Warianty przedpokoju na wąski korytarz (21 zdjęć)

W większości właścicieli mieszkań przestrzeń korytarza jest akceptowana do wypełnienia nieporęcznymi atrybutami mebli. I to jest poważny błąd, ponieważ instalując meble o standardowych rozmiarach w wąskim pomieszczeniu, nie pozostawiają miejsca. Ponadto sytuacja w otoczeniu jest przytłaczająca, a czasami przygnębiająca. Jak poprawnie udekorować wnętrze korytarza i jakich mebli mam użyć? Ta kwestia pozostaje ważna dla wielu osób, które posiadają mieszkanie o wąskim i długim korytarzu.

Korytarz bielony dębem na wąski korytarz

Przedsionek w stylu klasycznym dla wąskiego korytarza

Cechy atrybutów mebli dla wąskiego korytarza

Najważniejsze - aby znaleźć odpowiednie rozwiązanie do projektowania długiego, wąskiego korytarza, który będzie nie tylko zmieścić się w małej przestrzeni wszystkie niezbędne elementy mebli, a także pomagają wizualnie zwiększyć przestrzeń. Robienie tego jest dość problematyczne, ale jest dość realistyczne.

Drewniany hol wejściowy do wąskiego korytarza

Optymalna moc - hala do wąskiego korytarza, wykonane swój własny, który będzie w pełni zaspokoić potrzeb właściciela, jego wzór, kolor i rozwiązań projektowych. Druga opcja może być atrybutami dostosowanymi do twojego własnego projektu. Możesz także skorzystać z usług specjalistów, którzy opracują model dla konkretnego pokoju, biorąc pod uwagę wszystkie jego funkcje. Podczas realizacji takiego projektu nie należy zapominać o maksymalnej funkcjonalności atrybutu "meble".

Nowoczesna hala na długi i wąski korytarz muszą być modne, piękne i dopasować styl środowiska. Przedmioty można łączyć z wnętrzem w kolorze lub być kompletnym przeciwieństwem. Właściwy dobór kolorów wzrośnie do pokoju i nie przeszkadzać jej funkcjonalność wizualnie, dlatego warto dowiedzieć się więcej o tym, jak kolor mebli może mieć wpływ na organizację przestrzeni.

Przedsionek dla wąskiego korytarza w domu

Przedsionek dębowy do wąskiego korytarza

Hol wejściowy w stylu kraju do wąskiego korytarza

1

Wybór koloru przedpokoju

Właściwe wykorzystanie rozwiązań kolorystycznych stwarza ogromne możliwości dostosowania przestrzeni, dzięki czemu wnętrze jest nie tylko atrakcyjne, ale i tak wygodne, jak to tylko możliwe.

Najlepiej połączyć różne tony, które nie zmniejszają się, ale rozszerzaj pomieszczenie. Granice korytarza optycznie rosną ze względu na jasne i chłodne kolory, więc atrybuty mebli lepiej wybrać w tym kluczu. W takim przypadku ściany mogą być identyczne lub jeden lub więcej tonów jest ciemniejszych.

Jeśli jest to pożądane, aby jasne korytarz koniecznie łączyć główny palety z jasnymi akcentami, które zostaną połączone. Na przykład:

 • czerwony kolor ścian idealnie współgra z meblami różowymi, białymi i kremowymi;
 • niebieski z niebieskim;
 • zielony z jasnozielonym;
 • brązowy lub pomarańczowy z beżem i nabiałem.

Wybierając jasny korytarz do wąskiego korytarza, można stworzyć ciekawe wnętrze, które od samego progu zachwyci wyglądem i zachwyci swoją niecodzienną decyzją projektową.

Nie wystarczy wybrać odpowiednie meble według kolorów, dlatego należy je prawidłowo umieścić w wąskim pomieszczeniu.

Stół konsoli do wąskiego korytarza

Przedpokój z szafą na wąski korytarz

Hol wejściowy z ławką do wąskiego korytarza

Rozwiązania konstrukcyjne i projektowe

Wybierając korytarz w wąskim korytarzu, należy określić optymalne parametry modeli. W tym celu konieczne jest dokonanie pomiarów terenu, na którym zostaną zainstalowane meble. Powinien to być wariant minimalizmu, który przeznaczony jest dla małej powierzchni pomieszczenia, ale atrybuty nie tracą swojej funkcjonalności.

Idealny do małego pokoju to modułowa konstrukcja, która jednocześnie rozwiązuje kilka problemów:

 • W pudełkach jest wystarczająco dużo przedmiotów, jest miejsce na odzież wierzchnią, buty i inne drobne rzeczy, aby nie było problemu z ukrywaniem ich przed wzrokiem ciekawskich.
 • Atrybuty typu modułowego zajmują znacznie mniej miejsca w porównaniu ze standardowymi szafami.
 • Pokój zyskuje ładny wygląd, ponieważ nie ma bałaganu.

Zaletą opcji modułowej jest możliwość pozycjonowania elementów według własnego uznania. Mogą znajdować się w pobliżu, tworząc pojedynczą całość lub osobno, wypełniając wolne obszary w korytarzu.

Przedsionek wąskiego korytarza

Wejście z płyty MDF do wąskiego korytarza

Meble do wąskiego korytarza

Zamknięte korytarze

Projektanci do projektowania wąskich korytarzy często używają konstrukcji typu kątowego. Ten model wypełnia róg pomieszczenia, a pozostała część pozostaje wolna. Wymiary atrybutów zależą od przestrzeni kątowej, im większa, tym przestronniejsza będzie korytarz. Wiele zależy również od projektu, ponieważ jedna część może wypełnić róg, a druga, sąsiednia, znajduje się wzdłuż ściany. Takie modele pozwalają na maksymalne wykorzystanie powierzchni lokalu i zapewniają przechowywanie dużej ilości przedmiotów, ubrań i butów, za które można zabrać ze sobą pewne pudełka, przedziały i półki.

