Dekorace na stěnu v dětské místnosti (21 fotografií): vytvořte radost a harmonii

Pokud má rodina dítě, musí mít oddělený pokoj. Možná ne okamžitě, ale dříve nebo později se většina matek a otců podaří poskytnout dítěti samostatný "obytný prostor". A samozřejmě existuje taková otázka jako návrh stěn v dětském pokoji. A navíc je stále třeba postarat se o nábytek, dekoraci a dekoraci jiných povrchů v místnosti. Důležité je, aby dítě odpovídalo koncepcí ergonomie, komfortu a pohodlí, ale současně je nutné, aby vzhled místnosti byl krásný a atraktivní - děti jsou velmi citlivé na krásu a cítí se lépe v příjemných pokojích. V článku se budeme zabývat zvláštnostmi zdobení dětských pokojů vlastními rukama.

Obrázek zvířat na zdi v dětském pokoji

Požadavky na registraci

Zvažte hlavní body, které je třeba vzít v úvahu při vytváření dětské místnosti:

  • Děti by měly být pro dítě pohodlné - nábytek, výzdoba, obrázky a další drobné věci - všechno by mělo způsobit pocit "domova".
  • Samozřejmě, všechny materiály použité při návrhu místnosti musí být nutně bezpečné. Proto při výběru nábytku, povlaků a dekorů věnujte zvláštní pozornost tomu, podívejte se na certifikáty kvality výrobků.
  • Není pochyb o tom, že dětský pokoj by měl být krásně vyzdoben zevnějškem - na specializovaných místech lze nyní nalézt řadu lahodných nápadů. Dítě by mělo být potěšeno, že se nachází v ložnici, jinak nebude vnímat tuto místnost jako útulný "vlastní" roh.
Mořská zvířata na zdi v dětském pokoji
Kreslené postavy na zdi v dětském pokoji

Zvířecí samolepky na zdi v dětském pokoji

Barva školky

Zvažte, jak správně zvolit barevné dekorace dětského pokoje. Koneckonců, jak říkají psychologové, barva velmi ovlivňuje naši náladu a duševní stav. A pokud se dospělí dokáží vypořádat s projevy svého nervového systému a potlačit je, pak děti kvůli křehké psychice to nedokážou. Takže doporučení:

  • Nepoužívejte v dětské ložnici hodně červené. Tento jasný odstín podporuje aktivitu a v nadměrné míře může způsobit nervózní nadměrné chvění u chlapců a dívek.
  • Žlutá barva je užitečná pro rozvoj inteligence. Proto je lepší dekorovat pracovní oblast touto barvou, můžete dokonce použít své vlastní ruce. Navíc, žlutý nádech pomáhá koncentraci a přispívá k rozvoji pečlivosti u chlapců a dívek.
  • Oranžová barva je vhodná pro zdobení herny v místnosti, dívky a chlapce. Oranžový odstín v ložnici výborně zvedá náladu a podporuje pocit vnitřní radosti a štěstí.
  • Modrá nebo modrá barva bude vhodná v rekreační oblasti a ve spacích prostorách - kde odpočívá dítě. Tato barva dokonale podporuje relaxaci a odpočinek. Kromě toho dekorace modré vzrušuje představivost a tlačí dítě k touze otevírat nové obzory, navrhuje nové myšlenky.
  • Zelená je univerzální barva pro dětské chlapce i dívky. Vhodné jako základna a pro návrh jakékoliv zóny v místnosti. Tento přirozený odstín přispívá k nádherné náladě dítěte, podporuje jeho silný a zdravý spánek.
  • Jemně růžový odstín pokoje vyvolává pocit pohody a pohodlí, snižuje úroveň dětské agrese. Zvláště vhodné pro dívčí pokoj.
Světle zelené stěny v mateřské škole

Důležité: zdobte stěny místnosti příliš jasnými a zářivými barvami. Takový design může způsobit zrakovou únavu - dítě bude těžké se soustředit v takovém interiéru, bude nervózní a podrážděný, rychle se unaví. Tmavé odstíny jsou také nežádoucí - ponuré tóny nejsou pro školku vůbec vhodné, protože nálada, kterou odlévají, je stejně ponurá. Více či méně tmavých povrchů je vhodné pro zdobení místnosti jen pro dospívajícího chlapce.

Bílé stěny s jasnými kruhy v dětském pokoji

Jasná paleta v dětském pokoji je nejžádanější možností. Ve světlých a klidných zdíchch se dítě bude cítit klidně a pohodlně, což s dobrým nádechem demonstruje. Chcete-li, aby místnost byla zajímavější, použijte světlé neutrální odstíny jako základní, ale do návrhu vložte několik světlých bodů. To může být kontrastní stěna, světlý nábytek na pozadí béžových nebo šedých stěn a jiné techniky. Takové nápady vám pomohou vytvořit pokoj modernějšími a krásnějšími vlastními rukama.

Béžové růžové stěny se vzorem v dětském pokoji

Pro chlapce

Zvažme, jaké okamžiky je třeba zvážit, zdobení místnosti mladého "gentlemana".

Chcete-li vytvořit prostor pro chlapce, je lepší použít neutrální barevnou schéma. Dítě pak bude schopno doplnit interiér o jasné plakáty a portréty, samolepky a samolepky.

