Dekorativní omítka na chodbě: dostupné aplikační techniky (20 fotek)

Dekorativní omítka na chodbě se často používá k dekoraci interiéru. Použití této metody dokončení je vysvětleno přítomností velkého množství nepopiratelných výhod. Umožňuje vám realizovat jakékoliv cíle a je přijatelné.

Dekorativní omítka v chodbě v klasickém stylu
Dekorativní omítka v chodbě domu

Dekorativní omítka má schopnost vytvářet napodobeniny tkanin a přírodních povrchů. S jeho pomocí můžete snadno obnovit strukturu kamene, dřeva, písčitých pláží, originálních vzorů a ozdob. S omítkou můžete snadno realizovat řadu typů nápadité úpravy.

Textrovaná omítka v chodbě

Hladká omítka v chodbě

Stěny v hale jsou ozdobeny dekorativní omítkou dvěma způsoby. Můžete si zakoupit hotovou směs pro výrobu nátěrových hmot. Aplikuje se na připravenou stěnu. Druhá metoda zahrnuje vytvoření dekorace s vlastními rukama založené na použití "dokončovací omítky", různých technik a špachtlí. Obě metody budou pro koridor vynikajícím řešením. Kvalita dané práce závisí na schopnosti člověka a jeho představivosti.

Stucco pod kamenem v chodbě
Stucco"короед" в коридоре

Hlavní typy dekorativní omítky

Dekorativní omítka na chodbě může mít několik typů. Typy dekorativních povrchů jsou rozděleny podle typů, použitých materiálů. Zpravidla se směs připravuje pomocí strouhanky nebo kamenného prachu. Hotové typy stěnových krytů jsou rozděleny do následujících typů:

  • Pokrytí druhů hejna. Stěna je ukončena malými barevnými částicemi, které se vyznačují širokým spektrem barev. Směs se nanáší na lepicí plochu. Výsledkem je atraktivní drsný povrch. Takový původní nátěr může simulovat kamennou drť, semiš, velur. Je velmi efektivní a příjemný na dotek.
  • Benátské štuky v interiéru. Jeho tvorba je založena na použití mramorových čipů. S jeho pomocí můžete znovu vytvořit komplexní texturu mramoru.
  • Používejte tekuté tapety. Tato verze hotového nátěru umožňuje zdobit stěny haly v krátké době. Ředění suché směsi se provede vodou. V případě potřeby je snadno aplikuje a odstraňuje.
  • Konstrukční omítka. Pomáhá realizovat reliéfní povrch založený na použití granulí různých velikostí, oblázků a dřevěných vláken. V důsledku toho může být povrch vybarven pod jakoukoliv paletu.

Jakýkoli z výše uvedených způsobů dekorace může být vynikajícím řešením pro chodbu, což umožňuje vytvořit spolehlivý, trvanlivý a vysoce kvalitní povlak.

Dekorativní omítka na chodbě bytu
Mramorová omítka na chodbě

Těsnost aplikace

Aplikace dekorativní omítky do vestibulu zahrnuje řadu specifických manipulací, které přispívají k zajištění kvality výsledku. Před aplikací směsi je nutné pečlivě prozkoumat pokyn týkající se ředění na obalu. Je třeba se ujistit, že tento nátěr je vhodný pro vaši chodbu.

Stucco"шуба" в коридоре
Dekorativní omítka se stárnutím na chodbě

Pak je třeba připravit nástroje a materiály pro práci. Bez ohledu na typ sádry, kterou používáte, jsou nezbytné nástroje, jako jsou špachtle, houby, kartáče, kapacita, brusný papír, válečky a stavební mixér. Zbývající část sady nástrojů se liší v závislosti na typu zvolené úpravy.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat kompetentnímu výběru základního nátěru pro stěny. Před nanášením náplastí na stěnu je nutné opatřit základ. Tím odstraníte všechny nesrovnalosti z povrchu.

Pro přípravu stěn je zpravidla výhodnější akrylový základ. Pokud si koupíte již připravenou směs, můžete zadat informace o tom, zda je k dispozici vhodný primer.

