Wnętrze szarej kuchni: piękne połączenie z jasnymi kolorami (67 zdjęć)

Szary kolor kojarzy się ze smutkiem i nudą w wielu, nawet jeśli jest takie lekceważące powiedzenie "szare", ale kreatywne podejście i udane połączenie tego koloru z innymi tonami może przekształcić wnętrze każdego pomieszczenia, w tym kuchni.

Stylowa, szara kuchnia z kombinacją nowoczesności i antyków

Ten kolor jest uniwersalny i spokojny, poza tym wielu producentów sprzętu AGD tworzy w nim swoje modele. Po zakupieniu kilku urządzeń w szarym kolorze i rozmieszczeniu ich wokół obwodu pomieszczenia, dodając kilka pociągnięć tego koloru w projekcie można uzyskać unikalny projekt szarej kuchni. I bez względu na to, gdzie pojawi się na podłodze, ścianach lub suficie.

Szara kuchnia z beżowymi meblami i rustykalnymi meblami

Szara kuchnia z beżowymi meblami i rustykalnymi meblami

Żółte krzesła w szarej kuchni

Biały apartament w szarej kuchni

Jasnoszara kuchnia

Jasnoszare ściany i podłoga

Szara kuchnia

Kuchnia w odcieniach szarości

Ciemnoszara podłoga w kuchni

Kuchnia w kolorze szarym

1

Dark Grey Kitchen Set

Szary we wnętrzu kuchni

Cechy zastosowania koloru szarego w kuchni

We wnętrzu tego pokoju głównym wskaźnikiem jest praktyczność. Kuchnia jest narażona na działanie wilgoci, smarów i innych zanieczyszczeń, w szarym kolorze jej podłogi, kafelki lub tapety na ścianach, blat stołu i meble nie będą mocno zabrudzone.

W standardowym mieszkaniu kuchnia ma niewielkie wymiary, więc dekorując jej wnętrze, spróbuj optycznie powiększyć przestrzeń, używając jasnych odcieni szarości i kombinacji z tymi samymi dyskretnymi kolorami: niebieskim, beżowym, zielonym i białym. Zwykle wykonują ściany pokoju lub jego sufitu.

Szaro-brązowa stylowa kuchnia

Szarą kuchnię wybiera się, jeśli:

  • Przez długi czas nie mogą podnieść koloru fasady, mają tendencję do barwy białej, ale boją się jej marszu, a szary odcień jest uniwersalny, jest lekki, ale nie tak szybko zabrudzony jak beż i inne kombinacje jasnych odcieni.
  • Chcą stworzyć sprzyjającą aurę w tym pokoju. Jasnoszary kolor działa kojąco, łagodzi napięcie podczas komunikowania się, a latem ciepło chłodzi swoim wyglądem.
  • Konieczne jest podkreślenie głębi wybranego koloru, nawet naturalne odcienie czerwieni i niebieskiego wraz z nim wyglądają harmonijnie.

Szare kuchnie są eleganckie, nie będą Cię nudzić przez wiele lat. Ten kolor może służyć jako trampolina dla wszelkich pomysłów na projekt.

Kuchnia z szarymi blatami i białymi meblami
Szaro-żółta nowoczesna kuchnia
Zestaw kuchenny z szarą fasadą o gładkiej formie
Szaro-brązowa mała kuchnia

Kuchnia w odcieniach szarości

Szary kolor w projektowaniu kuchni

Szare odcienie w kuchni

Ciemnoszary we wnętrzu kuchni

Szara podłoga w kuchni

Szara podłoga i ściany

Odcienie szarości w kuchni

Połączenie szarości i burgunda

Szara kuchnia w stylu klasycznym

Szare ściany w kuchni

Szary zestaw kuchenny

Szary we wnętrzu kuchni

Akcenty szarego koloru w kuchni

Połączenie ciemnego i jasnoszarego

Szare odcienie we wnętrzu kuchni

Połączenie szarości i żółci

Opcje wnętrza kuchni w połączeniu z szarą tonacją

Tę barwę uzyskuje się nie tylko ze zmieszania czerni i bieli, ale także w wyniku kombinacji takich przeciwnych tonów, takich jak żółty i fioletowy, w wyniku czego pojawia się wiele jego półtonów. Ciepłe, neutralne, zimne i szokujące są jego odcienie.

Generalnie projektanci akceptują połączenie z delikatnymi tonami lub jasnymi kolorami. Pierwsza grupa obejmuje: białe, kremowe, beżowe, pastelowe i jasnobrązowe odcienie, imitujące kolor drzewa. Druga grupa obejmuje wszystkie kolory tęczy: czerwony, niebieski, niebieski, żółty, zielony i inne. Występuje również czarno-szara kombinacja, ale jest stosowana w mieszkaniach niezamężnych lub w biurach, w których są specjalnie wyposażone pomieszczenia do jedzenia.

Czerwone akcenty w białej i szarej kuchni
Kuchnia z szarą ścianą
Kuchnia z szarą tapetą ze wzorem
Szara beżowa kuchnia

Żółty zestaw kuchenny

Szara kuchnia połączona z czerwoną

Zielony fartuch kuchenny

Niebieski akcent na szarej kuchni

Czerwone krzesła w szarej kuchni

Połączenie szarych i jasnych kolorów

Akcenty szarych ścian

Ta kolorowa tapeta lub kafelki ścienne otulają pomieszczenie przyjemną mgiełką, a harmonijnie wyglądają na podłodze, wykonanej pod drzewem, a wykończeniem będzie biały i beżowy sufit. Ten zespół wybierają ci, którzy planują wypełnić swoją kuchnię w stylu prowansalskim. Wymazywają momenty kątowe szarej kuchni z delikatną interwencją beżowej fasady zestawu słuchawkowego, podczas gdy dno może być ciemniejsze niż jego wierzchołek. Jeśli płytka jest na podłodze, to jej kolor jest również lepszy do wybrania ze ścianami o barwie szarobiałej lub z beżowymi wzorami.

