Studio apartament i styl loft: stworzone dla siebie (34 zdjęcia)

Jeśli jesteś właścicielem mieszkania z bezpłatnym rozkładem pokoi z wysokimi sufitami i dużymi oknami, wówczas Twój styl wnętrza to strych. Aby się o tym przekonać, nie możesz nawet udać się do wróżki - natychmiast od razu usłyszy ją każdy projektant, gdy tylko spojrzy na mieszkanie. Jeśli uważasz, że styl poddasza we wnętrzu jest teraz u szczytu mody, należy go wysłuchać i wiedzieć, jaki jest styl.

Dwupiętrowe studio na poddaszu

Salon w stylu loftu

Cechy stylu

Motto stylu loftu można uznać za wyrażenie: "więcej światła i przestrzeni, mniej partycji i wystroju". Jednak wystrój w nim jest nadal obecny, ale bardzo osobliwy. Na przykład doskonałą dekoracją będą rury wodne na ścianie z cegły lub znak drogowy w aluminiowej ramie. Jeśli zdecydowałeś, że jesteś w warsztacie fabrycznym, będziesz miał częściowo rację, ponieważ ten styl powstał w pomieszczeniach produkcyjnych, które są puste w centrum miasta. Z powodu rosnących cen ziemi, rośliny zaczęły przenosić się na obrzeża, a budynki były wynajmowane za niewielką cenę.

Białe studio na poddaszu

Studio na poddaszu z belkami stropowymi

Biała kuchnia w stylu loftu

Pierwsza przestronna obudowa oświetleniowa została doceniona przez przedstawicieli bohemii. Artyści i muzycy urządzili tam swoje pracownie, w których nowoczesne sprzęty gospodarstwa domowego i szerokie sofy łączą się z betonowymi podłogami i komunikacją techniczną. Z upływem czasu ta okolica zyskała popularność i przerosła charakterystycznymi detalami, dzięki którym styl jest łatwo rozpoznawalny:

  • Bezpłatne planowanie. Oddziela się tylko łazienka, cała reszta przestrzeni jest podzielona przez podział na strefy.
  • Narochito szorstkie wykończenie lub jego brak. Murowanie jest najbardziej rozpoznawalnym elementem stylu. Belki stropowe, rury i kratki wentylacyjne są również integralną częścią wnętrza.
  • Urządzenia AGD są ultranowoczesne i błyszczą chromowanymi powierzchniami.
  • Obfitość światła. Środowisko przemysłowe dobrze wygląda tylko w jasnym świetle. Przy słabym oświetleniu pokój będzie wyglądał ponuro i przygnębiająco.
  • Projektant mebli. Wiele tego samego rodzaju wyściełanych taboretów lub krzeseł, z których można zebrać jedną dużą sofę lub dwa lub trzy małe, pozwoli na oddzielenie salonu od kuchni lub sypialni.
  • Duże okna. Zasłony są używane tylko w ostateczności, gdy konieczne jest ukrycie się przed widokami z ulicy lub domu naprzeciwko. Odpowiednie żaluzje lub rolety.

Oddzielenie jednego dużego pomieszczenia na strefy pozwala nie tylko na meble prefabrykowane. Istnieje kilka opcji podziału na strefy w apartamencie typu studio.

Wnętrza w stylu loftu

1

Drzewo na poddaszu mieszkania

Sofa w studio na poddaszu

Przestrzeń zagospodarowania przestrzennego dla studia

Najpierw musisz podzielić całą przestrzeń na obszary funkcjonalne. Minimalna strefa to kuchnia, sypialnia i salon. Toaleta i łazienka (lub prysznic) są oddzielone przegrodami. Ponadto możesz stworzyć jadalnię, miejsce do pracy i osobne narożniki dla każdego członka rodziny.

Wnętrze w stylu Loft

Obrazy na ścianie studio loft

Łazienka na antresoli typu studio

Następnie musisz zastanowić się, jakie sposoby podzielić te strefy, bez uciekania się do pomocy partycji. Istnieje kilka sposobów.