Sádra s perletikou na chodbě
Omítka s pískem na chodbě

Nástěnné omítky vyžadují dodržování určitých pravidel. Pokud má sádrová směs velké složení, je vhodné ji aplikovat sami. Směsi kapalin pro omítání by neměly být ředěny vodou. Nátěrové hmoty na bázi vody jsou šetrné k životnímu prostředí. Ale, bohužel, velmi často podléhají změnám teploty a různým škodám. Mramorová nebo benátská omítka se používá také ručně. Faktem je, že mramorová struktura je velmi křehká. Při nákupu připravené směsi pečlivě přečtěte datum vypršení platnosti. Pokud vypršela platnost, bude na povrch špatně aplikována i směs, která odolává vlhkosti.

Dekorativní omítka na chodbě

Pokud pečlivě sledujete všechny jemnosti a šikovnost aplikace, výsledek práce překročí vaše očekávání. Opatrně postupujte podle pokynů pro aplikaci omítky a poté můžete udělat vlastní úžasný výzdobu pro chodbu, a to i při malých praktických dovednostech.

1
Dekorativní omítka s obrazem na chodbě

Technika nanášení dekorativní omítky

Postup pro aplikaci dekorativní omítky je tvůrčí a pečlivý. Přísná pravidla při práci s tímto materiálem neexistují. Je velmi důležité správně dokončit konec omítky. Hlavním účelem dokončovací úpravy jsou:

  • Provádění nátěru stěn. Provedení konečného vyrovnání povrchu, odstranění škrábanců ze stěrky a případných prohlubní. Dokončující povrchová vrstva zajišťuje tvorbu povrchové roviny, což znamená konečné vyrovnání a vyplnění všech trhlin na stěně.
  • Zajištění spolehlivé ochrany povrchu před vlhkostí a dalšími faktory. Povrch konečného povrchu přebírá hlavní zátěž od negativních faktorů prostředí. V tomto ohledu je důležité, aby tento povlak byl vysoce kvalitní a odolný.
  • Provádění realizace dekorativních reliéfů a textur. Povrchová úprava pokrývá kromě ochranné funkce dekorativní úlohu.

Dekorativní omítka, která se s informacemi předem seznámila, můžete použít. Tato práce se skládá z následujících etap:

  1. Čištění stěn před nečistotami, odstraňování prachu. Dále je povrch stěny vyrovnaný na základě použití obyčejného tmelu. Povrch půdy se udržuje až do úplného vysušení.
  2. Aplikace omítky na hotový povrch pomocí různých technologií. Připravená směs může být použita různými nástroji v závislosti na zvolené technice. Takže vrstva jednotné drsné struktury je tvořena v důsledku toho, že mistr vykonává lehké malé pohyby v kruhu. Povlak se strukturou "kůrovitý" předpokládá přítomnost drážky vertikální vodorovné nebo křížové. Různé typy faktur lze snadno vytvořit za použití písku nebo vápna.
Dekorativní růžová omítka na chodbě
Šedá omítka na chodbě
Dekorativní hedvábná omítka na chodbě

Typy výkresů textur založené na použití dekorativní omítky

Chcete-li vytvořit požadovaný vzorek textury, je nutné použít různé způsoby použití. Textura "vlny" se aplikuje na dříve mletý a čerstvý povrch. Oblasť je navlhčena vodou a potom se složení jemně aplikuje na proužky. Pruhy mohou být rovné nebo zvlněné.

Technika aplikace dekorativní omítky na chodbě

Taková strukturovaná omítka jako balvany je populární. Zahrnuje nanesení na půdní vrstvu plastového roztoku požadované barvy, který je vyrovnán polyuretanem. Dlažba povrchu kartáči pod úhlem 90 stupňů.

Textury "travertinu" zahrnují aplikaci barevného roztoku s házeními na povrch. Poté se čepel nebo polyuretan vyhladí.

Benátská omítka na chodbě

Technika "kožešinového pláště" se vytváří stříkáním nebo házením směsi určité barvy skrz síťku. Průměr mřížkových buněk by měl být přibližně jeden centimetr. Mřížka se táhne na rám, který se opírá o zem. Směs je na rámu hodena malými částmi za použití špachtle.

Dekorativní omítka na chodbě

Existuje mnoho způsobů použití dekorativní omítky na stěnách chodby. V závislosti na vašich individuálních preferencích si můžete zvolit nejlepší možnost. Dokončení chodby s dekorativní omítkou lze provést samostatně.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

77 − = 69