Sypialnia w stylu shebbie-chic (19 zdjęć): tworzymy projekt własnymi rękami

Życie codzienne zmusza nas do przemieszczania się po zamkniętych samolotach: praca, dom, supermarket, spotkania z przyjaciółmi przy zwykłych stolikach w kawiarni, droga do szkoły lub przedszkole. Jak wprowadzić zwykłego romantycznego ducha? Jak poczuć się kobietą z minionych stuleci, obarczoną jedynie wyborem nici do haftowania i ustawiania stołu? Jak zostać kobietą, za którą rano rozrywają świeże kwiaty i ukradkiem ukrywają je na łóżku?

Komoda z szufladami i wystrojem

Nie zawsze blisko jest rycerz zdolny do wzniosłych czynów. Stwórz sobie bajkę! Niech kobiecość i romantyczność starożytności wejdą do wnętrza twojej sypialni. W końcu projekt pomieszczenia, w którym odpoczywasz, powinien być przytulny i delikatny. Pomoże to w stylowym stylowym szyku, ciepłym, pastelowym i nie starzejącym się. Jest odpowiedni dla dojrzałej kobiety, dla młodej kobiety i młodej dziewczyny, ponieważ prawdziwa elegancja nie ma wieku.

Piękne akcesoria do tworzenia wnętrza w stylu shebbie-chic

Historia stylu

Zawód "projektanta" pojawił się po pierwszej wojnie światowej, ale zyskał szeroką popularność dopiero w drugiej połowie 20 wieku, kiedy wnętrze domów i mieszkań zaczęło wykazywać wzrost poziomu dobrobytu ludzi. Typowe mieszkania zostały zastąpione przez indywidualne projekty i standardowe meble - ekskluzywne meble.

Piękna sypialnia w stylu cheby-chic

Projekt "Shebbi-chic" w tłumaczeniu oznacza "shabby shine". Jej założycielem jest Rachel Ashwell, słynna amerykańska projektantka. Urodziła się w Anglii, w rodzinie kreatywnych ludzi. Mój ojciec zajmował się książkami używanymi, a moja matka przywracała stare zabawki. Antyki, pchle targi i pchle targi, stare domy i wyblakłe tragarze były normą dla Rachel i jej sióstr. W życiu dziewcząt wszystko tchnęło szlachetną starożytnością i elegancką czułością. W wieku 24 lat Rachel przeniosła się do Kalifornii i rozpoczęła karierę jako stylistka odzieży w rozwijającym się przemyśle rozrywkowym. Po urodzeniu pierwszego dziecka i rozwodzie ze swoim mężem dziewczyna była w stanie zrealizować się jako projektantka wnętrz, ucieleśniając swoje dziecięce przyzwyczajenia w dorosłej rzeczywistości. Rachel Ashwel założyła sieć sklepów i linię wyposażenia domu w stylu shebbie-chic.

Sypialnia z kwiecistą tapetą w stylu cheby-chic
Sypialnia dla dziewczynki w stylu chewskiego szyku
Lustra, komoda i inne dekoracje do sypialni w stylu shebbie-chic

Cechy stylu

Główną cechą Shebbi-Chic są pastelowe kolory, elementy dekoracyjne i meble jakby z pchlego targu, zastosowanie naturalnych tkanin (len, bawełna, drewno), falbanek i dużych odbitek kwiatów. Antagonista chebi-szyk to lakoniczny, geometryczny, zaawansowany technologicznie design, pełen sztucznych materiałów.

Lekka sypialnia w stylu cheby-chic

Kolejna cecha - arystokratyczne meble w stylu "rokokowym" i "barokowym". Meble powinny być wyraźnie odrapane, a także akcesoria, które sprawiają, że Shebbis przypomina Prowansję. Jednak preferowane są masywne drewniane meble.

Główne kolory wnętrza wyblakły są wyciszone beżu i różu, kolor roztopionego mleka. Kolory, które stają się bardziej żywe po kilku dekadach ciągłego użytkowania, prania, czyszczenia na sucho, suszenia. Kolory starożytności. Trzeba powiedzieć, że nie trzeba kupować antyków ani starych rzeczy na pchlich targach - nowoczesny przemysł meblowy oferuje wiele opcji w popularnym stylu.

