Salon wenge: ascetic luxury (24 zdjęcia)

Pojęcie wenge pojawiło się w domowych projektach nie tak dawno temu. W świadomości jego reputacji jest wyraźnie zakorzeniony jako niezaprzeczalnie szykowny materiał dostępny dla wybranych. Kolor wenge salonu podnosi samoocenę właścicieli, wzbudza szacunek między innymi.

Czym jest wenge?

Kolor wenge ma drewno o tej samej nazwie, egzotyczne drzewo rosnące w tropikach. Drewno wenge - wszystkie odcienie brązowe, ale nie tylko brązowe. W teksturach znajduje się królewska ciemna bordo, ciemnofioletowa, lekko nieprzeparta czekolada i najsilniejsza czarna kawa. Tworzą egzotyczną paletę wenge. To jednak za mało: kolor jest tylko dodatkiem do unikalnej struktury drewna.

Salon wenge i bielony dąb

Salon wenge i brzoza

Wnętrze Wenge

Brązowe meble są tradycyjne i znane. Nawet dzisiaj jest obecny w wielu salonach i niemal we wszystkich stylach wzornictwa, ale tylko wenge może wcielać się w arystokrację i jednocześnie stać się znakiem ascezy.

To nie będzie prowadzić do demokratyczny - jest wymagana dla drogiego drewna jest taka sama rama. A więc salon w stylu Wenge będzie wymagał nie tylko mebli. Musisz być gotowy do zakupu reszty z tego samego segmentu nie tanie: tapety, wykładziny, drzwi wejściowych, dywanów, zasłon, aż do drobnych akcesoriów.

Sofa wenge w salonie

Salon wenge i dąb mleczny

Do pokoju nie było ponuro, meble i wystrój wykonywane są w różnych skalach. Dobrym połączeniem do ściany jest rama wenge oraz lekkie segmenty bielonego dębu na fasadzie. Przy stoliku do kawy może to być blat wykonany z matowego szkła i nogi wykonane z drewna w odcieniu.

Drzwi wenge w salonie

1

Wall-slide wenge w salonie

Harmonia dużych powierzchni

Meble, ściany i podłoga zajmują wystarczająco dużo miejsca we wnętrzu. Szczególnie ważna jest ich zweryfikowana korelacja w kolorze wenge:

 • Podłogi i meble w tej samej skali nie powinny być łączone, lepiej wybrać lżejszą ścianę do salonu.
 • Harmonijnie wyglądają ciemne podłogi i ciemne pojedyncze meble na elewacji ściany.
 • Podłogowe wenge uzupełniają drzwi o podobnym kolorze.
 • Drzwi w kolorze wenge wymagają tapety w jasnych kolorach. Taki kontrast wniesie do wnętrza odrobinę szlachetnego powściągliwości.

Jeśli dowolne dwie z tych powierzchni są ciemne, nawet najbardziej przestronne jasne pomieszczenia stają się ponure.

Salon wenge

Fotele Wenge

Zgodność z innymi kolorami

Prawa percepcji barw mówią, że ciężka głębia brązu powinna być kompensowana jasnymi tonami. Jest to istotne w odniesieniu do ogólnej ściany salonu. Istnieje kilka reguł kompatybilności kolorów wenge:

 • Niezwykle dostrzegalne wenge o delikatnych niebieskich, jasnoróżowych i turkusowych kolorach. Slajd takich tonów wydaje się prawie nieważki.
 • Bez gorszej kombinacji z ciepłym zasięgiem.
 • W pokojowej mebli wenge idealny „wewnętrzny” kompatybilności, czyli z własnej gamy kolorów: purpurowy oraz szare, niebieski, fioletowy odcieniach.

Wyłączone jest tylko połączenie ciemności i ciemności. Ciemne odcienie mebli w salonie muszą być zrównoważone. Może to być lekka podłoga, tapety lub akcesoria.