Dekorace na stěně v dětském pokoji pro chlapce

Je velmi dobré používat takové nápady jako obrazy kreslených postav, různé techniky, mořské živočichy, dinosaury a draci, něco souvisejícího s vesmírem a neprozkoumaná území. Tyto příběhy povzbudí chlapcovu představivost, tlačí ho, aby se naučil nové věci, rozvíjet se. Některé prvky výzdoby - kresby, aplikace - může to udělat s vlastními rukama.

Kreslící deska na stěně v dětském pokoji chlapce
Nástěnná výzdoba v dětském pokoji chlapce ve vesmírném stylu

Pro dívky

Jaké nápady je třeba vzít v úvahu při zdobení místnosti pro malou princeznu.

Všechny dívky intuitivně hledají krásu, takže zdobení pokoje dokonce velmi malé dívky musí splňovat vysoké estetické standardy. Jemné barvy, elegantní dekorace, rozkošné ozdoby - to vše plně oceňují dívky.

Kresba a samolepky na stěně v dětském pokoji dívky

Pokud jde o barvu, tradiční růžová se stále častěji používá v kombinaci s jinými odstíny. Jemné žluté, modré, šeřík, dokonce fialové, stříbrné a zlaté - vítáme hosty v dívčí ložnici. Oranžová a zelená jsou také nádherné odstíny, které zvyšují náladu dívky.

1
Kreslení tapet pro děti pro dívky

Pozemky budou vyhovovat vašim oblíbeným kresleným postavám: mohou to být víly, magické jednorožce, pohádkové princezny - nutně krásné a elegantní - skutečná výzdoba místnosti. Myšlenky s krásnou krajinou jsou také dokonalé.

Růžové tapety a zlaté hodiny ve vnitřku pokoje pro dívky

Materiál

Podívejme se, jaké požadavky by měly odpovídat při výběru dokončovacích materiálů pro registraci dětské místnosti.

Prvním a nejdůležitějším požadavkem je kvalita a bezpečnost. Bez ohledu na tuto podmínku už není důležitý další výzdobu stěn v dětských školkách.

Mořské tapety v dětském designu

Pro stěny klasické papírové tapety nebo bezpečné ekologické nátěry jsou perfektní. Nezdravujte vinylové tapety, protože film, na který jsou pokryty, neumožňuje volný pohyb vzduchu v místnosti. Někdy to vede k vzhledu houby v místnosti, zvláště pokud je byt dost tmavý.

Modré stěny s designem v dětském pokoji

Je důležité, aby veškeré materiály, z nichž je nábytek vyroben v dětském pokoji, na stěnách a na podlahách, byly dokonale umýt a vyčištěny. To je důležité, protože dítě bude kreslit a vytvarovat a zapojit se do jiných forem tvořivosti - "katastrofy" jsou nevyhnutelné. Důležité je, že rohož na posteli nebo povrch stěny může být po dětském umění nebo žertích snadno ručně odstraněna rukama.

Růžové stěny s motýly v dětském pokoji

Nevybírejte drahé "hromosité" verze tapety nebo nábytku - dítě může přijít s "skvělými" nápady, které si na ně malovat nebo rozbít - a zažijete a možná dokonce zvednete svůj hlas pro vzdělávací účely. Chcete-li se tomu vyhnout, je lepší pokrýt místnost chlapce nebo dívky s rozpočetovou tapetou - krásnou, ale ne vyvolávat touhu pořádat dítě, pokud na ně něco čerpá, nebo je zkazí. Ruční kreslící deska také pomůže chránit stěny místnosti před "vandalismem".

Žluté stěny s obrazem kreslené postavičky v dětském pokoji

Tipy

Doporučení pro rodiče, kteří umožní komfortně zdobit dětský pokoj.

Výběrem myšlenku stěn a nábytku pro pokojové chlapec nebo dívka - v případě, že jsou schopni komunikovat a udržovat informované dialog - Ujistěte se, aby zvážila svůj názor. Pokud vaše dítě je kategoricky nelíbí konkrétní dekoraci či obraz kreslená postavička, měli byste se snažit přinutit. V opačném případě bude mít dítě nepříjemné pocity, když je ve svém pokoji.

Malované víly na dětské zdi

Buďte kreativní. Dětská místnost by neměla způsobit pocit obývacího pokoje nebo hlavního sálu. Děti jsou místem pro tvořivost, a tak povzbuzujte své dívky a chlapce, aby navrhli místnost - mohou přicházet s mnoha zajímavými nápady. Neobvyklý pokoj, zdobený vlastními rukama, bude nádherným útulným koutem.

Dekorace nástěnných maleb a oblačnosti

Je velmi dobré dělat zdi více dekorativní použití speciálních samolepek - vinylové samolepky, které mohou zobrazovat všechny kreslené postavičky, hrdinové pohádek - cokoliv. Tato dekorace pomůže zdobit dětský pokoj, potěší jak chlapec, tak dívku.

Dekorace stěny s motýly v dětském pokoji

Chcete-li zdobit stěny školky, můžete také použít tapety, které realisticky zobrazují přírodu, oblíbené postavy a hrdinové. Kromě toho vám nyní technologie umožňují tisknout libovolný obrázek, který se vám líbí z internetu. Pokud tedy nejste spokojeni se sortimentem v obchodě, můžete najít vhodné nápady na obrázky na internetu a objednat jejich tisk ve speciální dílně. Takže dětský pokoj získá individuální vlastnosti.

Dekorační stěna s motýly v dětském pokoji pro dívku
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 84 = 86