Zlew szklany – wykwintna i stylowa hydraulika (26 zdjęć)

Różnorodność umywalek nie jest już zaskakująca. Jednak szklany zlew do łazienki nie przestaje zadziwiać pięknem i niezwykłością. Przezroczystość powłoki lub gra kolorów na powierzchni jest fascynująca i zachwycająca.

Oryginalny design zlewozmywaka

Zlew szklany na cokole

Umywalki wykonane z dowolnych materiałów mają zalety i wady. Jego minusy i plusy są również na szklanych umywalniach.

Zlew szklany do potłuczonego szkła

Miska ze szkła

Okrągły szklany zlew

Zalety:

 • siła - wizualna kruchość miseczki jest dość zwodnicza, ponieważ producenci są zainteresowani tworzeniem bezpiecznego sprzętu sanitarnego. Do produkcji wyrobów sanitarnych stosuje się szkło hartowane. Oznacza to, że przetwarzanie materiału stosowane w wysokich temperaturach. Gdy ciężki przedmiot wpadnie do miski, szkło po prostu pęknie, ale nie rozpadnie się na kawałki;
 • odporność na czynniki chemiczne. Aby zadbać o powierzchnię, wystarczy użyć zwykłej gąbki i ciekłych kompozycji detergentowych. Nie zaleca się czyszczenia kanalizacji szczotkami metalowymi lub środkami ściernymi, w przeciwnym razie mogą wystąpić zadrapania;
 • absolutne bezpieczeństwo. Dla wielu nabywców szklane przedmioty są mimowolnie związane z ostrymi krawędziami i cięciami. Jednak w przypadku podkładek takie obawy w ogóle nie mają sensu. Ponieważ brzegi wszystkich produktów są dokładnie oszlifowane w fabryce;
 • szeroka gama kolorów i różnorodność kształtów. Wybierając powłokę, nie można ograniczać wyobraźni, ponieważ plastyczność materiału pozwala na realizację najbardziej nieoczekiwanych i kreatywnych rozwiązań, a użycie nietypowych przejść kolorów tworzy piękną grę kolorów na powierzchni;
 • wszechstronność - ten szklany zlew harmonijnie wtapia się w wnętrza pokoi, starzonych w różnych stylach;
 • przezroczyste miseczki świetnie nadają się do dekoracji małych powierzchni, ponieważ nie zajmują wizualnie miejsca;
 • niewielka waga znacznie upraszcza dostawę produktu i jego instalację.

Wady obejmują potrzebę stałej opieki nad przedmiotami z przezroczystego szkła, ponieważ rozwody wodne pozostają zauważalne (nawet na czarnej powierzchni). Jeśli nie ma czasu ani chęci ścisłego monitorowania przezroczystości zlewu, możesz zainstalować produkty z matowego szkła.

Zlew szklany z nadrukiem

1

Zlew szklany prostokątny

Zlew ze szkła z obrazem

Koszt takich misek jest znacznie wyższy niż w przypadku wyrobów metalowych lub ceramicznych, ale stylowy ekskluzywny wygląd i trwałość materiału wyraźnie kosztuje te koszty.

Glass Sink Water Lily

Zlew czarny

Zlewozmywak z dekoracją

Sposoby instalowania zlewu szklanego

Struktury używane w układzie zlewozmywaka można podzielić na kilka typów: podwieszone, nad głową i wbudowane.

Zawieszony zlew szklany (z efektem szybowania w powietrzu) ​​znacznie oszczędza miejsce w pokoju. Modele te zaleca się instalować w niewielkich pomieszczeniach. Aby utrzymać efekt wizualny "nieważkości", należy zwrócić uwagę na zamaskowanie wszystkich elementów mocujących i systemów odwadniających.

Zlew niebieski

Zlew szklany

Zlew ze szkła z blatem stołu

Zlew szklany może być monolityczny lub mieć zlew z krawężnikiem, w którym ukryta jest cała komunikacja. Ten list przewozowy na blacie wygląda solidnie.

Wbudowane modele znajdują się zarówno w blacie mebla, jak iw osobnym stoliku nocnym, gdzie cały system rur jest ukryty. Takie modele zaleca się wybierać do wystarczająco przestronnych łazienek, ponieważ podobny zestaw mebli i wyrobów sanitarnych jest duży.

