Oryginalny i różnorodny tiul do sypialni: chłód nieważkości (22 zdjęcia)

Sypialnia to świat spokoju i samotności. Każdy zakątek pokoju powinien być wypełniony komfortem i przynosić właścicielowi tylko przyjemne emocje. Nie najmniejszą rolę we wnętrzu sypialni odgrywają tkaniny, a mianowicie tiul. W końcu tworzy przestrzeń, nadaje pomieszczeniu lekkości, a czasem jest główną atrakcją wnętrza.

Biały tiul w sypialni
Błyszczący tiul w sypialni

Jak wybrać tiul do sypialni?

Pomyślnie dopasowany i udekorowany tiul w sypialni może tchnąć życie we wnętrze, pokój będzie bawił się nowymi kolorami. Ale jeśli popełnisz błąd przy wyborze tiulu, wrażenie, nawet z najbardziej wyrafinowanej przestrzeni, zostanie zepsute.

Półprzezroczysty tiul optycznie powiększa przestrzeń, sprawia, że ​​jest bardziej lekka i przewiewna. Dzięki niemu łatwo przenika światło słoneczne, podczas gdy promienie są lekko rozproszone i nie są już tak upalne.

Przede wszystkim, zanim powiesisz tiul w sypialni, musisz dokładnie zaplanować układ okien. Jeśli wątpisz w swoje własne umiejętności projektowe lub nie wiesz, jak pięknie zawiesić tiul - skonsultuj się ze specjalistami w tej dziedzinie.

Tiul z kwiatami w sypialni

Tiul w sypialni dziecięcej

Styl

Zasłony z tiulu powinny harmonijnie pasować do stylu pomieszczenia. Na przykład róże i falbanki nie będą odpowiednie w pomieszczeniu zdominowanym przez rytmiczny hi-tech lub ścisły minimalizm. Tutaj należy zwrócić uwagę na odcienie monochromatyczne lub nasycone. Jeśli szukasz uniwersalnego rozwiązania, udekoruj okno beżowym, monochromatycznym tiulem.

To bardzo modne i efektownie wyglądające zasłony, połączone z innym materiałem kolorystycznym. Na przykład dwa monochromatyczne płótna o kontrastowych kolorach i tkanina z haftem lub wzorem.

Tiul w stylu eko
Tiul na francuskim oknie

Światło

Oświetlenie jest kolejnym ważnym kryterium przy wyborze tiulu do sypialni. Jeśli promienie słoneczne rzadko wyglądają w oknie sypialni, wybierz jednobarwną tkaninę i jasną paletę. Pokój będzie jasny i elegancki. W pomieszczeniach z nadmiarem światła słonecznego (głównie okna wychodzą na południe lub wschód), wybierz grube zasłony w sypialni. W płonącym południe zasłony można zamknąć, a wieczorem można otworzyć i cieszyć się parą lekkiego tiulu.

Tiul z nadrukiem gradientowym
Połączony tiul w sypialni

Rozmiary pokoi

Do przestronnej sypialni z imponującą kwadraturą możesz wymyślić ogromną liczbę opcji dekorowania okien. Ale w małych pomieszczeniach trzeba marzyć i okazywać dowcip. Być może będziesz musiał porzucić tradycyjne zasłony lub zastąpić je rzymską kurtyną. Z braku miejsca wybierz pastelowe kolory, proste draperie i nie obciążaj okna dekoracją. Jasny tiul wizualnie powiększy pomieszczenie, doda mu powietrza i lekkości.

Tiul nad łóżkiem w sypialni
Tiul we wnętrzu sypialni

Rodzaje tiulu w nowoczesnych sypialniach

Lekka, półprzezroczysta tkanina do dekoracji otworów okiennych zaczęła być używana kilka wieków temu we Francji. Pojawienie się tej sprawy z zawiłym splątaniem nici wywołało furorę w świecie mody i wystroju wnętrz. Tiulowe zasłony nie tracą swojej popularności we współczesnych realiach świata wysokich technologii. Organza, szyfon i koronka pomagają tworzyć oryginalne i klasyczne rozwiązania.

Tiul w sypialni w minimalistycznym stylu
Tiul w sypialni w stylu secesyjnym

Tiul we wnętrzu sypialni jest najczęściej używany do dekoracji otworów okiennych. Istnieje kilka opcji tej dekoracji:

 • za pomocą oczek;
 • zespół z muślinem;
 • połączenie z roletami rzymskimi;
 • tiulowe lambrekiny i draperie.

Różnorodność i wszechstronność zasłon z tiulu pozwala projektantom eksperymentować ze stylem i oferować nietypowe rozwiązania.

1
Tiul na oknie w sypialni

Oczka

Nowoczesna wersja dekoracji z tiulu to użycie oczek. Pierścienie z metalu lub tworzywa sztucznego są wkładane do tkaniny w regularnych odstępach czasu. Im większa odległość między oczkami, tym bardziej wyraziste będą fałdy na zasłonach.

Organza zasłony w sypialni

Gdzie mogę używać tiulu na oczkach:

 • Klasyczne wnętrza, jeśli chcesz przynieść trochę nowoczesnych i wytwornych nut;
 • Nowoczesne style. Harmonijnie wpisują się w dynamiczny, nowoczesny minimalizm i oryginalny strych;
 • Zrobią to, jeśli potrzebne są proste i praktyczne rozwiązania.

Oczka są noszone bezpośrednio na gzymsie. Tiul z wdziękiem opada, tworząc gładkie fale. Chcesz elegancji i prostoty - zwróć uwagę na tiul z oczkami.

