Interiér moderního obývacího pokoje (19 fotek): krásné designové nápady

Začátek rekonstrukce, dobrý majitel plánuje předem navrhnout každý pokoj v bytě: design a koupelna, a chodba, a ložnice jsou bezvýznamné. Co mohu říci o designu hlavní místnosti domu - obývacího pokoje. Nyní můžete často slyšet frázi: "design v moderním stylu." Jaký je tento moderní styl a jak zdobit interiér obývacího pokoje tímto způsobem? Zvažme tuto otázku v článku.

Moderní světlý obývací pokoj s dřevěným stolem

Vlastnosti moderního stylu v obývacím pokoji

Jaké jsou hlavní znaky přítomnosti moderního stylu v interiéru obývacího pokoje:

 • Jedná se o velmi demokratický návrh. Nemá žádné příliš luxusní prvky, ale zároveň interiér v tomto stylu nebude příliš lakonický. Vynikající pro naše obvyklé apartmány, které se z větší části nemohou pochlubit obrovskou velikostí a individuálním uspořádáním.
 • Dekorace v moderním stylu bude vypadat dobře v obývacím pokoji jakékoliv velikosti. Malá místnost, kterou udělá útulná, a velká bude doplnit styl a slavnost.
 • Moderní styl pokoje je poněkud originální. Pokud tedy dodržujete konzervativní názory na návrh interiéru, je lepší se zabývat klasickým stylem.
 • Neobvyklé údery jsou dány návrhářskému nábytku, často světlé nebo světlé barvy, neobvyklé lustry, originální závěsy. Kópie autora nebo jejich kvalitativní repliky jsou používány. Nejdůležitější je, aby se to nepřehnulo a ve snaze o neobvyklé nechybění dalších důležitých vlastností nábytku a interiérů - harmonie a pohodlí. Zajímavý designový krb také doplňuje moderní interiér.
 • Moderní styl využívá způsob kombinace prostoru. Často z samostatné malé kuchyně a haly vytvořit jednu společnou obývací pokoj s jídelnou. Tento stylový trik rozšiřuje prostor a skutečně dělá kuchyňský obývací pokoj modernější. Také někdy existuje kombinace obývacího pokoje s vyhřívanou lodžií, zvláště pokud je loggie dost slušná. Obývací pokoj se tak stává lehčí a snadnější.
 • Barevný design obývacího pokoje v moderním stylu je zcela zdarma. Jemná hra polotónů a odstínů, která se také používá pro návrh v klasickém stylu, je vítána.
 • Moderní materiály spolu s tradičními materiály jsou charakteristickým znakem takové místnosti. Takže se často používají židle z kovu a plastu ve světlých barvách, zajímavé lustry, rolety a podobné nápady - krásné a originální.
 • Pro podlahu je nejvhodnější pro laminát nebo parkety. Ekologicky šetrné rohože nebo koberce světlého odstínu dokonale zapadají do interiéru obývacího pokoje.
 • Stropy se často používají na více úrovních, protažení, plnění atd. Použijte všechny nejnovější nové způsoby návrhu. Ale je to docela přijatelné a obvyklé ploché bílé strop, pokryté obvyklým matné barvy - pro Chruščov je to nejvhodnější volba.
Útulný moderní obývací pokoj v hnědých tónech
Žluté akcenty v moderním obývacím pokoji

Černá a bílá moderní obývací pokoj-kuchyně

Nábytek

Jak vybrat správný nábytek pro obývací pokoj v moderním stylu:

 • Výhodné přísné, stručné, moderní nábytek jednoduchých, srozumitelných forem bez nadbytečné výzdoby, světlé odstíny.
 • Vzhledem k tomu, že obývací pokoj v moderním stylu předpokládá prostorný prostor, hlavní volbou nábytku není vyprázdnění místnosti. Nezavěšujte obrovské lustry a těžké závěsy - používají se v klasickém stylu.
 • Namísto těžkopádných skříní a ještě větší prehistorických velkých "stěn" je lepší použít design polic a závěsných polic, na kterých můžete uspořádat několik drobností, které zdobí interiér. Krb a jeho horní poloha slouží také jako vynikající místo pro prezentaci fotografií, ocenění a jiných memorabilií.
 • Zvláštní pozornost by měla být věnována výběru pohovky. Ve většině případů je hlavním aktivní složkou složení obývacího pokoje. Pohovka by měla být dostatečně velká a pohodlná. Čalounictví a design, vyberte barvu designu místnosti. Dobrou volbou je koupit rohový model světelných barev. To dokonale zapadá do interiéru dokonce 18 metrů čtverečních. m a nevyžaduje příliš mnoho prostoru, což je důležité pro malý obývací pokoj.
 • Moderní obývací pokoj zahrnuje moderní technologie. Navíc by tato technika měla být hodně a musí být masivní. Velké plazmové obrazovky a vysoké, stylové zvukové reproduktory jsou skvělé nápady pro výběr.
 • Pokud si vyberete konferenční stolek, pak pro moderní styl jsou modely se skleněnou špičkou nejlepší. Sklo - vynikající materiál, ideální pro tento směr, vypadá dobře a při dokončení kuchyně.
 • Nepoužívejte v bytě těžké závěsy, obývací pokoj v moderním stylu vypadá lépe v místnosti plné světla. Lustry by neměly být příliš těžké a masivní.
 • Nepoužívejte koberce, zejména ty, které připomínají východ a SSSR. A ještě víc neumějte takové kopie na stěnách místnosti. Malý stylový koberec - bílé nebo plné barvy klidného, ​​neutrálního tónu - je docela přijatelný u konferenčního stolku nebo na gauči. Dekorativní pokožka zebry nebo jiného exotického zvířete před krbem dokonale zapadá do moderního interiéru.
Neobvyklý moderní obývací pokoj s posuvnými dveřmi
Pohovky v moderním obývacím pokoji