Laminat wenge w salonie

Meble wenge w salonie

Nienaganna duet - wenge i mleko. Jest to możliwe w dowolnych wariantach, na przykład w dekoracji ścian.

Praktycznie monochromatyczne wenge sprawia, że ​​wnętrze salonu jest zbyt ciche. Aby go "wymieszać", dodaje się akcenty kolorystyczne. Jedna z nich, soczysta zieleń, w sąsiedztwie której szlachetnie luksusowe wzgórze Wenge, co dziwne, wygrywa.

Uniwersalne połączenie - wenge, biały i beżowy. Braku przeciwwskazań i mocniejsze akcenty kolorystyczne: poduszki, zasłony lub dywan, ale wszystko powinno być z umiarem, w przeciwnym razie nawet masywna szafa jest wyciszony różnorodność.

Meble wenge w salonie w stylu Art Nouveau

Panele wenge w salonie

Meble

Różne opcje są dostępne na rynku. Jednak slajd z drogiej tablicy lub bardziej dostępnej okleiny wygląda równie wspaniale.

Wymagania dotyczące stylu

Każda szafa lub stół wenge jest szlachetna i arystokratyczna. Istnieje kilka kanonów dla takich mebli:

 • Polerowanie jest wykluczone: prawdziwe piękno drzewa w naturalnej mgle, które nie zasłania wyjątkowej struktury drewna. Nawet imitacje jakościowe są tylko matowe.
 • Samo Wenge jest niezwykłe, dlatego nie wymaga on ściany szafy lub salonu w celu zawiłych dekoracji w postaci loków. Jest to doceniane przez zwolenników klasycznych i lakonicznych form w projektowaniu.
 • Meble wenge we wnętrzu salonu nie tolerują sąsiedztwa innego drzewa, szczególnie z wyraźną strukturą drewna. Od takiego mezaliansu szlachetny wenge jest zmuszony zatopić się do poziomu mniej rodowitego brata.
 • Jeden z niewielu materiałów, bielony dąb, jest dozwolony jako wenge. Razem tworzą w nowoczesnym wnętrzu atmosferę egzotyczną, ale bez zbędnego luksusu.

Szczególny urok zdobywa się w tej kombinacji szafy. Jasne dębowe wstawki na drzwiach osłabiają jego bogaty, lekko ciężki monolityczny wygląd.

Parkiet Wenge w salonie

Półki w kolorze wenge w salonie

Opcje projektowania

Projekt salonu w kolorze wenge istnieje w kilku wariantach:

 • Kontrast. Najłatwiejsza opcja: meble Wenge są instalowane na pastelowym lub białym tle. Mogą być jasnymi tapetami, a na ciemnej podłodze rozpościera się biały, jasnoszary lub beżowy dywan.
 • Accent. Meble wenge, na przykład, masywna ciemna szafa, cień jasne tło i dobrze ustawione akcesoria-akcenty.

 • Uspokój się. Główne tło jest uspokajające, w pastelowych kolorach.

Kontrastowym kolorem może być nie tylko wzór, ale także meble, na przykład kombinacja bielonego dębu i ciemnego wenge.

Zestaw słuchawkowy

Kompozycja mebli Wenge nie różni się od żadnego innego stylu: ta sama ściana, zjeżdżalnia, prezentacja, sofa, stół, krzesła. Jednak ze względu na specyfikę struktury drzewa, należy wziąć pod uwagę kilka punktów.

Ciemna ściana do salonu nie powinna być zbyt obszerna, aby nie przeciążać wnętrza, więc powinieneś przyjmować pudełka, szkło i plastik w wystroju. Na przykład fasady z matowego szkła na drzwiach ściany. Daje to lekkość i sprawia, że ​​meble są bardziej nowoczesne.

Połysk otwartej części gabloty wyrówna zmętnienie ciemnej podstawy. Ten kontrast jest po prostu elegancki.

