Układ pokoju dziecięcego: sekrety rodzica

string (10) "error stat"
string (10) "error stat"

My wszyscy prędzej czy później zastanawiamy się, jak uczynić pokój dziecięcy w domu wygodnym, pięknym i funkcjonalnym. W końcu musisz wziąć pod uwagę dużą liczbę różnych niuansów, takich jak liczba dzieci, ich wiek, płeć, życzenia i preferencje, a także rozmiar pokoju dziecięcego. Wynika to z właściwego podejścia do układu dziecięcego pokoju, a stworzenie harmonijnego wnętrza może osiągnąć pożądany rezultat.

Kolorowe przedszkole

W tym artykule opowiemy o wszystkich subtelnościach tworzenia układu pokoju dziecięcego w domu, zdradzimy wszystkie sekrety profesjonalnego zagospodarowania przestrzennego pomieszczenia i pięknego, a co najważniejsze funkcjonalnego projektu. Ponadto rozważymy wszystkie możliwe opcje układu pokoju dziecięcego, w oparciu o różne wymagania. I oczywiście poprowadzimy wiele prostych, a jednocześnie ciekawych pomysłów na wdrożenie.

Dzieci z dywanikiem

Age Approach

Układ i późniejsze projektowanie każdego pokoju dziecięcego w domu zależy przede wszystkim od wieku dziecka. Wszakże dla każdej konkretnej grupy wiekowej wymagane są ich warunki życia. Dlatego najpierw musisz wziąć pod uwagę wszystkie możliwe opcje dla każdej grupy.

Pomarańczowy dla dzieci

Noworodki

Dla noworodków najważniejszą rzeczą jest wygodne i wygodne łóżko. W końcu większość czasu albo śpią, albo są w twoich rękach. Odpowiednio, głównym przedmiotem wnętrza będzie łóżeczko dziecięce.

Wybierz to musi być bardzo ostrożnie, ponieważ noworodki są wrażliwe na wszystko. Przede wszystkim zakupione łóżeczko powinno być wykonane z materiału przyjaznego dla środowiska, najlepiej powinno być drewniane. Kolejną ważną cechą jest jego funkcjonalność i wygoda. Łóżeczko powinno być nie tylko funkcjonalne, co znacznie uprości Twoje życie, ale także wygodne dla dziecka.

Dziecięca biel

Rozsądnie byłoby przymocować noworodka i małą komodę do pokoju dziecinnego. W końcu takie małe dzieci bardzo często wymagają wymiany, zarówno pościeli, jak i ubrań.

1

Nie zapominaj, że noworodki wymagają dużej uwagi, zarówno w dzień, jak iw nocy. W związku z tym nie będzie niepotrzebne dołączanie małego łóżka obok łóżeczka dziecka. W ten sposób możesz nie tylko odpocząć w ciągu dnia obok swojego dziecka, ale także być w nocy.

Jeśli chodzi o układ pomieszczeń i aranżację mebli, istnieje tylko kilka punktów. Po pierwsze, łóżeczko dziecięce powinno być zainstalowane w taki sposób, aby nie padało bezpośrednio na światło słoneczne. Przecież to przynajmniej wpłynie na zdrowy sen twojego dziecka. A po drugie, nie próbuj od razu sprawić, by pokój dziecięcy był jak najbardziej funkcjonalny, kupując w nim wiele mebli. Podczas gdy dziecko rośnie, potrzebuje dużo wolnej przestrzeni, a na przykład to samo drewniane biurko będzie zupełnie nieodpowiednie.

Zielony dla dzieci

Jeśli założenie pokoju dziecięcego ma pewne cechy, przyniesie ono tylko korzyść dziecku. Na przykład, jeśli w pokoju dziecięcym jest balkon, zawsze możesz zachować świeżą atmosferę w pokoju i pokazać dziecku wszystkie uroki tego wspaniałego świata. Cóż, jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem wykuszowego okna w pokoju dziecinnym, twój pokój zawsze będzie wypełniony światłem i ciepłem. Jednak w tym przypadku należy zadbać o dostępność wysokiej jakości zasłon.

