Koupelna bez umyvadla: jak vytvořit prostor co nejrychleji ergonomicky (26 obrázků)

Koupelna bez umyvadla - dokonce si můžete představit, že to může být obtížné, ale v malé místnosti, kde se člověk stěží může obracet, toto rozhodnutí může být co nejasné a nejúčinnější:

 • Plášť zaujímá místo, které lze použít pro jiné, užitečnější věci pro domácnost;
 • Umyvadlo není tak nepostradatelné jako koupelna nebo toaletní mísa - umyjte si ruce, oholejte, můžete zuby kartáčovat na jiných místech, kde je voda.

Chcete-li, aby tato koupelna vypadala přirozeně a krásně, měli byste ji přistupovat moudře. Nestačí prostě odstranit dřezu a doufat, že to samo o sobě stačí. Malá koupelna vyžaduje práci - vytvořit pocit prostornosti a pohodu v něm může být obtížné.

Akrylová koupel

Béžová koupelna bez umyvadla

Koupelna bez umyvadla v černobílých tónech

Jak vyplnit prostor?

Koupelna - jeden z nejvíce přeplněných prostor v každém domě, protože obsahuje jak instalatérské, tak i veškeré domácí potřeby, které mohou majitelé potřebovat, a pračku. A pokud v prostorné místnosti může spousta věcí vypadat přirozeně, v malé místnosti to vytvoří pocit blokád a nepořádek. Přemýšlejte o tom, jak bude koupelna zarámována bez umyvadla, měla by být:

Přemýšlejte o vanu

Aby se ušetřilo místo, může být použita lázeň následujícího typu:

 • Zkrácená - její délka je menší než délka konvenční lázně a dospělý člověk s průměrnou výškou nemůže ležet v něm, ale roztahuje se, ale zabere méně místa.
 • Sedavý - jeho délka je sotva jeden a půl metru a dospělý člověk s průměrnou výškou může sedět pouze na zvláštní výšce, ale to je dost na to, aby se trochu uklidnil.
 • Sprchová kabina - modely jsou velmi rozmanité, od nejlevnějších po nejdražší, vybavené mnoha dalšími funkcemi, ale všichni mají společnou výhodu - malou stopu. Pokud dům nemá fanoušky, aby vzali dlouhé pěnové koupele, sprcha může být vynikajícím řešením. Možnost se zrcadlovými dveřmi také dodatečně vizuálně rozšiřuje pokoj.

Bílá koupelna bez umyvadla

Koupelna bez umyvadla

Koupelna bez umyvadla v mořském stylu

1

Přemýšlejte o toaletu

Aby se ušetřilo místo, může být použito ne obyčejné WC:

 • Kompaktní - je vyrobena speciálně méně než ostatní a může bez ztráty komfortu sloužit ke stejným účelům.
 • Roh - je vyroben tak, aby nelehčil k jedné stěně, ale ke dvěma, což může ušetřit mnoho místa.

Malá koupelna bez umyvadla

Koupelna bez dřezu ve stylu minimalismu

Koupelna bez dřezu v secesním stylu

Přemýšlejte o dalších potřebných předmětech. V každé koupelně, podle široké veřejnosti, musí být pračka, musí být skříň, musí být zrcadla. Chcete-li, aby vše zabralo jen málo místa a zapadlo, můžete vynaložit další úsilí.

 • Stroj. Pračka může být buď přemístěna do jiné části domu - například v kuchyni má větší prostor než v koupelně - nebo koupit nejkompaktnější model. Vertikální úzké stroje vypadají dobře a slouží delší dobu, přičemž místa jsou méně často než jiné varianty.
 • Skříň. Bez skříňky v koupelně to nedokáže - musíte někde položit zubní kartáčky, pasty, šampony a sprchové gely. V malé koupelně by taková skříňka měla být buď zavěšena - pak ji můžete umístit nad pračku - nebo roh, a pak ji lze zatlačit do rohu. Můžete také použít skromný stoh, který je umístěn v rohu nad koupelnou - tato volba je vhodná pro asketiky, které stále nepotřebují dostatek místa.
 • Zrcadlo. Reflexní povrch je jedním z nejlepších způsobů, jak vizuálně rozšířit pokoj. Interiér malé koupelny bude mít prospěch z její dostupnosti - a můžete ji například zavěsit přes pračku.
 • Dveře. Typicky se dveře otevírají do koupelny, ale pro snížení ztráty prostoru můžete nahradit posuvnou japonskou verzi, která jde bočně a nezabere se žádným vzácným prostorem.