Oryginalny i różnorodny tiul do sypialni: chłód nieważkości (22 zdjęcia)

Zasłony z tiulu

Tiul i muślin

Bardzo efektowny wygląd tiulu w sypialni w połączeniu z muślinem. Rzucane lub splecione nitki korzystnie wyglądają na tle półprzezroczystego monofonicznego tiulu. Ten zespół oferuje szerokie możliwości eksperymentowania. Kolor, dekoracje, draperie i wiele innych oryginalnych opcji można pomyśleć łącząc jasny tiul i teksturowane muślin.

Jeśli pomieszczenie jest postarzone w jasnych pastelowych kolorach, wówczas w oknie można umieścić jasny akcent. Biała lub mleczna organza bez rysunków będzie tłem, a druga warstwa może być zawieszona winem o jaskrawym, kontrastującym kolorze. Długie nitki mogą pozostać opadające, splatane w warkocze lub przypięte przez kilofy. Chcesz asymetrii i ścisłych linii geometrycznych - przeciąć nici po przekątnej, łuku, drabinie lub fali. Połysk i jasność w pomieszczeniu dodadzą dekoracji koralików, koralików, cekinów lub koralików. Oryginalne i stylowe wnętrze jest gotowe!

Pick up na zasłony z różami

Rzymska roleta i tiul

Rzymskie zasłony - proste i praktyczne tkaniny, aż po parapet. Ona ochroni właściciela sypialni przed palącym słońcem, a wieczorem ukryje się przed wścibskimi oczami. Ale lakoniczna rzymska kurtyna nie ma łaski i lekkości. To niedociągnięcie całkowicie wypełni latający tiul.

Łącząc tiul z rzymskimi zasłonami, możesz uzyskać stylowe i oryginalne rozwiązania wnętrz. Ten zespół idealnie pasuje do klasycznego i nowoczesnego stylu. Otwarcie okna będzie pięknie wyglądało i zostanie ukończone, a właściciele zyskają estetyczną przyjemność.

Wybierając materiał do tego zespołu, nie ma ścisłych ograniczeń i zasad. Możesz skupić się na rolowanych zasłonach, pozostawiając drugoplanową rolę zasłonom kurtyny. Wygląda dobrze, a na odwrót - piękna zasłona nasyconych kolorów lub ozdobiona haftem i monochromatyczna rzymska roleta w neutralnym kolorze.

Tiul na suficie w sypialni

Lambrucka i draperia z tiulu

Gładkie, płynne zasłony - czy to zbyt nudne i przyziemne? Eksperymentuj z draperią! Pięknie dobrane i złożone draperie z tiulu to prawdziwa sztuka. Istnieje wiele opcji składania fałd, ale można wyróżnić najpopularniejsze:

 • Taśma do draperii. Specjalna taśma jest przyszyta do górnej krawędzi tkaniny. Kurtyna jest zawieszona na gzymsie, a następnie ciągnięta, aż do uzyskania gładkich pionowych fałd. Możesz kupić taśmę w dowolnym sklepie z tkaninami i zasłonami.
 • Gagy i podwiązki. Na magnesach, z lin lub wstążek, ozdobionych koralikami i koralikami, w formie kwiatów i wielu pięknych i oryginalnych zbiorów. Za ich pomocą można tworzyć dodatkowe poziome fałdy.
 • Gęsta nić. Sznur lub gęsta nić jest nawleczona na bok kurtyny. Tworzy półkoliste fałdy. Jedyne ograniczenie - tiul nie powinien być zbyt długi, maksymalnie do parapetu.
 • Bant. Organza jest montowana w taki sposób, aby uzyskać kształt łuku. Górna część draperii jest przymocowana za pomocą ściegu, który bezpiecznie ją przytrzyma.
 • Lambrequin. Zgodny tiul jest łatwy do układania w piękne lambrekiny. Można je zszyć lub po prostu owinąć płótno wokół gzymsu, układając piękne fałdy.

Do dekoracji można użyć dowolnego otoczenia (warkocz, frędzle, wstążki itp.), Najważniejsze jest, aby nie przesadzić. Główną uwagę należy zwrócić na jasne i eleganckie zasłony z tiulu.

Tiul w sypialni w stylu Prowansji
Szary tiul w sypialni

Nie tylko dla okien

Projekt tiulu w sypialni nie kończy się tylko na dekorowaniu otworów okiennych. Aby stworzyć stylowe i wykończone wnętrze, możesz stworzyć prawdziwe zespoły tiulu.

Zasłony harmonijnie wpasowują się do wnętrza, jeśli ozdabiasz je tiulową lampą, lampą abażurową, wykonujesz marszczenia na poduszkach lub narzuty na łóżko.

Tiul w sypialni

Kącik samotności i królewskiego luksusu to baldachim. Półprzezroczysty tiul wokół łóżka stworzy atmosferę przytulności i spokoju. Możesz powiesić płótno na czubku łóżka lub wokół obwodu łóżka. W razie potrzeby tiul jest zawiązany wstążką lub obrobiony kostkami. Bardzo efektowna dla tej kompozycji jest odpowiednia dla muślinu.

Znalezienie odpowiednich zasłon z tiulu do sypialni nie jest łatwym procesem, ale bardzo ekscytującym. Jeśli weźmiesz pod uwagę wszystkie niuanse i subtelności projektu, a także zbierając wysokiej jakości materiały, możesz uzyskać imponujący wynik.

Tiul z wzorem w sypialni
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 84 = 88