Modulová šedá pohovka v moderní obývací kuchyně

Barvy

Zvažte, jaké představy odstínů a barevných kombinací budou tou nejlepší volbou pro moderní obývací pokoj:

 • Pokud v obývacím pokoji dominuje šedá barva, pak v takovém pokoji bude snadné odpočívat. Tento design pomáhá uvolnit z pracovních dnů a relaxovat. Tato barva je velmi moderní a vhodná pro malý obývací pokoj.
 • Pokud chcete čisté, světlé interiéry, a pokud ještě nemáte malé děti a domácí zvířata, můžete si vybrat sněhově bílý design. Velmi stylový vzhled bílého měkkého
  nábytku a bílých čalouněných židlí. Kromě toho si vybrat další barvy v tomto případě bude velmi jednoduché - s bílým to vypadá skvěle téměř celou paletu květin v přírodě. Přidejte krásné květiny do dekorativních lehkých hrnců - přinášejí živost do mírně chladného interiéru místnosti.
 • Používáte-li modrou kombinaci s béžovou barvou, získáte moderní obývací pokoj ve světlých barvách, který se stane útulným a pohodlným místem pro volnočasové aktivity pro celou rodinu.
 • Chcete-li interiér dynamičtější, přidejte červené doplňky a dekorace. Takové nápady mohou zahrnovat červené závěsy, krb se světlou polici, zajímavý design lustru, módní nábytek.
 • Bílá-černá interiér je vynikající volbou. Tato stylová kombinace se může změnit na moderní obývací pokoj, který se nachází v daleko od nejmodernějšího domu. Dokonce i prostor obývacího pokoje malého Chruščova je 18 metrů čtverečních. m bude vypadat velmi odlišně. A ještě víc by se tato metoda stala bohatstvím pro velkou místnost.
Malý útulný obývací pokoj s pracovním prostorem

Stylový moderní obývací pokoj
Bílá, šedá a hnědá ve vnitřním prostoru moderního obývacího pokoje

Dekorace na stěnu

Jak lépe zdobí obložení stěn v obývacím pokoji moderního stylu:

 • Moderní interiér se vyznačuje použitím nátěrů nebo omítek pro stěny. Vynikající bude vypadat jako omítka nebo tekuté tapety ve světlých barvách, které mají charakteristickou zajímavou strukturu. Tyto ultramoderní nápady přinesou stylový, stylový nádech obývacího pokoje, a to i malého, na 18 metrů čtverečních. m.
 • Tapety v interiéru moderního obývacího pokoje. Ale měly by být také v moderním stylu: bez vintage kudrlinky, retro květin, klasických proužků a ozdob. Nejlepší ze všech, nebo monofonní tapety, nebo s moderním designem - stylizované velké jednotlivé květiny, avantgardní prvky atd.
Moderní obývací pokoj ve světlých barvách
Cihlová a bílá stěna v moderním obývacím pokoji
Bílé stěny v moderním obývacím pokoji

Tipy

Několik užitečných bodů, které pomohou zdobit interiér obývacího pokoje v moderním stylu:

 • Zaměřte se na jeden kus nábytku nebo stylový detail v interiéru. Může to být krásná rohová pohovka nebo v klasickém designu krbu, obrovské okno kuchyně nebo obývacího pokoje nebo skleněná skříňka s podsvícením, ve které je vystavena vaše sbírka mincí. Pod touto položkou a vyberete všechny další detaily interiéru, stejně jako barevný design, výzdobu: lustry, závěsy, atd. Váš obývací pokoj v moderním stylu získá harmonický jediný design.
 • Nezapomeňte na přemýšlivé osvětlení. Měla by existovat několik světelných zdrojů, je vhodné používat v bytě bodové osvětlení - tyto myšlenky jsou relevantní i pro malý Chruščov. Svíčky a svícny v obývacím pokoji nejsou vítány, je to lepší - moderní stylové žárovky z pochromovaného kovu a plastu. Mohou být umístěny vedle krbu a dalších částí obývacího pokoje.
 • Pokud je obývací pokoj malý a chcete interiér v moderním stylu, bude dobré tento pokoj spojit s kuchyní. Bude to docela prostorný pokoj, který pak může být navržen v souladu s moderními požadavky. V malé obytné místnosti - až 18 metrů čtverečních. m - nábytek a dekorace v jasných barvách vypadají nejlépe, což vizuálně rozšiřuje prostor. Bílá barva je také vítána.
 • V obývacích pokojích s decentním rozměrem jsou přijatelné tapety s velkým vzorem a tmavými barvami.
 • Je-li strop nízký, vizuálně ho vytáhněte a přiložte stěny tapetou se svislým ornamentem.
Moderní obývací pokoj-kuchyně v béžově-lilacích tónech
Moderní nábytek v obývacím pokoji
Prostorný obývací pokoj v černém a bílém provedení

Chyby

Co se nedoporučuje používat při uspořádání obývacího pokoje v moderním stylu:

 • Složitá tapeta, která je příliš hromadou stropů se štukem, může zasahovat do vnímání myšlenky moderního stylu.
 • Těžké pompézní záclony na oknech. Jejich použití je výsadou vintage stylu.
 • Stěny a další objemný nábytek.
 • Tradiční koberce z vlny s příslušným orientálním ornamentem. Je přijatelné je používat shrnutým způsobem a nejlépe před krbem.
Malý moderní obývací pokoj s kuchyní
Bílá, krémová a hnědá v interiéru moderního obývacího pokoje
Krb v moderním obývacím pokoji
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

57 − = 52