Świecznik na korytarzu: cechy wyboru (27 zdjęć)

Najczęściej odwiedzanym pomieszczeniem w całym domu jest hol wejściowy. To w nim członkowie rodziny, odwiedzający i inni goście są witani i eskortowani, a także potrzebami jednorazowymi. Ponieważ pierwsze wrażenie całego mieszkania powstaje na podstawie stanu przedpokoju, warto podchodzić do jego układu z całą powagą.

Świecznik z abażurem na korytarzu

Biały żyrandol w korytarzu

Z biegiem czasu układ korytarza przestaje się podobać i pojawia się myśl o przerobieniu go. Aby nie rozpocząć kompleksowej i globalnej naprawy przy użyciu nowych wbudowanych mebli, możesz spróbować naprawić wszystko, instalując oświetlenie ścienne i sufitowe. Ponieważ istnieje ogromna różnorodność żyrandoli, ważne jest, aby wybrać dokładnie taki model, który najlepiej spełni wymagania.

Kinkiet w korytarzu

Czarny żyrandol w korytarzu

Potrzeba żyrandola na korytarzu

Jeśli korytarz nie jest wygodny ze względu na jego kwadraty i położenie, nie trzeba natychmiast wykonywać napraw z wybijaniem ścian, można spróbować poprawić stan za pomocą żyrandola na korytarz i korytarz. Prawidłowo wybrane oświetlenie może wizualnie powiększyć pomieszczenie, zwiększyć wysokość sufitu lub uczynić go bardziej wygodnym.

Świecznik w stylu neoklasycystycznym na korytarzu

Świecznik w formie kwiatu na korytarzu

Jeśli umieścisz nieodpowiedni sprzęt na korytarzu, możesz osiągnąć odwrotny efekt. Część użytecznej powierzchni zmniejszy się, a sama hala wejściowa stanie się niewygodna i niewygodna. Z tego powodu ważne jest budowanie opraw oświetleniowych, których wybór zależy od wymiarów i stylu pomieszczenia.

1

Długi żyrandol na korytarzu

Świecznik we wnętrzu korytarza w domu

Wybór żyrandola w rozmiarze korytarza

Nawet najszerszy i najwyższy korytarz potrzebuje dostatecznego oświetlenia. Nie musisz kupować żadnej lampy sufitowej, którą lubisz. W najlepszym razie nie będzie tak pięknie wyglądać we wnętrzu, jak się spodziewano. Wybierając ten lub inny model, lepiej zacząć od wymiarów pomieszczenia.

Lampa sufitowa na korytarzu

Świecznik z tkaniny w korytarzu

Że w przyszłości nie żałować wyboru, zbudować w urządzeniach oświetleniowych, biorąc pod uwagę takie zasady:

 • Do małego pokoju potrzebny jest niewielki wiszący żyrandol lub elementy do przedpokoju;
 • W przypadku wąskiego korytarza, lampa o szerokości równej 1/3 szerokości pomieszczenia pomoże poprawić sytuację;
 • W przypadku długich korytarzy bardziej odpowiedni jest prostokątny kształt żyrandola;
 • Kwadratowe lub okrągłe modele są doskonałym rozwiązaniem dla korytarzy umieszczonych w formie kwadratu. Wybór konkretnego produktu zależy również od stylu dekoracji;
 • Do dużego pomieszczenia lepiej nadaje się masywny żyrandol sufitowy na korytarzu z wieloma lampami. Doskonałą opcją będą urządzenia oświetleniowe, które emitują światło kierunkowe;
 • Jeśli wysokość sufitu jest mniejsza niż 3 metry, nie instaluj nisko zamontowanych lamp. Lepiej jest dać pierwszeństwo kompaktowym modelom z krótkim zawieszeniem;
 • Jeśli wysokie sufity, lepiej jest zainstalować klasyczną lampę wiszącą na korytarzu.

Biorąc pod uwagę te zasady doboru sprzętu oświetleniowego, można właściwie dostosować przestrzeń i ukryć wady projektu.

Błękitny świecznik w korytarzu

Połączenie żyrandola i stylu przedpokoju

Jeśli wybierzesz konkretny model wiszącego żyrandola na korytarz, musisz zwrócić uwagę nie tylko na wymiary, ale także na styl tego pokoju. Aby podkreślić nowoczesne wnętrze, bardziej odpowiednie są geometryczne kształty produktu, a dla klasyków - formy niezwykłe lub ekskluzywne.

Uzupełnieniem każdego stylu może być fuzja żyrandoli, ponieważ są one uniwersalne i pasują do korytarzy w stylu klasycznym.

Niektóre style dekorowania korytarzy muszą być uzupełnione. Na przykład przy ultranowoczesnej konstrukcji nie powinieneś instalować uniwersalnej wersji urządzenia oświetleniowego. Czasem, gdy miksujesz style, możesz osiągnąć wspaniały rezultat, ale lepiej posłuchać opinii specjalisty od projektowania.

