Projekt kuchni 15 mkw (50 zdjęć): piękne warunki zabudowy i opcje projektowania

Kuchnia tego obszaru może być połączona z salonem. Ten układ jest bardzo korzystny: po pierwsze, oba pomieszczenia wizualnie rozszerzają się i tworzą pojedynczą całość; po drugie, przygotowanie jedzenia będzie przyjemniejsze, ponieważ kuchnia z salonem o powierzchni 15 m2 pozwala oglądać telewizję lub oglądać małe dzieci.

Projekt kuchni 15 m2 z oknem do pokoju

Układ kuchni może przebiegać na dwa sposoby: albo ufasz całej pracy profesjonalistom, albo sam wykonujesz transformację. Tutaj wybór należy do ciebie.

Przestronna kuchnia
Przestronna kuchnia z wyspą

Projekt sufitów

Popularnym projektem sufitu w mieszkaniu jest sufit podwieszany. Jako odpowiedni materiał możesz wybrać na przykład gips budowlany. Wygląda całkiem imponująco i będzie pasować do niemal każdego wnętrza. Ponadto materiał ten jest dobrym izolatorem ciepła i wilgoci. Głównym wymaganiem stropu kuchennego jest możliwość jego łatwego umycia.

Zwykły sufit w kuchni

Aby dołączyć do salonu (odpowiednia jest również sypialnia) i kuchni na suficie, seria opraw jest zamontowana w kole. Lampy umieszczone są na specjalnej części sufitu, która lekko wystaje w dół. Podział na strefy (tj. Podział na strefy) może być realizowany w inny sposób. Na przykład zawiesić garnki sufitowe, jeśli pozwala na to układ. Kuchnia narożna najlepiej łączyć z innymi pomieszczeniami.

Dwupoziomowy sufit w kuchni
Dwupoziomowy sufit z różnymi źródłami światła w kuchni
Piękny sufit w jasnej kuchni
Brązowa i biała błyszcząca kuchnia

Drewno w dekoracji kuchni
Ściana z cegieł we wnętrzu kuchni
Kuchnia z wyspą
Czerwone sofy w salonie-kuchni

Projekt ściany

Do ścian, tak jak do największej powierzchni w mieszkaniu, konieczne jest dawanie i odpowiednia uwaga. Tutaj wszystko ogranicza tylko twoja wyobraźnia i twoje zdolności. Podstawą wnętrza może być tapeta, farba lub kafelki. Ich kolor jest również wybrany zgodnie z Twoimi pragnieniami.

Poziome pasy i płytki pod drzewem w projektowaniu kuchni
Beżowe i zielone ściany w kuchni
Biało-zielone ściany w kuchni
Białe ściany w salonie-kuchni
Kuchnia w spokojnych kolorach
Beżowa i biała stylowa kuchnia
Belki we wnętrzu kuchni
Brązowo-czarny salon-kuchnia

Wybór koloru

Popularną opcją wnętrza jest zielony. Uspokaja, przybliżając osobę do natury, "neutralizuje" emocje, sprawiając, że czują się spokojne i chronione.

Jasny czerwony pokój budzi apetyt. Ale daje też poczucie niepokoju i nietrwałości. Kolor ten należy stosować z umiarem, rozcieńczając go
na przykład kolorem czarnym.

Ciemnobrązowy, biały i fioletowy w projektowaniu kuchni

Fiołkowe wnętrza powodują zmęczenie, zmniejszają wydajność i prowadzą człowieka do stanu bliskiego depresji. Dlatego w czystej postaci fioletowy nie jest używany, tylko jako dodatek do głównego. Na przykład na żółty.

Kuchnia czarno-biała to stylowe i nowoczesne rozwiązanie. Taki układ musi koniecznie zawierać gładkie metalowe części: uchwyty, mikser, zlew, drzwi lodówki. W kolorze białym, narożna kuchnia będzie wyglądała na większą.

Niebiesko-biała kuchnia

Pomarańczowe i żółte kolory również zwiększają apetyt, ale jednocześnie nie wyglądają tak natrętnie. Z powodzeniem łączą się z szarymi, białymi i niebieskimi kolorami. Jeśli sypialnia jest połączona z kuchnią, możesz wybrać te kolory.

Brązowo-czarna kuchnia z wyspą o powierzchni 15 m2.
Brązowo-biały salon-kuchnia
Oryginalny projekt kuchni
Turkusowa kuchnia w kuchni
Szaro-brązowa kuchnia
Czarno-biały nowoczesny salon-kuchnia

Projekt podłóg

Na podłodze w kuchni często układa się płytki ceramiczne, ponieważ idealnie nadaje się do tego pokoju. Ma długą żywotność, jest łatwy w czyszczeniu i jest odporny na uszkodzenia i wstrząsy.

