Sypialnia w stylu Art Nouveau (18 zdjęć): piękna nowoczesna dekoracja

Sypialnia w stylu Art Nouveau to połączenie wyrafinowania i oryginalnych technik nowoczesności. Często wykorzystuje niezwykłe techniki: "ciekawe" zasłony, ozdoby lub tapety, podział na strefy, oryginalne meble itp.

Piękna jasna sypialnia w stylu secesyjnym

Funkcje i szczegóły sypialni w stylu Art Nouveau

Nowoczesność, jako jeden z nurtów sztuki, ma ponad 100 lat. Ale nawet tak, że ciągle powstają coraz więcej niuansów (zmieniających żyrandole projektowe, przedmioty dekoracyjne, zastosować nowe tapety itd. D.), który sprawi, że dosłownie styl spełniać ściśle z najnowszymi trendami mody. Nowoczesność nie ma jednego celu i charakteryzuje się w różnych krajach tradycjami narodowymi, a nawet różni się jej nazwą:

  • Tiffany;
  • Wolność;
  • Art Nouveau;
  • Art Nouveau.

Ale w krajowej wersji Art Nouveau nie ma takich podziałów. Jesteśmy przyzwyczajeni do stosowania tak zwanych klasycznych lub nowoczesnych rozwiązań.

Biała i beżowa sypialnia w stylu Art Nouveau
Szaro-brązowa sypialnia w stylu Art Nouveau

Odcienie i kolory

Głównym warunkiem w tym przypadku jest miękka i jasna paleta kolorów (zasłony lub inne dekoracje). Wszystkie tony i półtony powinny być jak najbardziej naturalne: złoto, beż, srebro, brąz, biel, fiolet itp.

Ponadto, pokój ten ma często gładkie linie (tapety z charakterystycznym wzorem lub elementami dekoracyjnymi) i naturalne ozdoby. Czasami są nawet jako linie ozdoba w kształcie S. Równie oryginalne wygląda i czarno-białe wnętrze sypialni w nowoczesnym stylu, a także jasny akcent może być dodany do projektu dużego mebla, piękne zasłony, czy jedną z ścian jasny pokój i nasyconych .

Biała i niebieska sypialnia w stylu secesyjnym

Dekoracja ścian, podłóg i sufitów

Ściany

Do dekoracji ścian we wnętrzu nowoczesnego stylu idealna jest szeroka gama materiałów: tapety płynne, lekki korek, farba itp. Można również użyć małych drewnianych paneli o nietypowym wzorze, ale drzewo musi być najwyższej jakości.

Czarno-białe ściany w sypialni w stylu secesyjnym

Pułap

Co do sufitu, wygląda dobrze w pomieszczeniu ze strukturami naciągowymi lub gipsowo-kartonowymi. Nie zapomnij jednak o umiarowaniu kolorów w dekoracji i nie zaleca się nadużywania biżuterii - wystarczy kilka lampek, zamontowanych na suficie. Nawiasem mówiąc, lampy i żyrandole, a także kinkiety, mogą być nie tylko punktowe czy okrągłe, ale również ozdobione w formie niezwykłych liści, gałęzi drzewa itp.

Drewniany sufit w sypialni w stylu secesyjnym

Seks

Ponownie, wybór nie jest ograniczony. Projekt sypialni w stylu Art Nouveau pozwala na zastosowanie laminatu, parkietu, kamienia naturalnego itp. Jednocześnie niezwykle niepożądane jest dekorowanie podłogi zbyt jasnymi i różnorodnymi dywanami. Jako dekor na podłodze często mieszczą się rośliny w wykwintnych kadziach i oryginalnych małych lampach podłogowych. Ostatnia nie powinna być zbyt duża.

Płytka pod kamieniem w sypialni w stylu Art Nouveau

Witraże i wyroby kute

We wnętrzu nowoczesnej sypialni, podobnie jak w innych pomieszczeniach, znajdują się niezwykłe witraże i kute przedmioty. Witraże i inne oryginalne szkła z wzorami często zdobią żyrandole, drzwi, okna i inne powierzchnie, na których można używać szkła.

Czarno-biały wystrój sypialni w stylu Art Nouveau

Osobnym miejscem w stylu Art Nouveau jest kuźnia. Wyroby metalowe (figurki, żyrandole lub ciekawe figurki) nie wyglądają już tak nieporęcznie, ale raczej, jak stylowe tapety, przypominają eleganckie detale wnętrza. Ta konstrukcja nadaje sypialni wyjątkową lekkość i elegancję.

Uwaga: projektanci nie polecają dekorowania secesyjnej sypialni z kutymi przedmiotami, a także stosowania zasłon, z mnóstwem ozdobnych ornamentów lub zbyt ciemnych i ciemnych odcieni.

Ponadto całkiem odpowiednie jest, aby w takiej sypialni znaleźć duże lustro. Można na przykład umieścić go naprzeciwko łóżka jako oddzielny element dekoracyjny lub zainstalować szafkę z powierzchnią lustrzaną: na drzwiach lub po prostu jako opcję zintegrowaną.

1
Szaro-białe wnętrze sypialni w stylu Art Nouveau

Sytuacja

Tutaj na pierwszym planie są wygodne i praktyczne lekkie meble, ozdobione wykwintnym wyposażeniem. Ale centralnym miejscem w sypialni jest oczywiście łóżko. Powinien być masywny z obecnością gładkich lekko zakrzywionych linii.