Kryształowy żyrandol na korytarzu

Żyrandol we wnętrzu korytarza

Aby nie popełniać błędów, zaleca się zwrócić uwagę na takie porady:

 • Korytarz jest pierwszą przestrzenią mieszkalną, która spotyka się z odwiedzającymi z ulicy, więc możesz eksperymentować z ulicznymi motywami, instalując żyrandole przypominające latarnię na suficie;
 • Jeśli w dekoracji korytarza jest drzewo lub bambus, lepiej wybrać żyrandol z elementami drewnianymi lub imitującymi;
 • Aby podkreślić styl high-tech, zainstalowano zawieszony żyrandol z niklowaną ramą.

Ustalony przy wyborze optymalnego modelu produktu, należy zwrócić uwagę na jego kolor i wygląd.

Świecznik na korytarzu

Żyrandol z kutego żelaza na korytarzu

Cień ogólny schemat kolorów sufity napinane pomoże zawieszony przezroczysty lub w pełni przejrzysty model żyrandola, w którym będzie tylko lekki ton. Jako uzupełnienie stylu modernistycznego na korytarzu, lepiej jest użyć jasnego modelu, który będzie środkiem korytarza. W takim przypadku decyzje projektowe są odpowiednie.

Żyrandol w korytarzu w mieszkaniu

Żyrandol w stylu loftu na korytarzu

Jakie źródło światła powinienem wybrać?

Postanawiając zainstalować nowy żyrandol na ścianie w korytarzu, nie musisz ograniczać się do decyzji i wymiarów stylu, ponieważ głównym celem tego produktu jest oświetlenie.

Żyrandol w korytarzu w stylu Prowansji

Plamy sufitowe w korytarzu

Jeśli model produktu jest już wybrany, konieczne jest określenie żarówki. Istnieje kilka opcji różniących się ich zaletami i wadami:

 • Tradycyjne są zwykłe lampy żarowe, świecą delikatnie i ciepło. Z drugiej strony ten produkt jest uważany za nieekonomiczny;
 • Energooszczędne lampy umożliwiają oszczędzanie energii elektrycznej, ale kiedy są spalane, potrzebne jest specjalne usuwanie;
 • Żyrandole z lampami LED są bardzo popularne, ponieważ są ekonomiczne i wygodne w użyciu. Mimo to wielu może nie lubić spektrum luminescencji;
 • Lampy halogenowe nie męczą oczu. Żyrandole z podobnym źródłem światła wyglądają bardzo oryginalnie.

Ten lub inny wariant opraw dobieramy w związku z osobistymi potrzebami. Jeśli pierwszym miejscem jest zapisywanie, preferowane są lampy energooszczędne. Dobrym rozwiązaniem jest również sufit LED.

Metalowy żyrandol na korytarzu

Żyrandol w stylu secesyjnym na korytarzu

Świecznik wisiorek na korytarzu

Co eksperci doradzają?

W prawie wszystkich przypadkach na korytarzach nie ma okien, dlatego ważne jest, aby w takich pomieszczeniach stworzyć jasne środowisko za pomocą urządzeń oświetleniowych. Ponadto, aby rozwiązać ten problem, można zainstalować szklane drzwi wewnętrzne, przez które promienie świetlne będą wchodzić do korytarza. Sytuację można złagodzić, używając lustra na korytarzu.

Żyrandol ze szkła na korytarzu

Świecznik ze świecami na korytarzu

Możesz zwrócić uwagę na takie opcje oświetlenia:

 • Oprawy na korytarz i korytarz z czujnikiem ruchu są bardzo praktyczne i ekonomiczne. Nie trzeba szukać przełącznika w ciemności, wystarczy pojawić się w polu widzenia tego urządzenia. Do tej pory nowoczesna automatyzacja nie jest tak droga, więc wielu ją preferuje;
 • Jeśli istnieje potrzeba wyróżnienia poszczególnych elementów wnętrza, można użyć taśmy LED. Często zdobi obwód sufitu lub podłogi, aby wyeliminować strach przed zamkniętą przestrzenią. Również jest używany do lustra;
 • Jeśli wykończenie długiego korytarza staje się nudne, można go ozdobić obrazami lub ręcznie robionymi przedmiotami z reflektorami;
 • Wszystkie nisze, półki i elementy dekoracyjne są lepiej oświetlone, ale ta atrakcja nie powinna być główną ozdobą. Listwy LED lub reflektory są lepsze do zainstalowania od góry.

Ważną rolę w tworzeniu stylu i komfortu w korytarzu ma oświetlenie. Dzięki odpowiedniemu doborowi oryginalnych opraw oświetleniowych, korytarz będzie nie tylko małym i ciemnym pokojem, ale także jasnym i wygodnym miejscem do spotkań i zwiedzania gości.

Vintage żyrandol w korytarzu

Świecznik w hol wejściowy dom na wsi

Żyrandol w kształcie gwiazdy na korytarzu

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

5 + 5 =