Dětská postýlka: bezpečný a sladký spánek (23 obrázků)

Při výběru dětské postýlky rodiče věnují péči o životní prostředí, velikost, design a bezpečnost výrobku. Bezpečnost zajišťují speciální nárazy, které jsou vybaveny jak dětmi pro novorozence, tak i postelemi pro starší děti. Chcete-li spát dítě bylo sladké, je důležité vybrat správnou postel se stranami, které se hodí k věku a pohlaví dítěte.

Proč potřebujeme sukně na dětskou postel?

Vysoké bariéry v postýlce pro dítě jsou potřebné nejen jako ochrana, ale také jako podpora, když začíná vstávat a učí se chodit. Od dvou let se dětská postýlka používá pouze k odpočinku dítěte a hry vyžadují více dětí. Od tří let, podle odborníků, dítě potřebuje více "dospělý" produkt, který může být dětskou postelí se stranami.

Bílá dětská postýlka se stranami
Dětská postýlka s dekorativní stranou

Přítomnost kolejnic pro dětské lůžko je opravdu nutné, i když je to dětská nafukovací postel. A to vysvětluje důležitost tohoto prvku postele:

 • Pro dítě je vytvořena úplná bezpečnost. Pokud dítě spí neklidně, strany ho ochrání před pády a zraněními. Zvláště důležité je, aby vysoké nárazníky byly vybaveny patrovou postelí, protože riziko, že dítě spadne z velké nadmořské výšky, je příliš velké a způsobí značné škody.
 • K dispozici je plný a pohodlný spánek. Díky stěnám postele se matrace, polštář a přikrývka "nehnou".
 • Zajištění rychlého spánku dítěte. Bortici vytvářejí uzavřený prostor, který dovoluje dětem, aby nebyli rozptylovali vnějšími stimuly od ponoření do spánku.
 • Existuje možnost vytvořit celý rituál pro zaspání dítěte, který visí na stranách. Například, dítě může říct o jeho přání medvěda na obrázku, který je připojen k hranici.

Některé ze stran, které jsou vybaveny dětskými lůžky od 2 let, jsou vyrobeny takovým způsobem, že je možné je použít jako police. Na něm můžete umístit knihy pro čtení před spaním nebo hračkami, bez nichž dítě nemůže usnout.

Dětská postýlka s dřevěnou stranou
Dětská postýlka s boky pro dívku
Dětská rozkládací pohovka s bočnicí

Jaké jsou strany dětských lůžek?

Hranice postele mohou být fixní a odnímatelné. Z hlediska bezpečnosti jsou lepší fixní klapky, které jsou součástí celého návrhu. Takové překážky mohou být malé, vyčnívající přes matraci jen asi 5 cm a mohou být mnohem vyšší, ale ne více než uprostřed délky kotviště.

Odnímatelné boky, které mají ochrannou funkci, jsou upevněny ve speciálně upravených výklencích nebo přišroubovány k lůžku. Dětské postýlky s oddělitelnými stranami je lepší koupit, pokud se postel zvětší a v budoucnu pro dospělé dítě plánuje odstranit bariéru.

Ochranné kuličky jsou také vyrobeny z různých materiálů. Může být měkký, tvrdý nebo měkký, ale na pevné základně. Měkké ploty jsou tkaninou, uvnitř je vložena pěnová pryž. Dětská postýlka s měkkými nárazníky udělal postel pro děti do 1,5 roku - vedle v posteli chránit dítě před nárazy, ale často tyto desky provádět dekorativní a nikoliv ochrannou funkci.

Pevné ploty jsou vyrobeny ze stejného materiálu jako základna lůžka - může to být dřevo, kov nebo plast. Pro lepší ventilaci jsou tvrdé korálky nepevné, ale jsou vyobrazené nebo z regálů.

Mínus pevných stran je to, že dítě může zasáhnout, takže nejvíce kompromisní možnost zabezpečení a pohodlí je považována za lůžko, ve které jsou měkké boky s pevnou základnou. Takové ploty jsou vyrobeny z materiálu, ze kterého jsou pražce vyrobeny, a vrchol je pokrytý hadříkem naplněným pěnovou gumou.

Dětská postel v podobě domu s nárazníky
Dvojpodlažní dětská postýlka se skříňkami
Modrá dětská postýlka se stranami

Jaké typy postelí jsou s boky?

Všechny dětské postýlky jsou rozděleny podle věku a pohlaví dítěte. Přicházejí v různých tvarech, velikostech a barvách. Zde jsou některé dětské postýlky s omezujícími zařízeními, které jsou dnes k dispozici v prodejnách nábytku.

Školní postel s bočnicí

Jedná se o klasickou variantu určenou pro děti od narození do tří let. Ploty v tomto produktu jsou vysoké laťky, které jsou připevněny suchými zipy nebo spojovacími prvky. Kromě zajištění bezpečnosti dítěte tyto desky stále plní funkci ochrany proti průvanu. Když je dítě starší, můžete odstranit několik stojanů, aby mohl samostatně stoupat na postel.

