Projekt łazienki bez toalety (52 zdjęcia): wygoda i wygoda

Jeśli w krajach zachodniego świata używa się do łączenia łazienek i nie ma się pojęcia o innej organizacji kosmicznej, w naszym kraju oddzielna łazienka jest bardzo potrzebna, a nie połączona. Najprawdopodobniej to już od czasu, kiedy ludzie zostali zmuszeni do życia w małym pokoju w komunalnym mieszkaniu - jeśli w tych obszarach zostały połączone łazienki, nie byłoby dużo bardziej niewygodne. Dlatego nasza osoba, szczególnie jeśli mieszka w Chruszczowie, docenia, kiedy toalety i łazienki są ograniczone ścianą i oddzielone od siebie. Oczywiście projekt łazienki, w której nie ma toalety, będzie wyjątkowy - w tym artykule rozważymy tę kwestię.

Biało-niebieska łazienka bez toalety

Łazienka bez WC w stylu antycznym

Beżowa łazienka bez WC

Biała łazienka bez toalety

Duża łazienka bez WC

Zalety oddzielnej łazienki

Dowiemy się, kto iz jakich powodów powinien wybrać oddzielną łazienkę.

Jeśli twoja rodzina jest dość obfita, a ponadto ma kilka pokoleń, to bez osobnej łazienki będzie to trudne. Dlatego w tym przypadku wnętrze z osobną łazienką i toaletą jest bardziej koniecznością niż kaprysem. Małe dziecko i starsza osoba w Chruszczowce nie będą w stanie długo tolerować, dopóki toaleta się nie otworzy, jeśli jeden z członków rodziny kąpie się w kąpieli piany z książką.

Biała i beżowa łazienka bez WC

Klasyczna łazienka bez WC

Łazienka bez WC z drewnianymi meblami

1

Jeśli ścianka mieszkalna między toaletą a łazienką jest nośnikiem, wówczas połączenie dwóch pokoi nie będzie działać. Dlatego należy wyjść z faktu, że jest i ozdobić wnętrze oddzielnej małej łazienki.

Przykład układu łazienki bez toalety

Przykład układu łazienki bez toalety

Jeśli toaleta jest przestronna - więcej niż 170x170 cm - połącz ją z łazienką, nie ma specjalnego sensu. A jeśli toaleta jest gdzie umieścić bidet, najlepiej jest pozostawić te dwa pokoje oddzielone - nikt nie będzie walić w drzwi, żądając być niech do toalety, kiedy strzelać, lub wieczorem makijaż, stosuje makijażu. Niestety, w Chruszczowie jest to nierealne.

Duża łazienka bez WC
Oddzielny układ łazienki

Cechy konstrukcyjne

Zastanów się, jakie są podstawowe wymagania i zasady dotyczące projektowania łazienki bez toalety.

Chociaż łazienka i toaleta są w tym przypadku oddzielne, to jednak ozdabiają je częściej w tym samym stylu - jakby były pokojem jednoosobowym. Instalacja w tych oddzielnych pokojach jest również instalowana przez jednego producenta i lepiej - jeśli jedna kolekcja - dodatkowo podkreśli stylistyczną jedność i design "higienicznych" pomieszczeń.

Łazienka bez toalety z mozaiką

Łazienka bez WC w domu

Łazienka bez WC z prysznicem ze strumieniem deszczowym

Łazienka bez WC z prysznicem

Fioletowa łazienka bez WC

Zazwyczaj, jeśli łazienka jest oddzielona od toalety, pokój staje się mniejszy. W związku z tym konieczne jest jego wizualne rozszerzenie. Jest to ułatwione dzięki powierzchniom lustrzanym, przezroczystemu szkłu i małej mozaice. Ponadto niewielki pokój zwiększa się, jeśli użyjesz lekkiego projektu.

Beżowa łazienka bez WC

Projekt z ukośnie ułożoną wykładziną podłogową sprawi, że pomieszczenie małej łazienki stanie się wizualnie szersze i dłuższe. Jak materiał może działać i laminatu, a płytki i kamień dekoracyjny.

Czarno-biała łazienka bez WC
Brązowo-biała łazienka bez WC
Biało-niebieska łazienka bez toalety w stylu marynistycznym

Łazienka bez WC z płytkami do cegły

Brązowa łazienka bez WC

Łazienka bez WC z kwadratową płytką

Łazienka bez WC w stylu loft

Kolor

Dowiemy się, jaki kolor jest najlepszy dla oddzielnej łazienki.

Łazienka nie musi być monofoniczna. Teraz już nie jest modne. Najlepiej wybrać dwa lub trzy bliskie odcienie i stworzyć na ich podstawie odpowiednie wnętrze. Nawet w Chruszczow na minimalnym placu. m może być stylowy i piękny.

Stylowa czarno-biała łazienka bez WC

Łazienka bez toalety na poddaszu

Kolor biały jest tradycyjnym kolorem wyrobów sanitarnych, odpowiedni jest kwadratowy. m łazienka nie jest duża. W tym neutralnym odcieniu wszystkie pozostałe kolory z ogromnej palety idealnie pasują do siebie. Nie ma potrzeby używania pastelowych, delikatnych tonów - nowoczesny styl i jasne kolory, jeśli są stosowane kompetentnie. Tak więc jasny kolor może być zidentyfikowany niektóre szczegóły: na przykład, czerwone ręczniki lub ten sam odcień zasłony będą dobrze wyglądać na spokojnym beżowym tle płytek. To wnętrze będzie dobrze wyglądać, nawet jeśli łazienka jest mała, a jej rozmiar jest mniejszy niż 2,5 m2. m.