Małe pomieszczenia mieszkalne odpowiednio dekorują meble modułowe: można je rozmieszczać dowolnie, wykorzystując maksymalną przestrzeń. Jeśli nie ma wystarczająco dużo miejsca, ściana jest wybierana z całego zestawu słuchawkowego jako najbardziej praktyczna opcja. Jeśli chcesz eksponować piękne przedmioty, można je wyposażyć w kompaktową gablotę na ścianie.

Szafka na naczynia Wenge w salonie

Kolor

Kolor mebli Wenge jest nie tylko tradycyjny brązowy lub bordowy. Szczególną atmosferę tworzy lustrzana prezentacja w odcieniach orzechów laskowych, igieł sosnowych, a także mięty, ciemnej i jasnej oliwki.

Filozoficzne i marzycielskie natury docenią, na przykład, ściany fioletowej, dojrzałej kukurydzy, ametystu i innych podobnych odcieni. Ciepło i komfort tworzy we wnętrzu slajd w kolorze mlecznej czekolady, różanej herbaty, ochry, karminu.

Seks

Unikalna paleta i odpowiednia faktura materiału sprawiły, że kolor wenge stał się niemal najbardziej popularny wśród współczesnych wykładzin podłogowych. Jako materiał pod warunkiem, ludzie wybierają naturalny parkiet. O wiele bardziej pożądane, niedrogie podłogi laminowane, ale dla wenge musi być wysokiej jakości.

Salony zawsze wyglądają wspaniale z taką podłogą. Ciemny kolor sprawia, że ​​przestrzeń dużego pokoju jest głębsza i pełniejsza. W małych salonach wyglądają bardziej lżejsze, na przykład bielone dęby. Podłoga w czerwonej skali jest egzotyczna, a najbardziej popularna z nich ma głęboki, bordowy kolor.

Laminaty Wenge są cenione nie tylko ze względu na estetykę, ale również ze względów praktycznych. Jest prawie niewidoczne zadrapania lub inne drobne uszkodzenia, które nieuchronnie pojawiają się podczas użytkowania. Łatwo się nim opiekować, gatunki wysokiej jakości służą przez długi czas, nawet w kuchni.

Jedyną wadą parkietu lub laminatu wenge, zwłaszcza ciemnego - natychmiast dostrzegają kurz, ale problem rozwiązuje się przez proste czyszczenie.

Wenge w salonie

Ściana z okleiny fornirowanej w salonie

Tapety

Od razu trzeba zdać sobie sprawę, że tanie papierowe warianty są jednoznacznie niewłaściwe. Drewno elitarne wymaga odpowiedniego dopełnienia. Z tapety papierowej z meblami wenge łączy się tylko droższe gatunki wielowarstwowe. Odpowiednie opcje:

 • winyl;
 • szklane ściany;
 • włóknina.

Wszystkie z nich można również wykorzystać do dekoracji jadalni kuchni wenge.

Rękawice z włókniny polarowej

Wytwarzane z modyfikowanej celulozy, co znacznie poprawia wygląd i cechy konsumenta. Są bardziej odporne na zużycie i trwałe. Kolejną zaletą jest możliwość wielokrotnego barwienia. Jest to szczególnie cenne w przypadku wenge, ponieważ trudno jest wybrać dokładny odcień dla salonu w kolorze wenge.

Zasłony wenge w salonie

Regał Wenge w salonie

Winyl

Również trwałe i wytrzymują wielokrotne malowanie. Wzorowane tłoczenie na powierzchni, w połączeniu z podstawowym wystrojem, skutecznie uzupełnia wnętrze salonu. Można go zmieniać, tylko częściowo odświeżając tapetę.

Tapety

Nowy rodzaj w tym segmencie materiałów wykończeniowych. Ekologicznie czyste, trwałe, wdzięczne za eksperymentowanie z kolorowym materiałem.

