Wnętrze łazienki z marmurowymi płytkami (20 zdjęć)

Detale wykonane z naturalnego marmuru nadają produktowi wyjątkowy i niepowtarzalny styl. Naturalna energia kamienia jest w stanie zapewnić błogość i relaks, a jego wysoki koszt nadaje pomieszczeniu status. Elementy mebli i dekoracji wykonane z marmuru, mają wysoki koszt ze względu na złożoność przetwarzania masywu górskiego. Jednak naturalna faktura materiału, której wzór nie powtórzy się dokładnie, sprawia, że ​​wygląd łazienki jest naprawdę wyjątkowy. Marmur jako materiał jest w pewnym sensie uniwersalny. Jego zastosowanie jest rzeczywiste nie tylko przy produkcji płytek, które są licowane z podłogą i ścianami. Z niego również wykonane są meble i różne elementy dekoracyjne.

Łazienka z białego marmuru

Zalety i wady marmurowej łazienki

Aby dokładnie zrozumieć, czy konieczne jest udekorowanie łazienki marmurem, należy dokładnie przemyśleć wszystkie zalety i wady materiału. Warto wymienić następujące zalety:

  • Piękny wygląd. Jeśli planujesz stworzyć luksusowe i eleganckie wnętrze, marmur jest po prostu niezastąpiony. Powierzchnia materiału jest przesiąknięta żyłkami i lokami, które nadają mu niepowtarzalny wygląd. Podczas układania płytek nie znajdziesz dwóch identycznych. Ponadto ma błyszczącą teksturę, dzięki czemu podłoga i ściany pokoju odbijają światło, dzięki czemu są wizualnie jaśniejsze i bardziej przestronne. Marmur jest dostępny w różnych odcieniach, dzięki czemu można zrealizować niemal każdy projekt;
  • Wysoka wytrzymałość. Materiał ten ma wysoki współczynnik bezpieczeństwa, który pozwala mu wytrzymać uderzenia spadające z różnych przedmiotów. Jeśli używasz go we wnętrzu swojej łazienki, możesz być pewny, że wkrótce nie dokonasz napraw. Dotyczy to płytek układanych na ścianach i podłodze oraz materiału, z którego wykonane są meble.
Łazienka z jasnego i ciemnego marmuru

Istnieją również pewne wady materiału:

  • Wysokie koszty. W niektórych przypadkach koszt płytek marmurowych może być pięć razy większy od kosztu tradycyjnych płytek. Ta wada jest nieco wyrównana przez wysoką długowieczność;
  • Na jego powierzchni powstają plamy, które są przyczyną wysokiej porowatości materiału. Dlatego konieczne jest staranne dbanie o taką powierzchnię i jej dodatkowe traktowanie za pomocą środków ochronnych. Jeśli marmurowe meble mają farbujące kosmetyki lub perfumy, należy je natychmiast usunąć;
  • Jeśli we wnętrzu łazienki masz zamiar użyć marmuru, powinieneś przygotować się na wysokie koszty eksploatacji. Konieczne jest wybranie detergentów bez użycia chloru i zmywanie podłogi wodą, należy je natychmiast wyczyścić. W przeciwnym razie marmurowa powierzchnia wchłonie i zmiękczy.

Pomimo istniejących niedociągnięć, marmur jest coraz częściej stosowany we wnętrzu łazienki. W końcu tylko przy pomocy tego materiału projekt pokoju będzie naprawdę królewski.

Jasna łazienka z częściowym zielonym wykończeniem z marmuru
Pasiasty marmur w łazience wnętrza
Jasna łazienka z wykończeniem z białego marmuru
Kremowy marmur we wnętrzu łazienki

Jakie elementy wewnętrzne mogą być wykonane z marmuru

Materiał ten służy przede wszystkim do formowania płytek. Gama różnych producentów oferuje wiele różnych modeli, różniących się zarówno kolorem, jak i kształtem. Płytka taka może być zwrócona zarówno do podłogi, jak i do ścian pomieszczenia. Ale do zaprojektowania sufitu jego użycie jest niepraktyczne. Wynika to z dużej masy materiału, jak również z faktu, że wizualnie taki sufit zmiażdży, zmniejszając przestrzeń i tak małego pomieszczenia.

