Projekt kuchni 5 m.kw. m. (50 zdjęć): pomysły na planowanie małej przestrzeni

Ogień "żywego" serca każdego domu to kuchnia. Z jej umysłu powinna być nie tylko gospodyni, ale każdy członek rodziny, ponieważ na jej terytorium nie tylko stworzy arcydzieła dla smakoszy, ale także omawia nowości i plany. Dlatego jego uporządkowanie jest działaniem, które wymaga wysiłku, wiedzy, umiejętności i cierpliwości, nie wspominając o kosztach finansowych. Jednak szczególną uwagę potrzebuje mała kuchnia, na przykład w 5 mkw. Jak stworzyć przytulność, wygodę i wygodę w takim kwadracie? To możliwe!

Projekt małej kuchni 5 m2 z półwyspem
Mały fioletowy zestaw kuchenny

Dekoracja kuchni ma 5 m kw., Lub wszystko jest możliwe nawet na małej powierzchni

5 kwadratów to niewiele, ale z tego Twoja kuchnia nie staje się dla ciebie tańsza. Na tym terenie trudno jest stworzyć coś czarującego, składającego się z obszaru roboczego, strefy rekreacyjnej i refektarza, ale można połączyć wszystko! Kilka prostych zasad pomoże ci zebrać myśli i udekorować kuchnię w 5 mkw. schematycznie na kartce papieru. Sprawa pozostanie dla profesjonalistów lub osobistego urzeczywistnienia marzenia w rzeczywistości.

Mały biały zestaw kuchenny

Tak więc, tworząc małą kuchnię "dla siebie", pamiętaj:

  • liczba członków rodziny mieszkających w mieszkaniu. Zwykle mała kuchnia to mieszkanie typu hotelowego, pół-dom lub "odnushka" w starym Chruszczow lub stalinka, w którym para dorosłych mieszka, jako opcja, z małym dzieckiem. Pod taką liczbą członków rodziny i wyobrazić sobie małą kuchnię, podczas gdy terytorium festiwali i świąt będzie musiało zostać przeniesione do salonu;
  • funkcjonalność i praktyczność. Pomimo wymiarów, kuchnia powinna być najwygodniejsza do gotowania, przechowywania żywności i drobnych sprzętów domowych, a także do jedzenia. Dlatego warto zacząć od zakupu wszystkich niezbędnych urządzeń gospodarstwa domowego;
  • ciepło, dając pozytywny nastrój. Jest to możliwe tylko dzięki właściwemu wyborowi odcieni i ich kombinacji, obecności elementów dekoracyjnych i innych "chipów", które tworzą przytulność. Dlatego ważny jest wybór określonego stylu Twojej kuchni. Optymalnym pomysłem jest eklektyzm, łączący klasykę i innowacje, wschód i zachód, stary i nowy. Mimo że możliwe są także krajowe melodie, nowoczesne wnętrza i naturalne kolory!
Wygodne przechowywanie w kuchni
Piękne miejsce do przechowywania w kuchni
Mały biało-zielony zestaw kuchenny
Mała błyszcząca biała kuchnia
Narożnik czarno-biały mały zestaw kuchenny

Niezwykła kuchnia-szatnia-sypialnia
Beżowa i biała mała kuchnia
Brązowo-biała kuchnia
Mała kuchnia o powierzchni 5 m² w stylu ekologicznym
Narożno-szaro-biała błyszcząca kuchnia
Projekt małej przytulnej kuchni 5 m kw

Dodatkowe centymetry dla kuchni o powierzchni 5 m2: przebudowa czy korytarz?

Rozpoczęcie remontu i zmiana kuchni w związku z sąsiednimi terenami to świetny pomysł, ale niestety nie zawsze jest to wykonalne. Tak, a wraz z wyburzeniem ściany nośnej, a nawet w niektórych skomplikowanych przypadkach, będzie konieczne nie tylko dla budowniczych, ale także dla wielu zezwoleń od władz miejskich.