Stosowanie naturalnych odcieni znajduje się obecnie w trendzie. Mogą to być wszystkie odcienie ziemistych kwiatów, kamienia, drewna itp. Taka naturalna konstrukcja sprawi, że wnętrze będzie żywe i ciepłe, odpowiednie, jeśli wielkość łazienki bez toalety jest mniejsza niż 2-3 metry kwadratowe. m.

Nowoczesna brązowo-biała łazienka bez WC

Doskonały wybór do małej łazienki - połączenie zimnych i ciepłych odcieni tego samego koloru. Ta kombinacja wymaga jednak umiejętności smakowych i projektowych, zwłaszcza jeśli ozdobiona jest małą łazienką w Chruszczow. Łatwo jest przeoczyć i odebrać odcienie, które nie będą zbytnio mieszać. Lepiej jest ozdobić wnętrze gotowymi paletami, które są w dużej liczbie reprezentowane na odpowiednich stronach, w tym naszym.

Ciemnoniebieska łazienka bez toalety

Łazienka bez WC z krawężnikiem

Łazienka bez WC z wzorem na płytce

Marmurowa łazienka bez WC

Żółta łazienka bez WC

Kolor w łazience może być świetnym sposobem na rozdzielenie przestrzeni. Tym samym rogu, gdzie zintegrowany wanna lub prysznic może być wskazany przez kolor wody - zielony, niebieski, turkusowy i umieść w zlewie podkreślają żółte lub inne kontrastujące kolory. Nawet jeśli łazienka ma wymiary 170 x 170 cm, pod tym warunkiem jego wygląd będzie wyglądał stylowo i pięknie.

Nowoczesna zielono-biała łazienka bez toalety

Łazienka bez WC w stylu minimalistycznym

Łazienka bez WC w stylu Art Nouveau

Łazienka bez WC w monochromatycznym stylu

Łazienka bez toalety z mozaiką

Nie używaj zbyt wielu odcieni do dekoracji wnętrza łazienki. W pomieszczeniach o niewielkich rozmiarach zamieszki kwiatów wyglądają zbyt krzykliwie, a także wizualnie tworzą kwadrat. m pokój jest mniejszy. Najlepszym rozwiązaniem jest użycie nie więcej niż trzech pasujących kolorów.

Nie zapominaj, że jasne kolory mogą powiększyć rozmiar pokoju, a ciemne kolory, wręcz przeciwnie, sprawiają, że łazienka jest wizualnie mniej. Dlatego w ciemnych odcieniach można zaprojektować tylko przestronną łazienkę. I na pewno nie w Chruszczow.

Nowoczesna beżowo-brązowa łazienka bez WC
Mięto-biała łazienka bez WC

Łazienka bez WC z marmurowymi płytkami

Łazienka bez WC w kolorze piaskowym

Łazienka bez WC z dwoma umywalkami

Łazienka bez WC w stylu retro

Oświetlenie

Dobre oświetlenie jest bardzo ważne dla każdego pomieszczenia w domu, szczególnie tak małego jak mała łazienka bez toalety.

Funkcje:

  • Wnętrze łazienki wymaga centralnej lampy sufitowej z jasną żarówką. Jeśli sufit jest wystarczająco wysoki, a pomieszczenie jest przestronne, można nawet użyć prawdziwego żyr
    andola. Ale jeśli naprawa jest w Chruszczow i wartość kwadratu. m łazienka "pompowana", lepiej jest powiesić bardziej funkcjonalną i lakoniczną lampę - na przykład w postaci kuli.
  • Lustro nad zlewem powinno być uzupełnione małymi kinkietami po obu stronach, co sprawi, że wnętrze będzie bardziej wygodne i ułatwi stosowanie makijażu w jasnym świetle.
  • Lepiej jest stosować nowoczesne żarówki - LED lub halogenowe. Ich światło jest znacznie jaśniejsze, projekt jest piękniejszy, poza tym trwają dłużej i nie boją się przypadkowych kropli wody. Ostatnie ważne, jeśli w łazience jest mały kwadrat. m.
  • Jeśli chcesz użyć oświetlenia punktowego, nie zapominaj, że do tego konieczne jest pokrycie sufitu płytą gipsowo-kartonową. W Chruszczow taki pułap może obniżyć pomieszczenie, dlatego w tym przypadku trzeba uważnie przemyśleć właściwe oświetlenie.
Światła punktowe w łazience bez toalety

Różowa łazienka bez WC

Niebieska łazienka bez WC

Łazienka bez WC z toaletką

Jasna łazienka bez WC

Zalecenia:

  • Jeśli łazienka ma niski sufit, lepiej jest użyć prostokątnej płytki, która wizualnie "ściąga" projekt pokoju.
  • Dekorowanie na poziomie oczu pomoże uczynić pokój wizualnie szerszym. Może to być piękna ozdoba lub wzór, na którym skoncentrowany będzie wygląd.
  • Powierzchnie szklane i lustrzane sprawią, że pomieszczenie nie będzie wystarczająco kwadratowe. m, wizualnie bardziej przestronne. Ponadto takie powierzchnie powietrzne mogą nadać pomieszczeniu łazienki łatwość i przestrzeń.
Oświetlenie punktowe w białej łazience bez toalety

Oświetlenie punktowe w białej łazience bez toalety
Oświetlenie punktowe w biało-beżowej łazience bez toalety
Żyrandole w brązowo-beżowej łazience bez toalety
Zaplanuj małą łazienkę bez toalety
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

7 + 2 =