Koupelna v secesním stylu (21 fotografií): příklady interiérů a povrchových úprav

Mezi styly modernismu a modernosti je velmi jemná linie. Předpokládá se, že modernismus - pokračování modernosti, ale s nejnovějšími módními trendy, zatímco Art Nouveau v „čisté formě“ je dekorativní interiér s tekoucí linek a rostlinných ornamentů (. Nábytek, dekorace a tak dále) v interiéru, i když dnes tyto dva koncepty jsou úzce propojeny a designéři stále více propojují modernost s modernizací pro výzdobu různých prostor. Například koupelna v secesním stylu vypadá velmi originálně.

Prostorná modernistická koupelna s mozaikou

Jak vytvořit moderní koupelnu

Barvy

Jak již bylo zmíněno, jeho původ Nouveau přímo zavázána z přirozených příčin, a proto barvy koupelny (dlažba, panely, a tak dále. D.) musí být plně v souladu s nimi. Tam jsou vhodné všechny odstíny zelené, šedé, béžové a hnědé, stejně jako světlé barvy světle šedá a blankytně modrým.

Krémová černá koupelna v secesním stylu
Béžová a hnědá koupelna v secesním stylu

Černá a bílá malá koupelna v secesním stylu

Stěny

Pro zdobení stěn interiéru v secesním stylu je možné použít širokou škálu materiálů: europanely, omyvatelné tapety, dlaždice nebo dekorativní panely. Hlavní věc - stěny by měly být zdobeny texturními křivočarými ozdobami a bizarními ohyby. Vynikající řešení, například dlaždice pro zdobení zdí s květinovými vzory - krásný a stylový design.

Malé stěny ve velké koupelně v moderním stylu
Bílá a hnědá malá koupelna v secesním stylu

Sex

Pokud jde o podlahu v moderní koupelně, je často zdobena mozaikou, dlaždicemi nebo tavené. Toto řešení je ideální pro koupelny, protože podlaha nemá spárové spáry, což znamená, že životnost podlahové krytiny se mnohdy zvyšuje. Kromě toho se neobjevují bakterie ani plísně. Parkety, stejně jako laminát v tomto případě, použití je nežádoucí, ačkoli dnes najdete nátěr s vysokou odolností proti vlhkosti. Samozřejmě, podlahy, které napodobují přirozený strom, vytvářejí skutečně šikovný design koupelny, ale také povinné je přítomnost silného ventilačního systému.

Opět nezapomeňte na zakřivené čáry a přírodní ornament (dlaždice, dlaždice se vzory apod.).

Dlaždice pod parkety v koupelně v secesním stylu

Strop

Strop je vyzdoben ve světlé nebo bílé barvě. Pokud rozložení domu dovolí, můžete otevřít okno na stropě, což eliminuje potřebu umístit velké množství lamp.

Pozor: vizuální rozšiřování místnosti usnadňují struktury na úrovni stropu.

Jednoduchý strop v koupelně v secesním stylu

Územní prostor

Oddělení prostoru koupelny do samostatných sekcí v secesním stylu je naprosto totožné s designem s přítomností zónování v jiných místnostech. K tomu je často používán a nábytek, oddílů a barevných hranic a materiálů, které se navzájem liší v textuře. Nejčastějším způsobem takového zónování jsou však skleněné příčky. Například sprchové kabiny v koupelně mohou být oddělené od společenské místnosti stěnami z matného nebo bezbarvého plexiskla.

Někdy se vytvářejí příčky kombinací různých stavebních materiálů: na jedné straně sádrokarton, na straně druhé - plast, dřevo, dlaždice nebo sklo.

Krásná secesní koupelna
Stylová secesní koupelna

Umyvadla a koupel

Samozřejmě, nejen výjimečný design dovoluje interiér koupelny v secesním stylu jedinečný. Důležitou roli zde hraje výběr skořápek, stejně jako lázně samotné. Je lepší upřednostňovat modely nekomplikované formy a přítomnost originálních ozdob.

Harmonická kombinace umyvadla, koupelny a dalších předmětů v interiéru

Koupelny

Neobvykle vypadá například vana zdobená po obvodu dřeva. Zbývá jen vyzvednout jiný nábytek ze dřeva, aby získal kompletní design.

1

Můžete použít vanu a klasický oválný tvar, ale pak je vhodné jej instalovat do středu místnosti, pečlivě přemýšlet o zbytku interiéru a instalovat komunikaci. Neměly by být viditelné pro oko.

Černá a bílá koupelna v secesním stylu

Shells

V tomto případě vhodná umyvadla na pevné desce z kamenného kamene - jednoduše a s omezením. Klasická volba pro secesní styl je také dřezem ve tvaru obdélníkové palety.

Poznámka: mnozí návrháři se doporučuje používat další velmi neobvyklý způsob - koupelna v moderním stylu se dvěma obdélníkovými segmenty, svažující se do středu, tvořící otvor pro odtok vody.

Obdélníkový umyvadlo v koupelně v secesním stylu

Windows

Okenní otvory v moderní koupelně slouží nejen jako zdroj světla, ale jako nábytek jsou hlavním spojením. Je lepší, aby byly úzké a umístěny bližší k stropu, aby se uvolnily stěny pro instalaci různých komunikací a pro zajištění normálního přístupu slunečního světla do místnosti.

Úzké okno v koupelně v secesním stylu

V současnosti je nejoblíbenější řešení rohové a panoramatické okna. Samozřejmě tento design vypadá velmi působivě, ale není vhodný pro všechny koupelny.

Poznámka: okno obraz umístěn příliš blízko vany či umyvadla bude vždy mlha, a při styku s vodou se bude rozmazávat.

Velké okno v koupelně v secesním stylu
Matné průhledné okno v koupelně v secesním stylu

Dekorace

Jak bylo uvedeno výše, modernismem je nábytek, doplňky a ozdoby v minimálním množství. Ale stále existuje cesta ven: interiér s jasnými barevnými akcenty v podobě domu nebo neobvyklého koberce. Zdobí i koupelnu, nejen původní dlažba, ale také například lustr, který je přiřazen na monofonní pozadí, stejně jako zajímavé vázy, svícny nebo obrazy s abstraktním vzorem.

Záclony v tomto případě nejsou tak důležité. Samozřejmě, pokud to dovolí prostor koupelny, bude vhodné mít záclony na oknech a nábytku klasického stylu. Nezapomeňte na odolnost textilií před vlhkostí.

Tisk fotografií na dlaždici a osvětlení zrcadel v koupelně v secesním stylu
Neobvyklé smíšené zdivo v koupelně v secesním stylu

Osvětlení

Interiér v secesním stylu zahrnuje použití lamp, svícnů nebo lustrů ve formě výhonů rostlin, větví stromů a propletení listů. Klasika tohoto stylu - osvětlení ze stěn a krystalů.

Stropní a nástěnné svítidla v koupelně
Podsvícení zrcadla v koupelně v secesním stylu
Šedé stěny a reflektory v koupelně v secesním stylu

Šedé stěny a reflektory v koupelně v secesním stylu
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

9 + 1 =