Otwórz półki w małej kuchni

Jeśli przebudowa z tego czy innego powodu nie jest dla ciebie dostępna, powiększ małe kwadratowe metry w kuchni, usuwając drzwi kuchenne i obszar korytarza. Po wyjęciu drzwi do kuchni możesz udekorować otwór za pomocą łuku (formowanie - najprostsza i najbardziej stylowa opcja) lub zostawić go jako pojedynczą przestrzeń z korytarzem. Idealnym rozwiązaniem jest ten sam materiał wykończeniowy do tych ścian kuchni, które będą połączone z przestrzenią korytarza. Taki ruch projektowy wizualnie zwiększy powierzchnię kuchni za pomocą centymetrów korytarza.

Beżowy czarny zestaw w małej kuchni

Uwaga: wybieranie do malowania ścian kuchni,
tapetowanie, układanie płytek ceramicznych - zapamiętaj kolorystykę. Jasne, matowe odcienie optycznie poszerzą przestrzeń, podniosą sufit, poziome pręty poszerzą ją, pionową - wyżej. Z małego gęstego obrazu lub dużego bałaganu należy porzucić, aby niewielki obszar nie wyglądał jeszcze atrakcyjniej i bardziej zagracony.

Piękny fartuch w kuchni
Mała pomarańczowo-szara kuchnia
Mała beżowa brązowa kuchnia
Mała kuchnia 5 m2 w skandynawskim stylu
Kuchnia w kolorach białym, beżowym i niebieskim
Brązowo-biały apartament w kuchni
Projekt białej narożnej kuchni
Beżowa i brązowa mała kuchnia
Mały biały apartament we wnętrzu kuchni
Niezwykły design małej kuchni

Kuchnia i urządzenia w kuchni 5 m.kw.

Decydując się na dekorację kuchni w 5 m kw. jakość, praktyczność i wygoda, zajmuj się sprzętem AGD, który będzie wymagał dużej przestrzeni. Mistrzem każdej kuchni, niezależnie od wielkości, jest lodówka. Bez tego nie rób tego! Wybierz model kompaktowy z maksymalnie użytecznymi funkcjami, biorąc pod uwagę powierzchnię kuchni. Na szczęście nowi producenci oferują opcje z zamrażarką dolną i górną, z dwoma zamrażarkami. Ważnym punktem jest możliwość zawieszenia drzwi z jednej strony na drugą: lodówka w kuchni powinna być łatwa do otwarcia i umożliwiająca dostęp do innych przedmiotów.

Stylowa mała czarno-biała kuchnia

Jeśli masz starą kuchenkę gazową, odbędzie się ona również w kuchni. Czy chcesz umieścić pralkę w kuchni? Wybierz minimalne obciążenie, w tym przypadku będzie wąskie, można je zbliżyć do ściany.

Uwaga: przy wyborze wbudowanej płyty kuchennej o powierzchni 5 m2 wybierz model z dwoma palnikami. Dla 2-3 osobowej rodziny to wystarcza, a zajmuje minimum wolnej przestrzeni blatu. Jeśli kuchnia ma niszę lub szafę, przechowuj ją, użyj jej do zainstalowania wąskiej lodówki. Więc zaoszczędzisz cenne liczniki!

Biała-kremowa mała kuchnia

Ustal, czy obecność konkretnego mebla w kuchni będzie równoległa do wyboru zestawu kuchennego. Wbudowana lub zwykła kuchnia - decydujesz, w zależności od już dostępnych elementów wyposażenia i możliwości finansowych. Jeśli wbudowana opcja nie jest przeznaczona, należy naszkicować układ swojej kuchni zgodnie z:

