítě bylo ve svém pokoji, může se pokusit o vizuální rozšíření a zdobení stropu nám pomůže vyřešit tento problém. Nejjednodušší volbou je samozřejmě malování stropu ve světlé barvě. To přidá pár centimetrů na výšku.

Můžete jít dál a vložit na stropní tapetu s 3D vzorem. Ideální volbou pro dívku je modrá obloha s lehkými bílými oblaky.

Tkanina na stropě v dětském pokoji pro dívku

Spotřebiče v stropu v dětských školkách

Když se podíváte na strop, existuje pocit, že opravdu plave. Pohled na tyto mraky uklidní dítě a zlepší spánek. Dívky ocení strop, který bude aplikován na 3D obraz jejich osobních postav z karikatur. Paní z místnosti se bude zdát, že její oblíbené postavy ožívají a chystají se skočit na zem a hrát si s ní s radostí. Ale výběr takové tapety, vzít v úvahu, že preference dětí se mění velmi rychle a dnešní oblíbená postava, může už zítra zapomenout. Pokud dítě a chlapec žijí v mateřské škole, udělejte strop neutrální. V tomto případě je lepší nechat je zdobit růžovými poníky nebo závodními vozy.

Vzor na stropě v dětském pokoji pro dívku

Jasný strop v dětském pokoji pro dívku

Někteří rodiče nechtějí, aby strop byl příliš komplikovaný. V tomto případě může být vyrobena bílá, béžová nebo krémová a zdobená lustry zajímavého tvaru s teplým světlem. Takové lustry v místnosti budou velmi útulné.

Hvězdný strop v dětském pokoji pro dívku

Dekorace stropu ve školce by neměla být věnována menší pozornost než dekor stěn a výběr nábytku. Pokud je vaše dcera 4-5 let, ujistěte se, že ji konzultujete, co přesně by ráda viděla na stropě ve svém pokoji. Pokud je absolutně dítě, vyberte pastelové barvy a jednoduché dekorativní prvky, které bude zajímavé zvažovat, jak leží v postele. Nezapomeňte na hlavní věc - pro výzdobu stropů používejte pouze vysoce kvalitní přírodní materiály.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 62 = 69