Tworząc wnętrze dziecka, używaj tylko jasnych odcieni. Chociaż dodatkowe kolory mogą używać jasnych elementów. Jeśli chcesz zachować neutralną atmosferę, najlepszą opcją jest użycie tapetowej beżu.

Nie wstydź się użyć innego stylu. Najważniejsze, że jest bezpieczny dla dziecka. To dzięki jasnym i niezwykłym elementom w pokoju dziecięcym dziecko będzie zainteresowane poznaniem otaczającego go świata. Możesz użyć różnych zasłon, zarówno w oknach, jak i na łóżeczku. Dobrze wyglądaj stylizowanej tapety i różnych aplikacji.

Tapeta dla dzieci

Wiek przedszkolny

Planowanie i aranżacja pokoju dla dzieci w wieku przedszkolnym radykalnie różni się od poprzedniej wersji. Wszakże teraz potrzebują nie tylko miejsca do spania, ale także placu zabaw, który może być także salonem. W związku z tym podejście tutaj jest potrzebne trochę inaczej.

Optymalnym rozwiązaniem do aranżacji pokoju przedszkolaka będzie zakup kombinacji mebli dwupoziomowych. Łącząc wszystkie niezbędne funkcje, takie meble idealnie pasują do każdego wnętrza, pozostawiając wystarczająco dużo miejsca na aktywne gry Twojego dziecka. Szeroki wybór modeli i ozdób pozwoli Ci dokonać właściwego wyboru.

Morze dzieci

Osobno musimy porozmawiać o placu zabaw i salonie. Najczęściej do stworzenia podobnego placu zabaw używa się różnych miękkich mat. Za pomocą takich elementów odbywa się określone zagospodarowanie przestrzenne pomieszczenia.

Jeśli w pokoju dziecięcym znajduje się okno wykuszowe, najodpowiedniejsze jest umieszczenie tam placu zabaw. Okno wykusza ma wizualnie oddzielone pomieszczenie i dobre oświetlenie, tak potrzebne dla dzieci. Balkon w pokoju dziecięcym również nie będzie zbędny.

Dzieci wygodne

Jeśli chodzi o projekt i wnętrze pokoju dziecięcego przedszkola, możesz już mówić o pełnej stylizacji pokoju, w oparciu o zainteresowania i hobby Twojego dziecka. Takie podejście pozwoli Ci nie tylko zadbać o uwagę Twojego dziecka, ale także sprawić, że pomieszczenie będzie jasne, kolorowe i bardzo atrakcyjne. Możesz także wyposażyć pokój zgodnie z filozofią Feng Shui, która odpowiednio wypełni pomieszczenie energią.

Idealną opcją będzie ponowne wykorzystanie stylizowanej tapety. Chociaż są bardziej egzotyczne opcje, ale również funkcjonalne. Należą do nich specjalne tapety, dostosowane do rysowania.

Wyścigi dla dzieci

Wiek szkolny

W przypadku dzieci w wieku szkolnym priorytety zmieniają się ponownie. Obecnie każdy nowoczesny uczeń potrzebuje nie tylko łóżka, ale także komputera i biurka. Dlatego tutaj, podobnie jak w poprzednich przypadkach, potrzebujemy specjalnego podejścia.

Od momentu wejścia do szkolnego progu dzieci odpowiednio się starzeją, a ich priorytety się zmieniają. A teraz będą preferować duże i funkcjonalne biurko, a nie plac zabaw z miękkimi zabawkami. Tak więc, w pewnym stopniu, możesz poświęcić wolną przestrzeń w zamian za wygodne i funkcjonaln
e meble. Zwłaszcza jeśli chodzi o takie specyficzne rzeczy jak fortepian. Ale zapomnij o salonie, nie jest tego warta.

Funkcjonalność dzieci

Ponieważ dzieci z biegiem lat stają się coraz bardziej dokładne, przy wyborze materiałów można rozważyć bardziej interesujące opcje, nie trzeba zajmować się drewnianymi fakturami. Popularnym rozwiązaniem na dziś jest stosowanie różnych modeli plastikowych. W końcu łączą łatwość, zwartość i doskonałą funkcjonalność, co jest bardzo ważne dla dorosłego dziecka.