1
Dětská postýlka se schody a bočnicemi
Dětské lůžko s luky

Téma Bed

Tyto dětské postýlky jsou vytvořeny pro starší děti (osoby starší 3 roky) a jsou prováděny v závislosti na pohlaví dítěte. Mohou to být lodě, auta, letadla pro chlapce nebo růžové domy, králíky, květiny pro dívky. Nejčastěji se jedná o samostatné postele se dvěma stranami. Bortici v takových produktech jsou nejen omezovače, ale také další dekorační prvky. K dispozici jsou takové postele s krabicemi, kde můžete umístit dětské věci a hračky.

Dno postele s bočnicí

Tato možnost je vhodn
ější pro rodiny s dvěma dětmi. Druhá vrstva je určena pro dospívající a mladší dítě spí na první vrstvě, která může být také s vysokými stranami pro zajištění ochrany.

Dětská postel z MDF se soklem
Dětská postel"Маша и Медведь" с бортиками

Podkroví

Tato verze se vyznačuje svým originálním designem a vysokou funkčností. Je ideální pro malé byty v oblastech, kde je důležité mít racionální zóny pro studium, spánek a hry. Druhé patro budovy je vyrobeno ve formě spacího prostoru a první patro může mít jiné plnění. Například to může být pro děti rozkládací pohovka s hranicemi, přičemž první vrstva - krásná pohovka, na kterém se dívat na televizi, a ve druhém patře je plně postel, která musí být omezovač, aby se zabránilo dítě padající z výšky.

Transformátor

Takové výrobky se mohou obrátit na jiný kus nábytku. Například v sestavené podobě je návrh vytvořen ve formě skříně a v rozložené podobě se získá dospívající lůžko s nárazníky. Nebo se posuvné lůžko skrývá ve speciálním pódiu, jehož povrch může být použit pro hry. Tento design vám umožní racionálně využít dostupný prostor v bytě, zatímco vypadá originální a stylový.

Dětská postel s matracemi
Dětská postýlka s mobilním okrajem

Posuvné lůžko

Je to také varianta transformátoru, kdy se místo pro spaní novorozence může změnit na dospělé postele, která je vybavena deskami, které jsou sníženy na polovinu nebo zcela vyčištěny. Tato "rostoucí" verze posuvného lůžka vám umožní ušetřit peníze tím, že zakoupíte postel pro dítě pro mnoho dalších let. Posuvné postele mohou být zcela dřevěné nebo z masivního dřeva v kombinaci s měkkými materiály.

Rozkládací postel

Jiný typ transformátoru, který šetří prostorový prostor. Tento design zahrnuje dvě postele, z nichž jedna se rozkládá. Rozvíjející se postele pro dívky a chlapce z pole - originální design, který je optimální pro děti, ve kterých děti žijí jeden rok narození nebo s významným věkovým rozdílem.

Posuvné lůžko, tematické dětské lůžko od 3 let s bočními, palandy pro dospívající mládež - výběr by měl být správný, což zaručí plnohodnotnému pohodlnému odpočinku pro dítě.

Dětská postýlka s měkkými stranami
Dětská postýlka se spodními stranami

Jak si vybrat dětskou postel s plotou?

Při výběru postele pro chlapce nebo dívky s hrboly je důležité dbát na následující nuance:

 • Výrobek musí být vyroben z přírodních, ekologických materiálů. Nejlepší je koupit dětskou postýlku z masivního dřeva, a to i přesto, že takový design není levný.
 • Dřevěná konstrukce se zásuvkami a římsou by neměla být pokryta lakem ani lakem. Lepší je, pokud je postel z mletého dřeva.
 • Spací prostor musí být dobře větraný, což je zajištěno konstrukcí stojanu. Dno je lepší zvolit nepřetržitě, ale s lamelami.
 • V předmětu nábytku pro děti by neměly být žádné ostré rohy. Je lepší, pokud jsou všechny dřevěné povrchy pokryty silikonovými polštářky.
 • Spací prostor postele by měl být pevně uchycen.
 • Kotevní úchyty konstrukce musí být silné a spolehlivé, aby byl pro dítě bezpečný.
 • Návrh a barva lůžka s římsou by měla usnadnit předčasný odchod do důchodu.
 • Spací prostor musí mít velikost vhodnou pro věk dítěte.

Pokud je dítě malé velikosti, pak je designová funkce velmi důležitá. No, pokud bude postel vybavena krabicemi, které mohou být vytaženy, nebo budou vyrobeny ve formě podkrovního lůžka s vytahovacím stolem dolů.

Při výběru lůžka pro dítě je lepší upřednostňovat měkké boky, vyrobené na pevném podkladu - nedovolí, aby dítě zasáhlo a navíc bude sloužit delší dobu.