Stylowa sypialnia z dywanem w stylu cheby-chic

Tapeta z małym kwiatowym nadrukiem w sypialni w stylu shebbie-chic
Piękna pościel w stylu cheby-chic

Sypialnia w stylu cheby-chic

Projekt sypialni, z jednej strony, zależy od twojej postaci, pragnień i statusu. Z drugiej strony programuje cię przez cały dzień. Budząc się i widząc każdego ranka, na przykład, nieporęczny luksus prowansji we wnętrzu lub geometryczną surowość high-tech, nie odczujesz komfortu psychicznego. Taki projekt nie zapewni ci spokoju podczas przejścia na emeryturę. Sypialnia w stylu shebbi-chic jest idealnym wariantem pokoju, w którym przedstawiciel płci pięknej spędza noce. Delikatne pastelowe i płynne linie, romantyczne i eleganckie antyki pomogą Ci w pełni się zrelaksować. Możesz samodzielnie udekorować sypialnię obskurnym blaskiem.

Toaletka w sypialni w stylu chewskiego szyku

Główne elementy wystroju sypialni w stylu shebbie:

 • duża liczba falbanek i warstw tkanek. Dotyczy to zasłon i zasłon, pościeli, obrusów i pelerynek na fotelach
 • tampony, tafty, koronki i pokrowce
 • akcesoria w stylu vintage - zdjęcia w starych ramach, porcelanowe figurki, malowane tabliczki na ścianach
 • żyrandole i lampy z odcieniami
 • meble w stylu "rokokowym" lub "barokowym", w pastelowych jasnych kolorach, z przetarciami. Prawdopodobnie łóżko z baldachimem, lustra w rzeźbionych ramach, ażurowa toaletka
 • podłoga z naturalnych materiałów. Idealnie drzewo z widocznością pęknięć
 • wyblakłe tapety ze wzorem lub po prostu pastelowe
 • nierówny sufit - drewniany z pęknięciami, stiukami, drewnianymi belkami
Biało-niebieska sypialnia w stylu cheby-chic
Piękna komoda z lustrem w stylu cheby-chic

Sypialnia w stylu shebbie-chic na poddaszu

Niewielka kobieca sypialnia w stylu "shabby shine" może być umieszczona na poddaszu własnymi rękami.

Sypialnia na strychu jest już niezwykłym i romantycznym rozwiązaniem. Tam, gdzie już się znajdują, biedni ludzie się usadowieją, teraz ten pokój może zainspirować najnowocześniejszego projektanta.

Szafka nocna w stylu shebbie-chic

Poddasze ma pochyły sufit i brak miejsca. Ale jest małe łóżko i toaletka. Dlatego skup się na tych meblach i powiązanych akcesoriach. Kup kremową pościel z dużą ilością dodatków, podkładek, ażurowych wazonów i koronkowych serwetek pod nimi. Drewniany sufit, często na strychu, dodaje naturalności wnętrzu.

1

Sypialnie pod dachem w stylu shebbie:

 • brak ścisłych geometrycznych kształtów
 • Małe, ułożone bezpośrednio na dachu, okna
 • nachylony sufit
 • w dekoracji często konieczne jest stosowanie nośnych konstrukcji dachowych, najczęściej drewnianych belek i krokwi
Sypialnia z delikatnymi kwiatowymi wzorami w stylu shebbie-chic
Biała i żółta sypialnia w stylu shebbie-chic

Projekt sypialni w stylu shebbie-chic własnymi rękami

Jeśli nie zamierzasz uciec się do pomocy stylisty i sam planujesz zrozumieć wnętrze, "shabby shine", zwróć uwagę na kilka prostych wskazówek:

 • klasyczna podłoga i strop chebby są drewniane. Projektowanie nie obejmuje sufitów napinanych i linole
 • żyrandol sufitowy powinien być masywny, z kloszem lub kryształowymi zawieszkami. Brak chromu w kolorystyce, tylko brąz, złoto, srebro
 • falbanki we wnętrzu. Zasłony i pościel
 • wiele starych akcesoriów - ramki na zdjęcia, obrazy, świeczniki, wazony, lustra.
 • drewniane okna i drzwi. Plastik jest wykluczony
 • Tapeta powinna być pastelowa, z wzorem vintage. Dobrą alternatywą jest teksturowana farba, formowanie i bagietka. Uczyń je własnymi rękami, nie jest trudne

Projekt sypialni Shebbi-chic jest popularny zarówno wśród zwykłych kobiet, jak i wśród gwiazd. Jest łatwy do wykonania własnymi rękami, dzięki czemu zaakcentował we wnętrzu vintage akcesoria, naturalne materiały i objętość pięknego pościeli. Shebbi-chic uspokaja się po zgiełku dnia pracy, pozwala uciec od spraw biznesowych i zanurzyć się w świat romantyzmu i eleganckiej starożytności, nie opuszczając własnego domu.

Brązowe ściany w sypialni w stylu shebbie-chic
Sypialnia z ceglanym murem w stylu chewskiego szyku
Niezwykły wystrój sypialni w stylu cheby-chic
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 63 = 70