Meble w łazience mogą być również wykonane z marmuru. W szczególności mówimy o powierzchniach roboczych. Wykonane są w technologii bezszwowej, która umożliwia stworzenie wyglądu pojedynczej płyty z marmuru, w której buduje się zlew i mikser.

Szary marmur w dekoracji łazienki
Szary marmur i wzorzyste kafelki w wykończeniu łazienki

Ciemnoszary marmur w łazience
Biały marmur na podłodze i ścianach w łazience
Połączenie marmuru i drewna w wykończeniu łazienki

W jakich kolorach prezentowany jest materiał

Główną zaletą marmuru jest jego ozdobna różnorodność, którą można prześledzić zarówno w rysunku, jak i tonie. To kolor określa cel funkcjonalny i cechy jakościowe materiału.

Biały kamień we wnętrzu pokoju wygląda najbardziej luksusowo i delikatnie. Wyklucza się obecność różnych zanieczyszczeń, a sama struktura charakteryzuje się miękkością i plastycznością. To zapewnia zgodność materiału z przetwarzaniem, co jest idealne do kształtowania różnych produktów. Lepiej nie pokrywać powierzchni roboczych i podłogi takim materiałem, ponieważ jest on bardziej skomplikowany pod względem pielęgnacji.

Marmurowa podłoga w łazience z lustrzanymi ścianami

Szary marmur charakteryzuje się grubszą fakturą ze względu na zawartość zanieczyszczeń i
porowatą strukturę. Ale we wnętrzu nie ustępuje przed białym kamieniem. Zanieczyszczenia w jego składzie tworzą bardzo sprytne splątanie wzorów. Cóż, ten materiał wygląda, jeśli projekt łazienki przewiduje jego zastosowanie w połączeniu z białym marmurem.

Również w zakresie znajduje się również kolorowy kamień. Charakteryzuje się wyższym procentem zanieczyszczeń, ale jest prezentowany w różnych kolorach. Pomimo zanieczyszczeń charakteryzuje się dużą odpornością na wpływy zewnętrzne. Szczególnie sprawdził się w produkcji płytek i blatów pokrytych meblami.

Ta przestrzeń tonalna pozwala zrealizować niemal każdy projekt łazienki. Powszechnie przyjmuje się, że przy użyciu marmuru we wnętrzu energia ujemna jest neutralizowana. Dlatego podczas przyjmowania procedur higienicznych naprawdę odpoczniesz.

Niezwykły ciemny marmur w łazience
Marmurowe szare płytki w łazience

Marmurowe szare płytki w łazience
Marmurowa podłoga i ściana w łazience

Przyzwoita imitacja materiału

Jeśli chcesz, aby wygląd Twojego pokoju wyglądał elegancko, ale koszt marmuru cię powstrzyma, to ma godnego zastępstwa - sztucznego kamienia opartego na marmurowych żetonach. Również w kompozycji znajdują się żywice akrylowe, różne utwardzacze, pigmenty barwiące. Kamień taki układa się w płytę, a następnie przykrywa go kolorowym lub przezroczystym żelkotem. To on nadaje głębi obrazu i zapewnia ochronę przed wodą.

1
Marmurowe wykończenie klasycznej łazienki

Meble i instalacje sztucznego kamienia mogą mieć różne kształty. Wynika to z zastosowania technologii odlewania. Ponadto zwiększa się różnorodność tonalna, z której projekt pokoju wygrywa. Marmurowy okruch w kompozycji odlewanego marmuru daje mu wystarczająco dużą wytrzymałość, ale wciąż jest gorszy od skały pod względem właściwości użytkowych.

Dlatego też posadzka z jej użyciem nie powinna być sformalizowana, ponieważ nie jest w stanie znieść wysokich efektów ścierania.

Niezrównane piękno wnętrza łazienki pozwoli Ci cieszyć się procesem higieny od wielu lat. Aby zachować pierwotny atrakcyjny wygląd materiału, należy podjąć wysiłki. Ale praca wydatkowana jest zdecydowanie tego warta.

Marmurowe ściany i podłoga we wnętrzu łazienki
Czerwony marmur w łazience
Biały marmur i brązowe meble w łazience
Beżowy marmur w łazience
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

87 − 85 =