  • miejsce na lodówkę. Zwykle jest to początek lub koniec zestawu kuchennego, często zajmującego pewien kąt. Jest to wygodne dla wszystkich i pozwala na racjonalne korzystanie z przydatnego obszaru;
  • Wybierz zestaw mebli w kształcie litery L lub liniowy. Stanie się ucieleśnieniem wygodnego i przytulnego miejsca pracy, oddzielając je od jadalni. W takim przypadku miejsce nie będzie zagracone dodatkowymi meblami. Porada: w przypadku krótkiej części zestawu słuchawkowego pozostaw go w strefie przekąsek (unikalny stolik) lub zlewu;
  • lokalizacja okna. Używanie go pod zestawem mebli nie jest racjonalne, ponieważ w tym przypadku okno będzie musiało być przeciągane po stole, nie ma możliwości zawieszenia szafki nad tym stołem, a sam parapet może być użyty jako blat, tworząc składany wariant. I wszystkie ważne punkty są brane pod uwagę!

Uwaga: szafki wiszące mogą zajmować całą wolną przestrzeń ścian (wyjątek - kolumna lub kocioł, wyciąg), aby pomieścić naczynia i sztućce, jedzenie i inne drobne przedmioty.

Wygodne powierzchnie ślizgowe do małej kuchni
Mała przytulna kuchnia
Projekt małej kuchni o powierzchni 5 m2
Brązowo-zielona mała kuchnia ustawiona w kuchni
Białe i brązowe meble w małej kuchni
Mała opcja projektowania kuchni
Mała kuchnia z żółtymi akcentami
Brązowa podłoga w białej kuchni
Mała brązowa i biała kuchnia
Stylowa mała kuchnia

Grupa restauracyjna i styl wnętrza: wybór innowacyjnych rozwiązań

Mała kuchnia a priori nie zawiera luksusowego okrągłego stołu z tablicy i kilku krzeseł z wysokimi oparciami i podłokietnikami. Ale także straszyć członków rodziny przy stoliku do kawy i taboretach też nie jest tego wart. Najlepszym wyborem są składane krzesła barowe i rozkładany stół, jako opcja - składane krzesła i blat pod parapetem na wypadek, gdyby nie wymagały one luksusu i szyku przy posiłkach. Krzesła i stół do kuchni w 5 m kw. na indywidualne zamówienie - pomysł dla tych, którzy chcą zobaczyć swoją własną kuchnię zwartą, ergonomiczną, pojemną i funkcjonalną. Wybierz materiał według stylu!

Mała kuchnia w stylu rustykalnym

Nowoczesne style wnętrz, takie jak funkcjonalność, high-tech i minimalizm, są doskonałym rozwiązaniem dla małej kuchni. Są one pragmatyczne i funkcjonalne, ścisłe i zwięzłe. Udekoruj pokój może być zdjęcie lub zdjęcie, zdjęcie na ścianie, stylowy dekoracyjny dodatek. Główną rolę w tym projekcie będą odgrywane kompetentnie dobrane podstawowe i pomocnicze odcienie i kolory, a także jakość materiałów.

Czerwona i biała narożna kuchnia

Niewielka przestrzeń to również kuchnia w stylu Prowansji, etno lub kraju z minimalną ilością wystroju, ale jednym elementem stylistycznym. Kierunek ogniskowania jest kolorem ścian, które mogą być jasno różowe, niebieskie, ciemno-sałatkowe i mleczne. Jasny akcent w takim wnętrzu stworzy naczynia, a nawet meble i wyjątkowy nastrój - tkaniny, dodatki i urocze drobiazgi. Dobrze przemyśl każdy detal, a mała kuchnia oczaruje Cię swoją perfekcją!

1
Mała beżowo-niebieska kuchnia 5 m kw
Mała kuchnia w mieszkaniu
Czarno-biały narożnik umieszczony w małej kuchni
Biała i zielona mała kuchnia w stylu rustykalnym
Beżowa i czarna narożna kuchnia
Szara mała kuchnia
Mała beżowa brązowa kuchnia
Żółta mała kuchnia 5 m2
Modna kuchnia
Mała kuchnia z dużym oknem i dostępem do balkonu
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

15 + = 18