Porcelana w łazience: niezniszczalne piękno (21 zdjęć)

Jeśli chodzi o kąpiel, umysł natychmiast przychodzi z kafli. Dziesiątki lat był poza konkursem, ale pojawił się godny przeciwnik: monopol naruszone porcelanowe kamionki. Lepiej niż płytki, różnorodne w designie, położyć ceramiczny granit w łazience, specjalne umiejętności nie są wymagane.

Płytka z płytek porcelanowych ze złotą mozaiką

Porcelana i dachówka: dwie duże różnice

Materiały te mają identyczny skład, główną różnicę w technologii. Przy wytwarzaniu porcelanowych kamionkowych składników bazowych natychmiast dodaje się barwniki (bez materiałów syntetycznych, tylko naturalne). Wszystko jest dokładnie wymieszane, powstają płytki o pożądanym kształcie. Jest prasowany i kalcynowany pod dużym ciśnieniem iw wysokiej temperaturze. Glina staje się stopem mocniejszym niż granit lub marmur. Brakuje mu porów, więc standardowa absorpcja wilgoci z ceramicznego granitu jest prawie sto razy mniejsza niż w przypadku płytek. Jest to najważniejszy warunek małego pomieszczenia o dużej wilgotności, jakim jest łazienka, ponieważ w pory rozwija się ten grzyb.

Beżowe płytki z płytek porcelanowych w łazience
Biała płytka z płytek porcelanowych w łazience

Płytka jest podstawą pokrytą glazurą, która może ostatecznie zniknąć, pęknąć, odsłaniając szary substrat. Granit ceramiczny nie zagraża temu: bez względu na to, ile to może być i śmieci, kolor się nie zmieni, projekt nie ucierpi.

Czarno-białe płytki z porcelany w łazience wnętrza

Porcelana do łazienki: wiele plusów i jeden minus

Decydując, który materiał zastosować we wnętrzu łazienki: granit lub kafelek, powinieneś preferować pierwszą opcję. Co więcej, różnica w cenie między nimi nie jest krytyczna. W łazience, jako lokal o dużej wilgotności, wykorzystuje się główną zaletę granitu ceramicznego - zerową chłonność wody. Nawet w tak ekstremalnych warunkach materiał o wysokiej wytrzymałości będzie służył przez dziesięciolecia, wielokrotnie dłużej niż jakakolwiek inna powłoka.

Płytka z gresu porcelanowego w stylu klasycznym
Płytki ceramiczne w kabinie prysznicowej

Dekorując pokój granitem, można zapomnieć o tym problemie. Istnieją jednak inne zalety:

  • Trwałość jest taka, że ​​płytkę można porysować, przetrzeć, wyczyścić, jak chcesz. Jeśli spróbujesz bardzo mocno, tylko połysk zostanie zniszczony, matte wytrzyma wszystko oprócz diamentu;
  • na powierzchni porcelanowych kamionek nigdy nie będą pęknięcia pająka, na których natychmiast rozpoznaje się stare lub niskiej jakości płytki;
  • zmniejsza ryzyko porażenia prądem (jeśli łazienka jest pralką lub innym urządzeniem elektrycznym) do zera;
  • płytki z kamionki porcelanowej nie reagują na agresywną chemię, dzięki czemu można ją prać w dowolny sposób.

Minus to konieczność instalacji pod ceramiczną podłogą z granitu. W przypadku łazienki jest to szczególnie prawdziwe: gorąca woda, para wodna, system ogrzewania nie może ogrzać kamienia, a stanie się boso na zimnym pokryciu jest nieprzyjemne i pełne zdrowia.

Błyszcząca dachówka z płytek porcelanowych
Niebieska dachówka z płytek porcelanowych

Rodzaje: różne dla ścian i podłóg

Granit ceramiczny do łazienki dostępny jest w takiej różnorodności kolorów, że można wybrać najbardziej odpowiednią modyfikację, w zależności od przeznaczenia powłoki i osobistych preferencji. Standardy jakości i bezpieczeństwa dla tego pomieszczenia obejmują zastosowanie kilku rodzajów płytek porcelanowych: matowych, polerowanych, szkliwionych.