Absence umyvadla umožňuje vytvořit prostor pro pračku, krásný koberec, pocit prostornosti, který ve skutečnosti není v místnosti a potíže spojené s ní mohou být snadno překonány.

Velká koupelna bez umyvadla

Koupelna bez dřezu v domě

Koupelna bez umyvadla s mramorovou úpravou

Jak uspořádat prostor?

Kromě vyplňování je také důležitá konstrukce koupelny - od toho, jak zdobí její stěny, podlaha, strop, a to nejen z absence dřezu, záleží na pocitu, který místnost vytvoří. Hlavní nástroj, který lze použít, je barva. S jeho pomocí může být i nejmenší koupelna prostorná a světlá.

Obecný tón

Aby pokoj vypadal jako prostorný a volný, je nejlepší použít světlé barvy. Budou vizuálně rozšiřovat místnost, stěny budou oddělené. Dobré fit bílé, studené odstíny libovolné světlé barvy, jemné pastely.

Koupelna bez umyvadla se sprchou

Koupelna bez umyvadla ve stylu eco

Kombinace malby< /span>

Zvolte jeden světlý odstín nestačí - musíte je také obratně kombinovat s jinými barvami, abyste dosáhli správného efektu. Mezi hlavní možnosti patří:

 • Tmavá podlaha, lehké stěny, lehký strop. Je-li místnost čtvercová, pomůže tato kombinace zvýšit. na výšku a plné volné místo.
 • Tmavá podlaha, lehké stěny, tmavý strop. Je-li místnost malá, ale současně se táhla až do výšky, je to vynikající řešení této kombinace - vizuálně přivede podlahu ke stropu a vytlačit stěny.
 • Tmavá podlaha, lehký strop, lehké tři stěny a jeden tmavý. Je-li místnost protáhlá a nízká, tato kombinace bude vizuálně zvětšovat a současně upozorní na vše, co se nachází na vzdálené stěně.
 • Úplně světlý pokoj. Chcete-li umýt lehké dlaždice podlahy a zdí, je to nutné často, ale vytvoří pocit světelného zaplaveného otevřeného prostoru.

Koupelna bez umyvadla ve stylu etno

Interiér koupelny bez umyvadla

Koupelna bez umyvadla s kamennou koupelnou

Kombinace barev

Pokud pokoj kombinuje více než jednu barvu, přistupujte k problému pečlivě. Nejlepší ze všeho - se zaměřením na tabulku kompatibility, pomocí které můžete rozhodnout, která možnost je vhodná. Klasické jsou:

 • Odstíny stejné barvy. Jeden je lehčí, druhý tmavší - a v důsledku toho nemůže být žádná nesoudržnost.
 • Kontrast. Černobílé jsou vždy kombinovány dokonale - kontrast je vždy riskantní, ale s tou správnou volbou vypadá skvěle.
 • Akcenty. Jedna barva je použita jako hlavní, druhá jako stínovací přízvuk.

Kromě barvy mají detaily interiéru také hodnotu, která je může vizuálně rozšířit.

Koupelna bez umyvadla ve stylu země

Koupelna bez umyvadla v koloniálním stylu

Koupelna bez dřezu ve stylu podkroví

Zrcadla

Čím více zrcadel, tím více prostoru se v nich odráží. Nejdůležitější není přehánět a ne zatemňovat koupelnu do tanečního sálu.

Světlo

Správně umístěné žárovky mohou poskytnout místnost úplně jiný vzhled. Nepoužívejte světlo kolem okrajů místnosti - to bude omezeno a bude malé. Lepší:

 • jeden velký zdroj, že v rozích by měly zůstat stíny, skrývat nedostatek prostoru;
 • rozptýlené světlo v celém stropě, což osvětluje pokoj, ale není příliš intenzivní.

V interiéru nepoužívejte cyklické vzory - vzorek květin, skořápek nebo motýlů, které jsou shromážděny v přímkách, s bezcennou jasností ukáže, kolik místa je malý. Nepoužívejte příliš jasné zdroje světla. Nestráchejte pokoj s věcmi.

Koupelna bez dřezu v barvě písku

Koupelna bez dřezu ve stylu Provence

Koupelna bez dřezu v retro stylu

Rozptýlené světlo, zrcadla, bez shellu - v důsledku toho bude místnost vždy vypadat jako prostorná a atraktivní, i když je velmi malá.

Koupelna bez umyvadla se šedými dlaždicemi

Koupelna bez dřezu v soukromém domě

Koupelna bez umyvadla ve venkovském domě

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

49 − = 48