Sypialnia w stylu loftu

Stara cegła w studio na poddaszu

Ceglany mur w mieszkaniu na poddaszu

Różnice w dekoracji ścian i podłóg

Wizualnie oddzielić jeden obszar od drugiego można wykonać za pomocą różnych okładzin ściennych i podłogowych.

Oprócz autentycznych murowanych ścian murowanych w mieszkaniu studyjnym, poddasze można pomalować farbą, pokrytą grubym tynkiem i ceramiczną płytką imitującą nieobrobioną powierzchnię betonu. Taka płytka będzie odpowiednia na podłodze. Oprócz tego możesz położyć laminat lub podłogę na podłodze.

Meble skórzane w apartamencie typu studio w stylu loftu

Kuchnia Loft

Apartament w stylu loftu

Tekstylia

Wiodące w tym stylu są zimne materiały - kamień, metal, cegła. Aby stworzyć przytulną atmosferę, część sypialna oddzielona jest zasłoną. Długie kurtyny świetlne wyglądają naturalnie i nie zrujnują otoczenia. Zasłony można zastąpić ekranem ze wzorem graffiti lub imitacją tekstu gazety.

Licznik w stylu loftu

Jadalnia w studio na poddaszu

Apartament typu studio w stylu loftu

Oświetlenie punktowe

Najlepiej jest rozważyć oddzielne oświetlenie punktowe dla każdego obszaru funkcjonalnego. Wiszące z sufitu lampy w stylu techno będą wyglądać świetnie. Przy łóżku lepiej jest powiesić kinkiety ścienne w tym samym stylu.

Meble w studio na poddaszu

Minimalizm w studyjnym poddaszu

Meble

Elementy mebli, które można zgrupować razem, mogą również służyć jako przegrody dla obszarów funkcjonalnych. Prefabrykowane meble lub wysoko otwarte półki wygodnie i estetycznie oddzielają pomieszczenie mieszkalne lub robocze od powierzchni całkowitej. Kuchnia jest w stanie oddzielić blat barowy lub fartuch.

Wszelkie wysokie pionowe konstrukcje - kolumny lub układy wydechowe - mogą również służyć do efektywnego podziału na strefy.

Styl poddasza dla małego mieszkania jest idealny, ponieważ obszar nie jest używany do przegród, a cały pokój jest lekki.

Studio projektowe monochromatyczne na poddaszu

Okna w studio na poddaszu

Wykończeniowe apartamenty typu studio w stylu loftu

Wnętrze i dekoracja

Pułapy przy rozdzielaniu mieszkań typu studio w strefy nie uczestniczą. Są pomalowane na biało, dzięki temu pomieszczenie jest znacznie lżejsze.

Początkowo hale magazynowe lub przemysłowe były zimne i ogrzewane za pomocą pieców lub kominków. Aby zaprojektować przestrzeń mieszkalną w stylu loftu, można użyć zarówno prawdziwego kominka, jak i jego imitacji.

Piętro w mieszkaniu typu studio na poddaszu

Półki na książki w studio na poddaszu

Pułap w antresoli typu studio

Znaczna wysokość sufitu pozwala wyposażyć drugi poziom. Sypialnia lub gabinet na niej będzie zacisznym miejscem. Można do niego wejść po drabinie, która może również oddzielać jedną strefę od drugiej na niższym poziomie. Stylizowane rury mogą służyć jako oryginalny parapet w stylu loftu.

Przestronne studio na poddaszu

Szare studio na poddaszu

Starzejące się meble do studia na poddaszu

Sypialnię na niższym poziomie można rozpoznać po podium, w którym można schować pudełka do przechowywania pościeli.

Kuchnia w tym stylu przypomina fabrykę jadalni - duże stoły, lodówki i kuchenki. Nie zapomnij o potężnym kapturze, ponieważ zapachy podczas gotowania będą rozprowadzane w całym mieszkaniu.

Jasne studio na poddaszu

Łazienka w studio na poddaszu

Żelazne meble na antresoli

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

− 1 = 1