Ściany

Granit ceramiczny do ścian w łazience - najczęściej glazurowanych lub polerowanych płytek. Warstwa ściany odbija światło do maksimum, zapewniając dobre oświetlenie pomieszczenia i wizualnie je rozszerzając. Jest to szczególnie cenne na małych obszarach.

Jako wykładzina te odmiany nie są zbyt dobre, ponieważ szkliwo może z czasem ulec zniszczeniu, a polerowanie jest zbyt śliskie.

Płytka z granitu ceramicznego pod kamieniem
Matowe kafelki z płytek porcelanowych

Seks

Praktyczne i bezpieczne typy z powłoką antypoślizgową. Płytki porcelanowe do podłogi w łazience dostępne są w trzech wersjach:

1
  • Satinized. Specjalny blask zapewnia technologię materiałową. Wzór jest nakładany na surową dachówkę, a po upieczeniu otrzymuje się delikatnie świecącą, antypoślizgową powierzchnię.
  • Strukturalny. Matowa powierzchnia z wypukłym ornamentem. Technologia ta wytwarza imitację parkietu, skóry, innych powłok o niezwykłej strukturze. Taka podłoga w łazience jest piękna i bezpieczna.
  • Techniczne. Zewnętrznie płytka przypomina kamień naturalny. Najtańszy typ, podstawowy dla innych typów, w tym najnowszy rodzaj płytek ceramicznych z granitu szkliwionego. Jest ustawiony jako coś niezwykłego, ale w rzeczywistości okazuje się, że jest to techniczna kamionka porcelanowa, pokryta szkliwionym szkliwem. Wygląda ładnie, jest drogi, chociaż w rzeczywistości jest to ta sama płytka.

Ceramika podłogowa dowolnego rodzaju ma właściwości antypoślizgowe.

Najbezpieczniejsze płytki podłogowe są matowe lub z chropowatą podstawą. Jest idealny, ponieważ gromadzi mniej wody i najtrudniej jest się na nią poślizgnąć.

Płytki porcelanowe w łazience
Płytka z porcelany w minimalistycznym wnętrzu

Pułap

W łazience granit z połyskiem jest atrakcyjny, ale nie dla wszystkich pomieszczeń. Jeśli naprawdę chcesz, lepiej wybrać lekki odcień, aby sufit nie wisiał, wizualnie zmniejszając przestrzeń.

Nie ma potrzeby układania ceramicznego granitu w pomieszczeniu, częściowo wyłożonego małoformatowymi płytkami ceramicznymi: różnica w fakturze będzie oczywista. Z tego sąsiedztwa stracą i płytki i granitu.

W tym segmencie materiałów budowlanych w ramach terminu "rektyfikowana porcelana". Oznacza to najwyższy poziom przetwarzania, przestrzeganie wszystkich szczegółów wszystkich parametrów i odnosi się do dowolnego materiału z kategorią jakości luksusu.

Płytka z kamionki porcelanowej w nowoczesnym stylu Ceramiczna granitowa płytka w stylu Art Nouveau

Popularne typy

Pożądany projekt łazienki można stworzyć bez wysiłku: materiały zaspokoją każdy gust i życzenie. Szczególnie na żądanie imitujące naturalną fakturę kamienia, skóry, metalu.

Marmurkowaty

Porcelanowe płytki pod marmurem imitują kamień z wyjątkową dokładnością: z migoczącymi odcieniami, żyłkami, inkluzjami i innymi.

Biały

Kąpiele z białego marmuru są znane od czasów starożytnych. Ten wzór to klasyczny atrybut luksusu. Porcelana jest bardziej dostępna, ale wypolerowana na lustrzane połyskowe płytki wygląda elegancko.

Biały wizualnie powiększa pomieszczenie, łazienka staje się lżejsza i bardziej przestronna.

