Przedpokój w stylu Prowansji: sekrety wzornictwa (27 zdjęć)

Prowansja - jeden z najbardziej miękkich i przytulnych rodzajów wystroju wnętrz. Pomimo pozornej prostoty, projekt w stylu prowansalskim wymaga zastosowania sporego wysiłku i szczególnej dbałości o szczegóły, aby stworzyć efektowne i wyrafinowane wnętrze.

Anteroom w stylu prowansalskim

Przedsionek jest twarzą mieszkania, ponieważ projekt i styl strefy wejściowej zależy od tego, jakie wrażenie mają goście na pozostałej części domu.

Anteroom w stylu prowansalskim

Projekt korytarza w stylu Prowansji nie wymaga znaczących kosztów materiałowych i finansowych ze względu na konieczność zaaranżowania niewielkiej przestrzeni. W przypadku decyzji o dekoracji całej przestrzeni mieszkalnej w tym stylu, należy przygotować się na znaczne wydatki. Aby tego uniknąć, ale jednocześnie stworzyć harmonijne wnętrze, można użyć kombinacji Prowansji ze stylem Shebbi-chic, rustykalnym lub wiejskim, połączenie z pozostałymi kierunkami spowoduje niezgodę we wnętrzu.

Anteroom w stylu prowansalskim

Anteroom w stylu prowansalskim

Kolorystyka

Projekt małego prowansalskiego korytarza jest interesującym i częściowo racjonalnym rozwiązaniem, ponieważ orzeźwiająca paleta kolorów, typowa dla tego kierunku, wizualnie powiększa obszar obszaru wejściowego, czyniąc go bardziej jasnym i przestronnym. Paleta kolorów Prowansji składa się z ciepłych, pastelowych odcieni: beżowego, miętowego, delikatnie różowego, kremowego, jasnoniebieskiego, stonowanego żółtego, oliwkowego i nie powinno być żadnych kontrastów. Głównym kolorem jest biały. Złożyć akcenty matowego koloru czarnego.

Anteroom w stylu prowansalskim
Anteroom w stylu prowansalskim

Ozdoba okładziny ściennej, a także tkanin wykonywana jest w formie małej, nie rzucającej się w oczy postaci: kwiatów, klatki, wąskiego paska.

Hala wejściowa w stylu prowansalskim nie toleruje nadmiaru kolorów: czerwony, terakota, bogaty żółty lub zielony kolor mogą być używane tylko jako małe impregnacje. Zadaniem jasnych akcentów jest wyróżnienie się na beżowym lub białym tle, nie przepływającym między sobą.

Pokrycie podłogowe musi mieć kolor naturalnych materiałów: kamień, drewno, cegła lekka.

Anteroom w stylu prowansalskim
Anteroom w stylu prowansalskim

Materiały wykończeniowe

Dekorując halę w stylu prowansalskim używa się tylko naturalnych materiałów: drewna, kamienia, ceramiki, metalu. Laminat, plastik, linoleum nie są akceptowane w tym kierunku. Wykończenie każdego rodzaju powierzchni ma swoje własne cechy.

Anteroom w stylu prowansalskim

Pułap

Wnętrze korytarza w stylu Prowansji kategorycznie nie akceptuje popularnych dzisiejszych sposobów dekoracji powierzchni sufitu - sufitu napinanego, zawieszonego, z wykorzystaniem paneli z tworzywa sztucznego. Sufit musi być otynkowany, wyłożony i pomalowany białą matową farbą. Odpowiednie są również mleczne, kremowe odcienie. Od wykorzystania belek stropowych na korytarzu lepiej odmówić, aby nie obciążyć przestrzeni.

Anteroom w stylu prowansalskim
Anteroom w stylu prowansalskim

Ściany

Jako pokrycie ścienne styl prowansalski nie przewiduje użycia konwencjonalnej tapety papierowej lub winylowej, ponieważ jest to sprzeczne z zasadami projektowania tego kierunku. Ściany są pomalowane, pokryte tynkiem dekoracyjnym, drewnianymi listwami i panelami, a także cegłami, kamieniem.

Anteroom w stylu prowansalskim
Anteroom w stylu prowansalskim

Stare meble w stylu Prowansji

Często używa się kombinacji tekstur i odcieni, z których dominujący jest biały. Powłoka stiukowa z reguły jest wytłaczana.

1

Ze względu na fakt, że Prowansja zapewnia powiązania z motywem rustykalnym, jego atrakcją jest wykończenie powierzchni za pomocą zadrapań, zadrapań, tworząc efekt starożytności. Ściany nie powinny mieć idealnie płaskiej powierzchni, więc tynk często wygląda nieuważnie, czasem z podglądaniem fragmentów muru lub kamienia.

Drewniane panele ścienne z małymi zarysowaniami nadają wnętrzu sali szczególny urok.

Anteroom w stylu prowansalskim
Anteroom w stylu prowansalskim

Oprócz drewna, kami
enia, tynku prowansalskiego przewiduje wykończenie ścian tkaninami. Klasyczna kombinacja - tekstylne wykończenie z małym dyskretnym wzorem i drewnianymi panelami. Oryginalność i francuski urok na korytarzu dodadzą mural przedstawiający prowincję lub fałszywe okno z widokiem na lawendowe pola.