Dětská postýlka ve stylu Provence
Dětská posuvná postel s římsou

Dětská postýlka s vlastními rukama: výhody

Vzhledem k tomu, že dětský nábytek z přírodního dřeva je drahý, je možné vytvořit dětskou postýlku pro děti s vlastními rukama. Vytvoření dětské postýlky vlastní silou ve srovnání s možností nákupu má následující výhody:

 • možnost vytvořit exkluzivní model, který svou velikostí a designem dokonale zapadne do interiéru místnosti;
 • důvěru ve vysokou kvalitu stavby - můžete mít plnou důvěru, že spodní část postele se nezlomí a strany nebudou spadnout;
 • schopnost vytvořit vzhled v závislosti na výšce a hmotnosti dítěte (délka postele by měla být asi o 20 centimetrů větší než výška dítěte);
 • potěšení z procesu vytváření postele - můžete přinést dítě do práce a sdílet čas.

Chcete-li vytvořit dětskou postýlku s vlastními rukama, musíte vyzvednout potřebné materiály, nástroje a vytvořit kresbu původního produktu. Potom můžete pokračovat přímo ke stavbě konstrukce, která bude mít zájem o dítě a poskytne mu bezpečný spánek.

Dětská postýlka s rukojetí
Dětská postýlka s odnímatelnou stranou

Materiály a nástroje pro výrobu dětské postýlky

Před nákupem potřebných materiálů a nástrojů je důležité zvážit celý proces vytváření nábytku. Práce se nejlépe provádí doma, protože v procesu se získá mnoho
pilin a prachu, z nichž je velmi obtížné se zbavit.

Z materiálů potřebujete koupit nábytkové desky z pole, hliníkové rohy, různé velikosti šroubů, kolečka pro zatahovací krabice, mřížkovou základnu pro spaní (můžete použít list dobré překližky). Nástroje budou vyžadovat bulharskou, vrtačku, elektrickou pila. Pro zpracování rohů a úseků je třeba brusný papír a pro hotové dětské lůžko je nutné zvolit kvalitní matraci - lépe, pokud je ortopedická. Chcete-li odpovídat velikosti postele a matrace, je lepší nejprve zakoupit matraci a teprve potom pokračovat ve stavbě.

Dětská postel s překližkou

Nejlepší variantou dětské postele je model z přírodního dřeva. Takový nábytek je šetrný k životnímu prostředí, neobsahuje škodlivé látky a špinavý zápach. Strom je navíc odolný proti opotřebení, slouží dlouhou dobu a má atraktivní vzhled. Nejvíce odolná bude nábytek z kovu, ale příliš pevná konstrukce zvyšuje riziko zranění dítěte.

Dětské rohové postele se stranou

Proces výroby dětské postýlky s nárazníky

Po stanovení velikosti a vzhledu postele musíte nakreslit výkres produktu. Je lepší vybrat si z internetu připravené výkresy postýlky s krok za krokem, které vám pomohou rychleji vytvořit optimální design. Proces vytváření dětského lůžka s luky se provádí v následujícím pořadí:

 1. Na deskách pole se značení provádí pomocí břidlicové tužky (v případě nesprávně kreslených čar může být promyta mycím prostředkem). Okraje a čelo jsou označeny.
 2. Píla vyřezává všechny části potřebné pro postel. Oříznuté hrany jsou utěsněny papírovou páskou.
 3. Pomocí improvizovaných prostředků (například skla) jsou na čelní a boční stěny zobrazeny složité prvky.
 4. Po délce ochranných lišt jsou vyříznuty hliníkové rohy, ve kterých jsou následně vyvrtány otvory pro samořezné šrouby.
 5. Rohy jsou přišroubovány ke spodní části ráfků tak, aby na ně byla umístěna spodní část lůžka. Současně rohy zvýší pevnost produktu.
 6. Vyrobené ozdobné otvory jsou ošetřeny brusným papírem. Také je nutné projít brusným papírkem na ostré rohy.
 7. Všechny detaily lůžka jsou připevněny dohromady. Za tím účelem se používají samořezné šrouby, ale pro tyto účely je mnohem lepší použít speciální potěry.
 8. Jdou do zásuvek. Optimální volba je výrobek se dvěma zásuvkami: jedním skládacím ložním prádlem a v druhém - hračkami.

Je-li to žádoucí, vytvoří se malá noha pro postýlku. Matrace je umístěna na dokončenou konstrukci - položka dětského nábytku je připravena a může být "testována" dítětem. Řezací materiály nelze provést doma, ale objednat v obchodě, ve kterém budou tyto materiály zakoupeny. Hlavním úkolem je poskytnout veškerá potřebná měření potřebných detailů.

Dětská postýlka se skříňkami a zásuvkami

Získání nebo provádění vlastních rukou dětská postýlka s boky, je důležité řídit hlavním pravidlem - v první řadě by měly být vždy takové parametry, jako je šetrnost k životnímu prostředí, bezpečnost a pohodlí. A pokud jste se zajímali o to, jak vytvořit výhradní dětský nábytek s bočnicemi pro chlapce nebo pro dívku, pak byste měli věnovat pozornost vzhledu designu a vytvořit originální verzi kotviště.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

4 + 6 =