Projekt łazienki (19 zdjęć): piękne przykłady

Naprawa łazienki jest odpowiedzialnym i dość nużącym zadaniem. Konieczne jest kupowanie materiałów, prowadzenie pracy, upewnianie się, że wszystko zostało wykonane jakościowo i poprawnie. Ale zanim praca musi koniecznie zrobić coś ważnego - wybierz projekt, w którym będzie dekorowana łazienka. Bez tego rozwiązania nawet najlepsza jakość nie przyniesie pożądanego rezultatu.

Drewniana ściana i biała mozaika w ścianie łazienki

W tym artykule rozważymy tak ważne pytanie - jakie są cechy projektu ścian w łazience i jak prawidłowo wybrać odpowiedni wariant projektu.

Funkcje wyboru projektu

Łazienka - pomieszczenie o dużej wilgotności. Dlatego konieczne jest, aby wszystkie materiały użyte do wykończenia ścian miały wodoodporną powłokę. Możesz użyć płytek, płytek ceramicznych, mozaiki i innych materiałów. Jeśli chcesz mieć łazienkę w stylu loftu, możesz wykonać projekt w formie ściany z cegły.

Brązowe i beżowe kafelki z wzorami w projektowaniu ścian łazienki

W łazience mogą występować różnice temperatur. Nie zapominaj, że niektóre materiały wykończeniowe na ścianach mogą być wrażliwe na takie różnice. Na przykład dekoracyjny kamień.

Lepiej jest, jeśli projekt łazienki został wykonany zgodnie z projektem wszystkich pozostałych pomieszczeń w mieszkaniu. Jeśli mieszkanie jest zaprojektowane, na przykład, w stylu high-tech, niewłaściwe będzie zaprojektowanie ścian łazienki w stylu klasycznym lub barokowym.

Kamień i farba w ścianie łazienki

Wymagania dotyczące pokryć ściennych

Higieniczny i łatwy w pielęgnacji. Konieczne jest łatwe i łatwe mycie i czyszczenie ściany. Dlatego lepiej wybrać gładki materiał z minimalną ilością szwów, w których może utknąć brud. Przykrycie w postaci ceglanej ściany lub małych płytek może powodować trudności w tym zakresie.

Bezpieczeństwo i przyjazność dla środowiska. Do dekorowania ścian używaj tylko sprawdzonych materiałów posiadających atesty jakości.

Pokrycie ścienne musi koniecznie mieć odporność na różne chemikalia i środki czystości, w tym na środki agresywne.

Prezentowalny wygląd jest warunkiem wstępnym. Łazienka powinna zapewniać, w tym i estetyczną przyjemność, dlatego jej projekt powinien być przemyślany.

Malowane ściany w łazience
Wykończenie łazienki kamieniem

Warianty materiałowe

Płytki ceramiczne

Ten materiał jest niedrogi i praktyczny. Ponadto opcje kolorów i faktur płytek ceramicznych są tak liczne, że nie jest trudno wybrać stylowy wariant do każdej łazienki.

 • Płytki - małe i duże - dość dobrze oczyszczone, higieniczne i wodoodporne.
 • Konstrukcja ceramiczna nie "wytrzymuje" zbyt silnych wstrząsów mechanicznych. Ale nawet jeśli kąt spadnie z płytki lub pęknie, nie ma się czym martwić - można go zastąpić innym bez utraty widoku ściany.
 • Jeśli chodzi o ceny, można znaleźć płytki ceramiczne jako niedrogie, a także użyć płytek z najnowszych kolekcji limitowanych projektantów, które już teraz kosztują przyzwoitą cenę. Wybierz tapetę, koncentrując się na wielkości torebki.
 • Instalacja płytek ceramicznych, choć powoduje pewne niedogodności związane z jej trwałością, ale także efekt trwa wystarczająco długo na ścianach.
Płytki ceramiczne w projektowaniu łazienki
Płytki ceramiczne z wzorami w projektowaniu łazienki