Teraz, w tym samym oknie wykuszowym, rozsądnie będzie postawić biurko, ponieważ koncentruje on najwięcej naturalnego światła, które będzie owocnie wpływać na zajęcia twojego dziecka. Możesz również pozostawić okno wykusza wolne, umieszczając wszystkie meble wzdłuż ścian. Takie podejście jest często stosowane w wydłużonych pomieszczeniach, co pozwala stworzyć określony korytarz światła.

Dziecko z fioletowymi odcieniami

Proces tworzenia wnętrza najlepiej wykonywać wspólnie z dzieckiem. Co nie tylko mówi ci o jego życzeniach, ale pomaga też zrealizować wszystko, co poczujesz dokładnie tak, jak on sam siebie widzi. W końcu, na dłuższą metę, musisz mieszkać w tym pokoju, nie ty, abyś mógł wcielić wszystkie swoje marzenia w rzeczywistość. Nawet jeśli takie sny obejmują ustawianie fortepianu.

Różowy dla dzieci

Wiele opcji dla dzieci

Osobny temat powinien zostać omówiony i mieć wiele dzieci. Oczywiście dużo - koncepcja jest dość obszerna, więc rozważymy wariacje z dwójką dzieci w jednym pokoju. Przyjmuje zasadniczo odmienne podejście do układu pokoju dziecięcego, ponieważ konieczne jest nie tylko stworzenie przytulności i wygody, ale także przeprowadzenie kompetentnego podziału na strefy w celu stworzenia przestrzeni osobistej dla każdego z dzieci i pozostawienia miejsca w salonie.

Niebieski dla dzieci

Najlepiej jest zrobić podział na strefy w wąskich, prostokątnych pokojach. Materiał do separacji może służyć jako ekran i zdobione zasłony. Podłogi mebli i raznourovnevye do zagospodarowania przestrzennego nie są zalecane.

Pokój dziecięcy dla chłopców

Niewątpliwie układ i aranżacja wnętrza pokoju zależy przede wszystkim od wieku braci. Wszakże w dzieciństwie mają tylko zainteresowania i preferencje, ale gdy się rozwijają, zmieniają się.

Dziecko dla dwóch chłopców

Ale tak czy inaczej, konieczne jest zagospodarowanie przestrzenne pomieszczeń, ponieważ obecność osobistej przestrzeni jest niezwykle potrzebna każdemu dziecku. Jednak opcje zagospodarowania przestrzennego zależą w dużej mierze od powierzchni pokoju dziecięcego, ale ogólnie najlepsze zagospodarowanie przestrzenne uważa się za następujące:

  • Dwie sypialnie.
  • Dwa obszary robocze.
  • Jeden obszar rekreacyjny.

Miejsca do spania można wyposażyć na różne sposoby. Wszystko zależy od wybranych mebli. Najczęściej stosowanymi opcjami są albo dwa małe oddzielne łóżka, albo jedno - dwuwarstwowe. W pierwszym przypadku potrzeba więcej miejsca. Można jednak dokonać lepszego podziału na strefy poprzez podzielenie łóżek na partycje. Jako separator sypialni możesz użyć tych samych zasłon. W drugim przypadku, jeśli instalujesz łóżko piętrowe, zyskujesz więcej miejsca na pozostałe decyzje projektowe, bez utraty funkcjonalności sypialni.

Dziecko dla dwóch chłopców stylowe

Obszary robocze, w każdym przypadku, muszą być ostrożnie podzielone. W końcu chłopcy, częściej niż nie, są aktywni i po prostu mogą wtrącać się nawzajem w swoje studia. Jednak, jak sądzę, przy nowoczesnym wyborze mebli nie będzie żadnych szczególnych problemów. Główny nacisk położony jest tutaj na wybór kompaktowego i funkcjonalnego stołu. Możesz rozważyć użycie opcji składania. Aby umieścić je oddzielnie, najlepszym rozwiązaniem jest uczynienie każdego chłopca swoim własnym, oddzielnym zakątkiem. Często wraz z ekranami, wykorzystywane do podziału na strefy i zasłony.

