Wnętrze dwupoziomowego apartamentu (52 zdjęcia): piękny design i układ

Marzenie o dostępności wolnej przestrzeni w mieście może w pełni się zmaterializować. Wcześniej apartamenty dwupoziomowe uważano za luksusowe, absolutnie niedostępne dla zwykłych ludzi. Ale czas mija i wszystko się zmienia. W miejsce tego samego rodzaju budynków pojawił się nowomodny z absolutnie unikatowymi projektami układów mieszkań. Do tej pory prawie każdy nowy wieżowiec kończy się powierzchnią z podłogą techniczną lub na poddaszu.

Dwupoziomowy apartament w stylu Art Nouveau

Łukowate okna we wnętrzu dwupoziomowego mieszkania

Duży salon we wnętrzu dwupoziomowego apartamentu

Sypialnia w stylu klasycznym we wnętrzu dwupoziomowego apartamentu

Drzewo we wnętrzu dwupoziomowego mieszkania

Teraz takie mieszkanie stało się naprawdę przystępne i każdy może poczuć się jak mały arystokrata. Cały wielokąt wolnej przestrzeni pozwala przyspieszyć pragnienia i fantazje przyszłego projektu. Nieograniczona skala pozwala nie tylko spersonalizować przestrzeń indywidualnie dla każdego członka rodziny, ale także stworzyć wspólne obszary wspólnych rozrywek. Ale kupowanie mieszkania warto utrzymywać w kontakcie z istniejącymi niuansami.

Dwupoziomowy apartament w stylu loftu

Dwupoziomowy apartament w eklektycznym stylu

Jasny dwupoziomowy apartament

Ciemne dwupoziomowe mieszkanie

1

Łazienka w dwupoziomowym mieszkaniu

Cechy techniczne dwupoziomowego mieszkania

Jasny i statyczny układ jest główną różnicą między dwupiętrowym mieszkaniem. Niektórym elementom mieszkania nie wolno przenosić się w inne miejsce, muszą pozostać tam, gdzie zostały pierwotnie zaprojektowane.

Nie możesz zmienić harmonogramu:

  • Drzwi wejściowe.
  • Przestrzeń kuchenna.
  • Łazienka.
  • Schody.

Należy to uwzględnić przy planowaniu, powyższe elementy powinny pozostać statyczne.

Luksusowy dwupoziomowy projekt apartamentowy
Małe nowoczesne dwupoziomowe mieszkanie
Korytarz w dwupoziomowym mieszkaniu w stylu Prowansji

Błyszczące meble w dwupoziomowym mieszkaniu

Gorka we wnętrzu dwupoziomowego mieszkania

Dwupoziomowy apartament w stylu high-tech

Malowanie we wnętrzu dwupoziomowego mieszkania

Układ dwupoziomowego mieszkania

Podstawą projektu dla takich mieszkań jest podział przestrzeni na publiczne i prywatne. Przestrzeń publiczna jest zwykle uważana za parter, gdzie znajduje się kuchnia, jadalnia, salon, korytarz, czasami biuro i pokoje gościnne. Na najwyższym piętrze znajdują się pokoje dla właścicieli i ich dzieci, garderoba i garderoba.

Dwupoziomowy apartament na parterze w stylu loftu

Ważne! Lepiej będzie funkcjonalnie pogrupować pokoje. Na przykład jadalnia z kuchnią i biblioteka z gabinetem. Jeśli przestrzeń jest ograniczona, można użyć dekoracyjnych ścianek działowych, które pomogą podzielić pomieszczenie na obszary funkcjonalne.

Apartamenty klasy ekonomicznej, których wielkość jest ograniczona do 70 metrów kwadratowych. m, wymagają starannie przemyślanego układu. Konieczne jest uwzględnienie nieruchomości niektórych elementów i harmonijnie pokonać je w projekcie.