Plastik

 • Panele z tworzywa sztucznego są najtańszą opcją, aby projekt ściany łazienki był piękny i stylowy.
 • Kolory takich paneli mogą być ogromne - wybierz swój gust, biorąc pod uwagę styl łazienki.
 • Panele są po prostu montowane, długo służyć, nie przepuszczają wody i są bardzo łatwe do czyszczenia. Aby usunąć brud i aerozol z powierzchni, nie trzeba stosować żadnych środków ściernych - w przypadku plastiku brud można łatwo "spuścić" zwykłą mokrą gąbką.
Beżowe plastikowe panele w projekcie łazienki

Beżowe plastikowe panele w projekcie łazienki

Z tych minusów można nazwać to, że plastik jest łatwopalny i zbyt "ostro" reaguje na uszkodzenia mechaniczne. Jednak te niedociągnięcia są tak niewielkie, że po prostu gasną przed zasługami. Kolejną wadą jest to, że plastikowe panele są obecnie szeroko stosowane w projektowaniu budynków biurowych, biur, szpitali i innych instytucji publicznych, więc może istnieć bezpośrednie skojarzenie, że nie jesteś we własnej łazience, ale w biurze, powiedzmy, dentysty. Ale jeśli pomalujesz panele ciekawą farbą, wtedy przy takich ścianach pomieszczenie stanie się bardziej przytulne.

Białe plastikowe panele w projekcie łazienki

Drywall

Ponieważ materiał ten zaczął być produkowany z właściwościami hydrofobowymi, możliwe jest jego przycięcie i łazienka. Należy pamiętać, że wodoodporna płyta gipsowa różni się od zwykłej, ponieważ ma kolor zielony - kupić ją do łazienki właśnie takiej.

1
 • Płyt gipsowo-kartonowych jest dobra, ponieważ jej właściwości pozwalają udekorować łazienkę w każdym, najbardziej fantastycznym projekcie - płytki i arkusze materiału są łatwo cięte, cięte, mogą być okrągłe i trójkątne, lekkie i wygodne w użyciu.
 • Ten materiał ma doskonałe właściwości dźwiękochłonne i termoizolacyjne. Można go również nałożyć na powierzchnię ściany z cegły, aby ukryć ją przed wzrokiem.
 • Ponieważ sama płyta gipsowo-kartonowa jest raczej nieatrakcyjnym materiałem, musi by
  ć koniecznie pomalowana farbą lub pokryta dachówką z płytek. W ten sposób projekt ścian staje się bardziej interesujący.
Płyta gipsowo-kartonowa w projektowaniu łazienki

Kamień dekoracyjny

Taki materiał jest w stanie zrobić z łazienki luksusowy, elegancki pokój, nawiązujący bezpośrednio do stanu finansowego jego właściciela.

 • Jeśli kamień naturalny - marmur lub granit - jest dość drogi, to jego syntetyczne odpowiedniki będą kosztować o wiele mniej, a jednocześnie będą wyglądać całkiem reprezentacyjnie, pięknie dekorując ściany.
 • Kamień można ułożyć, oprócz ścian i wanny.
 • Kamień dekoracyjny - ekologiczny i bezpieczny materiał, doskonale odpycha wodę. Ponadto nie tworzy grzybów i pleśni, więc będziesz niezawodnie chroniony przed tą plagą dotykającą wilgotnych pomieszczeń.
 • Mała łazienka może stać się jeszcze mniejsza, jeśli pokryjesz ją kamieniem - miej to na uwadze.
 • Materiał ten jest dość wybredny podczas instalacji. Dlatego lepiej powierzyć tę pracę profesjonalistom.
 • Podczas dbania o ścianę wyłożoną kamieniem ozdobnym, zwłaszcza jeśli jest on pochodzenia naturalnego, bezwzględnie zaleca się, aby nie używać produktów zawierających kwasy. W przeciwnym razie projekt i wygląd mogą być pomieszane.
Szary dekoracyjny kamień w projekcie łazienki

Szary dekoracyjny kamień w projekcie łazienki
Brązowy kamień ozdobny w projekcie łazienki

