Oświetlenie w korytarzu i korytarzu (50 zdjęć): piękne opcje

Żadne pomieszczenie nie może obejść się bez sztucznego oświetlenia. Być może sam nie otrzymuje naturalnego światła słonecznego o wystarczającej objętości. Wtedy, zwłaszcza bez żyrandoli, lamp i innych rzeczy nie da się zrobić. I, być może, właściciele mają jakieś przemyślenia co do jakie cechy musi mieć pokój (mówimy o projekcie), a do osiągnięcia pożądanego rezultatu jest to najbardziej wygodne, jeśli system jest użycie tylko prawo sztuczne światło jako naturalny bez takiej okazji daje.

Piękne oświetlenie w korytarzu ze schodami

Korytarz, korytarz - to właśnie ludzie wchodzą w interakcje z mieszkańcami. Pokoje te tworzą pewne wrażenie, wymagają pewnego stopnia nastroju, mogą prowadzić do pewnych myśli. Schemat ich iluminacji jest potężnym narzędziem, za pomocą którego można w dosłownym sensie przedstawić pokój w odpowiednim świetle, aby podkreślić jego wnętrze i wygląd. Dlatego zajmie się oświetleniem w korytarzu, jego opcjami.

Wskaż podwójne i pojedyncze lampy na korytarzu z dużą lustrzaną szafką
Duży żyrandol w holu

Rodzaje oświetlenia w ogóle

Nie ma jednego narzędzia, które pozwala na niezależność od naturalnego oświetlenia w domu. Projekt konkretnego pokoju zawsze wymaga dokonania właściwego wyboru. W zależności od obszaru, w którym wypełniają swoje zadanie, rozróżniają:

  1. Oświetlenie ogólne. Ma sens w przypadku niedostatecznie dużych pomieszczeń: na przykład w małym korytarzu z dostatecznym oświetleniem naturalnym można w pełni zarządzać lampami, a nie bardzo mocnymi. Celem jest pokrycie całej powierzchni pomieszczenia. Osiąga się to za pomocą żyrandoli, lamp podłogowych, plam lub ukrytych iluminacji. W tym samym czasie są one wystarczająco mocno zapięte - pod sufitem.
  2. Lokalne oświetlenie. Służy podkreślaniu wnętrza w oddzielnym miejscu. Lub z powodu niedoskonałości oświetlenia ogólnego, na przykład, gdy korytarz jest zbyt duży, a żyrandol na całej jego długości nie jest wystarczająco skuteczny. Tak więc w długim i wąskim korytarzu można osiągnąć pożądany efekt dzięki lampom podłogowym, kinkietom i reflektorom (już nie pod sufitem, ale poniżej).
Oświetlenie punktowe w korytarzu

Niektóre z wymienionych narzędzi znajdują się w obu kategoriach. Rzecz w tym, że nowi producenci oferują konsumentom bezpośrednio ogromny wybór z długiej listy modeli, a nie wąskiej nomenklatury. Opcje są bardzo różne, co pozwala niektórym z nich na ogólne oświetlenie, a niektóre na oświetlenie punktowe.

Piękny żyrandol w korytarzu
Niezwykłe oświetlenie mieszkania w stylu high-tech

Oświetlenie sufitowe kierunkowe i kinkiety na korytarzu
Nowoczesna lampa ścienna

Oświetlenie z witrażami na korytarzu
Nowoczesne oświetlenie w korytarzu
Jasny żyrandol i kinkiety na korytarzu
Trzy żyrandole i reflektor na korytarzu
Kwadratowe zintegrowane światła w korytarzu
Żyrandol i lampy stołowe na korytarzu
Niezwykły nowoczesny żyrandol na korytarzu
Światła punktowe w białym korytarzu
Niezwykłe kinkiety na korytarzu
Lampy ścienne i stołowe na korytarzu
Światła punktowe i oświetlenie w dwupoziomowym suficie na korytarzu

Kilka wskazówek

Jeśli chodzi o oświetlenie
w korytarzu lub korytarzu, możesz od razu podać kilka uniwersalnych zaleceń. Takie porady mogą korzystnie uwypuklić projekt nawet wąskich pomieszczeń, na przykład wąskiego pokoju. Na przykład układ niektórych apartamentów sugeruje konieczność częstego odwiedzania małego korytarza, małego korytarza. Aby pozbyć się konieczności częstego korzystania z przełącznika, należy pomyśleć o automatyzacji, instalując lampy z czujnikami ruchu.

Bardzo ważne jest, aby oświetlenie w całym mieszkaniu, a w szczególności korytarzu, nie różniło się zbytnio od siebie. Dokonany wybór powinien zakładać, że miękkie i przyjemne światło przy wejściu nie zostanie zastąpione tępym lub, przeciwnie, zbyt jasnym i tnącym wzrokiem w pozostałej części domu. Podobnie opcje z niedopasowaniem jasności oświetlenia naturalnego i sztucznego nie mogą prowadzić do niczego dobrego.