Strefę rekreacyjną lub salon można upowszechnić, ponieważ dużo przyjemniej jest odpoczywać i bawić się razem. Tutaj główny nacisk należy położyć na bezpieczeństwo. Miej chłopcy są zdominowani przez aktywne gry, w związku z tym będą nieuniknione różne upadki i siniaki.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby umieszczenie pokoju dziecinnego w pokoju z balkonem. Szczególnie dotyczy to pokoju chłopców. Ze względu na aktywny tryb życia potrzebują po prostu dużego napływu świeżego powietrza. Jeśli w pokoju dziecięcym znajduje się okno wykuszowe, a wymiary pokoju na to pozwalają, najbardziej optymalną opcją jest podzielenie całego pokoju na dwie połówki. W ten sposób każdy będzie miał jasną osobistą przestrzeń. Podobne opcje są odpowiednie w każdym wąskim pokoju.

Dziecko dla dwóch chłopców ścigających się

Jeśli chodzi o tworzenie wnętrza, należy wziąć pod uwagę życzenia obu gości. Najlepiej, aby znaleźć jakiś kompromis, który będzie pasował do każdego z nich, i zgodnie z tym, i przeprowadzić pełną stylizację pokoju. Opcje neutralne nie są zalecane, ponieważ faceci już psychologicznie nie tylko mieszkają razem, a przy pomocy stylizacji wprowadzą w ich codzienne życie pewną nutę różnorodności.

Pokój dziecięcy dla dziewczynek

Ogólnie rzecz biorąc, wyposażenie pokoju dziecięcego dla dwóch dziewczyn nie będzie trudniejsze niż w poprzednim przypadku. Można nawet działać analogicznie, ale trzeba wziąć pod uwagę pewne niuanse, w szczególności, tak jak w poprzednim przypadku, feng shui nie nadaje się tutaj.

Jeśli chłopcy nie znajdą wspólnego języka między sobą, wtedy dziewczynki mają ciężkie chwile podczas wspólnego pożycia. Konieczne jest wyraźniejsze rozróżnienie osobistej przestrzeni każdej z córek, zwłaszcza miejsc do spania, zapewniając im niezbędny komfort psychiczny. Nie zapomnij o stworzeniu wspólnej części dziennej. Jeśli istnieje możliwość wyboru samego pomieszczenia, preferuje się wąski, ale wydłużony pokój.

Dziecko dla dwóch dziewczyn

Pierwszą rzeczą, której należy się nauczyć, jest to, że w przedszkolu nie powinno być żadnych dużych mebli. Wpływa negatywnie na stan psychiczny dziewcząt. Skoncentruj się na kompaktowych i funkcjonalnych meblach i różnych dekoracjach tekstylnych, przynajmniej na zasłonach.

Co więcej, dziewczęta, choć nie tak aktywne jak chłopcy, ale we wczesnym wieku nadal potrzebują miejsca na swoją aktywność. I nie musisz ich ograniczać, różne akcesoria i dekoracje nie powinny kolidować z ich aktywnymi grami. Dlatego z góry należy zadbać o stworzenie placu zabaw.

W
przeciwieństwie do chłopców, dwie dziewczynki mają trudności z przystosowaniem się do wspólnego życia. W związku z tym nie trzeba również spieszyć się z wyznaczaniem stref na lokal. Pozwól siostrom wypróbować różne opcje, eksperymentuj, a Ty, w końcu, zastosuj najbardziej optymalne. Pomaga to nie tylko dziewczynom we wspólnym języku, ale także w pewnym stopniu przyzwyczaja je do porządku.