Folia samoprzylepna

Ten wariant pokrycia ścian - z tych metod, które nazywane są "tanio i gniewnie". Ze względu na różnorodność asortymentu, łatwość użytkowania i niski koszt, ten materiał wykończeniowy, wraz z płytkami i pomalowanymi ścianami, zyskał powszechne uznanie i godną pozazdroszczenia popularność. Funkcje:

 • Samoprzylepna jest produkowana w tak szerokiej gamie kolorów, że można ozdobić łazienkę w dowolnym, nawet najbardziej niewiarygodnym kolorze. Jednak styliści zalecają zachowanie naturalnej, naturalnej skali. Taki film sprawi, że aranżacja pomieszczenia będzie spokojna, przytulna, sprzyjająca relaksowi i odpoczynkowi. Obraz może dodać filmowi oryginalności.
 • Folia jest łatwo przyklejana do każdej gładkiej powierzchni. Ale nie przylgnie do tynku. Dla ceglanej nieprzetworzonej ściany też nie będzie działać. Ściany powinny być co najmniej pomalowane lub z dużych płytek.
 • Aby film po prostu się opiekował - wystarczy wytrzeć powierzchnię ścian wilgotną gąbką, aby zapewnić czystość. To znacznie łatwiejsze niż zajęcie się ceglanym murem w stylu loftu.
 • Minusy można nazwać niewystarczająco długim okresem użytkowania - film może być używany tylko jako tymczasowa osłona, aby stworzyć niezwykły projekt w "szare dni".
 • Nie nazwałbyś tego trwałym materiałem. Poza tym film "tani" rodzaj lokalu - dlatego jeśli chcesz stworzyć porządny obraz, to na pewno nie zrobi. Nawet ściany malowane zwykłą farbą są bardziej "drogie".
Folia samoprzylepna w projektowaniu łazienek
Folia samoprzylepna w projektowaniu łazienki

Malowanie

 • Ta wykładzina ścienna jest jedną z najpopularniejszych ze względu na różnorodność kolorów, tani koszt i całkiem piękny i stylowy wygląd, który daje.
 • Nałóż farbę tylko na starannie wypoziomowane ściany - w przeciwnym razie farba dokładnie odda wszystkie ich nierówności, nierówności i wady. Powierzchnia ściany z cegieł musi zostać uprzednio otynkowana.
 • Farba może trwać długo, szczególnie jeśli wybierzesz jej wersję na bazie lateksu.
 • Kąpiel malowana specjalną farbą akrylową nabędzie także drugie życie.
 • Proste malowanie pozwala stworzyć zróżnicowany design, dowolny styl. Za pomocą farby można ozdobić ściany łazienki różnymi obrazami, ornamentami, wzorami, eleganckimi obrazami. Nawet wannę można pomalować.
 • Ściany, pomalowane na różne kolory, można zrobić przyjemną odmianę we wnętrzu domu.
Pomarańczowa farba w ścianie łazienki
Brązowa farba w ścianie łazienki

Niezwykłe powłoki

Współcześni projektanci nie są zbyt nieśmiali w wyborze środków na wykończenie pokoju. Dlatego do łazienki możesz wymyślić całkiem ciekawe oryginalne opcje aranżacyjne.

Tak więc możesz sprawić, że jedna ze ścian, na przykład, całkowicie odzwierciedla. Oprócz oczywistej estetyki, taki odbiór również wizualnie powiększy pomieszczenie. Konieczna będzie jednak ostrożna konserwacja lustrzanej powierzchni. Z powodu plam i plam na niej cała łazienka straci swój wygląd. Jako opcję - możesz ozdobić ściany płytką lustrzaną.

Farba i płytki w dekoracji łazienki

Mozaika nadaje się również jako wariant oryginalnego projektu łazienki. Małe eleganckie kawałki wielobarwnego smalta tworzą ze zwykłej łazienki przepiękne założenie. Jednak taka praca jest bardzo pracochłonna i będzie kosztować bardzo dużą sumę.

Szare i niebiesko-białe kafelki w projekcie ścian w łazience
Beżowe i białe projekty ścian łazienki
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 56 = 58