Niewłaściwym rozwiązaniem będzie łóżko z zagłówkiem w postaci prostych geometrycznych kształtów lub z obecnością zasłon i grubych spódnic na całym obwodzie materaca.

Uwaga: podobna obręcz jest bardzo wygodne, ponieważ można go umieścić filiżankę lub odłożył książkę i koc nie spadnie z poduszkami, ale wspinać się z łóżka bardzo niewygodne.

Eleganckie wnętrze sypialni w stylu Art Nouveau

Oprócz łóżka w pokoju muszą być jeszcze inne meble w stylu secesyjnym: komoda, szafki nocne, szafa i tafty. Aby uzyskać harmonijne połączenie wszystkich obiektów (przedmiotów dekoracyjnych, zasłon, tapet itp.), Należy wziąć
pod uwagę wymiary pomieszczenia.

Jako ozdoba nadaje się również roślinny ornament, piękne zasłony, mała roślina domowa w wannie i oryginalny żyrandol lub kinkiet. Możesz uzupełnić sytuację o fotel, którego kształt i styl w pełni odpowiadają ogólnemu stylowi wnętrza.

Inną charakterystyczną cechą secesji są gładkie powierzchnie (na przykład tapeta bez wystającego wzoru) i brak nadmiernej pompatyczności, która pozwala zachować niezbędną surowość projektu. Dotyczy to nie tylko mebli, ale także innych akcesoriów i dekoracji. Chociaż możesz użyć nietypowego projektu - w granicach rozsądku.

Szaro-biała sypialnia z czerwonymi akcentami w stylu Art Nouveau

Szaro-biała sypialnia z czerwonymi akcentami w stylu Art Nouveau

Oświetlenie

Pomimo obowiązkowego przyciemnionego oświetlenia, sypialnia w secesyjnym stylu jest często ozdobiona dużymi otworami okiennymi. Promienie słoneczne nie zakłócają ogólnego wnętrza.

Duża lampa podłogowa we wnętrzu sypialni w stylu secesyjnym

Ale żyrandole, kinkiety lub lampy podłogowe najlepiej wybrać z matowego szkła i niekoniecznie oryginalnych kształtów. Aby stworzyć wyjątkowy nastrój, zrobią kolorowe żyrandole (nie więcej niż dwie sztuki). Powinny być miękkie z nieznacznie zauważalnym światłem.

Uwaga: jedną z najnowszych tendencji nowoczesnego stylu są urządzenia oświetleniowe wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno jasne, marmur, plexi itp.

Ponadto, jako ozdoba często używane żyrandole i lampy w postaci zwierząt lub niezwykłych roślin.

Piękny żyrandol w beżowo-brązowej sypialni w stylu secesyjnym

Akcesoria

Elementy dekoracji w stylu Art Nouveau mogą być bardzo różnorodne. Najważniejsze, żeby nie zagracać lokalu. Takie wnętrze nie toleruje różnorodnych tapet, bałaganu i dodatkowej pompatyczności. Jest to bardzo ważne, w przeciwnym razie zamiast wykwintnej sypialni można uzyskać "wulgarny" i odstraszający pokój.

Lekkie zasłony w sypialni

Lekkie zasłony w sypialni

Szczególną uwagę należy zwrócić na zasłony - nie wybieraj zbyt obszernych i jasnych produktów.

Jako materiały do ​​tworzenia akcesoriów zwykle stoją drewno, metal, kamień, szkło lub porcelana. Bardzo ładny wygląd w stylu Art Nouveau i kilka małych luster na ścianie w oryginalnej oprawie, a także wielkoformatowy jasny nadruk i tapeta.

Duże okna w sypialni w stylu secesyjnym

Zalety secesyjnej sypialni

  1. Oszczędność budżetu. Ta konstrukcja pozwala wybrać najtańsze materiały do ​​wykończenia pokoju: akcesoria, lampy, żyrandole i meble. Jednocześnie, jeśli finanse pozwalają, można stworzyć naprawdę wspaniały sypialnia, która podkreśli nienaganny gust jego właściciela (z wykorzystaniem naturalnego drewna, kamienia, granitu, i tak dalej. D.)
  2. Nieograniczony wybór tkanin. Główny warunek - zasłony, tapicerka mebli, narzuty i poduszki powinny harmonizować ze sobą. Dodaj dość podkreślenia do wystroju sypialni dość łatwo z monochromatycznym lub jednokolorowym dywanem na podłodze. Ponownie, paleta jasnych elementów tutaj jest obowiązkowa.
Duża sypialnia w secesyjnym stylu w odcieniach beżu

Wiele nowoczesnych stylów wymaga znacznych wysiłków ze strony projektanta, a od klienta - znacznych kosztów finansowych, dzięki czemu wynik jest idealnym połączeniem najnowszych technologii z klasycznym i znanym wzornictwem. Na przykład styl wiejski, podobnie jak wiele innych, zapewnia obowiązkowy kamuflaż różnych systemów i komunikacji żyrandola, telewizora itp., A także dostępność drogich mebli. Wybierając projekt w stylu Art Nouveau, takie problemy nie pojawiają się. Tutaj doskonale "żywe" tradycyjne przedmioty (kute żyrandole, wykwintne postacie, zasłony i tapety z dawnych czasów) i najnowsze, czyli nowoczesne trendy mody.

Mała przytulna brązowa sypialnia w stylu Art Nouveau
Przytulna sypialnia w stylu Art Nouveau z dużym oknem
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

− 1 = 1