Dziecko dla dwóch dziewczyn różowe

Jeśli chodzi o stworzenie określonego wnętrza lub pełnej stylizacji pokoju dziecięcego, to tak jak w przypadku dwóch chłopców, należy wziąć pod uwagę preferencje i życzenia obu dzieci. Za pomocą balkonu lub okna wykuszowego będziesz miał więcej możliwości, szczególnie jeśli pokój dziecięcy jest wąski. Proces ten jest jednym z najtrudniejszych, ale jednocześnie twórczych i fascynujących. Jeśli jednak znajdziesz opcję, która pasuje wszystkim, możesz ją wdrożyć razem ze swoimi córkami, wtedy możesz być całkowicie pewny jej przydatności.

Dziecko dla dwóch dziewczynek niebieskawo

Pokój dziecięcy dla dzieci różnej płci

Jednym ze szczególnych przypadków jest obecność dwóch płci przeciwnej płci. Wyposażenie pokoju dziecięcego nie jest wcale trudniejsze niż w innych przypadkach. Najważniejsze jest zrozumienie dwóch podstawowych zasad:

  • Obowiązkowe zagospodarowanie przestrzenne pomieszczeń.
  • Powszechna a zarazem odmienna stylizacja.

W przypadku dzieci różnej płci najważniejszym priorytetem jest podział na strefy. W końcu zgodzisz się, że nie będzie łatwo żyć w jednym pokoju z twoim bratem i siostrą, w każdym razie potrzebują osobistej przestrzeni. Najpopularniejszą opcją jest osiągnięcie tego poprzez podzielenie pokoju na pół. W takim przypadku strefa sypialna musi być oddzielona przegrodami lub przynajmniej zasłonami. Możesz zostawić miejsce na wspólny plac zabaw i salon, który jest równie ważny, nawet jeśli twoje dzieci są innej płci.

Dziecko dla chłopca i dziewczynki

Jeśli chcesz stworzyć pojedynczą stylizację pokoju, konieczne jest skorzystanie z ogólnego motywu hobby twoich dzieci różnej płci. Przykładem tego mogą być dziecięce, udekorowane w stylu dżungli, ale te opcje są dobre tylko dla małych dzieci różnej płci. Najlepszym rozwiązaniem jest wizualne podzielenie pomieszczenia za pomocą schematu kolorów i wystroju.

Chłopiec i dziewczynka strefy

Jeśli chodzi o dekorację ścian, w tym przypadku można użyć dwóch różnych rodzajów tapet. Dzięki temu możliwe jest podkreślenie utworzonych stref w pomieszczeniu. Warto jednak pamiętać, że lepiej nie pozostawiać daleko od wybranego stylu.

Chłopiec i dziewczynka urządzone

Pokój dziecięcy dla dzieci w różnym wieku

Jeśli zostawimy psychologiczną kwestię życia dwójki dzieci w różnym wieku, nie ma tutaj problemów. Konieczne jest jedynie ponowne wyznaczenie obszarów za pomocą podziału na strefy.

Pokój dziecięcy we dwoje

Jeśli mówimy o dorosłych i małych dzieciach, być może nawet o różnych płciach, to z punktu widzenia funkcjonalności każdy z nich będzie potrzebował własnych mebli i przestrzeni. Łóżko piętrowe tutaj będzie nieodpowiednie, najlepiej kupić dwa osobne. Co więcej, możesz wybrać je w oparciu o niezbędne rozmiary i preferencje swoich dzieci. Dla młodszego dziecka możesz wyposażyć plac zabaw. Jednocześnie konieczne jest, aby nie zapominać o zagospodarowaniu przestrzeni w sypialni każdego dziecka, zwłaszcza jeśli twoje dzieci są płci przeciwnej. Zasłony najlepiej nadają się, zwłaszcza, jeśli pokój dziecięcy jest wąski, ale w tym przypadku tapeta może być używana i jeden styl.

Podwójne dzieci na niebiesko

Jeśli chodzi o przechowywanie rzeczy osobistych, starsze dziecko będzie ostrożniejsze, aby umieścić swoje towary wyżej, w związku z tym dziecko będzie trzymać swoje rzeczy poniżej, w jego zasięgu. Pomoże to przyzwyczaić młodsze dziecko do porządku i zaszczepić w nim zrozumienie osobistej przestrzeni.

Pokój podwójnie urządzony dla dzieci

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

− 1 = 1