Duży pasek świetlny i reflektory na korytarzu

Oddzielnie trzeba rozmawiać o lustrze. Po pierwsze, sama potrzeba, z powodu której są używane, sugeruje, że powinny być dobrze oświetlone. Po drugie, za pomocą prawidłowo umieszczonego lustra można osiągnąć iluzję zwiększenia objętości, długiej przestrzeni. Po trzecie odbicie światła może dodatkowo korzystnie uwydatnić wnętrze. Zatem lustra - narzędzie, które może, jeśli to konieczne, mieć znaczący wpływ na projekt pomieszczenia. Można je z powodzeniem wybrać za pomocą właściwego oświetlenia lokalnego.

Problem korytarzy i korytarzy jest taki, że często chodzi o wąskie, długie i małe pomieszczenie. Nie otrzymuje samo w sobie naturalnego światła w wystarczającej ilości, taki układ i wybór sztucznego sprawia, że ​​myślisz. W długim i wąskim korytarzu warto zainstalować źródło światła na całej długości pod sufitem. Na przykład za pomocą linii kilku opraw lub jednego paska. Duży wybór tych opcji (nie tylko dla małego pokoju lub wąskich pomieszczeń) zapewnia oświetlenie LED.

Sufity w niektórych mieszkaniach mogą być zbyt wysokie. Ta funkcja pomieszczenia może być odtwarzana przez zainstalowanie lamp z regulowanym kierunkiem światła. A potem oświetl tylko ściany, ignorując sufit. Ten mały sekret pozwoli uzyskać ciekawy efekt, podkreślając wnętrze. Najważniejsze jest to, że w tym samym czasie inne lampy nie świecą.

Oświetlenie punktowe w korytarzu w stylu loftu
Oświetlenie punktowe w białym korytarzu z wysokimi sufitami
Duża lampa i oświetlenie wokół obwodu sufitu w biało-żółtym korytarzu
Wskaż szklane lampy i kinkiety na korytarzu
Różnorodne apartamenty z oświetleniem korytarzowym
Oświetlenie w korytarzu w stylu Art Deco
Oświetlenie punktowe i kinkiet w korytarzu
Różnorodne oświetlenie w korytarzu w stylu loft
Lampa z reflektorem w korytarzu w stylu industrialnym
Reflektory i wbudowane szklane panele na korytarzu
Niezwykłe oświetlenie w korytarzu retro
Metalowy okrągły żyrandol na korytarzu
Reflektory na korytarzu w stylu high-tech
Kinkiety ścienne w klasycznym korytarzu
Żyrandol i metalowe lampy na korytarzu

Możliwe błędy

Schemat oświetlenia, wybór konkretnych rodzajów źródeł światła powinien zawsze być przeprowadzany z uwzględnieniem projektu konkretnego pomieszczenia, jego wnętrza. I, oczywiście, łatwo popełnić błąd. Na przykład w małym pokoju nie myśl o wyjściu z tego, polegając na naturalnym oświetleniu w pozostałej części domu i pozostawiając tę ​​część pokoju ciemną. Lub ignorując lustra.

Sufit punktowy i oświetlenie ścienne w korytarzu z kamiennymi wykończeniami

Przekroczenie może polegać na ignorowaniu schodów. W większości schematów mieszkań nie przewiduje tego. Jednak właściciele prywatnych domów, których wnętrze zawiera taki element, powinni wiedzieć, że pod schodami znajdującymi się w korytarzu nie powinno być ciemnych obszarów. Szczególnie - jeśli kontrastuje z odpowiednim poziomem oświetlenia w pozostałe
j części pomieszczenia. Możesz zainstalować obok schodów jakąś lampę, na przykład nad lustrem.

Dwupoziomowy sufit z oświetleniem punktowym i oświetleniem na korytarzu

Wreszcie, jeśli chodzi o oświetlenie w korytarzu, nigdy nie będzie zbędne łączenie różnych rodzajów źródeł światła. W wąskich przestrzeniach, wąski pokój, aby podkreślić jego design i wnętrze, zawsze można zawiesić pod sufitem nie jest tylko tradycyjny żyrandol, ale w celu uzupełnienia go przez kilka lamp w lustrze lub na lustrze w ciemnym rogu małym wąskim pomieszczeniu, długim korytarzu.

1
Oświetlenie sufitów naciągowych w korytarzu
Jasne oświetlenie w korytarzu
Reflektory w szarobiałym korytarzu
Czerwony świecznik w barwionym korytarzu
Długi żyrandol w stylu secesyjnym w domu
Reflektory w korytarzu
Reflektory w czarno-białym korytarzu
Żyrandol ze szkła i metalu w korytarzu
Geometryczny świecznik na korytarzu
Dwa metalowe żyrandole na korytarzu
Reflektory w brązowo-białym korytarzu
Reflektory w szarobiałym korytarzu
Małe żyrandole i kinkiet na korytarzu
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

82 + = 91