Dwupoziomowy apartament w kolorze białym w stylu high-tech
Kuchnia w dwupoziomowym mieszkaniu

Dwupoziomowy apartament w stylu konstruktywistycznym

Lakoniczny projekt dwupoziomowego mieszkania

Dwupoziomowy apartament w stylu loftu

Dwupoziomowy apartament z poddaszem

Dwupoziomowy apartament w stylu Art Nouveau

Jeden krok, dwa - krok ...

Schody - integralna cecha projektu budowlanego w dwupiętrowym mieszkaniu. W takim mieszkaniu działa jako konieczność funkcjonalna, ale twierdzi, że jest centralną częścią wnętrza. Zgodnie z tradycją drabina znajduje się w środku lub blisko ściany, która służy jako podparcie. Wysokość i szerokość stopni musi koniecznie odpowiadać normie, aby wygodnie było się poruszać. Od tak małego niuansu zależy bezpieczeństwo wszystkich lokatorów mieszkania. Istnieje kilka rodzajów schodów dla dwupiętrowych apartamentów.

Piękne obrotowe schody w dwupoziomowym mieszkaniu

Dwupoziomowy apartament z jasnymi akcentami

Dwupoziomowy apartament w monochromatycznym stylu

Dwupoziomowy apartament z marmurową podłogą

Dwupoziomowy apartament jest mały

Strukturalne warianty schodów:

  • Maszerujące schody. Zazwyczaj są wykonane z materiału naturalnego lub sztucznego, kamienia lub drewna. Główną zaletą takich projektów jest absolutne bezpieczeństwo. W sojuszu z fantazyjnymi rekwizytami z drogich gatunków drewna, wnętrze w klasycznym stylu doskonale się uzupełni. Są takie drabiny i wadą, zajmują dużo miejsca, średnio około 20 metrów kwadratowych. m. Model ten świetnie pasuje również do stylu country, modern i art déco.
  • Schody wspornikowe. Klatka schodowa wizualnie praktycznie "szybuje", dzięki czemu wygląda nowoczesnie i stylowo. Taki model może być wykonany z poręczami lub bez nich. Ale jest taki projekt i mały minus. Jest przymocowany do ścian i tylko to znacznie ogranicza jej możliwości operacyjne.
  • Schody spiralne. Dość popularne projekty ze względu na swoją zwartość miały jedno z pierwszych miejsc w dziedzinie rynku podaży i popytu. Spiralne klatki schodowe nie przestają zadziwiać różnymi odmianami spiralnych form. Wyglądają dobrze w stylu high-tech, Empire, a także nowoczesne i wiele innych. Ale brakuje takich schodów, nie są one bardzo wygodne w użyciu.
  • Kute schody. Kucia artystycznego trudno jest lekceważyć. Kombinacje wielostronne będą wyglądać wspaniale w stylu Art Nouveau. Miłośnicy metalu i ekskluzywni docenią elegancję ażurowych splotów wykonanych z żelaza.
  • Schody w górach. Takie modele są przykręcane bezpośrednio do balustrady, nie mają szkieletu. Wyglądają na wygrywające w połączeniu z dowolnym stylem we wnętrzu. Nie jest złą opcją dla dwupiętrowego mieszkania, o jego stabilności i trwałości, jest również kolosalnie ergonomiczny. Wygląda na to, że ten projekt jest przewiewny i łatwy, a mimo to zajmuje minimalną przestrzeń. Same stopnie mogą być wykonane z różnych materiałów: kamienia, metalu, a nawet szkła.
Białe i brązowe schody ze szklaną poręczą
Stylowa drabina z metalu i szkła w dwupoziomowym mieszkaniu