Dwukolorowe płytki na podłodze w projektowaniu kuchni

Do pokoju (sypialni lub salonu) połączonego z kuchnią można utworzyć przejście wykładziny podłogowej, tj. wykonuj podział na strefy. Na przykład sypialnia jest ozdobiona linoleum, a kuchnia - płytką pod kolor. Ten układ wygląda pięknie.

1
Podłoga jest nakrapiana, a dywan jest w kuchni
Beżowe płytki na podłodze w kuchni
Biała podłoga i niebieski apartament w kuchni
Pasiasta podłoga i beżowy dywan w klasycznej kuchni
Biała błyszcząca podłoga w kuchni
Czarna podłoga i dywan w kuchni
Piękna płytka na podłodze w beżowo-pomarańczowej kuchni

Projekt kuchni z balkonem

Aby racjonalnie połączyć kuchnię z balkonem, pomiędzy pokojami lepiej jest umieścić przesuwne drzwi. Więc przestrzeń będzie wolniejsza. Przejście na balkon można zrobić bez drzwi, ale w tym przypadku powinno harmonijnie połączyć się z kuchnią. Jeśli balkon służy jako oddzielny pokój, koniecznie oddziel go z przegrodą.

Kuchnia z jadalnią z wyjściem na balkon

Połączona kuchnia z balkonem stanie się miejscem rodzinnego picia herbaty. Wystarczy zainstalować składany stolik i piękne krzesła na balkonie. Najważniejsze jest to, że jednolity styl wnętrza powinien zostać utrzymany.

Na balkonie jest bardzo dobrze umieszczona lodówka, jeśli pozwala na to planowanie. A jeśli pokój jest wystarczająco duży, możesz przenieść niektóre meble kuchenne. Na przykład ustaw długość szafek kuchennych.

Kuchnia-salon z wyjściem na balkon
Biała kuchnia ustawiona we wnętrzu kuchni
Stylowa kuchnia z wyspą
Czerwona i biała kuchnia
Niebieskie, jasnozielone i białe we wnętrzu kuchni
Wyspa w przestronnej kuchni
Szary, biały i pomarańczowy w kuchni z balkonem

Meble kuchenne

Style, w których powstają meble kuchenne są dziś zróżnicowane: klasyczne, prowansalskie i wiejskie, nowoczesne i fusion. W projektowaniu kuchni 16 m.kw. Każdy z tych stylów może być zawarty; spacja pozwala to zrobić.

Projekt kuchni z dużą wyspą

Wybierając meble w stylu klasycznym, kierując się zasadami:

  • Meble powinny być wykonane z naturalnego drewna (lub naśladować je);
  • Na zamkniętych półkach - szklanych wkładkach. Na drzwiach można umieścić kwiatowy wzór.
  • Stół (o pożądanym kształcie kwadratu) dla kilku osób obłożony jest obrusem o dyskretnym kolorze, który należy łączyć z zasłonami. Same krzesła mają wysokie oparcia i z reguły są tapicerowane tkaniną.
  • Projekt zakłada obecność kredensów, kredensów i mebli tapicerowanych. Na przykład w kuchni z sofą wygodnie jest przyjmować gości.
  • Zestawy kuchenne o stonowanych kolorach wraz z kompletem przesuwnych półek uzupełnią wnętrze.
Projekt kuchni z wyspą i barem

Charakterystyczną cechą mebli prowansalskich jest stara. Antyczne lub sztucznie starzone zestawy kuchenne, stoły i krzesła - wszystko powinno być miękkie, pastelowe kolory. Ten styl będzie wyglądał szczególnie dobrze, nawet jeśli masz kuchnię narożną. W jadalni ustaw okrągły stół z małymi zarysowaniami. Sypialnia i kuchnia w tym stylu są dobrze połączone, a w razie potrzeby można je łączyć.

Kuchnia z półwyspem

Styl secesyjny w mieszkaniu oznacza obecność metalowych części i gładkich powierzchni. Najważniejsze jest czystość formy i wolna przestrzeń. Nie liczy się piękno przedmiotów, ale ich funkcjonalność. Dlatego ten styl jest idealny, jeśli masz kuchnię narożną, ponieważ Miejsce na nim musi być wykorzystywane kompetentnie.

Kuchnia prowansalska z wyspą

Modny obecnie styl fusion zaskakująco łączy naturalne drewno, metal i elementy futuryzmu. Ale najważniejsze są tu kontrastujące kolory. Na przykład, czarno-białe ściany i jasne pomarańczowe krzesła. W takiej kuchni możesz wysyłać zdjęcia, plakaty lub wycinki z czasopism.

Nowoczesna kuchnia czarno-biała
Kuchnia z blatem barowym w odcieniach beżu
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

4 + 3 =