Anteroom w stylu prowansalskim
Anteroom w stylu prowansalskim

Seks

Praktyczne i odpowiednie posadzki, które muszą mieć przedsionek w stylu Prowansji, to dachówka lub kamień. Lepiej jest, jeśli tekstura kamienia będzie wskazywać na długotrwałe działanie, na przykład, aby mieć wióry i zadrapania. W tym samym czasie można łączyć murowany kafelek z drewnianą podłogą. Stara deska parkietowa jest idealnym wariantem, odpowiadającym kanonom Prowansji. Jeśli istniała potrzeba aktualizacji parkietu, konieczne jest jedynie nałożenie na płytkę nowej powłoki ochronnej bez ingerencji w jej wygląd.

Anteroom w stylu prowansalskim
Anteroom w stylu prowansalskim

Wybór mebli

Meble na korytarzu w stylu prowansalskim powinny mieć wyraźne oznaki czasu: można je nosić na drzwiach, na nogach szafek, na blacie z pęknięciami, lekko popękanym pokryciem lakierem na fasadach i tak dalej. Aby nadać meblom na korytarz, efekt starożytności można wykorzystać do spękania lakieru. Nakłada się na powierzchnię mebli, a następnie maluje. Po wyschnięciu powierzchnia będzie pokryta małymi lub dużymi pęknięciami.

Anteroom w stylu prowansalskim
Anteroom w stylu prowansalskim

Podstawowe zasady wyboru mebli w salonie w Prowansji są następujące:

  • Brak masywnych mebli. Idealnym rozwiązaniem jest lekka klatka piersiowa o metalicznym wdzięku. Nowoczesna szafa z lustrzanymi drzwiami będzie stanowić niezgodę w wystroju przedpokoju w stylu Prowansji.
  • Obecność miniaturowej sofy, wykonanej z drewna lub metalu z elementami kucia. Dodatkiem są poduszki tekstylne w delikatnym kolorze lub z małym kwiatowym ornamentem. Jeśli w hali nie ma wystarczająco dużo miejsca, eleganckie drewniane krzesło lub taboret dobrze pasuje.
  • Obecność elementów kutych. Może to być elegancka ramka do lustra, szafki meble i skrzynie, półki, klamki drzwi, gospodynie itp.
  • Drewniane drzwi wejściowe, przynajmniej od środka.
  • Otwarty wieszak na ubrania z metalowymi haczykami i otwartymi półkami, na których można umieścić wiklinowe pudełka do przechowywania nakryć głowy, akcesoriów.
  • Stojak na buty, bankiet.
  • Stań na parasolkę.
  • Modułowy przedsionek Prowansja składa się z wszystkich niezbędnych obiektów. Jeśli powierzchnia przedpokoju pozwala na dopasowanie wszystkich powyższych mebli, najlepiej kupić je w jednym zestawie, tak aby nie było żadnych zewnętrznych różnic między poszczególnymi przedmiotami.
Anteroom w stylu prowansalskim
Anteroom w stylu prowansalskim

Wystrój i oświetlenie

Ważnym elementem stylu prowansalskiego jest wystrój, którego elementy odróżniają ten kierunek od wszystkich innych. Po pierwsze są to tkaniny: poduszki, dywaniki wykonane z naturalnych materiałów, miękkie siedziska na ławkach i ławkach.

Anteroom w stylu prowansalskim

Po drugie, charakterystyczną cechą Prowansji jest obecność licznych figurek (glinianych, drewnianych, metalowych, ceramicznych), świeczników, ozdobnych ogniw ptaków z cienkiego ażurowego metalu, lampionów. Akcesoria takie jak puste ramki, rzeźbione szkatułki, kosze, lustra w drewnianych lub metalowych ramach dodają wnętrzu szczególnego uroku. Ponadto wnętrze zdobią wazony zewnętrzne z suszonymi roślinami i kwiatami, a także bukiety na żywo. Rośliny kwitnące nie powinny być wypychane z ogólnego tematu, tj. powinny to być delikatne, proste kwiaty. Ogólnie wszystko, co tworzy wiejski smak, pasuje do wnętrza, urządzone w stylu Prowansji.

Anteroom w stylu prowansalskim

Oświetlenie odgrywa szczególną rolę w projektowaniu korytarza. Hala wymaga jasnego oświetlenia, najlepiej naturalnego, ale w większości przypadków jest trudna do zrealizowania, dlatego styl prowansalski zazwyczaj wykorzystuje oświetlenie centralne w postaci kutego żyrandola i dodatkowych kinkietów na ścianach. Możesz także użyć ramki do podświetlonego lustra. Materiał na lampy typowe: szkło, drewno, kute żelazo z patyną.

Anteroom w stylu prowansalskim

Prowansja często jest mylona z wiejskim stylem. Trzeba pamiętać, że różnica między nimi jest taka, że ​​Prowansja jest łagodniejsza, lekka i przestronna niż kraj z użyciem dużej ilości surowego drewna i metalu.

Anteroom w stylu prowansalskim
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 21 = 25