Mozaika prostokątna z płytek porcelanowych
Płytka z granitu koloru piasku

Szary

Do ścian zbliżą się granitowe odcienie jasnych odcieni szarości, perła lub w połączeniu kolorów o różnym nasyceniu. Podłogi mogą być ciemniejsze. Szary jest jednym z trzech podstawowych kolorów, połączony jest z każdym innym, dzięki czemu można rozcieńczyć główny ton za pomocą jaskrawych wstawek, aby następnie podnieść tkaniny i inne akcesoria. W każdym razie wszystko będzie wyglądać elegancko.

Czerwony

Dobre rozwiązanie jako wykładzina podłogowa jako element spektakularnej mozaiki w innych kolorach. Z tej palety wszystkie odcienie różu są idealne - można go używać niezależnie.

Czarny

We wnętrzu nieczęste. W czystej formie ten projekt przeznaczony jest dla amatorów i ekstrawaganckich natur, dekorując apartament i łazienkę w stylu gotyckim. Częściej można znaleźć połączenie czarnych i białych żył. Wygląda imponująco, pokój ulega radykalnej przemianie.

Marmurowe płytki z marmuru

Pięknie i solidnie wygląda jak podłoga lub ściany w formie kompozycji czarno-białej. Jest kochany przez fanów hi-tech lub techno.

Łazienka jest zwykle niewielka, więc nie należy nadużywać ciemnych tonów, aby nie wydawały się jeszcze mniejsze. Optymalna konstrukcja z jasnymi kolorami na neutralnym, podstawowym tle koloru.

Płytki podłogowe z płytek porcelanowych

Pod drzewem

Materiał o drzewnej fakturze, czyli kopiującym parkiecie lub naturalnej płycie - to dwa w jednym: siła kamienia i naturalne ciepło drewna. Granit ceramiczny pod drzewem w łazience tworzy dobrą energię, łagodzi połysk chromu i metalu.

Imitację drzewa uzyskuje się nakładając warstwę pigmentowaną pod drzewem na obrabiany przedmiot z granitu ceramicznego. Może odtworzyć strukturę drewna z tradycyjnego dębu na egzotyczne wenge, matowe lub polerowane.

Płytka z kamionki porcelanowej w stylu retro

Prawie jak prawdziwe drzewo, wygląda jak teksturowany materiał. Wykonuje się go metodą strukturyzacji: pod prasą powstaje tekstura parkietu lub desek. Aby podobieństwo było jeszcze większe, płytki na podłodze nie mają formatów tradycyjnych, ale w postaci parkietu lub deski. Okazuje się więc, że jest to dekoracyjny laminat, parkiet, szyk.

Mogą być układane tak, jak pragnie twoje serce: solidna warstwa na całej powierzchni, mozaika, wzór.

Płytka z płytek porcelanowych ze wzorem

Układanie

Proces jest prawie taki sam jak w przypadku płytek. Jednak instalacja kamionki porcelanowej ma niuanse.

W przypadku kamionki porcelanowej, gęsty materiał o niskiej przyczepności (to jest przylepności), zwykła zaprawa z piasku i cementu nie jest odpowiednia. Potrzebujemy specjalnych preparatów akrylowych i lateksowych.

Przed położeniem podstawa jest wyrównana i podwójnie zagruntowana. Klej nakłada się zarówno na ścianę, jak i na podłogę i dachówkę.

Płytka ceramiczna w kolorze szarym

Mieszanina kleistych składników szybko zamarza, dlatego jest przygotowywana w porcjach, zaprojektowana na okres nie dłuższy niż pół godziny.

Układanie granitu ceramicznego na podłodze powinno być bardzo ostrożne: powierzchnia jest wyrównana, aby nie było nierówności lub poduszek powietrznych - nawet najbardziej odporna płytka wagi osoby nie może stać i pękać.

Płytka z kamionki porcelanowej na ścianie łazienki

Porcelanę można uznać za idealne rozwiązanie do łazienki. Jest trwały, nie chłonie wilgoci, wygląda pięknie. Wybierając kafelek do łazienki, jeśli to możliwe, lepiej nie oszczędzać i kupować wysokiej jakości materiału. Będzie trwał przez dziesięciolecia.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

− 5 = 4