Zlew kwadratowy

Projekt szklanego zlewu

Zlew szklany w stylu ekologicznym

Różnorodne technologie wytwarzania muszli

Umywalki te stały się ostatnio modne. Jednak standardowe formy produktów zostały już zdefiniowane - owalne, prostokątne. Kwadratowe i okrągłe miski są mniej powszechne. Ze względu na plastyczność materiału można zamówić indywidualny model umywalki. Do produkcji wyrobów sanitarnych stosowane są trzy metody obróbki szkła, które określają kolor i fakturę powierzchni produktów.

 1. Topienie i hartowanie. Technologia zapewnia wstępne topienie pojedynczych kawałków kolorowego szkła. Następnie kolorową warstwę przerywa nagła zmiana temperatury. Ostateczną postać otrzymuje produkt, gdy warstwa szkła jest ogrzewana i gwałtownie schładzana. Metoda służy do wykonywania matowych i przezroczystych misek o różnych kolorach.
 2. Szkło formowane przez rozdmuchiwanie ma zupełnie inną technologię produkcji. Produkty zyskują formę dzięki specjalnemu sprzętowi i urządzeniom. Następnie obrabiany przedmiot utwardza ​​się w wysokiej temperaturze przez co najmniej dwa dni. Modele z reguły mają przezroczysty wygląd
  , chociaż czasami mogą występować małe inkluzje.
 3. Umywalki mozaikowe. Aby utworzyć powłokę, oddzielne wielokolorowe elementy układa się w dowolnej kolejności i przykleja się do spodu cienkiej miski z hartowanego szkła. Produkt jest następnie uruchamiany. Wolna przestrzeń między kawałkami szkła jest wypełniona specjalnie przygotowaną mieszanką (piasek + malowany cement). Cała powierzchnia jest starannie pokryta szczeliwem i warstwą ochronną specjalnego lakieru.

Wybór kolorów zależy od artystycznego gustu artysty i życzeń klienta. Kompozycje mogą tworzyć obrazy, wzory, ozdoby. Dzięki specjalnej technologii produkowane są muszelki, których powierzchnia symuluje marmur, do tego używa się szkła o co najmniej trzech odcieniach.

Zlewozmywak w stylu etno

Zlew szklany o nietypowym kształcie

Formowany szklany zlew

Zalecenia dotyczące wyboru miseczki szklanej

Aby zakup był zabawny i uzasadniony, należy wziąć pod uwagę kilka wskazówek:

 • przed wyborem rodzaju powłoki i metody instalacji należy dokonać oceny systemów komunikacji w łazience. Jeśli planowane są poważne naprawy związane z wymianą rur i układaniem nowej wykładziny podłogowej, można wybrać dowolną konstrukcję powłoki. W przeciwnym razie należy wziąć pod uwagę możliwości i cechy systemów zaopatrzenia w wodę i kanalizacji;
 • Przed zakupem miseczki należy ją dokładnie sprawdzić pod kątem obecności wiórów lub pęcherzyków powietrza w szybie. Obecność takich defektów może być oznaką niskiej jakości produktu;
 • upewnij się, że producent udziela gwarancji. W przypadku takich skorup zazwyczaj wynosi od jednego do pięciu lat;
 • Kształt i rozmiar misy wybiera się zgodnie z powierzchnią pomieszczenia;
 • bardzo ważne jest, aby wybrać model, który harmonijnie uzupełnia otoczenie łazienki.

Podczas czyszczenia powierzchni nie jest pożądane stosowanie detergentów z dodatkami ściernymi. Do szklanego zlewu do łazienki nie dostał się niechlujny wygląd, trzeba go stale myć i wytrzeć ślady rozprysków wody. Nie zaleca się wlewania wrzątku, aby nie stwarzać ryzyka pęknięć.

Mały szklany zlew

Umywalka

Zlew nad głową ze szkła

Często niewłaściwa instalacja szklanej powłoki prowadzi do jej rozłupywania, dlatego jest pożądane, aby profesjonaliści powierzyli instalację produktu. Wtedy szklana miska miski będzie naprawdę długo ozdabiać łazienkę i zachwycać pasażerów wyrafinowanym wyglądem.

Wdowa z grubego szkła

Umywalka z barwionego szkła

Zlewozmywak z szafką

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

21 − = 15