Dla fanów stylu hi-tech, którzy preferują minimalizm, połączenie odcieni czerwonego i szarego spodoba się duszy. Wnętrze tego pomieszczenia zakłada gładkość i dyskretność, ale jednocześnie wyróżnia się oryginalnością.

Szare ściany i czarno-czerwona skala zestawu kuchennego podkreślają lakonizm pomieszczenia. W nim kąty są mile widziane, bardzo często w takiej kuchni płyta wraz z blatem stoją na osobnej wyspie, jeśli pozwala na to miejsce, a pod nimi dno pokoju jest ozdobione gładką płytką. Po prostu nie ustawiaj podłogi na czerwono, a to sprawi, że pomieszczenie będzie trudne do zauważenia. Możesz ustawić czerwono-szare akcenty: kupuj czerwone naczynia lub małe urządzenia, zamawiaj elewacje meblowe w jasnych makach, szyj pokrowce na krzesłach lub wykonuj na płycie dachówki mały krawężnik w tym tonie.

Monochromatyczne szare wzornictwo kuchni
Kuchnia z szarym blatem i meblami

Szare ściany we wnętrzu kuchni

Szare ściany w kuchni w stylu klasycznym

Szare ściany

Szare ściany i białe meble

Ciemnoszare ściany

Szary zestaw kuchenny jako wzorzec

Wybór mebli kuchennych to ciężka praca, ale możesz sobie z tym łatwo poradzić, jeśli pomyślisz o tym przed naprawą, możesz stworzyć ściany, podłogę i sufit w harmonijnych odcieniach. Najczęściej wybierane
są kątowe warianty zestawu słuchawkowego.

Zwykle w kolorze szarym zestaw słuchawkowy jest ścierany, ale górne szafki mają jaśniejszy kolor. Interesująco i świeżo niebiesko-niebieskie kolory z nich wyglądają. Te dwa kolory są zgodne, dlatego uzupełniają się nawzajem, a szary ton podkreśla ich głębokość, wygładza kanciaste i gwałtowne przejścia. Tapeta w kolorze niebieskim będzie wyglądała przygnębiająco, ale niebieski wypełnia pomieszczenie czystością i chłodem. Szaro-niebieskie wnętrze rozszerzy przestrzeń, wypełni ją powietrzem, a niebieskie akcenty nadają jej całości. Kuchnia w odcieniach szaroniebieskich i niebieskich nawiązuje do stylu skandynawskiego i daje poczucie wolności.

Szary zestaw kuchenny

Szary zestaw kuchenny

Szary błyszczący zestaw kuchenny

Szary, klasyczny zestaw kuchenny

Zestaw kuchenny ciemnoszary

Warianty wykonania:

  • niebieskie płytki na podłodze, niebieska tapeta z szarym frędzlami;
  • meble narożne z szarym blatem i ciemnoniebieskim dnem, białym sufitem i niebieską tapetą;
  • biało-niebieskie kafelki na ścianach, parkiet lub linoleum pod drzewem;
  • kompletnie szary zestaw, niebieski blat pod kamieniem, niebieski fartuch i ten sam kolor podłogi.

Najczęściej jest tam szaro-zielona kuchnia, fasady jej mebli mają jasnozielone odcienie, a spód jest w kolorze ciemnoszarym. Zielony odcień można powielić na kafelku na podłodze lub na tapecie.

Teraz te materiały mają bogatą paletę i różne odcienie, które dokładnie pasują do wybranego koloru. Zielono-szare odcienie z harmonijnie dobranymi meblami będą w stanie odtworzyć klasyczny styl. I umieszczając zestaw wzdłuż ścian, odsłaniając stół pośrodku, dekorując ściany tapetą z wypukłymi wzorami, kafelkami z malowanymi krawężnikami na podłodze, można uzyskać styl renesansowy.

Stylowy, klasyczny czarno-szary zestaw kuchenny
Fartuch kuchenny w odcieniach szarości
Szaro-pomarańczowa mała kuchnia

Szary zestaw kuchenny

Duży szary zestaw słuchawkowy

Szara podłoga czy sufit, co jest lepsze?

Dno pomieszczenia, wykonane w ciemnoszarym odcieniu, będzie wyglądało harmonijnie w każdym otoczeniu, ale jego szary wierzch, nawet jeśli wykonany jest w kolorze jasnoszarym, wymaga innowacyjnego spojrzenia na życie. Chociaż błyszczące sufity napinane o ciemnoszarym odcieniu sprawią, że pomieszczenie będzie wyższe i bardziej przestronne, a w połączeniu z beżową tapetą, przekształcą ją, dadzą poczucie bezpieczeństwa.

Szara kuchnia jest wspaniała w swojej wydajności z różnymi kombinacjami kolorów. Korzystanie z szarych odcieni we wnętrzu pozwoli umieścić jasne akcenty w pomieszczeniu o dowolnym obszarze.

Klasyczna kuchnia w odcieniach szarości
Mała szara kuchnia w stylu high-tech
Kuchnia z szaro-zielonym apartamentem i lekkimi meblami
Różowa i szara kuchnia
Szaro-biała kuchnia z ceglaną ścianą
Czarno-biała kuchnia z szarymi blatami
Szara kuchnia z marmurowymi blatami
Kuchnia z szarym blatem i urządzeniami
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

1 + 5 =