Koryta typu kątowego wyglądają stylowo i nowocześnie. Takie atrybuty mebli są wykonywane na zamówienie dla określonej wielkości pomieszczenia. Harmonijnie wkomponowana w otoczenie atrybut mebli ma atrakcyjny wygląd. Zestaw składający się z szafki narożnej i zwykłego drewnianego lub metalowego wieszaka na ubrania z haczykami wygląda imponująco. Inną wersją oryginalnego rozwiązania jest połączenie z regałem.

Szafa przesuwna do wąskiego korytarza

Dla wąskiego i długiego pomieszczenia jest odpowiednia szafka, która
jest po prostu idealna w tym przypadku. Jego cechy konstrukcyjne, aby stworzyć najbardziej obsługi - Drzwi przesuwne typu są łatwe do otwierania i zapewnia łatwy dostęp do szuflad, półek i wieszaków. Istnieje wiele opcji takich mebli, więc zawsze możesz wybrać najbardziej odpowiedni model pod względem parametrów i projektu. Długość i wysokość szafki zależy od liczby komór z półkami i szufladami. Zasadniczo taka cecha mebli zajmuje większą część ściany lub wszystkiego. Wysokość szafy zależy od wysokości samego pomieszczenia - skrzydła drzwi znajdują się między podłogą a sufitem.

Przedsionek w secesyjnym stylu na wąski korytarz

Koszula do wąskiego korytarza

Korytarz pod nakrętką do wąskiego korytarza

Coupe do wąskiego korytarza nie tylko oszczędza miejsce, ale również ma dużą pojemność. Szafa jest podzielona na kilka sekcji dla każdego rodzaju Odzież, obuwie, różne przedmioty i akcesoria (czapki, szaliki, rękawiczki, torby, parasole). Pomimo braku atrybutu głębokości - to jeden z najbardziej praktycznych i wygodnej konstrukcji, która doskonale pasuje do otoczenia i jest idealny do wąskich korytarzy. Zazwyczaj ten model zajmuje jedną ścianę lub niszę.

Szafa z lustrzanymi drzwiczkami pozwala wizualnie powiększyć przestrzeń pokoju.

Hol wejściowy z szafą na wąski korytarz

Przedpokój z otomaną na wąski korytarz

Hol wejściowy z krawężnikiem do wąskiego korytarza

Prawidłowe ustawienie obiektów w wąskim korytarzu

W przypadku małego korytarza należy uważnie przyjrzeć się układowi korytarza i zmaksymalizować obszar od niepotrzebnych obiektów. Tylko wstępne zaprojektowanie atrybutu meblarskiego dla danego pomieszczenia pozwoli na jego odpowiednie ułożenie i stworzenie pięknego wnętrza. Tylko małe korytarze mogą zmieścić się w małym korytarzu. Optymalna głębokość szafek wzdłuż ściany wynosi do 30 cm.

Tylko modele cech mini-mebli mają niewielkie rozmiary i mogą być instalowane w bardzo wąskich korytarzach. Zamawianie produkcji korytarzy dla korytarza w Chruszczow jest pożądane od specjalistów. Ponieważ te apartamenty mają jedną cechę - małe rozmiary. Mistrz wykona pomiary, weźmie pod uwagę wszystkie niuanse i wybierze projekt korytarza dla konkretnego pokoju.

Indywidualne zamówienie ma swoje zalety - dodatkowo będą produkowane półki, przedziały, skrzynki. Razem z szafką można postawić stolik nocny lub komodę. Wybór mebli zależy od osobistych życzeń klienta i cech korytarza.

Narożny korytarz do wąskiego korytarza

Korytarz Wenge na wąski korytarz

Hol wejściowy z lustrem do wąskiego korytarza

Zalety i wady wąskich korytarzy

Cechy mebli dla wąskich korytarzy mają wiele zalet:

 • Prawidłowo dobrany zestaw mebli wyklucza zbędne rzeczy i stwarza wszelkie warunki do utrzymania idealnego porządku.
 • Różnorodność wzorów i kolorów sprawia, że ​​jest to możliwe, aby się wąski korytarz w stylu minimalistycznym sposób, że nie tylko podkreślenia smaku właściciela, ale to pokazuje, jak stylowy i nowoczesny.
 • Dobra pojemność, pomimo niewielkich rozmiarów.
 • Drzwi z lustrem na całej wysokości szafy eliminują konieczność zakupu lustra na korytarzu. Zanim opuścisz dom, możesz spojrzeć na siebie na całej wysokości i ocenić wygląd.

Zamawiając korytarze w małym korytarzu, można zaoszczędzić na materiale, ponieważ mała głębokość szafki zmniejsza koszty.

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że braki w wąskich korytarzach, dużo, ale są rozwiązywalne i prawidłowe podejście, ta negatywna chwila staje się dodatni. Udekorowane wąskimi meblami atrybuty nie mogą w każdym pomieszczeniu, ponieważ pasują harmonijnie tylko w korytarzach długich i nie szerokich. Wybierz odpowiedni model szafy mogą być w Internecie, który przedstawia ogromną różnorodność szafy, szafki narożne, półki na buty, wieszaki, stoliki nocne.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

78 + = 86