Kamień

Niezwykle wygląda wenge wzgórzu na ścianie z cegły lub kamienia dekoracyjnego (lub ich imitacji). Kolory są różne: biały, piaskowy, kremowy, beżowy, jasnoszary. Nawet czarne, ochry, pomarańczowe, czerwone, grafitowe odcienie są pożądane. Wybór określa styl pokoju i preferencje gospodarzy.

To rozwiązanie dodaje egzotyczności, szczególnie nadaje się do etnolu. Na tym tle prezentacja z kolekcjami etnicznymi lub atrybutami myśliwskimi również będzie wyglądać organicznie. Jednak powierzchnia kamienia wymaga odpowiedniego oświetlenia i uzupełnienia lekkich akcesoriów.

Tapety zajmują dużą przestrzeń, nawet jeśli są zamknięte przez gablotę lub dużą szafkę. Natychmiast zwracają uwagę, więc oszczędzanie w każdym przypadku jest nierozsądne. Korzystanie z tanich opcji unieważni cały efekt, a salon będzie wyglądał żałośnie.

Ściana pod wenge w salonie

Stolik wenge

Żyrandole

W pokoju każdego stylu znajdują się oprawy oświetleniowe. Dla wenge to lakoniczny design żyrandola. Matowe szkło i ciemna drewniana część niemal kopiują klasyków z połowy ubiegłego wieku, ale są też projekty w nowoczesnym stylu.

Kolejny atrybut minionej epoki powraca - lampa podłogowa. Ma surowe formy, które sprawiają, że urządzenie jest stylowe. Obok jest szczególnie odpowiednia ta sama tradycyjna ściana do salonu.

Drzwi

Jak wszystkie cenne rasy drzwi do Wenge nie są drogie. Nie każdy może sobie pozwolić na taką tablicę. Oferowane są nowoczesne technologie, które oferują imitację jakości z forniru. Ludzie o średnim dochodzie mogą czuć się spokojni.

Ascetyczna i szlachetna wersja z solidnym płótnem z geometrycznym, powściągliwym wzorem. Jeśli chcesz, aby drzwi wyglądały na jaśniejsze, użyj przyciemnianego szkła z dyskretnym wzorem lub bez niego, witrażami w nowoczesnym stylu i tej samej kolorystyce. Zajmują całe płótno lub tylko część. To rozwiązanie jest często stosowane na drzwiach do kuchni. W każdym razie wszystko wygląda świetnie. Najważniejsze, aby nie niwelować efektu tanich elementów wyposażenia.

Dzięki kolorowi drzwi mogą powtarzać wykładzinę lub być połączone z odcieniem ściany w pokoju.

Kolor wenge w salonie

Szafka pod telewizor Wenge

Dywan

Najlepsza opcja w salonie wenge - luksusowa perska lub z innej jakościowo wełny. Przy ograniczonych środkach może być wiskozem, nawet z poliestru, ale wymagane są kolory w stonowanych kolorach.

Do ciemnej podłogi nadaje się lekki dywan: biały, beżowy, matowy niebieski, w kolorze różanej herbaty.

Zasłony

Zasłony są w każdym salonie, jest to wykończenie w całym wnętrzu. Gamma musi pasować do tonu mebli i ścian. Główny odcień kawy łączy się z brązowym i fioletowym.

Prezentacja Wenge do salonu

Aby nie wydawały się zbyt ciemne, kolor wenge łączy się z lekkim dopełnieniem, to znaczy, że są dwukolorowe.

W bardzo jasnym salonie można powiesić nie tylko zasłony, ale także tiulowe wenge. To modne kreatywne rozwiązanie w nowoczesnym stylu. Wenge plus zielony tiul to Japonia. Wrażenie wzmocni wydrukowany rysunek.

Połączenie mlecznego koloru zasłon i zasłon wenge to klasyczny i echo tradycji arystokratycznych, drogich wnętrz salonów.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

− 1 = 1