Stylowa drabina z metalu i szkła w dwupoziomowym mieszkaniu

Dwupoziomowy apartament w stylu neoklasycystycznym

Dwupoziomowy apartament z drewnianym wykończeniem

Dwupoziomowy apartament z panoramicznymi oknami

Dwupoziomowy apartament w stylu retro

Dwupoziomowy apartament w srebrnym odcieniu

Projekt dwupoziomowego mieszkania

Design - to czysto osobiste preferencje smakowe właścicieli mieszkania. Ostatnie lata w tym nurcie to styl eklektyczny i high-tech. Co jest najważniejsze w projektowaniu dwupoziomowych apartamentów? Nie jest tajemnicą, że w wyborze kierunku stylu we wnętrzu mieszkania jest jego główna jedność. Wybrany styl i wyposażenie powinny przynieść tylko pozytywne emocje, najemcy powinni czuć się komfortowo, aby żyć, pracować i odpoczywać w takim mieszkaniu. Dwukondygnacyjny apartament nie jest wyjątkiem. Przyszłe, kompetentnie zaprojektowane wnętrze powinno zachwycać i zadowolić właścicieli.

Nawet eklektyczny styl należy przemyśleć w najdrobniejszych szczegółach. Wszystkie lokale w mieszkaniu muszą być zgodne z ogólnym tematem. Znajdowanie przedmiotów, które są wybijane z ogólnego projektu pomieszczenia, oprócz przyciągania niepotrzebnej uwagi, wizualnie zawęża przestrzeń. Jedność palety kolorów w meblach, ścianach, podłogach - jest to obietnica pomyślnego zaprojektowania stylu mieszkania.

Niezwykłe wnętrze dwupoziomowego mieszkania
Kuchnia-jadalnia w dwupoziomowym mieszkaniu
Niezwykły jasny dwupoziomowy apartament

Dwupoziomowy apartament w odcieniach szarobiałych

Dwupoziomowy apartament w szarym kolorze

Sypialnia w dwupoziomowym mieszkaniu

Jadalnia w dwupoziomowym mieszkaniu

Wystrój dwukondygnacyjnych apartamentów

Jeśli chodzi o zdobioną dekorację mieszkań, dobrze jest stosować się do minimalizmu. Przeładowane różnymi szczegółami pomieszczenia będą wydawać się zbyt zaśmiecone, a przez to blisko, absolutnie nie da się odpocząć i zrelaksować. Byłoby miło zrobić mieszkanie interesujące, można nawet powiedzieć oryginalny wystrój. W tej roli ekstrawagancka rzeźba lub malarstwo wykona się pięknie, a fałszywy kominek może pomóc w tej sprawie. Ponieważ klatka schodowa jest główną różnicą między konwencjonalnymi apartamentami i apartamentami dwupoziomowymi, musi być pięknie pobita we wnętrzu. Miękkie i puszyste tkaniny, pokrycia podłogowe wypełniają domową atmosferę ciepłem i wygodą, która doda jeszcze więcej komfortu do pokoju.

Dwupoziomowy apartament w stylu eko
Brązowo-biały wzór dwupoziomowego apartamentu
Nowoczesny, biało-brązowy design dwupoziomowego apartamentu

Surowe wnętrze dwupoziomowego mieszkania

Dwupoziomowe studio apartamentowe

Gra światła

Dwupiętrowy apartament potrzebuje dobrego oświetlenia. Panoramiczne okno może stać się nie tylko źródłem światła, ale także centralnym elementem kompozycji. Promienie słoneczne, przenikające przez panoramiczną strukturę okien, wypełniają cały dom światłem i ciepłem, tworząc wyjątkową atmosferę komfortu i wygody. Roman i rolety skromnie pomogą ci uciec przed nadmiarem światła wieczorem.

Bez względu na to, jaki styl wybierzesz, najważniejsze jest to, że jesteś zadowolony z przebywania w domu, dzięki czemu wnętrze sprawia przyjemność oczom, radość duszy i komfort dla ciała.

Salon na parterze w dwupoziomowym mieszkaniu w stylu eko
Klasyczna sypialnia z gabinetem w dwupoziomowym mieszkaniu
Biały, brązowy i niebieski we wnętrzu dwupoziomowego mieszkania
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 60 = 63